Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Dimista με το αυτοκίνητο θα πάμε με τον άντρα μου, θα κάτσουμε όλοι λίγες μέρες και θα με αφήσει εκεί. Σήμερα της εδωσα κεράσια κι ενθουσιάστηκε αλλα δε σκέφτηκα να βγάλω τη φλυδα.

Αχ ακόμα δεν έχω κάνει ΤΙΠΟΤΑ για το ταξίδι και τώρα έχω να σιδερωσω και μια στιβα σίδερο.

Εμείς πλέον πάμε καθημερινά στις κουνιες (tzamin το πάρκο είναι 10 λεπτά με τα πόδια και μάλιστα πολυ άνετη διαδρομή αφού είναι όλο ποδηλατοδρομος.

Ουφ πάω για σίδερο.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα στα κοριτσακια μου.Τι κανετε;Εμεις ευτυχως ειμαστε καλα.Λιγες μυξουλες μονο.Χθες πηγα για καποια τελευταια ψωνια και αυριο εχω να παω να παρω τις μπομπο και να παμε με τον υπευθυνο του catering να δουμε την εκκλησια και το πως θα στησουμε τα τραπεζια.

Ο μικρος στον παιδικο τα παει πολυ καλα.Αυριο και μεθαυριο δεν θα τον στειλω μγν αρπαξει τιποτα και δεν μπορει να βαφτιστει μετα.

Mammy,εκλαιγε το Μαρακι;ηταν ησυχη;

Tzitzina,ποτε με το καλο πας δουλεια τελικα;για την Ειρηνη τι κανονισες;

Νινα-Νανα,καλο ταξιδι και να περασετε τελεια!

Tzamin,κι εμενα σημερα η διαθεση μου ηταν ψιλοσκ@τ@.Δεν ξερω γιατι....

Brooke,πως ειναι η μπουμπου;ξαναεκανε πυρετο η μονο δεκατακια;περαστικουλια μωρε!

Dimista,η Χαιντι μου αρεσε πολυ οταν ημουν μικρη,τι μου θυμισες!Δεν νομιζω οτι ειναι μονο για κοριτσια παντως.

Κοριτσακια,φιλακια πολλα,καληνυχτα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Brooke περαστικά σας, ελπίζω να είστε καλά σήμερα!!!

Δήμητρα εμένα δεν μου αρέσει η Χάιντι γιατί τι καημένο έχασε τους γονείς του. Σαν παιδί με στεναχωρούσαν πολύ αυτά τα παραμύθια. Το κοριτσάκι με τα σπίρτα, Η Σταχτοπούτα, δεν μου άρεσαν καθόλου. Όσο για το πεντικιούρ δεν είναι και δύσκολο, αρκεί να έχεις χρόνο να ασχοληθείς.

Νινα νανα τί ώρες πάτε κούνιες? Εγώ την πάω απόγευμα τις καθημερινές & κατά τις 11-12 ΣΚ. Αναφορικά με την διάθεσή σου για Θεσαλονίκη σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ θα το σκεπτόμουνα πολύ για να μείνω τόσες μέρες μαζί τους. Άσε που το παιδί αλλά ζει συνήθειες εντελώς.

Della κοντεύετε κι εσείς με την βάπτιση. Άντε να χαλαρώσετε μετά!!!

Φιλάκια κοπελιές...


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Έχω έναν φρικτό πονοκέφαλο, μου έχει φέρει αναγουλα. Πήρα παυσίπονο αλλα ακόμα τίποτα.

Tzamin πάμε μετα τις 6 τις καθημερινές. Τα Σ/Κ ανάλογα τι έχουμε να κάνουμε. Πως και δεν σε έχω πετυχει; Να το κανονισουμε κανενα απόγευμα!

Αχ στο τσαφ είμαι να μην πάω. Σκέφτομαι να ανέβω για Σ/Κ και να αποφασίσω εκει αν θα γυρίσω με τον σύζυγο ή αν θα κάτσω. Έχω κάνει ελάχιστα πράγματα και σήμερα υποτίθεται φεύγουμε.

Το κεφάλι μου θα σπασει!

Φιλακια!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Ντέλλα κανονικά θα έπρεπε να έχεις καλή διάθεση που πλησιάζει ο γάμος-βάπτιση.Η διάθεσή σου πώς είναι σήμερα?Πρώτα θα γίνει ο γάμος και μετά η βάφτιση?

Νίνα Νάνα σου πέρασε το κεφάλι σου?Δεν θα είναι κουραστικό αν πας μόνο για ΣΚ Θεσσαλονίκη?

Τζαμίν ωραία ιδέα της Νίνα Νάνα να συναντηθείτε στις κούνιες κάποιο απόγευμα ,θα παίξουν και τα μικρά σας!

