Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Εν τω μεταξύ έχω πάθει επιπεφυκίτιδα από τους φακούς και τα μάτια μου είναι χάλια. Έχουν στεγνώσει τελείως και με καίνε..

Κανένα μπανάκι στη θάλασσα έχετε κάνει?

Τζιτζίνα , εισαι καλυτερα ?

την θαλασσα ουτε απο μακρια δεν την εχουμε δει:cry:

αφηστε........ολη την εβδομάδα δουλεύω 12 00 - 21 00.καθε μερα:?:|


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια, εγώ μόλις τελείωσα το σπίτι γιατί χθές είχα επισκέψεις και τώρα ετοιμάζομαι να σιδερώσω, ευτυχώς έχω απο χθές φαγητό όποτε γλύτωσα κάτι!!!

KITTY.., μεγειά τα ρούχα και με το καλό η βάφτιση, θα την κάνετε στην Αθήνα ή κάπου αλλού? και εγώ θα κάνω την βάφτιση της κόρης μου τον Σεπτέμβρη και πρέπει να αρχίζω να ψάχνω για φόρεμα, κάτι απλό που να αισθάνομαι άνετα!!

Στους Χράνους δεν θυμάμαι να έχω πάει αν και στο Πεταλίδι έχω πάει 3 φορές μιας και έχουν οι κουμπάροι μας τα ενοικιαζόμενα αλλά πολύ σπάνια φεύγουμε εκτός.

Nina-Nana, χαίρομαι που περάσατε ευχάριστα χθές, θα δεις που όλες οι μέρες θα περνάνε έτσι!

della, εύχομαι ο μικρός να είναι απύρετος και καλύτερα, σίγουρα η ίωση θέλει να κάνει τον κύκλο της.

Έγω μένω Καλλιθέα απο τότε που γεννήθηκα, στο κομμωτήριο που λές πήγαινε ο πατέρας μου και συνεχίζει και πηγαίνει μέχρι και σήμερα ο αδελφός μου δεν νομίζω οτι έχει πάει σε άλλον ποτέ, αυτό ήτανε κουρείο κατ'έξοχήν ανδρικό και τα τελευταία χρόνια το γύρισε και σε γυναικείο.

Επίσης στο μεγάλο Σκλαβενίτη πηγαίνω μία φορα την εβδομάδα, αν ξαναέρθεις στα μέρη και έχεις χρόνο να κανονίσουμε για καφεδάκι!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τελικα κάθε βράδυ και καλύτερα απο άποψη φόβου αλλα απο τότε που έφυγε ο μπαμπάς της ξυπνάει στις 3 λες κι έχει καταπιει ξυπνητήρι και μετα αρχίζουν τα όργανα.... :rolleyes: Πολυ γκρίνια. Βέβαια βγάζει τους κυνοδοντες, έχουν σκάσει οι απο κάτω και τα πάνω ειναι φουσκωμένα.

Μόλις γυρίσαμε απο άλλη γειτόνισσα! Μια χαρα, τουρ στα σπίτια της πολυκατοικίας, εκκλησία όμως δεν πήγαμε...

Φιλακιαααααα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τελικα κάθε βράδυ και καλύτερα απο άποψη φόβου αλλα απο τότε που έφυγε ο μπαμπάς της ξυπνάει στις 3 λες κι έχει καταπιει ξυπνητήρι και μετα αρχίζουν τα όργανα.... :rolleyes: Πολυ γκρίνια. Βέβαια βγάζει τους κυνοδοντες, έχουν σκάσει οι απο κάτω και τα πάνω ειναι φουσκωμένα.

Μόλις γυρίσαμε απο άλλη γειτόνισσα! Μια χαρα, τουρ στα σπίτια της πολυκατοικίας, εκκλησία όμως δεν πήγαμε...

Φιλακιαααααα!

Άντε μια χαρά. Έχετε πιάσει ήδη φιλίες. Πολύ καλό αυτό, να έχεις παρέα από τη γειτονιά. Πότε γυρίζει ο άντρας σου?

