Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπέρα σας...

Μολις πέρασε ένα ακόμη Σαββατοκύριακο... αυριο Δευτέρα και μεγάλη γιορτή...χρονια πολλά σε οσους γιορτάζουν!

Το ΣΚ μας ήταν όμορφο...γεμάτο παιχνίδια και βόλτες, φίλους και φίλες!

καταφέραμε να περπατήσουμε στηριζόμενη μόνο στο ένα χεράκι!!! Σιγά σιγά ξεπερνάμε τον φόβο μας...επίσης μπορεί να μην έχουμε περπατήσει ακόμα αλλα σκαρφαλώνουμε παντού από το τραπεζάκι του σαλονιού ώς την τσουλήθρα στην παιδική χαρά!

Το φαγητό μας δεν είναι αλεσμένο απλώς παραμένει περιορισμένο σε ποσότητα...Μπράβο για τις φακές... οσπρια δεν έχουμε βάλει ακόμα εμείς

εχουμε και εξέταση παιδιάτρου αυτή την εβδομάδα και εμβολιο... πιθανόν να μου βάλει και τα όσπρια!

η υγεία μας είναι στα κάτω της...μυξούλες και βηχαλάκι...περαστικά στα παιδάκια σας όσοι περνάτε ιωσούλες!!!:cry:

σημερα είδε για πρωτη φορα τηλεόραση... ενα βιντεο της σειράς baby einstein για τα ζωα απο το youtube και το παρακολούθησε όλο...5 λεπτά δεν ήταν και λίγο για την ηλικία της!

Εχουν δει τα παιδάκια σας τηλεόραση; και τί έχετε επιλέξει;

καληνύχτα σας...

τα λέμε αύριο...Δευτέρα γιούπι!!!!!!!!!!!!!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια μου....

Della πολύχρονος ο Κωνσταντίνος σου, ελπίζω να μην έχει διάρκεια η διάρροιά σας. Εμάς συνολικά κράτησε 6 μέρες.

Χρόνια πολλά σε όλους του εορτάζοντες. Να τους χαιρόμαστε όλους!!!

Εμείς έχουμε 10 μέρες να κοιμηθούμε σερί το βράδυ. Βγάζει δόντια η καημενούλα και πετάγεται 4-5 φορές το βράδυ. Βέβαια κοιμάται αμέσως μόλις την παίρνω αγκαλιά, μην λέω ψέματα όμως, έχω κουραστεί.

Από φαγητό και η Έλενα τρώει τα πάντα και όχι αλεσμένα.

Kitty εγώ της βάζω και λίγο γαλοπούλα στο τοστ και το κάνω με ολικής άλεσης ψωμί.

Brooke περαστικά και σε εσάς. Εμείς έχουμε πάρα πολλά παιχνίδια. Βέβαια ασχολείται με τις ώρες και τα παίζει σχεδόν όλα. Τα έχω χωρισμένα ανά κατηγορία σε κουτιά και κάθε μέρα της βγάζω ένα ή δύο κουτιά. Την δική σας περιπτωση δεν την έχω ξανακούσει και την θαυμάζω πραγματικά. Όταν λες τα αλλάζεις τα παιχνίδια κάθε δύο εβδομάδες, εννοείς της τα κρύβεις και τα εμφανίζεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα ή δεν τα ξαναχρησιμοποιείτε ποτέ για να μην τα βαριέται?

Αναφορικά με την τηλεόραση, η δικιά μου δεν έχει δει ακόμη. Στόχος μας είναι να μην δει τηλεόραση μέχρι να γίνει τουλάχιστον 2 ετών.

Έχω ένα βιβλίο που λέγεται "Brain rules for baby" John Medina.