Διάβαζα για ωραίες παιδικές χαρές στο Ίντερνετ.Για τα Βριλήσσια έγραφε ότι 1α ωραία παιδική χαρά είναι αυτή που βρίσκεται στο ρέμα Βριλήσσια -Μελίσσια.Σε αυτήν πηγαίνετε?Καλό μεσημέρι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από μένα!

Ντέλλα κανονικά θα έπρεπε να έχεις καλή διάθεση που πλησιάζει ο γάμος-βάπτιση.Η διάθεσή σου πώς είναι σήμερα?Πρώτα θα γίνει ο γάμος και μετά η βάφτιση?

Νίνα Νάνα σου πέρασε το κεφάλι σου?Δεν θα είναι κουραστικό αν πας μόνο για ΣΚ Θεσσαλονίκη?

Τζαμίν ωραία ιδέα της Νίνα Νάνα να συναντηθείτε στις κούνιες κάποιο απόγευμα ,θα παίξουν και τα μικρά σας!

Διάβαζα για ωραίες παιδικές χαρές στο Ίντερνετ.Για τα Βριλήσσια έγραφε ότι 1α ωραία παιδική χαρά είναι αυτή που βρίσκεται στο ρέμα Βριλήσσια -Μελίσσια.Σε αυτήν πηγαίνετε?Καλό μεσημέρι!

Ξέχασα να γράψω ότι αυτή η παιδική χαρά είναι κοντά στο Σισμανόγλειο και έχει μέσα και καφετέρια.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω ότι αυτή η παιδική χαρά είναι κοντά στο Σισμανόγλειο και έχει μέσα και καφετέρια.

Ειναι πολυ ωραία αλλα εγω μπορω να πάω μόνο με αυτοκίνητο εκει. Θυμάστε που είχαμε βρει σπίτι και τελικα το πούλησε; Ήταν ακριβώς απέναντι απο το πάρκο. Αχ τι μου το θύμησες τώρα;; :(

Τελικα εγω δεν θα φύγω. Το αποφάσισα τέλος! Δεν ξεβολευομαι για 20 μέρες... Μακάρι να μην το μετανιωσω!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.Ειχα γεματη μερα σημερα.Το πρωι δουλεια,το μεσημερι στην εκκλησια με τον υπευθυνο του catering να δουμε πως θα στηθουν τα πραγματα,το απογευμα πηραμε τις μπομπο,σουπερ μαρκετ και το βραδακι ηρθε μια φιλη να μου φερει δωρο.Ευτυχως ο μικρος κοιμηθηκε πριν λιγο οποτε τωρα θα ξεκουραστω.

Dimista, δεν ξερω γιατι ισως ειναι και το αγχος.Το μονο για το οποιο χαιρομαι ειναι η βαφτιση και οχι ο γαμος.Σιγουρα ειναι ενα ευτυχες γεγονος αλλα δεν μου κανει αισθηση.Παντως οταν γινονται μαζι τα δυο μυστηρια,ο γαμος προηγειται.

Nina-Nana,αφου το αποφασισες καθισε και κοιτα να περασεις καλα με τη μπουμπου σου.

Brooke,πως ειναι η μικρη;συνηλθε;

Καλο βραδυ ομορφες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευήηηη!!!

Καλημέραααα...

Νινα νανα εγώ και χτες πήγα κούνιες αλλά 5-6. Μετά την πήγα λίγο στο Πανηγυρι και για καφέ στην πλατεία. Τις κούνιες στο Σισμανόγλειο δεν τις έχω δει αλλά ο άντρας μου που την πήγε εκεί μια μέρα μου είπε οτι δεν έχει κούνιες για την ηλικία της Έλενας. Εμείς πάμε και με τα πόδια εκεί. Βέβαια αυτή η παιδική χαρά που πάμε, στην Μπακογιάννη, είναι πιο κοντά μας.

Ούτε κι εγώ θα πήγαινα στην θέση σου. Εμένα ο άντρας μου φεύγει Δευτέρα για Γαλλία (δεν θυμάμαι πότε επιστρέφει), κάθεται μια εβδομάδα και μετά πάει Ιαπωνία. Οπότε θα ενώσουμε τις μοναξιές μας μην στεναχωριέσαι ;).

Della Σάββατο ή Κυριακή είναι το γεγονός? Έφτασαν οι μέρες, κοίτα να ξεκουραστείς λίγο σήμερα για να είσαι μια κούκλα στην γαμο-βάφτιση.