Βγάζει και η δικιά μου ένα δόντι κάτω και τα πάνω μπροστινά. Επιτέλους φτάσαμε στα 7. Αλλά βρε κορίτσια τα κάτω είναι λίγο μπεζ, σαν να έχουν πετρα. Η παιδίατρος μου είπε να τα βουρτσίζω με λίγη σόδα κάποιες φορές.

Arma χθες πήγαμε στο άλσος. Είχες δίκιο, είναι πολύ ωραία και για εμάς και για τα παιδιά.

Kitty με γεια. Ευτυχώς υποχωρεί σιγά σιγά η επιπεφυκίτιδα.

Αύριο λέω να πάω για το πρώτο μπάνιο. Δε θα την πάρω όμως μαζί, γιατί ακομη είναι κρύα. Και ο αντρας μου δουλεύει, οπότε θα πάω με μια φίλη. Ξαπλώστρα, καφεδάκι και κουβεντούλα!! Μου έχει λείψει πολύ...

Διακοπές αν καταφέρουμε θα πάμε Αύγουστο, στην ίδια φάση με εσένα Lila's mom, κάπου μπροστά στη θάλασσα για να μην ταλαιπωρούμαστε.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Dimista να σας ζήσει ο Κωνσταντινάκος σας, να είναι πάντα ευτυχισμένος, καλότυχος και γερός και εσείς να τον καμαρώνετε όπως επιθυμείτε!!

Ο δεύτερος Κωνσταντινάκος μας πως είναι Della? Ευχαριστώ για το κοπλιμάν της Ειρήνης. Κολυμβητήριο δεν πάμε τώρα που έπιασα δουλειά.

Όταν πήγαμε εμείς να την κοινωνήσαμε, μόλις έμπαινε στην εκκλησία ουρλιαζε...Της έμεινε τραύμα από τη βάφτιση, χα, χα, χα!!

Δε σας είπα το άλλο που κάνει..Ξαπλώνει στο πάτωμα της κουζίνας και ψάχνει ψίχουλα για να τα φάει...Το καημένο, το έχω ατάιστο :P:p:p!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tzitzina τι ωραία, κάνε και μια βουτιά για μένα! Αχ πως μου έχει λείψει λίγη χαλάρωση βρε παιδι μου στην παραλία..... Ααααχχχχχ!

Έχει στην Σιφνο κατι πολυ ωραία δωμάτια μπροστα στη θάλασσα. Είχε παει ο αδελφός μου που εχουν τρία παιδια και όλο λέμε να το επιχειρήσουμε κι όλο κατι άλλο προκύπτει..

Της μικρής μου τα δόντια τα πάνω έχουν κιτρινιλα σαν γραμμη. Το είπα στην ξαδερφη μου που ειναι οδοντίατρος και λεει ίσως ειναι χρωστικη. Η αλήθεια ειναι οτι του άντρα μου τα δόντια πιάνουν ευκολα απο χρωστικες κι ίσως ειναι κληρονομικό αλλα όταν πάμε Θεσσαλονίκη θα την πάω να την δει.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tzitzina τι ωραία, κάνε και μια βουτιά για μένα! Αχ πως μου έχει λείψει λίγη χαλάρωση βρε παιδι μου στην παραλία..... Ααααχχχχχ!

Έχει στην Σιφνο κατι πολυ ωραία δωμάτια μπροστα στη θάλασσα. Είχε παει ο αδελφός μου που εχουν τρία παιδια και όλο λέμε να το επιχειρήσουμε κι όλο κατι άλλο προκύπτει..

Της μικρής μου τα δόντια τα πάνω έχουν κιτρινιλα σαν γραμμη. Το είπα στην ξαδερφη μου που ειναι οδοντίατρος και λεει ίσως ειναι χρωστικη. Η αλήθεια ειναι οτι του άντρα μου τα δόντια πιάνουν ευκολα απο χρωστικες κι ίσως ειναι κληρονομικό αλλα όταν πάμε Θεσσαλονίκη θα την πάω να την δει.

Και αν είναι χρωστική, φεύγει? Και εμένα ο άντρας μου έχει πολύ κακή πάστα δοντιών και φοβάμαι μήπως πήρε και η μικρή.

