Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Νινα νανα ελπίζω να είσαι καλύτερα. Δεν ξέρω καθόλου συμπτώματα μαστίτιδας αφού το γάλα που είχα για δύο μήνες ήταν πολύ λίγο και το στήθος μου δεν γέμιζε ποτέ.

Ο άντρας μου φεύγει για Ιαπωνία στις 10 Ιουνίου :(. Φαντάζομαι θα λείψει καμιά βδομάδα. Τί θα ετοιμάσεις για την επέτειο? Κορίτσια ρίξτε καμιά ιδέα να εντυπωσιάσουμε τους συζύγους που θα επιστρέψουν από ταξίδια :rolleyes:.

Βιβή μπράβο που κρατήθηκες το Σάββατο. Εγώ όταν είμαι με παρέα δεν μπορώ να κρατηθώ με τίποτα.

Τις μέρες που λείπει ο άντρας μου προσπαθώ να μην τρώω. Όταν είναι εδώ, το βραδυνό φαγητό είναι η καλύτερη στιγμή της ημέρας. Είναι η μόνη ώρα της ημέρας που περνάμε οι δυό μας και έχουμε την ευκαιρία να τα πούμε λίγο. Πίνουμε και το κρασάκι μας και είναι τέλεια. Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να το κόψω αυτό. Το οτι λείπει βέβαια πολύ συχνά με σώζει από το να στρογγυλέψω.

Σας αφήνω γιατί γίνεται ο χαμός. Την Παρασκευή αν όλα πάνε καλά ανοίγουμε το καινούριο ξενοδοχείο στην Πάρο και τρέχουμε...


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Tzamin η μαστιτιδα προκαλεί συμπτώματα γρίπης σε συνδυασμό με πόνο στο στηθος. Αχ δεν ξέρω τι θα φτιάξω.. ασε που όταν είμαι μόνη με την μικρη δυσκολευομαι πολυ να μαγειρεψω αλλα και να κάνω αλλα πράγματα γιατι δεν κάθεται στιγμη μόνη της.. Απο τότε που γέννησα ούτε μια φορα δεν έχω κάνει κάποιο "δύσκολο" φαγητο (τύπου παστιτσιο, μουσακά, γεμιστα κτλ). Καλύτερα κιόλας, λιγότερες θερμίδες :tongue:

Αχ θύμησέ μου τι δουλεια κανεις! Στην Πάρο φανταστικό το ξενοδοχείο! Ψηνομαι!!!!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδες!Καναμε μπανιο σημερα το πρωι και πηγαμε για κουρεμα.Δειχνει πιο "παιδακι" τωρα και οχι βρεφακι.Νεα αλλα δεν εχω,ευτυχως τωρα κοθμαται γιατι εχει ξυπνησει απο τις 6.

Νina-Nana,κι εμενα για μαστιτιδα μου κανουν τα συμπτωματα που αναφερεις.Το ειχα παθει αυτο το πετρωμα και ακομη και τωρα θυναμαι ποσο φριχτα πονουσα.Ο πυρετος πεφτει με τα panadol;Αν συνεχισει και σημερα παρε την παιδιατρο σας που ειναι και συμβ.θηλ. μηπως πρεπει να παρεις αντιβιωση.

Tzamin,ο δικος μου πριν δυο βδομαδες εβγαζε τρια δοντια μαζι.Εσκασε στη γκρινια το καημενο.Τωρα κατεβαζει ακομα ενα,φτασαμε τα 9.

Κοριτσια,φαγητακι στους αντρες σας να φτιαξετε κατι ελληνικο γιατι τοσα ταξθδια θα εχουν μπουχτισει στη διεθνη κουζινα.Κατι σε κρεατικο στο φουρνο με πατατουλες η πιλαφακι;Βαλ'τε και λιγακι φετα με ντοματα(το γνωστο μπουγιουρντι)στο φουρνο για συνοδευτικο και ειστε μια χαρα.