Να σας ρωτήσω κάτι. Τα μωράκια σας κάθονται στο καρότσι για βόλτα? Η Έλενα δεν θέλει καθόλου. Μπορεί να καθίσει 5 λεπτά και μετά αρχίζει να γκρινιάζει και να θέλει να κατέβει. Δεν μπορώ πια ούτε για Ψώνια στο σούπερ μάρκετ να πάω, ούτε να κάνουμε βόλτα στις βιτρίνες. Ούτε και να περπατήσουμε να χάσουμε καμιά θερμίδα. Θέλει να την αφήνω ελεύθερη να περπατάει χωρίς να την κρατάω ούτε από το χέρι. Μεγάλη ταλαιπωρία και βέβαια καταλήγει να κυλιέται και στον δρόμο για τί πέφτει συνέχεια.

Τα άλλα μωράκια κάθονται στο καρότσι?

Επίσης βρε κορίτσια τις τελευταίες μέρες μου φαίνεται χλωμή και έχει και μια συνεχόμενη γκρίνια. Έχει όμως όρεξη για φαγητό, έχει ενέργεια. Λέτε να είναι τίποτα? Μπορεί να έχει χάσει το χρώμα της από οδοντοφυία? Θα την πάω την επόμενη εβδομάδα στην γιατρό της. Να ανυσηχήσω?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Σήμερα το πρωι έφυγε ο άντρας μου για Θεσσαλονίκη που έχει δουλεια κι επιστρέφει αύριο.

Tzamin εκεινο το παρκο συνεχιζεται! Μολις περασει το γεφυρακι εχει κουνιες βρεφικες και τσουλιθρα! Χτες δεν πήγαμε κουνιες γιατι ήρθε ο κύριος να ρυθμίσει το συναγερμό. Πάντως πολυ καιρο θα λείπει ο άντρας σου, χαμός!

Πάντως κι εγω όσο το σκέφτομαι τόσο πιστεύω οτι έκανα καλα που δεν πήγα! Δεν ξέρω τι έχω πάθει, πάντα ήμουν τόσο μα τόσο ανεξάρτητη, τώρα τελευταία δεν νιώθω καλα μόνη μου, δεν νιώθω καλα με παρέα... Λίγο μπερδεμένη είμαι, αισθάνομαι βαρετή και βαριέμαι! Τι μου συμβαίνει; Παλια όταν έφευγε ταξιδι, ήταν το "καλύτερο" μου! Ειδικα αν ήμουν Θεσσαλονικη ήμουν ΟΛΗ μέρα έξω, ούτε καταλάβαινα πως περνούσαν οι μέρες! Τώρα με το παιδι άλλαξαν όλα!

Για το καρότσι ούτε η δικια μου τρελαινεται! Βαριεται ευκολα και γκρινιάζει μετα απο λίγη ώρα, ειδικα αν δεν έχει κατι ενδιαφέρον να βλέπει.

Η γκρίνια μπορει να ειναι απο δόντια, τώρα για το χρώμα δεν ξέρω... Αλλα κι η δικια μου πάντα χλωμη ειναι νομίζω.. Έχετε ιστορικό αναιμίας;

Della μην αγχωνεσαι! Όλα θα πανε καλύτερα χωρίς άγχος! Ελπίζω να σας κάνει καλο καιρο!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλέ τί χαζή που είμαι....

Ευτυχώς που μου το θύμισες. Η Έλενα όταν είχε νοσηλευτεί για την ουρολήμωξη είχε χαμηλό σίδηρο και πήρε συμπλήρωμα για δύο μήνες. Λέτε να είναι αυτό? Θα την πάω την άλλη εβδομάδα γιατρό και θα ρωτήσω μήπως πρέπει να κάνουμε εξετάσεις.

Ο άντρας μου μάλλον δεν πρόλαβε να γυρίσει όλο το πάρκο γιατί με το που έφτασαν έκανε κακά και την έφερε πίσω για αλλαγή και μετά την πήγε στις άλλες κούνιες :tongue:.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες!!

Μπαίνω πάλι στα γρήγορα τώρα που κοιμάται η μικρή.

Della εύχομαι να είναι όλα υπέροχα μεθαύριο!! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να το ευχαριστηθείς!! Να περάσετε τέλεια!!

Εγώ ξεκινάω αύριο δουλειά. Προς το παρόν θα έρχεται η μαμά μου και αργότερα βλέπουμε.

Dimista κάνω αργά τις δουλειές μου, γιατί δεν έχω άλλη ώρα. Με βολεύει όταν κοιμάται η μικρή γιατί διαφορετικά τρέχει από πίσω μου.

