Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα κ καλό ΣΚ!!

ναι Ειρήνη μου καλά θυμάσαι, για τα στολιδάκια με ζύμη με κορν φλάουρ, κάνουμε κ μεις κάθε χρόνο!Από τις αγαπημένες χριστουγεννιάτικες συνήθειες!

Marmin εμείς από αυτά που φτιάχνουμε άλλα τα αφήνουμε λευκά, άλλα τα βάφουμε με όζες (βερνίκια νυχιών) βγαίνουν πολύ πολύ όμορφα κ αστραφτερά κ μερικά τα βάφουν τα παιδιά με μαρκαδόρους τους - αυτά γίνονται πιο "παιδικά"...κάνω κ τρυπούλα πάνω κέντρο με καλαμάκι πριν ψηθούν οπότε μετά περνάμε κορδελίτσες κ στολίζουμε ή κολλάμε σε αμπαλάζ δώρων. Καλή επιτυχία αν κάνεις, εμείς θα τα αφήσουμε αυτά για αρχές Δεκεμβρίου

  • Μου αρέσει 1

Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ravT είπε:

Καλημέρα ξωτικά. Έχω ήδη απαντήσει για τα ζυμαροστολιδάκια, θα δείξει πότε θα φανεί...

Πόση ομορφιά χωράει η απλότητα;

 

ΥΠΕΡΟΧΟ, Ραβτάκι μου!

Αγαπημένα  μου,

Δείτε ακόμα ένα δωράκι, που μπορούμε να προσφέρουμε με αγάπη.

Ένα ποτηράκι, ένα καλαθάκι, με μικρο-πραγματάκια ομορφιάς!

... ένα μολύβι χειλιών, ενα βερνίκι νυχιών, ένα γαλάκτωμα σώματος και οτι άλλο θέλουμε να προσφέρουμε:

PIYHoOe.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω κουραστεί απ την ιστορία αυτή με τις εγκρίσεις. Όχι απ τις ίδιες τις εγκρίσεις καθώς αυτό είναι για το καλό όλων μας αλλά επειδή χάνονται αναρτήσεις καθώς αφού εγκρίνονται εμφανίζονται με ώρα αναγραφής και όχι έγκρισης. Έχω ανοίξει θέμα για να το δουν οι διαχειριστές. Αν συμφωνείτε με τα γραφόμενά μου, κάντε ένα relpy εκεί για να δουν ότι πραγματικά μας δυσκολεύει πολύ αυτή η κατάσταση... Χθες απάντησα με λινκς από το μπλογκ μου το οποίο προφανώς θεωρούν κερδοσκοπικού χαρακτήρα και δεν το εγκρίνουν... Κάθισα το πρωί και έκανα νέα ανάρτηση γράφοντας και προσθέτοντας φωτογραφίες βήμα βήμα και είναι ΚΑΙ αυτό υπό έγκριση επειδή έκανα το λάθος να ξεχάσω σύνδεσμο της "πηγής" της συνταγής... Κρίμα, πολύ κρίμα...

  • Μου αρέσει 1

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλα, υπέροχη ιδέα, Ραβτάκι μου!

16 ώρες πρίν, ravT είπε:

Υπέροχες χειροποίητες κάρτες απ τα πατουσάκια και τα χεράκια των παιδιών μας!

cbad0bb2c7b76b5742719a5f1f3f9238.jpg

 

Συμφωνω!
Εκεί, γίνεται το όλο μπέρδεμα και χανονται δημοσιεύσεις γιατί που να φανταστεί ο άλλος συμμετέχων ότι υπάρχει νωρίτερη καταχώρηση και να κοιτάξει "πίσω", στις δημοσιεύσεις!

Βάλε link εδώ, Ραβτάκι μου,να πάω αμέσως

1 ώρα πρίν, ravT είπε:

Προσωπικά έχω κουραστεί απ την ιστορία αυτή με τις εγκρίσεις. Όχι απ τις ίδιες τις εγκρίσεις καθώς αυτό είναι για το καλό όλων μας αλλά επειδή χάνονται αναρτήσεις καθώς αφού εγκρίνονται εμφανίζονται με ώρα αναγραφής και όχι έγκρισης. Έχω ανοίξει θέμα για να το δουν οι διαχειριστές. Αν συμφωνείτε με τα γραφόμενά μου, κάντε ένα relpy εκεί για να δουν ότι πραγματικά μας δυσκολεύει πολύ αυτή η κατάσταση... Χθες απάντησα με λινκς από το μπλογκ μου το οποίο προφανώς θεωρούν κερδοσκοπικού χαρακτήρα και δεν το εγκρίνουν... Κάθισα το πρωί και έκανα νέα ανάρτηση γράφοντας και προσθέτοντας φωτογραφίες βήμα βήμα και είναι ΚΑΙ αυτό υπό έγκριση επειδή έκανα το λάθος να ξεχάσω σύνδεσμο της "πηγής" της συνταγής... Κρίμα, πολύ κρίμα...

