Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή υπομονή σε οσες περιμενουν αποτελεσματα. Εμένα εδώ και 3 μέρες με έχω.πιασει μια πείνα .τρώω και.μετα από καμια ώρα είναι σαν να μην εφαγα.και έχω αρχίσει και αγχώνομαι για τα κιλά.εχω φτάσει τα 4 προς το παρόν αλλά έχω πρηστεί ακόμα και μάγουλα έκανα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια 15.05 για β επιπέδου..

Λιλιτο είσαι τυχερή κατ' εμέ τουλάχιστον που μπορείς και τρως γτ εγώ ότι και να φάω μου κάθεται σαν πέτρα στομάχι λαιμό.. Έχω ακόμα αναγούλες και έντονη ξινιλα.. ότι και να φάω με χαλάει απίστευτα πολύ.. ακόμα κιλά δεν πήρα! Βέβαια να προσέχεις γτ τα ατιμα μπαίνουν εύκολα


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/3/2018 at 8:18 ΜΜ, λιλιτο είπε:

Καλή υπομονή σε οσες περιμενουν αποτελεσματα. Εμένα εδώ και 3 μέρες με έχω.πιασει μια πείνα .τρώω και.μετα από καμια ώρα είναι σαν να μην εφαγα.και έχω αρχίσει και αγχώνομαι για τα κιλά.εχω φτάσει τα 4 προς το παρόν αλλά έχω πρηστεί ακόμα και μάγουλα έκανα.

Λιλιτό εμένα τώρα μου έφυγε αυτή η αίσθηση...βέβαια μου κράτησε από πρώτη βδομάδα που το έμαθα μέχρι πριν μια βδομάδα.... Έβαλα έξι κιλά δεν μου χωρΝ τα ρουχα μου αλλά ελπίζω να Ρέα χάσω τώρα που συνήλθε. Ήταν ότι χειρότερο μπορούσα να ζήσω...να τρως κ να μην χορταινεις....να νιώθεις όλη μέρα ότι έχεις να φας δύο μέρες....

17 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Για να δεις αν θα δείξει κάτι ή β επιπέδου ε;

Ναι Ντέμι να δω μήπως διορθώθηκε η τριγλωχινα που μας είπε ότι συνήθως μέχρι να γεννήσεις περνάει.  Να δούμε.   

  • Μου αρέσει 1

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 ελπιζω να σου περασουν συντομα οι αναγουλες... 

@kiki1986 ναι δεν παλευεται αφου κοιμαμαι για να μην τρωω.:-P παντως να σκεφτεσαι θετικα  και να μην διαβαζεις πολυ στο ιντερνετ και τρομαζεις...

ξερετε ποτε θα νιωσουμε τα μωρακια οι πιο εμπειρες?και πως θα το καταλαβουμε? πως ειναι σαν αισθηση? 

μου εγραψε ο γιατρος εξεταση για κυστικη ινωση γιατι μου πε οτι πλεον εχει μηδενικη συμμετοχη και μπηκε στο προγραμμα του προγεννητικου ελεγχου. εσεις την κανατε?

επισης ειμαι ανεργη ασφαλισμενη στο ικα μεσω οαεδ γνωριζετε αν δικαιουμαι καποιο επιδομα? οαντρας μου ειναι στον οαεε θα ηταν καλυτερο να ασφαλιστω πανω του?αν ειμαι εμμεσα θα παρει αυτος κανενα επιδομα?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο κι εγώ συμφωνώ με την εξέταση για κυστική ίνωση.

Στην 1η μου εγκυμοσύνη άρχισα να νιώθω τη μικρή μου γύρω στην 21η εβδομάδα. Ήταν σαν να με γαργαλούσε/ψηλαφούσε κάτι, σαν πεταλούδες, να το πω; Όσο βέβαια μεγαλώνει το μωρό ξέχνα τα χάδια γιατί μετά αρχίζει το κλωτσίδι... χαχχαχα

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω να σου απαντήσω δυστυχώς. ☺

  • Ευχαριστώ 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@Sofaki91 ελπιζω να σου περασουν συντομα οι αναγουλες... 