Σίφνο είχαμε πάει το 2009 και μας άρεσε πάρα πολύ, να πάτε οπωσδήποτε. Εμείς για φέτος λέμε κάπου οδικώς να μη μπλέξουμε με πλοία.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Φεύγει αλλα θα ξαναβγάζει πολυ ευκολα και δεν ξέρω η διαδικασία και τα υλικά που χρησιμοποιούν απο ποια ηλικία και μετα επιτρέπονται.. Κι ο δικός μου έτσι, αντίθετα εγω δόξα τω Θεω δεν έχω πρόβλημα με τα δόντια μου!

Ο άντρας μου έχει παει με τον αδερφο μου και τα παιδια του εκείνο το καλοκαίρι αλλα και με το ιστιοπλοϊκό. (χμμμ.. Μήπως να πηγαίναμε με το σκάφος;; )

Οδικώς ε; Για που κοντα; Ωραία επιλογη ειναι η Πελοπόννησος, η Εύβοια, το Πηλιο.. Κι αν αντεχετε πιο μακριά η Παργα, η Λευκάδα.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα φτιάχνουμε με την ξαδέλφη μου που είναι γραφίστρια το προσκλητήριο για την μικρή, εκτός απο το συνηθισμένο (Νο 1), βρήκα και άλλο ένα που σχετίζεται με το θέμα μας την πεταλούδα (Νο 2), σας αρέσει ή είναι κάπως?

Νο 1

Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας στη βάπτιση της κόρης μας

που θα γίνει την Κυριακή .........και ώρα........

στον Ιερό Ναό ...............

Νο 2

Πεταλουδίτσα μου όμορφη, πεταλουδίτσα ωραία

Σεπτέμβρη σε βαφτίζουμε μ 'όλη μας τη παρέα.

Θαύμα είσαι τ' ουρανού που μπήκες στην ζωή μας

την έκανες πολύχρωμη και πέταξες μαζί μας.

Πέτα λοιπόν σταλίτσα μου, άνοιξε τα φτερά σου

όλη η ζωή ανοίγεται και απλώνεται μπροστά σου!

Σας περιμένουμε την Κυριακή .............. στις .............

στον Ιερό Ναό ..............................


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα φτιάχνουμε με την ξαδέλφη μου που είναι γραφίστρια το προσκλητήριο για την μικρή' date=' εκτός απο το συνηθισμένο (Νο 1), βρήκα και άλλο ένα που σχετίζεται με το θέμα μας την πεταλούδα (Νο 2), σας αρέσει ή είναι κάπως?

Νο 1

Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας στη βάπτιση της κόρης μας

που θα γίνει την Κυριακή .........και ώρα........

στον Ιερό Ναό ...............

Νο 2

Πεταλουδίτσα μου όμορφη, πεταλουδίτσα ωραία

Σεπτέμβρη σε βαφτίζουμε μ 'όλη μας τη παρέα.

Θαύμα είσαι τ' ουρανού που μπήκες στην ζωή μας

την έκανες πολύχρωμη και πέταξες μαζί μας.

Πέτα λοιπόν σταλίτσα μου, άνοιξε τα φτερά σου

όλη η ζωή ανοίγεται και απλώνεται μπροστά σου!

Σας περιμένουμε την Κυριακή .............. στις .............

στον Ιερό Ναό ..............................[/quote']

Νο 2 !!!!!!!!!!!!!!!:P


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


KITTY.. σ'ευχαριστώ για την γνώμη σου, και εγώ αυτό προτιμώ, να σου πω δεν το έχω ξαναδεί και μου φαίνεται ιδιαίτερο το Νο1 είναι εντελώς απλό δεν θα γεμίσει και η σελίδα!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

KITTY.. σ'ευχαριστώ για την γνώμη σου' date=' και εγώ αυτό προτιμώ, να σου πω δεν το έχω ξαναδεί και μου φαίνεται ιδιαίτερο το Νο1 είναι εντελώς απλό δεν θα γεμίσει και η σελίδα!![/quote']

ε, βέβαια ειναι ιδιαίτερο !!! αυτό να διαλέξεις !

