Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Αυτό ακριβώς κορίτσι συμφωνώ είναι και στον άνθρωπο..Στον κάθε οργανισμό..

Πώς είστε σήμερα?? Καλή Κυριακή 

Έτσι είναι, η κάθε μία έχει διαφορετική αντοχή στον πόνο! Εγώ κορίτσια χθες βράδυ ήμουν έτοιμη να πάρω το γιατρό να πάω νοσοκομείο, πονούσαν χαμηλά και στη μεση μου παρά και έκανα συσπάσεις... Είπα αμαν να ξημερώσει! Τώρα με ενοχλεί η μεση μου και έχω πονακια περιόδου απλά δυσκολεύομαι στο περπάτημα.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Αυτό ακριβώς κορίτσι συμφωνώ είναι και στον άνθρωπο..Στον κάθε οργανισμό..

Πώς είστε σήμερα?? Καλή Κυριακή 

Καλη Κυριακή!!! Όταν κοιμάσαι στον καναπέ από τις 4 , πως να είσαι; Έκλεινε ο άντρας μου τον ανεμιστήρα , τον πήρα και γω και πήγα στο σαλόνι. Πως να κοιμηθεις; Εσκαγα ... Δεν καταλαβαίνουν οι άντρες τι περνάμε καθόλου μερικές φορές.... 

Εσείς;;;

Ρε κορίτσια , παντόφλες τι θα πάρετε; Σαγιονάρες ;;;:blink:


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , 2angels είπε:

Καλη Κυριακή!!! Όταν κοιμάσαι στον καναπέ από τις 4 , πως να είσαι; Έκλεινε ο άντρας μου τον ανεμιστήρα , τον πήρα και γω και πήγα στο σαλόνι. Πως να κοιμηθεις; Εσκαγα ... Δεν καταλαβαίνουν οι άντρες τι περνάμε καθόλου μερικές φορές.... 

Εσείς;;;

Ρε κορίτσια , παντόφλες τι θα πάρετε; Σαγιονάρες ;;;:blink:

Έχω πάρει τον ανεμιστήρα και εχω φύγει απο το κρεβάτι άπειρες φορές! Και εμένα το ίδιο κάνει! Μου τον κλείνει! Εγώ παντόφλες πήρα σαν αυτές που είναι μιας χρήσης που δίνουν στα ξενοδοχεία αλλά λίγο καλύτερες και πιο όμορφες! Και εννοείται λίγο μεγαλύτερες για να μην ζοριζομαι να τις βάλω! Είμαι περήφανη βλέπεις, δεν θέλω να ζηταω βοήθεια από κανέναν!!!! Την πρώτη φορά έκλαιγα γιατί δεν μπορούσα να κάνω μόνη μου αυτά που ήθελα και έπρεπε να το ζητήσω! Μπορεί να ακούγεται κάπως αυτό αλλά δεν θέλω να είμαι αναγκασμένη να ζητάω βοήθεια για τα αυτονόητα, τρελαίνομαι!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Έχω πάρει τον ανεμιστήρα και εχω φύγει απο το κρεβάτι άπειρες φορές! Και εμένα το ίδιο κάνει! Μου τον κλείνει! Εγώ παντόφλες πήρα σαν αυτές που είναι μιας χρήσης που δίνουν στα ξενοδοχεία αλλά λίγο καλύτερες και πιο όμορφες! Και εννοείται λίγο μεγαλύτερες για να μην ζοριζομαι να τις βάλω! Είμαι περήφανη βλέπεις, δεν θέλω να ζηταω βοήθεια από κανέναν!!!! Την πρώτη φορά έκλαιγα γιατί δεν μπορούσα να κάνω μόνη μου αυτά που ήθελα και έπρεπε να το ζητήσω! Μπορεί να ακούγεται κάπως αυτό αλλά δεν θέλω να είμαι αναγκασμένη να ζητάω βοήθεια για τα αυτονόητα, τρελαίνομαι!

Ααααχ! Μια από τα ίδια! Ίσως για αυτό είμαι συνέχεια μέσα στα νεύρα και στο άγχος. Και ξαναλέω....αν δεν έχεις νύχια να ξυστεις!!! Άσε που τρελενομαι όταν βλέπω τη μητέρα μου να χιλιοκουραζεται για πράγματα που εγώ θέλω, και μετά νιώθω και ενοχές! 

Άρα πήρες τύπου χειμωνιάτικες.... Ε; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , 2angels είπε:

Ααααχ! Μια από τα ίδια! Ίσως για αυτό είμαι συνέχεια μέσα στα νεύρα και στο άγχος. Και ξαναλέω....αν δεν έχεις νύχια να ξυστεις!!! Άσε που τρελενομαι όταν βλέπω τη μητέρα μου να χιλιοκουραζεται για πράγματα που εγώ θέλω, και μετά νιώθω και ενοχές! 