Αυτός ο τύπος λοιπόν λέει στο βιβλίο του ότι τα παιδιά μέχρι 5 ετών έχουν ανάγκη από την άμεση επαφή με ανθρώπους και η τηλεόραση δεν τους προσφέρει τίποτα. Αντιθέτως τα παιδιά που δεν παρακολουθούν "επιμορφωτικά" προγράμματα μέχρι τα 2 έτη τουλάχιστον, κατανοούν περισσότερα από αυτά που παρακολουθούν. Επίσης αναφέρει ότι κάποια εποχή δημοσιέυτηκε μια έρευνα για το αν τα video της σειρας baby einstein προσφέρουν κάτι επιμορφωτικό στα μωρά, και τα αποτελέσματα ήταν ότι δεν προσφέρουν. Τότε η Disney είχε επικοινωνήσει με τον άνθρωπο που δημοσίευσε την έρευνα και του είχαν ζητήσει να την διαψεύσει. Εκείνος δεν το έκανε και μετά από λίγο καιρό η Disney απέσειρε όλα τα video της σειράς και αποζημείωσε όσους τα είχαν αγοράσει. Τα επανακυκλοφόρισε αφού αφαίρεσε την λέξη "educational". Λέει επίσης ότι τα διαδραστικά προγράμματα είναι καλά για τα παιδιά όπως η Dora. Τα οποία όμως καλό θα είναι να τα παρακολουθείς μαζί με τα παιδιά σου και να λαμβάνεις μέρος κι εσύ στην διάδραση.

Δεν ξέρω αν αυτά που λέει είναι σωστά και έγκυρα, διότι το βιβλίο μου το έκαναν δώρο και δεν το έχω ψάξει. Σε γενικές γραμμές όμως μου αρέσει όπως τα λέει και επίσης εγώ με τον άντρα μου ήμασταν ούτως ή άλλως κατά της τηλεόρασης μέχρι να φτάσει το παιδί σε κάποια ηλικία αλλά και αργότερα. Κι εμείς οι ίδιοι δεν βλέπουμε ποτέ τηλεόραση. Τον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο μας προτιμάμε να τον ξοδεύουμε σε άλλα πράγματα.

Επίσης πιστεύω ότι το κάθε παιδί είναι διαφορετικό όπως και οι γονείς του και κανένα βιβλίο ή έρευνα δεν μπορεί να σου υποδείξει πως να μεγαλώσεις το παιδί σου. Οπότε αγνόησε αυτά που αναφέρω παραπάνω για τον Medina ;).

Αυτά προς το παρόν. Συγνώμη αν σας κούρασα.

Φιλιά και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες...

Ελπιζω να ειστε ολες καλα.....

Della μου και Jamin να χαιρεστε τα μπουμπουκακια σας και να τα καμαρωσετε οπως θελετε....

Να ειστε και να περνατε τελεια...Φιλια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τζαμίν,Ντέλλα και Νίνα Νάνα να χαίρεστε τα μικρούλια σας.Να έχουν πάντα υγεία και να είναι πάντα ευτυχισμένα!

Να χαίρομαι και γω τον μικρούλη μου.

Μάμμυ να σας ζήσει η Μαρία!

Μπήκα μόνο για να ευχηθώ!

Καλό μεσημέρι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Έχω interneeeeeeeeeeeeettttttt!!! Επιτέλους!

Tzamin, Della και Dimista να χαιρόμαστε τα μωρακια μας!!

Τηλεοραση δεν βλέπουμε ούτε εμείς, ούτε κι η μικρη. Εγω μπορει καμία φορα να δω law and order το βράδυ για να χαλαρωσω.. Η μικρη όμως τρελαινεται για sesame street που της βάζω στο YouTube. Όχι πολυ ώρα, 5-6 τραγουδακια αν δεν πάμε βόλτα, αλλιώς δε χρειάζεται. Παίζει πολυ με τα παιχνίδια της. Έχουμε πολλα δυστυχώς αλλα μοιρασμένα στα δωμάτια του σπιτιού. Έτσι ξέρει που θα βρει τι για να παίξει κι επιλέγει δωμάτια όταν βαριεται.

Brooke για τον Νακα το σκεφτόμουν κι εγω. Έμαθα λοιπόν όταν ήταν να την γράψω οτι ειναι πολυ ακριβο γι αυτο που προσφέρει. Επίσης απο παιδάκι που πήγαινε άκουσα το εξής: "μπαμπα μου αρέσει που ακούμε στο σπίτι (δε θυμάμαι τι μουσική είπε) αλλα δεν μου αρέσει που στο μάθημα μας βάζουν gumy bear(ούτε ξέρω πως γράφεται, εκείνο το μικρο πράσινο έκτρωμα εννοω). Η άποψη της παιδιατρου μου ήταν οτι η μαμα στο σπίτι μπορει να δώσει ΑΠΕΙΡΑ ερεθίσματα χωρίς να χρειάζεται κατι τέτοιο που στην ουσία γίνεται για να χαίρονται οι γονείς..


