Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

ΑνΑλ (Ανώνυμες Αλλοπρόσαλλες)


ζώπυρον

Recommended Posts

οι ημερομηνιες εννοεις για καθυστερηση?

τι να την κανω την καθυστερηση....το νιωθω....εγινε η μαλακια....:(

και στο μικρο οταν ημουν εγκυος τελικα, ετσι το ειχα καταλαβει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Aeriko

    3696

  • MarcoPolo

    2484

  • Mara-76

    2192

  • luckyMe

    2080

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν είχες ωορηξία στις 06/01, είναι πολύ νωρίς και για χοριακή και για ν' ανησυχείς! Βέβαια, αν έτσι ήταν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη...:roll:

Ράννια μου, μην αγχώνεσαι, τουλάχιστον μέχρι να δεις τι θα γίνει...

Εντάξει, το ξέρω, κοινότοπο,

αλλά

όλα έχουν ένα λόγο που γίνονται ή δεν γίνονται...


Link to comment
Share on other sites

μ' εχει πιασει μια μαυριλα....δε φανταζεσαι!

η αληθεια ειναι οτι δε χρησιμοποιουμε αντισυλληψη, εκτος απο τη κλασικη απομακρυνση και τις τελευταιες μερες το σκισαμε το θεμα. τι το θελα?! σε ξινο θα μου βγει!

αυριο εχω ραντεβου με τον γυναικολογο, ολως τυχαιως, για τεστ παπ. τι να μου πει κι αυτος βεβαια....αλλα ειναι μια παρηγορια ο γιατρουλης μου.

Link to comment
Share on other sites

το ότι το σκίσατε το θέμα, είναι... τέλειο :wink::wink:

κάνει, να κάνεις τεστ παπ ? :confused:

κατάλαβες πως έχω ενθουσιαστεί με την ιδέα :D

και πάλι όμως βρε Ράννια μου, νωρίς δεν είναι με ωορηξία στις 06/01?

έτσι ήταν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη?

μην σε πιάνει μαυρίλα!

ωχ το παστίτσιο!


Link to comment
Share on other sites

Think Positive! Θα έχουν μικρή διαφορά τα νινιά και δεν θα έχεις και ζήλιες :D

Αλλά εγώ δεν θα μαύριζα αν δεν έβλεπα την χοριακή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

A, μας έσκασε νέο θεματάκι...και κάτι ευχάριστο, επιτέλους! :D

Εντάξει σε καταλαβαίνω Ράννια, κι εμένα αν μου είχε τύχει τόσο γρήγορα θα τραβούσα τα μαλλιά μου...φυλαγόμουνα πιο πολύ κι από ελεύθερη ανάμεσα στις 2 εγκυμοσύνες! :rolleyes:

Καταρχάς, η ταπεινή μου άποψη είναι ότι, στις 4 μέρες παραείναι νωρίς για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα (καλά δε μετράω?)

Από την άλλη βέβαια, εσύ ξέρεις το σώμα σου καλύτερα.

Και θα συμφωνήσω με τη Ζοπιρον. Όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο. Εγώ, που μένω έγκυος αμέσως, ξέρεις πόσο σκυλομετάνιωσα για τον τέλειο -και καλά- προγραμματισμό μου? Όλα τα είχα υπολογίσει η σκύλα! Και τη διαφορά που θα έχουνε τα παιδιά, και την εποχή που θα γεννηθεί (μη θηλάζω μες στη ζέστη και πάθω τίποτα), μέχρι και το ζώδιο...:oops: Τα θυμάμαι και μου 'ρχεται να αυτομαστιγωθώ! Τόση αλαζονεία πια, τόσο νομίζεις ότι όλα μπορείς να τα ελέγξεις, ηλίθια??? Το μόνο που δεν υπολόγισα, ήταν η νεογνολόγος, που μπήκε την 3η ημέρα στο δωμάτιο και μου είπε, χωρίς να με κοιτάζει κατάματα "σήμερα, 3η ημέρα ζωής, ακούμε ένα φύσημα πολύ πιο βαρύ από αυτό που συνηθίζουν τα νεογνά...καλά θα κάνετε να κανονίσετε υπέρηχο σε παιδοκαρδιολόγο, αμέσως μόλις βγείτε από εδώ...το παιδάκι σας πάσχει από συγγενή καρδιοπάθεια".

