Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2017


Ειρήνη

Recommended Posts

Αγαπημένα μου ξωτικά.
Μπορεί ο καιρός να μην βοηθάει αλλά βαδίζουμε ολοταχώς!

Σήμερα, προσέθεσα ακόμα ένα δώρο στη λίστα μου, με τα άτομα που θέλω να προσφέρω κάτι, εκείνες τις μέρες. Ένας άνθρωπος, που έχει βοηθήσει πολύ τον άντρα μου.

Στο μεταξύ, δείτε μια ακόμα εκδοχή, του αγαπημένου σε όλες μας, πολυόροφου "δίσκου".

Πάρτε ιδέες!

qFtT4vK.jpg

Σας φιλώ γλυκά!

  • Μου αρέσει 4

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 382
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα @Ειρήνη πολύ καλά κατάλαβες .. σκεφτόμουν αντί για γλυκό να τους ζωγραφίσω μπανάνες που φορανε κάτι καπελάκια και από μία χριστουγεννιάτικη μπάλα.

Τελικά μου άρεσε η ιδεα της αδερφής μου. Θα κάνω μπισκοτάκια και θα τα βάλω σε γυάλινα βαζάκια που θα ζωγραφίσω...

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, SFSI81 είπε:

Καλημέρα @Ειρήνη πολύ καλά κατάλαβες .. σκεφτόμουν αντί για γλυκό να τους ζωγραφίσω μπανάνες που φορανε κάτι καπελάκια και από μία χριστουγεννιάτικη μπάλα.

Τελικά μου άρεσε η ιδεα της αδερφής μου. Θα κάνω μπισκοτάκια και θα τα βάλω σε γυάλινα βαζάκια που θα ζωγραφίσω...

Υπέροχη η ιδέα σου κοριτσάκι μου και τόσο πρωτοτυπο δώρο!!!

Χαίρομαι που βρήκες αυτό που σου αρέσει να προσφέρεις για το παιδάκι σου

Υ.Γ. Αν μου επιτρέπεις, να τσεκάρεις με τις υπευθυνες, αν υπάρχει κάποιο παιδάκι που έχει κάποια τροφική δυσανεξία.

Αγαπημένα μου ξωτικά, καλημέρα!

Ετοιμάστε καφεδάκι, είτε είστε στη δουλειά είτε στο σπίτι και ακούστε σιγανα, ένα υπέροχο, χριστουγεννιάτικο τραγούδι, που αγαπώ ιδιαίτερα, να γλυκάνει η ψυχή και τα κέφια σας.

Επανέρχομαι!

Υ.Γ. Αφροδιτούλα μου, σε είδα στον ύπνο μου χθες!!! :mrgreen:

Με περίμενες, λέει, καθισμένη, απέναντι από το σπίτι σου, καθισμένη σε κάτι σκαλάκια, καθώς εγώ ήμουν στο σπίτι σου και σου ετοίμαζα ένα σάντουϊτς να πάρεις μαζί σου, στη δουλειά!!

:lol::D:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , SFSI81 είπε:

Καλημέρα :). Υπέροχος Frankie :mad:

@Ειρήνη γιου μέιντ μάι ντέι :-D 

Χαιρομαι, κορίτσι μου!
Είναι λατρεμένος! Χριστούγεννα, χωρίς ν ακουστούν τραγούδια του στο σπίτι μας, δεν θυμάμαι ποτέ, μέχρι σήμερα!

Πάρτε ιδέες, από έναν ομορφο στολισμό και ταξιδέψτε:

YNFML2L.jpg

  • Μου αρέσει 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρεάκι, καλημέρα!

Το Σ/κ που μας πέρασε έγινε κάτι στην οικοδομή μας με αποτέλεσμα η ψυχολογία μου να πέσει στα πατώματα. Γι’αυτό δεν έγραφα, σας παρακολουθούσα όμως, απλά δεν μπορούσα να μπω σε χριστ/κη mood.

Ανέκαμψα όμως και να ’μαι πάλι εδώ! Λάτρεψα τα τσόχινα στολίδια καθώς και τη γυάλα πάνω στο τραπεζάκι σαλονιού.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ARNIKOL είπε:

Παρεάκι, καλημέρα!

Το Σ/κ που μας πέρασε έγινε κάτι στην οικοδομή μας με αποτέλεσμα η ψυχολογία μου να πέσει στα πατώματα. Γι’αυτό δεν έγραφα, σας παρακολουθούσα όμως, απλά δεν μπορούσα να μπω σε χριστ/κη mood.

Ανέκαμψα όμως και να ’μαι πάλι εδώ! Λάτρεψα τα τσόχινα στολίδια καθώς και τη γυάλα πάνω στο τραπεζάκι σαλονιού.