 

...μαγεία!

1xaF0gD.jpg 

  • Μου αρέσει 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Οσα κοριτσια εφτιαξαν το κεηκ πορτοκαλιου, πως σας φανηκε; Εχω να κανω μια μικρουλα παρατηρηση.....σας εγραψα χυμο 1 μεγαλου πορτοκαλιου και οχι 1 φλυτ.χυμο που ειναι το σωστο. Αυτο εγινε γιατι εγω χρησιμοποιησα ενα μεγαλο πορτοκαλι που εβγαλε οσο χυμο θα χωραγε το φλυτζανι. Σημερα εκατσα να αντιγραψω την συνταγη στο τετραδιο μου και καταλαβα την ανακριβεια μου στην διατυπωση.

Ελπιζω να σας πετυχε ειλικρινα!

 

Λοιπον σημερα πηγαμε σε ενα νεο μαγαζι Σκανδιναβικης αλυσιδας κι αυτο (jysk). Δεν εχει Χριστουγεννιατικα προς το παρον - και δεν ξερω αν θα εχει στην Ελλαδα- αλλα εχει μικρα μικροπραγματακια κουζινικα, γλαστρακια, κηροπηγια, βαζακια, πετσετες μικρες κουζινας & μπανιου, κερια,  σαπουνακια, κορνιζουλες, μαξιλαρακια.....διαφορα πραγματακια που μπορουμε να χρησιμοποιησουμε για να φτιαξουμε ενα combo δωρο, οπως οσα εχετε ποσταρει.

Π.χ. εχει μικρες πετσετουλες χεριων μπανιου με 0,50 λεπτα τις οποιες μπορουμε να συνδυασουμε με αλατα, σαπουνακια κλπ.

Μπηκα και στο αγγλικο και δανεζικο site τους για να δω Χριστουγεννιατικα και να εχω μια ιδεα. Πολλα λαμπακια, φωτακια κλπ εχουν και λιγοτερα στολιδια. Εχουν ομορφους τσοχινους Αη Βασιληδες ☺.

Τα περισσοτερα ειδη τους ειναι σε προσφορα ως 27/10.

https://ipaper.ipapercms.dk/jysk/gr/CampaignPaper/428837d8_81b3_4e97_97dd_dc27fb306303/?utm_campaign=JGR_CampaignPaper_2017&utm_medium=online_marketing&utm_source=email

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Αφροδιτη κ μενα μου βγηκε.ειχα μεγαλο πορτοκαλι

Εχουμε κ μεις αυτο το καταστημα.ειναι πολυ οικονομικο.δ εχει χριστουγεννιατικα προς το παρον εδω,δ ξερω αν θα εχει μετα,αλλα πολυ ομορφα κ οικονομικα διακοσμητικα που μπορουμε να χρησιμοποιησουμε

Κ η αληθεια ειναι οτι κοιταμε για τραπεζαρια,καρεκλες,ταπεζι σαλονιου απο εκει.συνθετο ισως οχι κ καναπε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γιορτινοπαρεάκι :)

Τι ωραία πράγματα/ιδέες/εικόνες που ανεβάζετε; Έχω βρει κι εγώ βρε κοριτσια αλλά δεν μπορώ να τ ανεβάσω. Φταίει ότι είμαι από κινητό;

Πέρυσι στο e-mail μου παρέλαβα(από φίλο που ζει στο εξωτερικό) ένα φανταστικό video- eκάρτα με χριστουγεννιάτικο θέμα και μαγευτική ηχητική υπόκριση. Δεν άντεξα και μπήκα στο site. Πλήρωσα 10 ευρώ κι.έστειλα όσες κάρτες-ιστορίες ήθελα. Τρελάθηκαν όλοι. Δεν ξέρω αν μπορώ να το αναφέρω εδώ αλλά εάν κάποια στέλνει ευχές μέσω e-mail ας μου στείλει να της δώσω το link.

Επίσης, το νοέμβριο που έχει γιορτή ο γιός μου σκέφτηκα να δώσω χριστουγεννιάτικο δωράκι στους συμμαθητές με μία ζωγραφισμένη μπανάνα-είδα ιδέες στο pinterest.