Βιβη,καλα αποτελεσματα για τη μικρουλα σου.Να μας πεις νεοτερα.

Dimista,το balux ειχε κοσμο;Εσεις ποτε θα κανετε τη βαφτιση;

Καλο μεσημερι ομορφα κοριτσακια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας!!!

Συγνώμη που χάθηκα αλλα τρέχω τόοοοσο πολύ αυτές τις ημέρες που έπεφτα ξερή το βράδυ και δεν προλάβαινα να γράψω....

Το ΠΣΚ, είχαμε το bachelorette παρτυ της κολλητής μου και έτρεχα να το όργανωνσω γιατί το είχα αναλάβει και με την μικρή μαζί δεν ειναι και πολύ εύκολο... επισης το Σαββατο το πρωί παρακολούθησα σεμινάριο για την διγλωσσία και πως να μεγαλώσουμε δίγλωσσα παιδιά...πολύ ενδιαφέρον, μετα σουπερ μάρκετ, μετά στο πάρτυ... πήγαμε για φαγητό στο Baloux τί ύπέροχο μέρος και πολύ νόστιμά φαγητά, μετά στην Πέγκυ Ζήνα και τό ρωί παραλία για μπιτς βόλλευ!!! περασαμε τέλεια αλλα το πιο τέλειο ήταν ότι πρώτη φορά το παιδί μου κοιμήθηκε χωρίς εμένα το βράδυ και καi kοιμήθηκε καλά!!!!!

Tην Κυριάκή μετά την παραλία πήγαμε στο θέατρο που έπαιζε ένας φίλος...

Παράλληλα πλένω και σιδερώνω και ετοιμάζομαι για Νάξο...

Αυτή την εβδομάδα δουλεύω ώς αργά γιατί έω ραντεβού εγγραφών, οργάνωση συγκέντρωσης γονέων με την ψυχολόγο μας και την προετοιμασία της καλοκαιρινής γιορτής... στολές, σκηνικά!!! ΧΑΜΟΣ!!!!

η μπεμπούλα μου έγινε καλά, μια μερούλα της κράτησε η αδιαθεσία... μια χαρά, ευτυχώς...

Νινα νανά, πέρασα κι έγω μαστίτιδα την προηγούμενη εβδομάδα με συμπτώματα ακριβώς όπως τα περιγράφεις χωρίς τον πυρετό- δεν ξέρω ίσως και να είχα αλλα δεν έβαλα θερμόμετρο μέσα στην νύχτα... δεν το πιστέυω οτι το πέρασα μετα απο 13 μηνες θηλασμού... μου είπε η σύμβουλος της LLL ότι αν κουράστω σωματικά πολύ είναι πολυ πιθανόν να ξαναπάθω... κι έσυ με την μετακόμιση δεν πέρασες και λίγα... εγώ επλυνα τα χαλάκια της κρεβατοκάμαρας και ίσως γι αυτό...έτριβα δυνατα...

Tzamin καλη αρχή κοπέλα μου στη νέασ σας δουλειά... εύχομαι τα καλύτερα!!! και θα φροντίσουμε να σας επισκεφτούμε....

Βιβή περαστικά σας, ελπίζω όλα να πάνε καλά... ευχαριστώ για τις πληροφορίες ... θα ήθελα να φτιάξω το βιβλίο ευχών της βάφτισης της μικρής... θα κάνω μια πρώτη προσπάθεια ... θα σου δείξω το τελικό αποτέλεσμα

Εχω και την βάφτιση.. πήγα και είδα για προσκλητήρια δεν έκλεισα ομως ακόμα!

Ντέλλα να ζήσετε...ευτυχισμένοι πάντα!!!... όμορφες στιγμές ... καλοφώτιστο και το παιδάκι σας!!!