Λυπαμαι κορίτσι μου, για το πρόβλημα που σας βρήκε.

Το ξέρεις, αλιμονο, αλλά για να σε κάνω να νιώσεις λιγάκι καλύτερα, κάπως έτσι είμαστε όλες. Με καθημερινά προβληματα {πολλές φορές σοβαρά}, τα οποία προσπαθούμε να παλέψουμε ή να ξεπεράσουμε. Μόνο να είμαστε γερές!

Πολύ χαιρομαι όμως, που νιώθεις καλύτερα! ΠΟΛΥ! Ελπίζω να μην παρουσιαστούν άλλα προβλήματα στην οικοδομή σας και να νιωσεις γαλήνη μεσα σου.

Υ.Γ. Λάτρεψα και γω, γυάλα!

Κορίτσια μου,

Δείτε μία τοσο απλη αλλά και τόσο σικάτη προταση για διακοσμηση:

GvfMNx2.jpg

Υ.Γ.  @ravT άκι μου, μας λειπεις!

  • Μου αρέσει 2

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

Ειρήνη μου αυτό το ξύλινο καφασάκι είναι όντως πολύ ωραίο και δένει πολύ με Χριστουγεννιάτικο στολισμό...πού μπορούμε να το βρούμε άραγε? Έχετε δει τίποτα παρεμφερές στο Τζάμπο?


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλημέρα!

Πόσες μέρες απομένουν, για την μαγική μας μέρα?! Θέλουμε 2 μήνες μόνο, οπότε ας γεμίσουμε με χαρά και ηρεμία τις μέρες που απομενουν, για να το ευχαριστηθουμε!

Κανακέψτε τους εαυτούς σας και τους αγαπημένους σας!

KskTMoX.jpg

 

15 ώρες πρίν, mirtoula4 είπε:

καλησπέρα!

Ειρήνη μου αυτό το ξύλινο καφασάκι είναι όντως πολύ ωραίο και δένει πολύ με Χριστουγεννιάτικο στολισμό...πού μπορούμε να το βρούμε άραγε? Έχετε δει τίποτα παρεμφερές στο Τζάμπο?

Ναι, κορίτσι μου!
Στο jumbo, που πηγαίνω εγώ {στην οδό Θηβών}, έχει τουλάχιστον 3 διαφορετικά είδη από τέτοια καφασάκια! Ίσως να υπάρχουν και ακόμα περισσότερα, σε μεγαλύτερο jumbo.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!

Ειρηνη μου δεν ξερω να εξηγω ονειρα, αλλα αυτο που ξερω ειναι πως και στον υπνο σου εισαι ΜΑΝΟΥΛΑ. Φροντιζεις και το εικονικο παιδακι σου:)!

Θα συμφωνησω με Ειρηνη και Mirtoula, το ξυλινο κασπω/καφασι ειναι απλα υπεροχο και ευκολο να στολιστει! Πολυ σικ!

Εχω ετοιμασει διαφορες ιδεες, ελπιζω να βρω λιγο χρονο το βραδακι να σας τις παρουσιασω.

Φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα διακοσμητικά πάνω στο τραπεζάκι του σαλονιού, δεν θα ήξερα ποιο να πρωτοδιαλέξω... όλα τα θέλω (λέει το υπερκαταναλωτικό ον μέσα μου)!:)

 


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα όμορφα λόγια σας. Εμένα δεν μου λείψατε καθώς σας διάβαζα απλά ήθελα λίγο χρόνο για να γράψω ξανά. Σκοπός δεν ήταν να "διαφημίσω" ένα ανενεργό ουσιαστικά μπλογκ. Κάποιες ξέρετε ότι έχω κι άλλη σελίδα αλλά όσες φορές σας έχω παραπέμψει, ποτέ δεν το έκανα για κάποιο όφελος. Το έκανα είτε για να μην αντιγράφω, είτε για να μη περνάω μια μια τις φωτογραφίες, είτε για να έχετε τη δυνατότητα να αποθηκεύσετε μια ιδέα/συνταγή/κατασκευή, απευθείας στην γραμμή σελιδοδεικτών. 

Είμαι πολύ θυμωμένη με τη διαχείριση αφενός γιατί διέγραψαν ποστ που δεν παραβίαζαν κανέναν κανόνα και μάλιστα όχι απλά χωρίς ενημέρωση αλλά σήμερα, τόσες μέρες μετά, με δημόσιες και μη οχλήσεις μου δεν έχω ακόμα λάβει καμία απάντηση. Όταν στήθηκε το νέο φόρουμ, στις περισσότερες από εμάς δεν άρεσε, ήταν δύσχρηστο κ.ο.κ. 

