Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε?

Ντέλλα η ώρα η καλή για αύριο και για τον γάμο και για την βάφτιση και να περάσετε τέλεια!

Νίνα Νάνα σου πέρασε ο φόβος?Μπράβο που έβγαλες την μικρή 2 ώρες!Εγώ μόνο με τον άντρα μου τον βγάζουμε πολλές ώρες.Τον βγάζουμε 3.5 με 4 ώρες.Ενώ μόνη μου 1 ώρα.

Τζαμίν ο άντρας σου όταν πηγαίνει Γαλλία πηγαίνει και Grenoble?Εκεί μένει η αδελφή μου.

Τζιτζίνα πώς ήταν η πρώτη σου μέρα στην δουλειά?Καλή αρχή!

Τζαμίν η Έλενα είναι ακόμη χλωμή?

Ο μικρός παρόλο που δεν περπατάει ακόμα μόνος του προτιμάει να μην τον έχουμε στο καρότσι.Θέλει συνέχεια να μας κρατάει για να περπατάει.Στο καρότσι κάθεται μέχρι να βαρεθεί.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το πρωί πήγαμε στο μνημόσυνο της θείας μου.Πέρασαν κιόλας 40 μέρες.Πήραμε και τον μικρό μαζί μας.Αυτά από μας.

Βrooke Mammy και όσες έχετε καιρό να γράψετε τι γίνατε?

Καλό υπόλοιπο ΣΚ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου.Να 'μαστε πλεον βαφτισμενοι!Τα ονοματακια μας ειναι Κωνσταντινος-Δημητριος(το ειχα ταμα εγω).Ολα κυλησαν οπως τα ειχαμε σχεδιασει και ηταν πολυ ομορφα αλλα κουραστικα!Εγινα οσο πιο ομορφη μπορουσα,εβαλα και το πιο ζεστο μου χαμογελο και με ενα τρελο αγχος,πηγα στην εκκλησια.Δεν ελειψαν βεβαια και τα...στραβα.Ενω ειμαι ακρως δυσκοιλια,το πρωι απο το αγχος μου ειχα διαρροια.Ηπια imodium γιατι φοβηθηκα μην με πιασει την ωρα των μυστηριων.Ο μικρος μου,αφου τον ξεντυσαμε και πριν μπει στην κολυμπηθρα,κατουρησε το συμπαν!!Και σαν να μην εφτανε αυτο,την ωρα που γινοταν η κατηχηση,η νονα λιποθυμησε.Αφηστε κοριτσια,ευτυχως δεν χτυπησε.

Κατα τ'αλλα ομικρος πλανταξε στο κλαμα!

Αυτα τα νεα μας.Τωρα το καημενο ειναι σαν λαδωμενος ποντικος αλλα τι να γινει!Μπανιο θα κανουμε μεθαυριο.

Καλο Σαββατοβραδο ομορφες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Della μου να ζήσετε και να σας ζήσει και το νεοφωτιστο αγορακι σας με τα υπέροχα ονόματα! Αχ κι η Θεσσαλονίκη στο όνομα (με τον Άγιο Δημήτριο)!

Πολλα ευτράπελα μαζεμένα έγιναν σήμερα! Στο δικο μας γάμο έσκασαν 3 λάστιχα απο το αυτοκίνητο (είχαμε τότε το Audi A3 αλλα ο γάμος ήταν σε κατσαβραχα. Βέβαια και τα αλλα αυτοκίνητα που ανέβηκαν δεν ήταν και τζιπ, είχε κι ένα ολόιδιο με το δικο μας αλλα μάλλον ειναι να μην σου τύχει). Το παρατήσαμε σε μια γωνία και στριμωχτηκαμε στο jimny του πεθερου μου. Μετα νοικιασαμε ένα τεριος και πέρασε γερανός το αυτοκίνητο απο τα Κυθηρα στη Λακωνια όπου αλλάξαμε τα λάστιχα (ήταν κι αργία του Αγίου Πνεύματος). Πως δεν ξεμειναμε στο νησι! Κοινώς χαμός! :-P

Σήμερα ήταν ωραία μέρα, μετα το φαγητο πήγαμε κουνιες στο Κεφαλαρι, μέγα για καφε, μετα στο fresh που πήρα τα υποαλλεργικά μου γλυκα :tongue: και μετα μια βολτα στην Πεντελη.. Τι καλα να κρατούσαν τα Σ/Κ λίγο παραπάνω..

Καληνυχταααααα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Della να ζήσετε και να χαίρεστε τον Κωνσταντίνο Δημήτριο... Πάντα συμβαίνουν ευτράπελα σε αυτές τις περιπτώσεις.

Νινα νανα ο δικός μας Ιάσωνας είναι 17 μηνών. Ευτυχώς είναι άλλος :tongue:.