Κορίτσια που οι άνδρες σας ταξιδεύουν πολύ σας καταλαβαίνω ...εμένα ο ανδρας μου δεν κάνει ταξίδια αλλα έχουμε διαφορετικά ωράρια δουλειάς και συναντιόμαστε μόνο Τετάρτη και ΣΚ!!! σαν να λείπει είναι... δεν είναι εύκολο καθόλου!!!

Τι λέτε κορίτσια κανονίζουμε να πάμε όλες

στο Baloux με τα παιδάκια μας;...οχι το σκ αυτό που θα λείπω όμως...ισως ένα απογευμα την άλλη εβδομάδα!

φιλάκια πολλά...πρέπει να γυρισω στην τάξη μου και στα μεγάλα παιδάκια μου γιατί τελείωσαν το κολυμβητήριο και μόλις επέστρεψαν σχολείο... δεν σας ξεχνώ απλώς είμαι λίγο πιεσμένη ... από Τριτή θα είναι πιο έυκολα τα πράγματα και θα σας γράφω πιο συχνά!!!!!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Θεραπεία μαστιτιδας

  • Μείνετε στο κρεβάτι, ειδικά τις ώρες που έχετε πυρετό.
  • Πίνετε4 λίτρα νερό το 24ωρο.
  • Βάζετε το μωρό να θηλάσει πολύ συχνά, ειδικά από το πονεμένο στήθος και, αν είναι δυνατόν, με το πηγουνάκι του να είναι στραμμένο προς το πονεμένο σημείο.
  • Η ομοιοπαθητική είναι πολύ αποτελεσματική στη θεραπεία της αρχόμενης μαστίτιδας, αν και τα παραπάνω μέτρα είναι σχεδόν πάντα ικανά να σταματήσουν τη φλεγμονή και να αποφύγετε την αντιβίωση.
  • Μόνο εάν εμφανίσετε πυρετό άνω του 38,5οC για περισσότερες από 24 ώρες, χρειάζεται να πάρετε αντιβίωση όπως θα ορίσει ο γιατρός σας. Συνεχίστε την για 10 τουλάχιστον μέρες, όχι μόνο ώσπου να σταματήσει ο πυρετός. Κατά τη διάρκεια της θεραπείας ο θηλασμός συνεχίζεται κανονικά.

Το δις εξαμαρτείν

Εάν έχετε ήδη εμφανίσει μαστίτιδα,

  • είναι πολύ σημαντικό να καταλάβετε γιατί την πάθατε (π.χ. υπερβολική κόπωση, ύπνος μπρούμυτα, κλπ), για να μη σας ξανασυμβεί.
  • Αν πάθετε δεύτερη φορά μαστίτιδα, αρχίστε να παίρνετε λεκιθίνη, ένα συμπλήρωμα διατροφής ακίνδυνο για το μωρό, σε δοσολογία μια κουταλιά της σούπας κάθε βράδυ για ένα μήνα. Η λεκιθίνη προλαμβάνει την επανεμφάνιση μαστίτιδας.

δες κι εδώ : http://www.lactation.gr/usefulinformationmastitisgreek


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Brooke κι εγω πρώτη φορα έπαθα. Αντί να παθω στην αρχη έπαθα τώρα!

Είχαμε κι εξωτερικές δουλίτσες σήμερα αλλα δεν πάω πουθενα. Ήδη σήμερα δεν ξεκουραστηκα σκουπισμα, σφουγγαρισμα, πλυντήρια. Ας μην βγω έξω καλύτερα.

Ευχαριστω γι αυτα που εγραψες (έχεις κι εσυ το βιβλίο της Πατσουρου βλέπω).


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Ντέλλα με γεια το μαλλάκι του μικρού.Κάθησε στο κομμωτήριο?Το balux δεν ξέρω αν είχε κόσμο γιατί πήγαμε κατ'ευθείαν στον παιδότοπο.Περίμενα περισσότερο στον παιδότοπο αλλά ο καιρός δεν ήταν τόσο κατάλληλος για περισσότερο.Από κόσμο ήταν 1α παρέα που έκαναν βάφτιση.