Στην εποχή αυτή που διανύουμε, με τόσα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, η επιμονή μας να αλλάξουμε συνήθειες και να παραμείνουμε σε έναν χώρο, θα έπρεπε να γίνεται σεβαστή και όταν επισημαίνουμε ένα πρόβλημα αλλά παράλληλα και μια λύση, θα περιμέναμε να γίνεται αποδεκτή ΕΣΤΩ ως τροφή για σκέψη. 

Τέλος πάντων, δε μπορώ να πω πως επέστρεψα για τα καλά στο θέμα μας, είμαι θυμωμένη και στεναχωρημένη οπότε πρέπει να πάρω κι άλλο χρόνο αλλά δε θέλω να επανέλθω στο θέμα. Άλλωστε στου κουφού την πόρτα βαριέμαι να βροντάω...

Χθες πήγα στο γνωστό τα-εχω-ολα-και-συμφέρω κατάστημα και παρότι δεν κάθισα να χαζέψω τα χριστουγεννιάτικα που ακόμα έστηναν, πήρα 3 υλικά για κάποιες απ τις κατασκευές που έχω υπόψιν για φέτος. 

Σας εύχομαι καλό απόγευμα με μια όμορφη εικόνα... Βουτήξτε στη μαγεία και ονειρευτείτε!

cf3b37e4f12a035356f7bfcec5dbc1e8.jpg

 

 

  • Μου αρέσει 2

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Όμορφη, παιχνιδιάρικη και εύκολη κατασκευή τόσο για το σπίτι μας όσο και για δωράκι ή συμπλήρωμα δώρου! 

7fca9c814378d28961cde4cc7ecc9e0c.jpg

Πανεύκολη κατασκευή για τα παιδιά μας ένα απ τα όμορφα απογεύματα της αναμονής των Χριστουγέννων!

63a5c1611cfc803745a29f7178dbafcc.jpg

 

Γλυκό αναμνηστικό για το δέντρο μας ή για τον παππού και τη γιαγιά!

71cbcf70c324801d5272646c0a8da285.jpg

 

Τέλειο; Αρχίστε να κρατάτε τα ρολά! 

5e14df4da316054786ca6c19e13848ed.jpg

 

Όταν ένα ξύλινο καφάσι, μετατρέπεται σε τρισδιάστατο έργο τέχνης!

bb2147fab602dda099d21ab7620dffd6.jpg

 

Υ.Γ. ΤΙ ωραία ήταν που γλυκάθηκα λίγο...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

 

... σου έχω αδυναμία, αφού! :mad:

On 19/10/2017 at 10:28 ΠΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Ειρηνη μου δεν ξερω να εξηγω ονειρα, αλλα αυτο που ξερω ειναι πως και στον υπνο σου εισαι ΜΑΝΟΥΛΑ. Φροντιζεις και το εικονικο παιδακι σου:)!

...ξυπνησε και μένα η υπερ-καταναλση μέσα μου!!!!!!

On 19/10/2017 at 11:03 ΠΜ, ARNIKOL είπε:

Πανέμορφα διακοσμητικά πάνω στο τραπεζάκι του σαλονιού, δεν θα ήξερα ποιο να πρωτοδιαλέξω... όλα τα θέλω (λέει το υπερκαταναλωτικό ον μέσα μου)!:)

Προσωπικά, σ ευχαριστώ πολύ, που άφησες την πίκρα σου {την οποία καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ} και ηρθες κοντά μας.

Σε χρειαζομαστε! :)

Υ.Γ. Τέτοιες κατασκευές για τα μικρά μας, "μυρίζουν" ξεκούραστα, ανέμελα, χειμωνιάτικα, χριστουγεννιάτικα απογευματα με τα παιδάκια μας!!! ΟΝΕΙΡΟ!

21 ώρες πρίν, ravT είπε:

Όμορφη, παιχνιδιάρικη και εύκολη κατασκευή τόσο για το σπίτι μας όσο και για δωράκι ή συμπλήρωμα δώρου! 

Πανεύκολη κατασκευή για τα παιδιά μας ένα απ τα όμορφα απογεύματα της αναμονής των Χριστουγέννων!

Υ.Γ. ΤΙ ωραία ήταν που γλυκάθηκα λίγο...

 

Αγαπημένα μου ξωτικά!

Οι 2 τελευταίες μέρες, ειναι για μενα τοσο μα τοσο "τρεχάτες", όσο δεν μπορώ να σας περιγράψω με λόγια! Δεν αφηνω φυσικά τίποτα να με καταβάλλει και κάνω ότι μπορώ.

Αφήστε με όμως εδώ, σ αυτό το δωμάτιο να ξεκουραστώ και να ονειρευτώ.

xVDrRgp.jpg

Σας φιλώ γλυκά!

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...