Πάρε να 'χεις υπολογισμούς και προγραμματισμούς, άρρωστη! :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ Αγγελίνα, έχεις έναν τρόπο να με συγκινείς όταν γράφεις σε κάποια θέματα... Πολύ λέμε...

Έβαλα το παστίτσιο στο φούρνο! Πάω να μαζέψω τη κουζίνα - κόλαση... και μετά βουρ στους δρόμους πάλι. Τη τύχη μου μέσα!

Και μετά σου λέει το Αερικό ότι δεν κοιμάμαι νωρίς! Που να προλάβω η γυναίκα?"

Έχω κολλήσει και με σας τις γλυκές αλλοπρόσαλλες...;)


Link to comment
Share on other sites

Αμέ! Έτσι γίναμε "κολλητές"... προσπαθώντας να λύσουμε την παρεξήγηση :D

Για ν' ακούσω... Για ν' ακούσω...:cool:

Εντωμεταξύ Αερικό, πήγες γιατρό?


Link to comment
Share on other sites

kalhspera koritsia.

πως ειστε??

εμεις πηγαμε για το γνωστο μας ελενχο στην καρδουλα

και ο θησαυρουλης μου...κουραστηκε απο τις εξετασεις!!!!!!!!!

τωρα κοιμαται σαν πουλακι!!!!!

αερικο πως εισαι σημερα???τι λεει ο βηχας???ηρεμησε λιγο??

αγγελινα ποσο πολυ σε καταλαβαινω!!!!!!!!!!!!!!!

εγω θελω σαν τρελη ενα 2ο παιδακι,

αλλα με την συγγενη καρδιοπαθεια του μικρουλη μας:(

φοβαμαι λιγουλακι:?:???:

ρανια κι εγω θα συμφωνήσω με τα κοριτσια,

μηπως ειναι νωρις???????

ζοπιρον... παστίτσιο εεεε ??????

ωραια ιδέα........


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δωράκι, όλα καλά με τις εξετάσεις?????:-D

το παστίτσιο καλή ιδέα αλλά η κουζίνα...

είχα καιρό να το φτιάξω αλλά μου το ζήτησε ο γιόκας μου ;)

αγγελίνα μου, είμαι δασκάλα αγγλικών (ιδιαίτερα-ιεκ-εταιρικές παραστάσεις-μεταφράσεις) και βοηθός του άντρα μου... / προσπαθώ να δουλεύω μόνο πρωί...

αερικοοοοοοοοοοοοό???????


Link to comment
Share on other sites

Αφήστε κόρες και έφαγα τρελλό πήξιμο στο γραφείο! Μου φύλαγαν τρελλή έκπληξη λέμε με χειρωνακτική εργασία! Έχει πιαστεί το χέρι μου από το φακέλωμα! Το ότι κατάφερα να σας γράψω 5 κουβέντες ήταν θαύμα!

Φυσικά δεν πήρα τον γιατρο τηλέφωνο :oops: θα δοκιμάσω τώρα και αν τον βρω... ο βήχας πάντως αμετακίνητος αλλά λίγο (ελάχιστα) καλύτερα.

Εν τω μεταξύ έκπληξη μου φύλαγε και η κόρη μου όταν πήγα να την πάρω από τον παιδικό σταθμό.