Πρώτα ο Θεός η βάφτιση θα γίνει το Σάββατο.

Τζαμίν να του φτιάξεις το αγαπημένο του γλυκό και 1 σουφλέ με νόστιμα υλικά.

Νίνα Νάνα θα τον σταματήσεις τώρα τον θηλασμό με την μαστίτιδα?Θα πάρεις αντιβίωση?Να τα εκατοστήσετε με τον άντρα σου ,να είστε πάντα ευτυχισμένοι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Βrooke πότε είχατε πάει balux?Για ποτό πήγατε?Εμείς πήγαμε την Κυριακή.Εκτός από αυτό το βιβλίο αν θυμάμαι καλά έχετε ίδια βιβλία με την Νίνα Νάνα .Ταιριάζετε στο διάβασμα.

Νίνα Νάνα τι έκπληξη θα κάνεις στον άντρα σου στην επέτειό σας?

Δεν έχω νέα.Το μόνο νέο είναι ότι ο μικρός έχει να φάει γιαούρτι από Μάρτη γιατί δεν του αρέσουν τα παιδικά και ξεκίνησα και παίρνω αγελαδίτσα,βάζω μέλι και το τρώει πιο ευχάριστα από τα παιδικά.Βρήκα λύση!

Καλό βράδυ σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι και εγω μανούλα μιας κορούλας ενός έτους (Μάιος 2011) αλλα μιας και δεν υπάρχει cafe Μαΐου είπα να μπω σε σας, βέβαια κανονικά θα είμασταν στο cafe Ιουλίου αλλα λόγω θεμάτων γεννηθήκαμε νωρίτερα, παρ΄όλα αυτά όλα καλά, θα είναι ωραία να συζητάμε για τα παιδάκια μας!!!!!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Lila's mom καλωσήρθες στην παρέα μας!!! Γράψε μας μερικά πράγματα για εσένα και το μωράκι σου για να σε γνωρίσουμε καλύτερα. Πού γέννησες, πόσο ήταν το μωρό σου, πότε ακριβώς, φυσιολογικά ή με καισαρική κλπ.

Nina-nana εγώ έπαθα μαστίτιδα 2 φορές πέρυσι το καλοκαίρι και μάλιστα τη δεύτερη φορά αναγκάστηκα να πάρω και αντιβίωση...υποθέτω ότι ήταν από την πολύ ζέστη σε συνδυασμό με τα μπάνια στη θάλασσα. Υπέφερα!!!Τελικά σταμάτησα τα μπάνια και πήγα μόνο λίγες φορές το απόγευμα και φυσικά δεν καθόμουν καθόλου στον ήλιο.

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Βιβή! σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, η δικά μου ιστορία είναι η εξής, η πολυπόθητη εγκυμοσύνη μου ήταν πολύ καλή χωρίς προβλήματα, ΠΗΤ είχα 22/7, οι εξετάσεις όλες ήταν πολύ καλές, δούλευα μέχρι τελευταία στιγμή, και κάποια στιγμή στον 6ο άρχισαν τα πρηξίματα και οι δυσφορίες, στην 28η εβομάδα και στην τελευταία επίσκεψη στον γιατρό είχα ανεβασμένη πίεση οπού μου συνέστησε ξεκούραση και να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες, αλλά την έτρωγε την μητέρα μου και μου λέει κάνε ανάλυση ούρων άμεσα, και πραγματικά την μεθεπόμενη κάνω την ανάλυση και βγαίνουν τα αποτελέσματα με θετικό λεύκωμα, αμέσως ενημερώνω τον γιατρό και με στέλνει στο ΙΑΣΩ να ξανακάνω όλες τις εξετάσεις, εκεί μέχρι το απόγευμα το λεύκωμα ανέβαινε, κάνανε συμβούλιο οι γιατροί και για να αποφύγουμε την προεκλαμψία αποφάσισαν να γεννήσω.

