Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , dobby είπε:

Όχι να μην την ξαναπιάσει, κρίμα είναι και αυτή και εσείς. Οσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνουν, ωριμάζει κάπως και το πεπτικό και γίνονται πιο σπάνιοι οι κολικοι. Ο παιδίατρος τι σας είπε; είναι κολικοι; 

Ναι έχει κολικούς αλλα δε μας αλλάζει τις σταγόνες γιατί αυτές που παίρνουμε είναι προβιοτικες και δε θέλει να δώσει κάτι πιο δυνατό σε τόσο μωρό, αλλά εφόσον έχει βελτιωθεί η κατάσταση δε νομίζει λέει να τη ξαναπιάσει τόσο έντονα. Εχθές τον κατούρησε ξέχασα να σας το πω. :P

 

Βρε κορίτσια φεισμπουκ έχετε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Maria36 είπε:

Ναι έχει κολικούς αλλα δε μας αλλάζει τις σταγόνες γιατί αυτές που παίρνουμε είναι προβιοτικες και δε θέλει να δώσει κάτι πιο δυνατό σε τόσο μωρό, αλλά εφόσον έχει βελτιωθεί η κατάσταση δε νομίζει λέει να τη ξαναπιάσει τόσο έντονα. Εχθές τον κατούρησε ξέχασα να σας το πω. :P

 

Βρε κορίτσια φεισμπουκ έχετε???

Χαχαχα έχουν γέλιο τα μικρά μας! Αν την έπιασαν οι σταγόνες θα πηγαινει όλο και καλύτερα! Ναι εγώ έχω, στείλε μου πμ να σε κάνω αντ! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες δεν θέλω να σας κομπλαρω είμαι 1,75 Και ο άντρας μου 1,95!!Και εγώ θα σας στείλω να με κάνετε αντ!!! @elenakii22 αν δεν είμαι Χαλκιδική στο εξοχικό θα σε βολταρω με τον μπέμπη μου στην παραλιακή!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Stella.T είπε:

Κοριτσάρες δεν θέλω να σας κομπλαρω είμαι 1,75 Και ο άντρας μου 1,95!!Και εγώ θα σας στείλω να με κάνετε αντ!!! @elenakii22 αν δεν είμαι Χαλκιδική στο εξοχικό θα σε βολταρω με τον μπέμπη μου στην παραλιακή!!!

Αααα εγώ και η @dobby δε θα σε παίζουμε!!! Να κάνεις παρέα με την @elenakii22 εσύ!!! :P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Stella.T είπε:

Κορίτσια έβγαλαν σπυράκια στο πρόσωπο τα μωρά σας;

Εμένα είχε κάτι άσπρα από όταν γεννήθηκε αλλά.μου είπε ο.γιατρος ότι δεν είναι.τιποτα κ φευγει μόνο του. Δεν έχει βγάλει κάτι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Maria36 είπε:

Εμένα είχε κάτι άσπρα από όταν γεννήθηκε αλλά.μου είπε ο.γιατρος ότι δεν είναι.τιποτα κ φευγει μόνο του. Δεν έχει βγάλει κάτι αλλο.

Και εμένα έχει τέτοια!Απλά έβγαλε και κάτι αλλά!Μου είπε ο γιατρός ότι είναι από το στήθος μου,από τα φιλιά από τα γένια του μπαμπά αν τον ακουμπάει και φεύγουν μετά από κάποιες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Stella.T είπε:

Και εμένα έχει τέτοια!Απλά έβγαλε και κάτι αλλά!Μου είπε ο γιατρός ότι είναι από το στήθος μου,από τα φιλιά από τα γένια του μπαμπά αν τον ακουμπάει και φεύγουν μετά από κάποιες μέρες!

Πολύ ευαίσθητος ο μπέμπης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νταξει εμεις ειμαστε φυσιολογικοι.εγω 1,72 κ ο αντρας μου 1,87. Η μικρη βεβαια βγηκε ψιλη 51ποντους κ παντα κατα τους υπερηχους η μονη μετρηση στα ορια ηταν το μηκος των ποδιων.ηταν παντα στα υψη!!!ειμαι περιεργη να δω το υψος της γτ η πατουσα της ειναι μεγαλη!!εγω φοραω  38.αυτη πιστευω θα παει στανταρ στο 40!

Τεσπα...γερα να ειναι τα μικρα μας και οσο ψηλα ειναι να φτασουν,να φτασουν!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Νταξει εμεις ειμαστε φυσιολογικοι.εγω 1,72 κ ο αντρας μου 1,87. Η μικρη βεβαια βγηκε ψιλη 51ποντους κ παντα κατα τους υπερηχους η μονη μετρηση στα ορια ηταν το μηκος των ποδιων.ηταν παντα στα υψη!!!ειμαι περιεργη να δω το υψος της γτ η πατουσα της ειναι μεγαλη!!εγω φοραω  38.αυτη πιστευω θα παει στανταρ στο 40!

Τεσπα...γερα να ειναι τα μικρα μας και οσο ψηλα ειναι να φτασουν,να φτασουν!!!

ψηλοί ειστε κ σεις!!!!38 φορας μονο ε?μια χαρα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και να σας ζήσουν τα μωρα σας.Μια ερωτηση κοριτσια.Γενναω (πρωτα το Θεος) Αρχες Οκτωβρη.Λογω του οτι ειμαι οσο μπορω ανθρωπος του προγραμματος + της Θρησκειας και διαβαζω διαφορα για πολεμους κλπ.Αγχωνομαι αν θα χω να ταϊσω το μωρο μου και να του παρεχω οτι χρειαζεται.Ηθελα τη συμβουλη σας τωρα που ειστε φρεσκες μαμαδες οσων αφορα,την ποσοτητα απο πανες που θελετε την εβδομαδα για το μωρο σας (και ποια μαρκα) καθως και την ποσοτητα γαλακτος που θελει το μωρο σας την εβδομαδα(καθως επισης και τη μαρκα).

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Γερα και καλοτυχα να ναι τα μωρα σας..αντε βρε..και στα δικα μας..!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα zina μου...εμεις χαλασαμε 8 πακετα ν1 κ τωρα της ξεκινησα τα ν2..μπορουσα ακομα να κρατησω 1-2  πακετα ν1 αλλα κ τα 2 της κανουν!εμεις παιρνουμε τα pampers...απο γαλα θελουμε 1.5-2 νομιζω κεσεδακια τη βδομαδα αλλα αυτο ειναι σχετικο γτ αλλο μωρο πινει για παράδειγμα 90μλ κ αλλο 120...εμεις της δινουμε το rontamil γτ αυτο επινε κ στο νοσοκομειο..αν δεις οτι το μωρο σ πινει ανετα του νοσοκομειο(που θα γεννησεις)θα σ προτεινα να ξεκινησεις με αυτο...αν δεις οτι το πειραζει παρε οποιο νομιζεις!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...