Έχετε να προτείνετε κάτι πιο συγκεκριμένο για το δωράκι;

 


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Vikib χαιρομαι που σου πετυχε το κεηκ! ☺☺

Ευχομαι με το καλο οι αγορες σου! Μου αρεσαν πολυ τα μαξιλαρια και τα στρωματα του και γενικα τα ειδη προικος ας πουμε, εχει ποικιλια σε ποιοτητες και τιμες. 

Δεν προλαβα να δω επιπλα γιατι βιαζομουν αλλα θα ξαναπαω συντομα, ειδικα αν βαλουν και Χριστουγεννιατικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 4/10/2017 at 11:41 ΠΜ, Ειρήνη είπε:

... αγαπώ ελαφάκια!

Μία φίλη, πριν λίγες μέρες, μου έδειξε ακριβώς σαν της φωτογραφίας, 2 ελαφάκια, τα οποία αγορασε από το jumbo. Τα έβαψε, μονη της, χρυσά και τώρα την "περιμένουν" για τον χριστουγεννιάτικο στολισμό της!

Ονειρο!

... εννοείται το θυμάμαι Ραβτάκι μου και όταν βλέπω ανάλογες φωτογραφίες, σκεφτομαι εσένα!

Υπέροχες οι φωτογραφίες!

Το θυμάμαι, πως ήσουν άπιστο ξωτικό!!!! χιχιχιχι!
Καλώς ήρθες αγαπημένο μου!!!!

Και τώρα έγινες πιστό ξωτικό, όπως είμαστε και εμείς και δεν βλέπεις την ώρα να γιορτάσεις, μαζί με τις κορούλες σου! Μα 3 μικρή μου ηρωίδα?! Να τις χαίρεσαι και να τις καμαρώνεις ΓΕΡΕΣ!

Να σου ζήσει και η 3η αγγελίνα σου!

Μείνε μαζί μας, ταξίδεψε μεσα από τις γλυκές εικονες και συζητήσεις και γράφε μου όπου εχεις όρεξη! Σε περιμένω!

Σε φιλω γλυκά γλυκά!

Καλησπέρα! Πάτησα κατά λάθος την παραπάνω παράθεση κ δεν μπορώ να απαντήσω χωρίς αυτήν! η πλάκα είναι πως αυτό έγινε πριν το προηγούμενο ποστ μου τότε βρήκα κ την αφαίρεσα τώρα δεν μπορώ αλλά πού την θυμήθηκε κ την έβαλε ξανά; τεσπα!

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Ούτε εγώ θα τα ξεκινήσω τώρα αλλά ήθελα να ξέρω! 

Θέλω κ εγώ να κάνω το κεικ με το πορτοκάλι αλλά πρέπει να πάρω πορτοκάλια οπότε θα σας ενημερώσω για τις εντυπώσεις! 

Με τον άντρα μου πήγαμε σε αυτό το μαγαζί εδώ Θεσσαλονίκη αλλά δε μας άρεσε καθόλου πολύ στριμωγμένα όλα κ από τιμές κ ποικιλία όχι τρομερά πράγματα! ισως τα άλλα να είναι πιο μεγάλα; ντεν ξέρω


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλό Σαββατόβραδο!

Φτιάχνω ξανά το κέηκ (έχει γίνει το αγαπημένο μας προς το παρόν), έχει μυρίσει όλο το σπίτι! Άναψα τα κεριά μου (βανίλια & κανέλα) και έχω αράξει στον καναπέ. Εν τω μεταξύ, ας μην ξεχνιόμαστε ε;

Φιλιά!

christmas-xmas-quotes-quote-wallpapers-hd-pictures-images-generous-grateful-calendar-not-just-a-date-beautiful-cover-photo-state-of-mind-is-for-happy-merry.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο!
Να φροντίζεις τις στιγμές σας!

Να περάσετε ένα υπέροχο βράδυ, πολυ-αγαπημένο μου!!!

πρίν από 12 λεπτά , ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Κορίτσια καλό Σαββατόβραδο!

Φτιάχνω ξανά το κέηκ (έχει γίνει το αγαπημένο μας προς το παρόν), έχει μυρίσει όλο το σπίτι! Άναψα τα κεριά μου (βανίλια & κανέλα) και έχω αράξει στον καναπέ. Εν τω μεταξύ, ας μην ξεχνιόμαστε ε;

Φιλιά!

christmas-xmas-quotes-quote-wallpapers-hd-pictures-images-generous-grateful-calendar-not-just-a-date-beautiful-cover-photo-state-of-mind-is-for-happy-merry.jpg

Κοριτσάκι μου

Δεν έχω ανεβάσει ποτέ φωτογραφία από κινητό, οπότε δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

Τι ηλικίας είναι ο γιόκας σου?