Εγώ το Σάββατο την πήγα κούνιες 6-7 το απόγευμα και ξεσάλωσε. Ο μπαμπάς μας ήταν στο γραφείο όλο το Σάββατο και δεν τον είδαμε πολύ. Χτες είχε έρθει ο πεθερός μου για να δει την μικρή και πήγαμε μια βόλτα στην πλατεία. Το απόγευμα εγώ και η Έλενα πήγαμε σε παιδικό πάρτυ και ο άντρας μου στο γραγείο. Σήμερα φεύγει για Γαλλία :(. Δήμητρα μπορεί να πηγαίνει κι εκεί μου λες. Έχω σταματήσει να ρωτώ τον ακριβή προορισμό γιατί δεν έχει σημασία πια. Ρωτώ μόνο χώρα. Ούτως ή άλλως πολλά μέρη δεν τα ξέρω και τα ξεχνάω (όπως αυτό που πάει σήμερα) :rolleyes:.

Νινα νανα πως πέρασε το βράδυ που φοβόσουν? Μάλλον είναι που δεν έχεις ακόμη συνηθήσει το σπίτι.

Το χρώμα της Έλενας μου φαίνεται καλύτερο από χτες. Και γενικά ήταν πολύ ήσυχη και ευχάριστη το Σαββατοκύριακο. Το βράδυ μόνο πετάγεται και γκρινιάζει. Σήμερα σηκώθηκε πρώτη φορά στις 5 το πρωί και ζήτησε γάλα. Δεν έχει ξανασυμβεί. Από 40 ημερών κοιμόταν στις 8 το βράδυ και ξανασηκωνόταν για γάλα στις 7-8 την άλλη μέρα. Σήμερα σηκώθηκε και έκλεγε και όταν την πήρα αγκαλιά, μου έδειχνε την πόρτα του δωματίου της και μετά την πόρτα του σαλονιού και μετά το ψυγείο, και όταν πήρα το γάλα στα χέρια μου, γέλασε και χειροκρότησε. Το είπιε και ξανακοιμήθηκε. Βέβαια χτες το βράδυ έφαγε μόνο 150 γραμμάρια, ενώ συνήθως πίνει 250.

Είμαι πολύ κουρασμένη. Μέχρι τις 5 που έφαγε πεταγόταν κάθε μισή ώρα. Τα μάτια μου είναι σαν πιατάκια του καφέ :shock:.

Επίσης έχω να πω ότι αυτή η κατάσταση στην Ελλάδα έχει επιρεάσει την εταιρία του άντρα μου και η ψυχολογία του βρίσκεται στα πατώματα. Ελπίζω να πάρει σύντομα τ'απάνω του.

Καλή εβδομάδα να έχουμε...


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tzamin κι εμάς το Σάββατο γύρισε αργα ο μπαμπάς μας απο Θεσσαλονικη. Ευτυχώς προλάβαμε το σούπερ μάρκετ! Πόσο καιρο θα λειψει Γαλλία; Πάντως μπράβο ψύχραιμη είσαι. Δεν ξέρω εγω γιατι επηρεαζομαι τόσο πολυ όταν λείπει... Θυμώνω με τον εαυτό μου γιατι ποτε δεν ήμουν έτσι... Το βράδυ που έλειπε ήταν η πρώτη φορα στη ζωη μου που ευχήθηκα να είχα μια τηλεοραση απέναντι απο το κρεβάτι μου για να ξεχαστω... Άστα!

Όσον αφορα την κατάσταση στην Ελλάδα κι εγω φοβάμαι μην επηρεαστει η εταιρία που δουλεύει ο άντρας μου γιατι μας βλέπω να ξαναμετακομιζουμε αν δεν έχουμε για το ενοίκιο..!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχω πολλές ημέρες να σας γράψω γιατί έτρεχα συνέχεια!

Την προηγούμενη Δευτέρα και ενώ όλα ήταν μια χαρά η Μένια έκανε πάλι εμετό και τα είδαμε όλα...τρίτη φορά μέσα σε ένα μήνα, καταλαβαίνετε! Ευτυχώς καταφέραμε και πήραμε δείγμα ούρων και το πήγαμε για ανάλυση

(γενική και καλλιέργεια), η οποία όμως βγήξε την Πέμπτη. Έδειξε εντεροβακτήριο αλλά σε πολύ μικρό αριθμό αποικιών, οπότε η παιδίατρος μας είπε να την επαναλάβουμε:?! Δεν έχω καταφέρει ακόμη να πάρω δείγμα!!!

Τα σακουλάκια μου μέσα!!!!:evil:

Επίσης ο άντρας μου έφυγε την Τρίτη και γύρισε την Παρασκευή οπότε είμασταν μόνες μας!

Α, ναι...και στη δουλειά Πέμπτη και Παρασκευή είχαμε επιθεώρηση, οπότε χαμός!!!

Della, να ζήσετε και να χαίρεστε το νεοφώτιστο!!! Να είστε και οι 3 πάντα γεροί και δυνατοί, χαρούμενοι και ευτυχισμένοι!

Dimista, δεν πήγαμε ακόμη Αιδιψώ, ο γάμος είναι 30 Ιουνίου.

Το Σάββατο περάσαμε πολύ ωραία...βγήκαμε με κάτι φίλους και πήγαμε για φαγητό, σε ένα φοβερό μαγαζί. Με το ζόρι κρατήθηκα να μη φάω πολύ!