Ο τοκετός έγινε τα ξημερώματα την επόμενης ημέρας (6 Μαίου) με καισαρική, μου έκαναν επισκληρίδιο, οπότε σε 17' απο την ώρα που μου έκαναν την προετοιμασία ήρθε η κόρη μου στον κόσμο, μόνο 900 γραμ. αλλά με φωνή τσιρίδα και πολύ κούνημα.

Για να μην σας κουράζω, έμεινε στην μονάδα 70 ημέρες, αυτές οι μέρες θα μας μείνουν αξέχαστες γιατί ήταν ημέρες λύπης αλλά και χαράς, εχω κρατήσει τα καλά αλλά και τα κακά γιατι τα αντιμετώπησε το παιδί μου.

Τώρα ενα χρόνο μετά, είμαστε μία χαρά, τρώμε τα πάντα, βγάζουμε δοντάκια, μπουσουλάμε πιανόμαστε και κάνουμε βηματάκια.

Συγνώμη εαν σας κούρασα αλλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την ιστορία μας!!!

Θα τα λέμε, σας ευχαριστώ!!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

della μου να ζήσετε!!!!Να χαίρεστε και τον νεοφώτιστο και μεγειά το μαλλάκι!

Άρμα τι ωραία που παίζεις και με τα 2 σου παιδάκια!Όταν παίζουν και τα 2 μαζί τσακώνονται ή παίζουν ήσυχα?

Δεν τσακώνονται ευτυχώς, η κόρη μου δεν έβγαλε ποτέ ζήλεια επάνω του και τώρα που μπορούν να ψιλοπαίζουν μαζί είναι τρισευτιχισμένη! Εκείνος μπορεί να της δώσει καμιά από χαρά βέβαια ή να της γκρεμίζει τα παιχνίδια αλλά εκείνη έχει πολύ υπομονή!

Με το καλό η βάφτισή σας! Τα έχεις όλα έτοιμα έτσι?

nina-nana πως είσαι σήμερα?

brooke καλή δύναμη στην δουλειά!

Tzasmin υπάρχουν άπειρα deals που περιλαμβάνου spa και αν είναι σε ξενοδοχείο και φαφητό.Αν μπορείτε να αφήσετε την μικρή εγώ θα σου πρότεινα για την επέτειό σου να κλείσεις κάτι τέτοιο και να του κάνεις έκπληξη!

Βιβή κι εγώ θα σου πρότεινα να πας σε κάποιο κέντρο να της πάρουν ούρα να ξεμπερδεύεις. Είναι δύσκολη η συλλογή ειδικά στα κορίτσια. Εγώ για να μην βγαίνουν επιμολυσμένες οι καλλιέργειες που κάνω στον Βασίλη χρειάζομαι πάντα δεύτερο άτομο γιατί αποστειρώνω τα χέρια μου, τον σκουπίζω με αποστειρωμένες γάζες και προσπαθώ να του το βάζω όσο πιο προσεκτικά γίνεται.Καλά αποτελέσματα να έχετε!

Lila's mom καλωσήρθες στην παρέα μας! Ταλαιπωρηθήκατε πολύ να φανταστώ αλλά αφού όλα πήγαν καλά αυτό έχει σημασία!Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμασταν καλά, την Κυριακή έκανα τα γενέθλια των ζουζουνιών μου μαζί τελικά και αν και είχαμε απώλειες πολλές τελικά περάσαμε πολύ όμορφα! Τον Βασίλη δεν τον έχω ξαναδεί πιο χαρούμενο. Γέλαγε συνέχεια, χόρευε και ειδικά τον περισσότερο χορό τον έριξε με το τραγούδι των γενεθλίων! :lol:

Εχτές όμως είχαμε άσχημη μέρα, μου έπεσε από το πάρκο..:-( :-( :-(. Σκαρφαλώνει πολλούς μήνες τώρα και αν τον βάζω είμαι πάντα δίπλα του και το κάνω για να ξεκουράζω λίγο την μέση μου. Εχτές άφησα το βλέμμα μου για ένα δευτερόλεπτο να κλείσω το φως του μπάνιου και όταν γύρισα το κεφάλι μου τον είδα μπρουμητα στα πλακάκια..μεγάλο σοκ αλλά δεν πρέπει να χτύπησε πολύ(δεν ξέρω πως έγινε αυτό) γιατί δεν ακούστηκε ''μπαμ''. Τελικά έχει μια ελάχιστη κοκκινίλα στο κεφάλι. Έκλαψε πολύ και όταν τον ξαναέβαλα για να δω αντιδράσεις φυσικά ξανασκαρφάλωσε αμέσως..Το βράδυ έπρεπε κάθε δύο ώρες να τον ψιλοξυπνάω για να δω αν επικοινωνεί όπως μου είπε η παιδίατρος αλλά εκείνος ξυπνούσε από μόνος του οπότε όλα είναι οκ!

Αυτά!Σας ζαλισα πρωί πρωί! Καλημέρα σας!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Lila's mom καλωσήλθες στην παρέα μας... Φαντάζομαι πόσο δύσκολη θα ήταν η περίοδος που περάσατε στην μονάδα... Τέλος καλό όλα καλά... Να σου ζήσει η κουκλίτσα σου... Την έχετε βαφτίσει? Στο καφέ μας είχαμε κάμποσες βαπτήσεις τελευταία κι έχουμε ακόμη άλλη μια το Σάββατο.

Νινα νανα ελπίζω να πέρασε τελείως.

Δήμητρα ευχαριστώ για την πρόταση. Βέβαια ο άντρας μου δεν τρώει γλυκά οπότε δεν θα φτιάξω γιατί θα καταλήξω να το φάω εγώ. Από φαγητό σκέπτομαι ίσως να φτιάξω μακαρόνια με θαλασινά που του αρέσει πολύ και είναι και εύκολη και γρήγορη, γιατί με την Έλενα στα πόδια μου δεν μπορώ να κάνω πολλά.

Αρμα να σου ζήσουν τα παιδάκια σου. Είδα τις φωτο στο φβ. Είναι κουκλιά και τα δύο. Η πρότασή σου για την επέτειο είναι φανταστική αλλά δεν έχω κανέναν να κρατήσει το παιδί.

Όσο για το πέσιμο του Βασιλάκη μην ανυσηχείς. Το πιο πιθανό είναι να έκλαψε από τον δικό σου φόβο και αντίδραση. Αφού δεν ακούστηκε και μπαμ μάλλον το κεφαλάκι δεν κοπάνησε. Και η δική μου έπεσε από την κούνια πριν από 1 μήνα αλλά δεν χτύπησε καθόλου. Την άκουσα από την ενδοεπικοινωνία να κλαίει και όταν μπήκα στο δωμάτιό της έπαθα σοκ. Όχι μόνο ήταν στο πάτωμα αλλά είχε φτάσει στην πόρτα για να βγει έξω. Δεν αντέδρασα όμως, κράτησα την ψυχραιμία μου (παρ' όλο που η καρδιά μου κόντεψε να σπάσει από την ταχυκαρδία), της χαμογέλασα και της άπλωσα τα χέρια για να την πάρω αγκαλιά. Σταμάτησε να κλαίει και σηκώθηκε μόνη της. Την έγδυσα τελείως και την έψαξα για χτύπημα αλλά δεν είχε ούτε κοκκινίλα πουθενά.

Έχω έναν πονοκέφαλο από χτες το απόγευμα που δεν λέει να περάσει και το κεφάλι μου πάει να σπάσει.

Σας φιλώ


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...