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια όταν λέτε διαρροια εννοείτε τελείως νερουλα ή με βλεννες; Εμένα σήμερα έκανε 1 φορα κανονικα κακα και 2 φορές νερουλα με λίγη βλέννα; Ειναι διαρροια αυτο; Κρυωσε ή σχετίζεται με την αλλεργία; Θα σκασω τώρα. Χτες δοκίμασε πρώτη φορα αυγο (κόντεψε να κάνει εμετο). Να ειναι απο αυτο; Επίσης χτες πήγαμε στην πεθερα μου κι έπαιζε με κατι άδεια κουτάκια απο φέτα αλλα μετα είδα οτι το ένα είχε ακόμα ίχνη και τα έβαζε στο στόμα. Ουφ θα σκασω τώρα, ένα χρόνο απέχουμε απο τόσες τροφές και να την πατήσουμε ετσι;;;;

Χτες στην παιδικη χαρα πήγαινε μόνη της κι έκανε μπιπ στις μύτες των σκυλιών. Τι παιδι Θεε μου. Εγω κόντεψα να λιποθυμησω απο το φόβο μου, να δείτε που όταν μεγαλώσει θα μου ζητήσει σκύλο.... :rolleyes:


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ντελλα,Τζασμιν,Διμιστα και Νινανανα να χαιρεστε τα παιδακια σας και να τα δειτε να μεγαλωνουν με υγεια και αγαπη!!!!! Χρονια πολλα και σε ολους τους υπολοιπους που γιορταζουν.....

Εγω σημερα εχω επετειο γαμου κλεινουμε 7 χρονια....!!!!!

Νινα νανα δεν νομιζω απο τοσο μικρη ποσοτητα τυριου να σου εκανε τις βλενες... Οσο για το αυγο συνηθως βγαζουν σπυρακια τα παιδακια.... Καλυτερα ομως να παρεις την παιδιατρο σας αυτη θα σου πει σιγουρα...

Αχ αυτη η αλλεργια και εμενα εχτες εφαγε λιγο παγωτο απο την αδερφη τησς γιατι ζηλεψε και μετα ολο το απογευμα το ρευοταν..... Νινα νανα το απογευμα τι της δινεις? Εγω σταματησα και τον θηλασμο και εχω πουληθει στα γαλατα πολυ ακριβα ειναι αυτα για τα αλεργικα παιδακια.... Αυτο που παιρνω εγω κανει 22,70 το κουτι το μικρο οχι το μεγαλο των 500γρ.... Θα προσπαθησουμε να αλλαξουμε σταδιακα στους 18 μηνες και μετα να δουμε αν θα εχει ωρημασει το στομαχακι της....

Link to comment
Share on other sites

Tzamin, Della ,Dimista, νινα-νανα Χρονια σας πολλα... να χαιρεστε τα παιδακια σας, να τα δειτε οπως επιθυμειτε! Αννα χρονια σας πολλα και ευτυχισμενα για την επετειο σας!

Νινα -νανα, πως ειστε ; τελικα έιναι κρυωμα ή αλλεργεια;... ελπιζω να ναι γρηγορα περαστικο!

Εγω παλι για τον Νακα εχω ακουσει καλα λογια απο μητερες στο σχολειο που πηγαιναν με τα παιδια τους το μονο που με προβληματιζει είναι αν αξίζει τον κόπο.. γιατί εγώ της κάνω αρκετά μουσικοκινητικά απο μόνη μου , είναι η δουλεία μου εξάλλου και αν πάω εκεί και η δασκάλα κάνει κατι κατώτερο από αυτό που ήδη κάνω θα απογοητευτώ... από την αλλη ελπίζω ότι θα είναι πιο ειδική απο εμένα σίγουρα ... αλλα γκάμυ μπέαρ!!! όχι κι έτσι...