Η Μένια έβγαλε και άλλο δοντάκι, τώρα έχουμε 9!

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε?

Ντέλλα να ζήσετε και οι 3 σας!Να είστε ευτυχισμένοι και οι 3!

Νίνα Νάνα ωραία ήταν στο Κεφαλάρι?Πήγαμε balux εμείς .Ο παιδότοπος λέγεται μπαλουξάκι.Πήγαμε την Κυριακή.Είναι πολύ ωραία,τελικά!Ο μικρός έκανε τρενάκι και κούνια.Πληρώσαμε 3 euro για το τρενάκι,μου φάνηκε ακριβό αλλά άξιζε.Να πάτε και σεις θα σας αρέσει.Έχει πολλά παιχνίδια.Από ότι θυμάμαι είχες γράψει ότι θέλεις να πας.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την κακομοίρα την Μένια που έκανε εμετό πάλι.Μεγάλη ταλαιπωρία.Εύχομαι καλά αποτελέσματα για την Πέμπτη.Έχετε καιρό ακόμα για την Αιδηψώ.Εγώ κατάλαβα ότι έχετε ήδη πάει.

Τζαμίν ωραία παράσατε και σεις το ΣΚ.Κούνιες,πάρτυ 1α χαρά!Χαίρομαι που έφτιαξε το χρώμα της Έλενας.

Καλό βράδυ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα...

Νινα νανα θα επιστρέψει την Πέμπτη ο άντρας μου. Την Πέμπτη έχουμε και επέτειο γάμου (4 χρόνια). Η Ελενα δόντια βγάζει και μου φαίνεται ότι βγάζει 4 ταυτόχρονα.

Βιβή εμένα η γιατρός μου, μου λέει να παίρνω ούρα ή σε εργαστήρι ή σε νοσοκομείο γιατί είναι πολύ εύκολο να μολυνθουν και να πρέπει να επαναληφθούν. Ταλαιπωρείται λίγο παραπάνω αλλά τουλάχιστον είναι σίγουρα τα αποτελέσματα. Περαστικά στο κοριτσάκι σου.

Δήμητρα στην Βρέστη πάει σήμερα ο άντρας μου. Ούτε και ξέρω πού πέφτει.

Σας φιλώ κορίτσια...καλο βράδυ!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας!

Τζαμίν να τα εκατοστήσετε!Να είστε πάντα ευτυχισμένοι?Λες να σου κάνει κάποια έκπληξη όταν γυρίσει από Γαλλία?

Η Βρέτη δεν ξέρω που βρίσκεται ,φαντάζομαι θα ξέρει η αδελφή μου.

Βrooke έχεις καιρό να μας γράψεις.Βαρέθηκες την παρέα μας?

Κίττυ,Μάμμυ ,Τζιτζίνα και Άρμα χαθήκατε και σεις.

Καλή υπόλοιπη μέρα!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Dimista ναι θέλω να πάω στο balux. Ελπίζω να βολέψει!

Tzamin απίστευτο! Ακριβώς τα αντίθετα: εμένα φεύγει Πέμπτη πρωι για Σικαγο και γυρνάει Τετάρτη πρωι (6 Ιουνίου) όπου έχουμε επέτειο γάμου (3 χρόνια)! Σήμερα ήταν να παει Ζυριχη αλλα ακυρώθηκε τελευταία στιγμη. Ιαπωνία ποτε παει;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χτες είχα φρίκη νύχτα: η μικρη κοιμήθηκε 10:30, με το που πάω καθιστικό να δούμε law and order λέω στον άντρα μου οτι πονάει το αριστερο μου στηθος, είχε μια σκληρή περιοχή.. Ταυτόχρονα αρχίζω να μην νιώθω καλα, σαν να πονουσαν τα κόκαλα μου.. Αρχίζω κι υποπτευομαι μαστιτιδα.. Πάω χυνω γάλα 2 φορές στον νυπτηρα ζουπωντας την σκληρη περιοχή του στήθους αλλα δεν ανακουφιζόμουν απο τον πόνο.. Πάω ξαπλώνω κατα τη 1:30 αλλα να μην μπορω να κοιμηθώ, άρχισα να έχω ρίγη! Βάζω θερμόμετρο, τίποτα, όλα καλα! Ξαναξαπλωνω αλλα πλέον είχα αρχίσει να τρέμω, φοράω και πιο ζεστά ρουχα αλλα το τρεμουλο συνεχίζεται! Ξυπνάει η μικρη 3:30 και τη βάζω να θηλασει απο το στηθος που πονόυσα κι ανακουφιστηκα κάπως, ξεπρηστηκα! Βάζω θερμόμετρο μόλις την έβαλα στο κρεβάτι της κι είχα 39,3!!!! Παίρνω 2 παναντολ και ξαναξαπλωνω, μετα ούτε που θυμάμαι τι έγινε, πάντως ξύπνησα μουσκεμα. Τώρα έχω δεκατα κι ο πόνος στο στηθος ειναι καλύτερα αλλα δεν έχει υποχωρήσει εντελώς. Ειναι και λίγο κοκκινο.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...