εγω εβαλα κειμενάκι που το σκέφτηκα η ίδια , ελπίζω να αρεσει....βέβαια αρέσει σ΄εμάς και αυτό μου φτάνει:P


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες.Φοβερη μερα σημερα και απιστευτη ζεστη!Βεβαια ,εμεις πηγαμε στο Ιασω για να τον εξετασουν.Καναμε αιματολιγικες και εξετασεις ουρων μηπως ειναι καμια ουρολοιμωξη.Τα μεχρι τωρα αποτελεσματα ειναι καλα.Η καλ.ουρων θα βγει μεθαυριο αλλα ολα συνηγορουν στο οτι ειναι ιωση απλα.Εχει λιγο ερεθισμενο λαιμο και λιγο κοκκινο αυτακι αλλα δεν ειναι ουτε αμυγδαλιτιδα ουτε ωτιτιδα προς το παρον.Ωστοσο,αν ξεκινησει και χτυπαει ανα τρεις ωρες 39 πυρετο απο αυριο το απογευμα να παρουμε αντιβιωση μηπως εξελιχθει κατι απο λαιμο η αυτι.Θελω να πιστευω οτι δεν θα χρειαστει αυτο και θα τελειωσουμε ετσι.

Κιττυ,ηβαφτιση θα γινει εδω στην Αθηνα;

Lia's mom, το δευτερο κειμενακι ψηφιζω κι εγω.Συνηθως δεν μου αρεσουν αυτα με τα ποιηματα καιπροτιμω σαν το πρωτο αλλα αυτο μου φανηκε πολυ χαριτωμενο.

Tzitzina, που πηγες για μπανιο;πες μας να ζηλεψουμε!

Νινα-Νανα,ειναι ωραιο να μπορεις να πινεις καφεδακι με κανεναν γειτονα.Εμενα εδω ειναι ολοι μεγαλοι και δυο ζευγαρια που ειμαστε σχεδον συνομηλικα ειναι λιγο "λοξοι"οποτε δεν εχουμε τιποτα περα απο τα τυπικα.

Ξεχασα να σας πω οτι το πρωι κοινωνησε ο μικρουλης μου κι εκλαψε λιγακι αλλα κι εγω και ο αντρας μου και η κουμπαρα μου συγκινηθηκαμε και κλαιγαμε κι εμεις.Αυριο λεω να τον ξαναπαω.Δεν θελω να κλαιει και να φοβαται στην εκκλησια.

Καλο βραδυ κοριτσια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κι εγω θέλω να την πάω εκκλησία.....

Della καλα αποτελέσματα κι εύχομαι αύριο να ειναι μια χαρα!

Lila's mom κι εγω το δεύτερο ψηφίζω. Να πω την αλήθεια δεν μου αρέσουν τα ποιήματα στα προσκλητήρια αλλα αυτο ειναι σχετικό με το θέμα σας και χαριτωμένο!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Lila's mom συμφωνώ με τα κορίτσια.

Nina-Nana βγήκα λίγο απότομα το μεσημέρι αλλά ξύπνησε η μικρή και ήταν να φάει οπότε καταλαβαίνεις. Στενοχωριέμαι για τα δοντάκια της μικρής, ελπίζω να είναι κάτι παροδικό. Για το μέρος σκεφτόμαστε Εύβοια ή Πελοπόννησο, αλλά όχι κάτι συγκεκριμένα. Πάργα θέλω πολύ να πάω, αλλά έχω πρόβλημα με το αυτοκίνητο, με πειράζει πολύ.

Della ελπίζω να μην εξελιχθει σε τίποτα και να είναι απλή ίωση. Αύριο θα πάω για μπάνιο, μάλλον Κινέτα.

Πριν λίγο έβλεπα μια ταινία "Το λουλούδι της ερήμου". Το είχα διαβάσει και παλιά σε βιβλίο. Το έχετε δει? Είναι στην ουσία βιογραφικό, για μια κοπέλα από την Αφρική που έγινε μοντέλο και μιλάει για την κλειτ.......τομή που τους κάνουν. Φρίκη!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...