Κορίτσια μην με παρεξηγήσετε τηλεόραση δεν βλέπουμε ούτε κι εμείς... και φυσικά δεν είμαι καθόλου υπέρ της τηλεόρασης το ανέφερα σαν γεγονός που μου έκανε εντυπωση... ότι δηλαδή το παρακολούθησε μου φαίνεται μεγάλο 5 λεπτά για να το παρακολοουθήσει... ο άνδρας μου πάλι της βάζει κάποια τραγουδάκια και βλέπει από το youtube στα αγγλικά , όταν την κρατάει μόνος του ... εγώ το θεωρώ περιττό και δεν το κάνω εξάλλου έχω τόσα αλλα πραγματα να κάνω μαζί της... Tzamin νομίζω ότι αυτά που έγραψες σχετικά με το βιβλίο Brain rules for baby" John Medina, μου φάινονται πολύ λογικά και εν μέρη συμφωνώ , η γνώμη των ειδικών είναι η τηλεόραση να είναι διαδραστική και να λαμβάνει μέρος και ο γονιός στην διάδραση.

Γενικά είμαι υπέρ του "μέτρου" σε όλα τα πράγματα...

οσο για τα παιχνιδια...οχι βεβαια δεν αγοραζω παιχνιδια καινουρια, τα ιδια ανακυκλωνω...το ιδιο κανω και με τα βιβλια!

Βεβαια σας ξαναλέω...εγώ δουλεύω πολλες ωρες, το πρωι η μικρη ειναι σχολειο, το απογευμα στην γιαγια, στο σπιτι μας ειναι το απογευμα που παιζουμε 2-3 ωρες με δομημενες δραστηριοτητες μαζι, δεν την αφηνω μονη της να παιζει με παιχνιδια γιατι θελω να περναμε χρονο μαζι γιατι δεν την βλεπω πολυ...γι αυτο δεν τα χρειαζομαι τα παιχνιδια!!! ενα παιδι που ειναι ολη την ημερα μεσα στο ιδιο σπιτι χρειαζεται διαφορετικους χειρισμους!!!...με εξαιρεση σημερα που μου την πηρε η αδελφη μου και πηγανε στην ανηψια της που γιορταζει κι εχω και το απογευμμα ελευθερο....αχ το κοριτσακι μου μου ελειψε!!! τωρα θα γυρισει μπανιο και υπνο!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Dimista, della, tzasmin και Νίνα-νανα να χαίρεστε τα παιδάκια σας! Να είναι πάντα γερά κι ευτυχισμένα!

Χρόνια πολλά και σε όλους όσουν έχουν κι άλλους εορτάζοντες!

brooke για τον Νάκα θα σου πω ότι σαν δραστηριότητα είναι ωραία(πάει μια φίλη μου).Μέχρι εκεί. Στην οικογένεια μου έχουμε τρεις καταξιωμένους μουσικούς που δεν υποστηρίζουν την μέθοδο από άποψη ότι μπορεί να προσφέρει στο παιδί μουσικά. Δεν πιστεύω ότι θα της προσφέρει κάτι παραπάνω από αυτό που θα κάνεις εσύ. Εφόσον της κάνεις έτσι κι αλλιώς θα μπορούσες αντί να δώσεις εκεί τα χρήματα να κάνατε κάτι άλλο.

Η περιγραφές που έκανες με το πόσο ασχολείσαι με την μικρή σου μου θύμισαν εμένα με την κόρη μου..κάθε μέρα προγραμμα με το τι θα κάνει! Τώρα...ο Βασιλάκης μου δεν έχει καμία σχέση, είναι ταλιμπανάκος(έχει κι αυτό άλλη χάρη..:lol: ) οπότε δεν κάνουμε και πολλά. Είμαστε σε μια φάση που προσπαθούμε να παίξουμε και οι τρεις και τα πάμε καλά και έτσι τώρα είμαι κι εγώ ήσυχη ότι τουλάχιστον κάνουμε κάτι επικοδομητικό.