@kiki1986 ναι δεν παλευεται αφου κοιμαμαι για να μην τρωω.:-P παντως να σκεφτεσαι θετικα  και να μην διαβαζεις πολυ στο ιντερνετ και τρομαζεις...

ξερετε ποτε θα νιωσουμε τα μωρακια οι πιο εμπειρες?και πως θα το καταλαβουμε? πως ειναι σαν αισθηση? 

μου εγραψε ο γιατρος εξεταση για κυστικη ινωση γιατι μου πε οτι πλεον εχει μηδενικη συμμετοχη και μπηκε στο προγραμμα του προγεννητικου ελεγχου. εσεις την κανατε?

επισης ειμαι ανεργη ασφαλισμενη στο ικα μεσω οαεδ γνωριζετε αν δικαιουμαι καποιο επιδομα? οαντρας μου ειναι στον οαεε θα ηταν καλυτερο να ασφαλιστω πανω του?αν ειμαι εμμεσα θα παρει αυτος κανενα επιδομα?

Δικαιουσαι μόνο αν έχεις 125 ένσημα τον προηγούμενο χρόνο.  Όσο για την ασφαλή εμένα με έχει ασφαλίσει ο άντρας μου. 

Το πρώτο μου άρχισα να το νιώθω τη 12 εβδομάδα...ενιωθα πως παίζει το μάτι σου;;;; Έτσι... Όσο μεγάλωνε το ένιωθα διαφορετικά...σαν να έχεις αέρια στο έντερο. Κ μετά σα να είχα έναν άνθρωπο μεσα μου... Που δεν ήθελα να κουνιέται  γτ πόνου υυυυσεεεεε


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι θα γινει και δεν θα το καταλαβω στην αρχη.φοβους που εχω κι εγω ομως...χαχαχα....τεσπα εσυ που εισαι ασφαλισμενη στον αντρα σου θα παρετε τιποτα απο επιδοματα κυοφοριας -τοκετου λοχειας?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@λιλιτο να σαι καλα σ ευχαριστω πολυ! όσο για την κυστικη ινωση να ρωτησεις ποιο ποσοστο σε καλυπτει!?εγω εκανα το 99 και κατι με 250 ευρω πριν κατι βδομαδες..
οσο για την αισθηση του μωρου και εγω κοριτσια πιστευω πως δεν θα το καταλαβω στην αρχη :P για τα υπολοιπα που ρωτας δεν εχω ιδεα 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Σήμερα είδα το μικρούλι στον υπέρηχο..επιτέλους είναι ανθρωπάκι!!! Κούναγε χεράκια, ποδαράκια..ενθουσιάστηκα σαν να ναι το 1ο μου!!! φύλο δεν είδαμε ακόμα!

Εγώ είχα νιώσει το μωράκι την 19η εβδομάδα..σαν πετάρισμα στην αρχή! Μετά όμως ένιωσα κοντά στον αφαλό ένα δαχτυλο να με σκουντάει από μέσα 2-3 φορές απανωτά! χαχα

Δε ξέρω Λιλιτό αν δικαιούμαστε τίποτα.. με ενδιαφέρει και μένα το θέμα!  Στην 1η μου εγκυμοσύνη πήρα επιδόματα κ άδεια 6μηνη από τη δουλειά..μόλις έληξε, παραιτήθηκα. Μετά από 1-1,5 μήνα ξαναέμεινα έγκυος.. δεν ξέρω αν δεν είχα παραιτηθεί κ έβγαινα σε αναρρωτική πάλι αν θα δικαιόμουν επιδόματα πάλι. Το ικα θα μας λύσει τις απορίες μόνο!

καλό βράδυ σε όλες!