2 ώρες πρίν, SFSI81 είπε:

Καλησπέρα γιορτινοπαρεάκι :)

Τι ωραία πράγματα/ιδέες/εικόνες που ανεβάζετε; Έχω βρει κι εγώ βρε κοριτσια αλλά δεν μπορώ να τ ανεβάσω. Φταίει ότι είμαι από κινητό;

Επίσης, το νοέμβριο που έχει γιορτή ο γιός μου σκέφτηκα να δώσω χριστουγεννιάτικο δωράκι στους συμμαθητές με μία ζωγραφισμένη μπανάνα-είδα ιδέες στο pinterest.

Έχετε να προτείνετε κάτι πιο συγκεκριμένο για το δωράκι;

Που είναι κοριτσακι μου? Δεν το έχω δει/ακούσει ποτέ και ψάχνω ένα επιπλάκι για το παιδικό δωμάτιο, ώστε να του βάλω πάνω την τηλεόρασή του.

3 ώρες πρίν, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Λοιπον σημερα πηγαμε σε ενα νεο μαγαζι Σκανδιναβικης αλυσιδας κι αυτο (jysk). Δεν εχει Χριστουγεννιατικα προς το παρον - και δεν ξερω αν θα εχει στην Ελλαδα- αλλα εχει μικρα μικροπραγματακια κουζινικα, γλαστρακια, κηροπηγια, βαζακια, πετσετες μικρες κουζινας & μπανιου, κερια,  σαπουνακια, κορνιζουλες, μαξιλαρακια.....διαφορα πραγματακια που μπορουμε να χρησιμοποιησουμε για να φτιαξουμε ενα combo δωρο, οπως οσα εχετε ποσταρει.

Π.χ. εχει μικρες πετσετουλες χεριων μπανιου με 0,50 λεπτα τις οποιες μπορουμε να συνδυασουμε με αλατα, σαπουνακια κλπ.

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι αναρτήσεις μου από χθες και σήμερα (ναι, αυτές που κάθισα υπομονετικά και έγραφα αναλυτικά προσθέτοντας φωτογραφίες βήμα βήμα...) ΔΙΕΓΡΑΦΗΣΑΝ απ τους διαχειριστές... Εγώ λυπάμαι, δε μπορώ να συνεχίσω... Ντροπή να συμπεριφέρονται έτσι σε μέλη 10 χρόνια με καθημερινή παρουσία που ΠΟΤΕ δεν χρησιμοποίησαν το φόρουμ για προσωπικό όφελος ποστάροντας τις επαγγελματικές σελίδες τους...

  • Μου αρέσει 3

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , ravT είπε:

Οι αναρτήσεις μου από χθες και σήμερα (ναι, αυτές που κάθισα υπομονετικά και έγραφα αναλυτικά προσθέτοντας φωτογραφίες βήμα βήμα...) ΔΙΕΓΡΑΦΗΣΑΝ απ τους διαχειριστές... Εγώ λυπάμαι, δε μπορώ να συνεχίσω... Ντροπή να συμπεριφέρονται έτσι σε μέλη 10 χρόνια με καθημερινή παρουσία που ΠΟΤΕ δεν χρησιμοποίησαν το φόρουμ για προσωπικό όφελος ποστάροντας τις επαγγελματικές σελίδες τους...

Τα ίδια έκαναν και στο "κανονικό" φορουμ. Στον πάρεντς. Με το έτσι θέλω, με παρουσία πάνω από 10 χρόνια εκεί, χιλιάδες μηνύματα, μας έστειλαν στο καφέ και μάλιστα στα "χαλαρά" καφέ, παρά που στο κανονικό φόρουμ, έχει έως και σήμερα θεματα και για δουλειές και για καθημερινά tips και για όλα αυτά που εκπροσωπούσε το θέμα easy living και είχε πόσες και πόσες κοπέλες που έγραφαν καθημερινά. Το ίδιο και το χριστουγεννιάτικο θέμα, με δεκάδες συμμετεχοντες. Υπαρχουν και τα 2 πάνω από 17 χρονια και ομως..

Σε νιώθω, Ραβτάκι μου...

Υ.Γ. Έχω πάλι μήνυμα, σε αναμονη έγκρισης...

  • Μου αρέσει 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...