Έρχεται, έρχεται και η παιδαγωγός της και με αφήνει κάγκελο: "Καλέ αυτή γύρισε πολύ φορτσάτη! Έριξε πολύ ξύλο στα παιδάκια σήμερα!" :evil:

Ν' ανοίξει η γη να με καταπιεί εγώ! Τι θα κάνω; Και να φανταστείς ότι την χτυπάμε; Όχι! Μας χτυπάει και προσπαθούμε να της εξηγήσουμε ότι δεν χτυπάμε ΚΑΝΕΝΑΝ! Πως της ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε κόρες και έφαγα τρελλό πήξιμο στο γραφείο! Μου φύλαγαν τρελλή έκπληξη λέμε με χειρωνακτική εργασία! Έχει πιαστεί το χέρι μου από το φακέλωμα! Το ότι κατάφερα να σας γράψω 5 κουβέντες ήταν θαύμα!

Φυσικά δεν πήρα τον γιατρο τηλέφωνο :oops: θα δοκιμάσω τώρα και αν τον βρω... ο βήχας πάντως αμετακίνητος αλλά λίγο (ελάχιστα) καλύτερα.

Εν τω μεταξύ έκπληξη μου φύλαγε και η κόρη μου όταν πήγα να την πάρω από τον παιδικό σταθμό.

Έρχεται, έρχεται και η παιδαγωγός της και με αφήνει κάγκελο: "Καλέ αυτή γύρισε πολύ φορτσάτη! Έριξε πολύ ξύλο στα παιδάκια σήμερα!" :evil:

Ν' ανοίξει η γη να με καταπιεί εγώ! Τι θα κάνω; Και να φανταστείς ότι την χτυπάμε; Όχι! Μας χτυπάει και προσπαθούμε να της εξηγήσουμε ότι δεν χτυπάμε ΚΑΝΕΝΑΝ! Πως της ήρθε;

ελα μωρε αερικο...μωρο ειναι.....καποια στιγμη θα της περασει.μαλλον ειναι της ηλικιας ναζακια:wink:

εμας πριν απο 1 μηνα περίπου δαγκωνε,εμενα την μανα μου τον αντρα μου...οπου εβρησκε:?χερια, ώμους,ποδια....συνεχεια ομως.

σιγα σιγα το εκοψε μονος του.εγω το μονο που του ελεγα ηταν "μη,δεν ειναι καλο αυτο που κανεις" κι ο μικρος δαγκωνε περισσότερο:confused:μεχρι που μια μερα δεν το εκανε και απο τοτε

ποτε ξανα!!!!!!!!!αν και ακομα αναρωτιέμαι μηπως του εδινε τροφη η μαμα μου,που οταν την δαγκωνε εκεινη γελαγε:roll:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

δωράκι, όλα καλά με τις εξετάσεις?????:-D

το παστίτσιο καλή ιδέα αλλά η κουζίνα...

είχα καιρό να το φτιάξω αλλά μου το ζήτησε ο γιόκας μου ;)

αγγελίνα μου, είμαι δασκάλα αγγλικών (ιδιαίτερα-ιεκ-εταιρικές παραστάσεις-μεταφράσεις) και βοηθός του άντρα μου... / προσπαθώ να δουλεύω μόνο πρωί...

αερικοοοοοοοοοοοοό???????

ναι κοπελα μου,σε ευχαριστω!!!!

απλα πρεπει να τον παρακολουθουμε μεχρι να ερθει ο καιρος για το χειρουργειο:(:(:(:(:(:(

οντως...χαλια η κουζινα μετα...αλλα αξιζει η κουραση.

σουπερ φαγητο και αφου το ζητησε ο γιος:-D:grin:

ακομα πιο σουπερ!!!!!!!!!

αχ ποτε θα ερθει η μερα που θα μου ζηταει και ο δικος μου

να του κανω φαγακια......................


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ...το λεω στον αντρα μου...μου λεει "δε παιζει", αλλα και αν παιζει...σουπερ! θα εχουμε 2 καλικαντζαρους!

στο κοσμο του.....

παστιτσακι? μιαμ μιαμ!

καλησπερα ειπα? :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...