Τα baby einstein τα είχα ανακαλύψει κι εγώ στην κόρη μου και τα βάζω και στον Βασίλη τώρα. Ο Βασίλης δεν βλέπει πολύ όσο η κόρη μου αλλά κανα 10λεπτο θα δει και του αρέσουν πολύ. Το βάζω και παίζει και έχει αγαπημένα σημεία που θα κοιτάξει, το ίδιο ακριβώς έκανε και η κόρη μου. Δεν ξέρω αν προσφέρουν κάτι ή όχι πάντως η μεγάλη μου επειδή είναι όλα στα αγγλικά ξέρει πλέον άπειρες λέξεις από εκεί καθώς επίσης έχει και μία φοβερή προφορά! Κατα τ'άλλα εγώ δεν θέλω να αποκλείω τίποτα γιατί θεωρώ ότι θα φέρει αντίθετα αποτελέσματα κάποια στιγμή. Όταν υπάρχει μέτρο και μπορούν να μπουν όρια νομίζω πως δεν υπάρχει θέμα. Βέβαια το καλύτερο είναι αυτό που λέει η tzasmin πως το κάθε παιδί είναι διαφορετικό και οι γονείς ξέρουν καλύτερα απ'όλους!Το μόνο άγχος που είχα σχετικά με την τηλεόραση ήταν για τα μάτια καθώς η μεγάλη μου έχει υψηλή μυωπία αλλά τρεις οφθαλμίατροι μου επιβεβαίωσαν ότι δεν έχει να κάνει με αυτό και ότι είναι κληρονομικό.

Άννα μου χρόνια σας πολλά! Να είστε πάντα αγαπημένοι και ερωτευμένοι και να καμαρώνετε τις κορούλες σας!

nina-nana ίσως να είναι κανα κρυωματάκι η βλέννη.Το αυγό πιστεύω πως θα έδειχνε αμέσως την αλλεργία με σπυθουράκια όπως είπε και η Άννα. Τώρα για την φέτα και από την προηγούμενη μέρα κιόλας πάλι δύσκολο μου φαίνεται. Άστην δυο τρεις μέρες και ξαναδοκίμασέ της μικρή ποσότητα να δεις πως θα πάει για να σιγουρευτείς.

mammy να σας ζήσει η νεοφώτιστη! Περιμένουμε νέα σας!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα!Καταρχην,Χρονια Πολλα στα μωρα μας!Tzamin,Dimista και Nina-Nana,να τα χαιρομαστε!Να χαιρονται και τα υπολοιπα κοριτσια οποιον δικο τους γιορταζει.Εμενα γιορταζει ο αδελφος μου,ο πεθερος μου,η κουμπαρα μου,της αλλης μου κουμπαρας το παιδακι.Πολλοι γνωστοι σημερα γιορταζουν.

Αννα25,να τα χιλιασετε και να ειστε παντα αγαπημενοι κι ευτυχισμενοι.

Ευτυχως με τη διαρροια πηγαμε καλα.Την Κυριακη και σημερα εκανε διαρροια μεν αλλα μονο δυο φορες.Νινα-Νανα,μηπως ειναι μυξες απο τη μυτη που τις καταπιε και τις εβγαλε απο πισω;Εμενα ειχε βλεννες τις δυο φορες το Σαββατο αλλα μετα μονο υγρα εβγαζε.Ειναι κρυωμενο μωρε το καημενουλι.

Κοριτσια,ο δικος μου ενω εκανε σαν τρελος να δει τηλεοραση τωρα δεν θελει καθολου.Δεν ριχνει ουτε βλεφαρο.

Κοριτσακια,νυσταζω καταραμενα.Σας φιλω!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άννα τόσο ακριβό είναι το γάλα; Χαμός! Εμένα θηλαζει ακόμα. Έχετε κάνει εξετάσεις; Σας παρακολουθεί αλλεργιολογος; Εμείς πάμε λίγο στα τυφλά ομολογώ. Το απόγευμα ανάλογα: μπανάνα, μανγκο με γάλα καρυδας, αβοκαντο με λαδολεμονο, αχλαδι. Αύριο λέω κεράσια να της δώσω. Επίσης έχω βρει πολλα πράγματα στα βιολογικά προϊόντα:ρυζογκοφρετες σκετες ή με γεύση μήλο-κανέλα, μπισκοτακια, μπάρες βρωμης, στικς καροτου κ.α. Είναι όλα χωρίς πρόσθετα και φανταστικά! Να ζήσετε!!!!!