Tzamin, είσαι καλύτερα από διάθεση? Για το χρώμα της μικρής μίλα καλύτερα με τον παιδίατρο σου, μήπως χρειαστεί να δείτε το σίδηρό της. Δεν ξέρω αν τα δοντάκια παίζουν ρόλο.

Nina-Nana και εγώ νιώθω έτσι πολλές φορές. Σήμερα πάλι, από το πρωί έχω αλλάξει 100 γνώμες για το τι να κάνω (αλλαγές σε μαγαζιά, βόλτα με τη μικρή, καφέ με μια φίλη, κ.τ.λ) και τελικά όπως βλέπεις δεν έκανα τίποτα. Νομίζω ότι δεν έχουμε πια τις ίδιες αντοχές όπως πρίν που όλη τη μέρα τρέχαμε από εδώ και από εκεί.

Brooke η ζουζούνα σου πως είναι??

Τώρα τελευταία ουτε η Ειρήνη θέλει να κάθεται στο καρότσι της. Και δυστυχώς ακόμη δεν περπατάει μόνη της για να την αφήνω. Πρέπει όταν είμαστε έξω, συνεχώς να ασχολείται με κάτι για να ξεχνιέται..Στο σούπερ μάρκετ δεν έχω πρόβλημα γιατί καθεται στο καρότσι για τα ψώνια, της δίνω και κάτι από τα ράφια για να ασχολείται και είμαστε μια χαρά!

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πήρα στη μικρή κάτι παπουτσάκια benetton, πάνινα, τύπου all star, σε μποτάκι. Μου είπε μια φίλη μου όμως ότι δεν είναι καλά για την ηλικία της. Ξέρετε κάτι?

.....Τελικά είμαστε το καφέ του σεντονιού και της λογοδιάρροιας!!:P:p:p


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Tzitzina.

Θα περιμένω να δω τι θα μου πει η γιατρός.

Για τα παπούτσια δεν είμαι υπερβολική και δεν ψάχνω τα καλύτερα. Σήμερα φοράει τύπου all star από τον Zara (όχι μποτάκι). Γενικά δεν είμαι υπερβολική, γιατί προσωπικά δεν μεγάλωσα σε καμιά πλούσια οικογένεια και δεν είχαμε πολιτέλειες. Ειδικά εγώ που ήμουν το τρίτο παιδί, ότι φόρεσα ήταν 2ο και 3ο χέρι. Τα καλύτερα παπούτσια που φόρεσα σαν παιδί ήταν ελβιέλες που έφερνε ένας πλανόδιος στο χωριό. Ε μια χαρά μεγάλωσα και με τα πόδια μου ποτέ δεν είχα πρόβλημα, μέχρι και πρωταθλητισμό έκανα, οπότε εγώ θα σου έλεγα να μην ανυσηχείς, από την άλλη υπάρχουν και οι αντίθετες γνώμες οπότε στην τελική η απόφαση είναι δική σου ;).


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tzitzina συμφωνω με την Tzamin. Δεν χρειάζεται υπερβολή, έτσι κι αλλιώς τι μπορει να πάθει το πόδι απο ένα μαλακο πανινο παπουτσι; Πχ δες την δικια μου που ενω τα έκανα όλα όπως λενε οι παιδοορθοπεδικοι περπατάει σαν πάπια. Αν ειναι να σου τύχει...!

Tzamin τι καιρός ειναι αυτός; :rolleyes: Ας αποφασίσει αν θα βρέξει ή όχι για να ξέρω αν θα την πάω στις κουνιες. Πλάκα πλάκα αν δεν βγούμε κουνιες θα βαρεθει τη ζωη της και θα γκρινιάζει.. λείπει κι ο μπαμπάς της.. :(


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Τι κανετε;

Χτες τελικα πήγαμε βόλτα με την μικρη 2 ωρες!! Πολυ ωραία ήταν, το ευχαριστηθηκε.. Tzamin ο Ιασωνας ειναι 23 μηνών, καστανος, φοράει πιπιλα κι η μαμα του ειναι νεα, καστανη με πολυ μακριά μαλλιά; Αν ναι κυνηγιοντουσαν στην παιδικη χαρα!

Ήταν το πρώτο βράδυ που ήμασταν μόνες σπίτι (την προηγούμενη φορα ήταν η πεθερα μου εδω). Δεν ξέρω γιατι φοβάμαι τόσο.. Ενω εχω και συναγερμο κι ειναι πολυ ασφαλες σπιτι και πολυκατοικια.. Με φοβίζει ο μακρύς διάδρομος; Δεν ξέρω. Την έβαλα να κοιμηθει μαζι μου γιατι έτρεμα την ιδεα να ξυπνήσει την νύχτα και να πάω στο δωμάτιο της. Ελπίζω να συνηθισω σύντομα.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...