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2018 at 12:34 ΠΜ, Sofaki91 είπε:

Εγώ κορίτσια 15.05 για β επιπέδου..

Λιλιτο είσαι τυχερή κατ' εμέ τουλάχιστον που μπορείς και τρως γτ εγώ ότι και να φάω μου κάθεται σαν πέτρα στομάχι λαιμό.. Έχω ακόμα αναγούλες και έντονη ξινιλα.. ότι και να φάω με χαλάει απίστευτα πολύ.. ακόμα κιλά δεν πήρα

Σοφάκι περαστικά .....

Just now, kiki1986 είπε:

Σοφάκι περαστικά .....

Κ εγώ δεν δικαιούμαι τπτ. Περισυ δεν δούλεψα .αλλά κάτι δίνει Ασφαλιστική για επίδομα γέννησης. Άρα μια χαρά είναι κ αυτό. 


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2018 at 2:03 ΜΜ, λιλιτο είπε:

@Sofaki91 ελπιζω να σου περασουν συντομα οι αναγουλες... 

@kiki1986 ναι δεν παλευεται αφου κοιμαμαι για να μην τρωω.:-P παντως να σκεφτεσαι θετικα  και να μην διαβαζεις πολυ στο ιντερνετ και τρομαζεις...

ξερετε ποτε θα νιωσουμε τα μωρακια οι πιο εμπειρες?και πως θα το καταλαβουμε? πως ειναι σαν αισθηση? 

μου εγραψε ο γιατρος εξεταση για κυστικη ινωση γιατι μου πε οτι πλεον εχει μηδενικη συμμετοχη και μπηκε στο προγραμμα του προγεννητικου ελεγχου. εσεις την κανατε?

επισης ειμαι ανεργη ασφαλισμενη στο ικα μεσω οαεδ γνωριζετε αν δικαιουμαι καποιο επιδομα? οαντρας μου ειναι στον οαεε θα ηταν καλυτερο να ασφαλιστω πανω του?αν ειμαι εμμεσα θα παρει αυτος κανενα επιδομα?

Εγώ έκανα για κυστική ίνωση αυτήν που δικαιολογεί ο ΕΟΠΥΥ και έδωσα 20ευρω αλλά δεν σε καλύπτει η εξέταση 100% εκτός αν κάνεις την πιο ακριβή εξέταση που κοστίζει νομίζω 250ευρω.

Δε ξέρω αν είναι το μωρό, πάντως εγώ το καταλαβαίνω σαν γουργουρητο!χιχι τώρα έχω μπει στην 14η εβδομάδα!

Επίσης,η αυχενική μέτρηση ήταν πάλι μειωμένη και πλέον στα φυσιολογικά πλαίσια, οπότε ο γιατρός μου είπε ότι εμείς θα αποφασίσουμε τώρα για την αμνιοπαρακέντηση!Εγώ όμως επειδή έχω τώρα την ιδέα στο μυαλό θέλω να την κάνω να ησυχάσω!Μου είπε να με δει μετά τις γιορτές ξανά για έναν υπέρηχο και θα δούμε και για την αμνιοπαρακέντηση!

Από φάρμακα τι παίρνετε;Εγώ eythyrox για τον θυρεοειδή,folidex και σίδηρο!

Έχω ένα βήχα άλλο πράμα!depon παίρνετε; κάτι για βήχα;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια σας παρακολουθώ απο την αρχή.....ειμαι στην 16εβρομαδα και δοξαση ο θεός πανε ολα καλα. Εχω ενα θεματάκι μονο και αν ξέρει καμία να μου πει...εχω θέμα με το δόντι μου τον φρονιμιτη. Ο οδοντίατρος λεει βγαλσιμο γιατί υποφέρω καθ ο γυναικολόγος Οχι.υποφερω δεν κοιμάμαι δεν τρώω 3μερες τωρα. Ειμαι απελπισμένη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...