Brooke εμένα όλη μέρα ακούει putumayo kids και χορεύει. Έχουμε καμια 20αρια και τα ακούμε συνέχεια. Αλλα της αρέσει πολυ ο mike oldfield, o Jane Michel jarre, o paco de Lucia, o Al Di Meola, ο Santana. Όπως καταλαβαίνεις τι να μας κάνει ο Νακας; Θα της φανούν ξενερωτα!!!! :tongue:

Arma έχω κι εγώ δυο dvd baby Einstein αλλα τα έχουμε δει μόνο μια φορά. Τα έχω ξεχασμένα κάπου. Πάντως προσπαθώ να μην την έχω σε προγραμμα για δικούς μου λόγους. Έχω προσπαθήσει πολυ στη ζωή μου να αποβαλω τον προγραμματισμό μου και τον ψυχαναγκασμο μου. Ήθελα όλα να είναι μεθοδικά αλλα ευτυχώς στη σχολή το απέβαλα. Ήταν αδύνατο να σπουδασω φιλοσοφία αν δεν αλλαζα! Θέλω να μεγαλώσει άνευ προγράμματος κι ελεύθερη!

Πάντως το πρόβλημα με τον Νακα και τις λοιπές δραστηριότητες είναι το ότι είναι δύσκολο να ξεχωρίσουμε οι γονείς που τελειώνουν τα δικα μας θέλω και που αρχίζουν του παιδιού. Δηλ είναι απαραίτητα όλα τα εξτρας για το παιδι ή απλά ως γονείς επιζητούμε να επικροτουν οι υπόλοιποι τις επιλογές μας, να είναι τα παιδια μας μέσα σε όλα, πρώτα σε όλα, να ξεχωρίζουν, να διαπρέπουν; Είναι καλο το παιδι μας να συμμετέχει σε κάτι τέτοιο απο τόσο νωρίς ή θα ήταν καλύτερα να παει να τρέξει στα πάρκα; Που τελειώνει η ελευθερία του γονιου στις προτιμήσεις του παιδιού τέλος πάντων; Κι αυτη η νέα τάση των μαμαδων τις τελευταίας γενιάς που τρέχει να προλάβει να παει τα παιδια της απο βρέφος στην κολύμβηση, στη γιογκα, στο μασάζ, στη μουσική, σε πλειγκρουπς, στις κουνιας κι όταν μεγαλώσουν στο γυμναστήριο, στο ωδείο, στα αγγλικά, στους χορούς, είναι καλη, κακή, απαραίτητη, άχρηστη, ανούσια, τα θέλει το παιδι, η ίδια; Δεν ξέρω, τροφή για σκέψη δική μου κυρίως.

Della να τους χαίρεσαι όλους! Κι εμνα γιορτάζει η πεθερά μου, δυο ανιψιες μου κι αρκετοί φίλοι και φίλες.

Τελικά κακα δεν ξανακανε. Ίσως ήταν τυχαίο! Ποιος ξέρει;

Καληνύχτα κορίτσια μου!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!

Χρόνια πολλά Δήμητρα & Κατερίνα για τα μωράκια σας. Συγνώμη που δεν ευχήθηκα χτες ονομαστικά!!! Πώς πέρασαν οι εορτάζοντες?

Εγώ πήγα την Έλενα στο Mall με την νονά της και της ψωνίσαμε. Η νονά πεδιλάκι, μπλουζάκι, σορτσάκι κι εγώ 8 μπλουζάκια και 3 κολάν από ZARA (για να φοράει στον σταθμό) πολύ οικονομικά και χαριτωμένα.

Άννα να ζήσετε και να χαίρεστε τα κοριτσάκια σας.

Φιλιά!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε?

Εμείς 1α χαρά!

Εχτές τα γιορτάσατε τα μικρούλια σας?

Εμείς του χρόνου.Φέτος δεν προλάβαμε.

Δεν έχω πολλά νέα.

Το Σάββατο πήγαμε στο Μαλλ ,καλά περάσαμε αλλά δεν μου άρεσε που γινότανε χαμός από κόσμο.

Την Κυριακή πήγαμε στην Παιδική Χαρά που είναι στον ίδιο χώρο με την καφετέρια verde.O μικρός ευχαριστήθηκε πολύ.Δεν έπαθα ξετρελαμό με την συγκεκριμένη παιδική χαρά.Έχω δει πολύ πιο ωραίες.Μετά πήγαμε στο verde,αλλά δεν βρήκαμε τραπέζι και φύγαμε.Πήγαμε στην καφετέρια που λεγόταν zeppelin.Μπορεί να την ξέρετε.Τώρα λέγεται zafiro.Ωραία περάσαμε.

Αυτά από μας.Δεν προλαβαίνω να σας σχολιάσω γιατί πρέπει να φτιάξω φρουτόκρεμα.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...