Άρα πήρες τύπου χειμωνιάτικες.... Ε; 

Και εγώ το ίδιο παθαίνω με τη μανούλα και όσο αυτή τα κάνει χωρίς να παραπονιέται τόσο χειρότερα νιώθω! Σήμερα δεν μπορώ ούτε 5 πιατακια να μείνω όρθια να πλύνω... Έχω την εντύπωση ότι το νινι κατέβηκε από χθες γιατί εκεί που ένιωθα τις κλωτσιές του πάνω ψηλά στο διάφραγμα τώρα τις νιώθω λίγο πιο πάνω το αφαλό μου. Ίσως γι'αυτο πονουσα χθες! 

Ναι, δεν είναι πολύ χουχουλιαρικες όπως οι χειμωνιάτικες αλλά σίγουρα δεν τις λες καλοκαιρινές!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ το ίδιο παθαίνω με τη μανούλα και όσο αυτή τα κάνει χωρίς να παραπονιέται τόσο χειρότερα νιώθω! Σήμερα δεν μπορώ ούτε 5 πιατακια να μείνω όρθια να πλύνω... Έχω την εντύπωση ότι το νινι κατέβηκε από χθες γιατί εκεί που ένιωθα τις κλωτσιές του πάνω ψηλά στο διάφραγμα τώρα τις νιώθω λίγο πιο πάνω το αφαλό μου. Ίσως γι'αυτο πονουσα χθες! 

Ναι, δεν είναι πολύ χουχουλιαρικες όπως οι χειμωνιάτικες αλλά σίγουρα δεν τις λες καλοκαιρινές!

Όταν κατέβει 2-3 δάχτυλα από το διάφραγμα ανασαίνεις καλύτερα. Μπορεί και να εμπεδωθηκε  και όντως για αυτό να ποναγες. 

Πρέπει να ψάξω τις παντόφλες μου λοιπόν.... Που να τις έχω βάλει; Πως να ψάξω; Όλα βουνό μου φαίνονται, όπως μου φαίνομαι και γω! Χαχαχαχααχ 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , 2angels είπε:

Όταν κατέβει 2-3 δάχτυλα από το διάφραγμα ανασαίνεις καλύτερα. Μπορεί και να εμπεδωθηκε  και όντως για αυτό να ποναγες. 

Πρέπει να ψάξω τις παντόφλες μου λοιπόν.... Που να τις έχω βάλει; Πως να ψάξω; Όλα βουνό μου φαίνονται, όπως μου φαίνομαι και γω! Χαχαχαχααχ 

Έχω άσθμα οπότε η ανάσα είναι δύσκολη ούτως η άλλως... Δεν ξέρω πως είναι όταν έχει εμπεδωθεί γιατί τον γιο μου τον είχα γεννήσει 35 και 4 οπότε δεν είχε προλάβει να εμπεδωθεί. Πάντως σίγουρα κατέβηκε γιατί όταν κλείνω τελείως τα πόδια νιώθω ότι κάτι είναι εκεί... Επίσης σήμερα σε σχέση με πριν δεν είναι καθόλου κινητικός, ίσα ίσα κάτι απαλές κλωτσιες... Έχει γυρίσει και αριστερά. Θα δείξει, τι να πω; 

Και εμένα έτσι μου φαίνονται όλα! Πρέπει να φτιάξω και βαλίτσα κάποια στιγμή!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Έχω άσθμα οπότε η ανάσα είναι δύσκολη ούτως η άλλως... Δεν ξέρω πως είναι όταν έχει εμπεδωθεί γιατί τον γιο μου τον είχα γεννήσει 35 και 4 οπότε δεν είχε προλάβει να εμπεδωθεί. Πάντως σίγουρα κατέβηκε γιατί όταν κλείνω τελείως τα πόδια νιώθω ότι κάτι είναι εκεί... Επίσης σήμερα σε σχέση με πριν δεν είναι καθόλου κινητικός, ίσα ίσα κάτι απαλές κλωτσιες... Έχει γυρίσει και αριστερά. Θα δείξει, τι να πω; 

Και εμένα έτσι μου φαίνονται όλα! Πρέπει να φτιάξω και βαλίτσα κάποια στιγμή!

Φτιάξε βαλίτσα σήμερα! Να τα έχεις έτοιμα αυτά ρε κοριτσι μου.... Αν κατέβηκε κιόλας και το μωρό ποτέ δεν ξέρεις.... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο, αυτό θα κάνω σήμερα! Θα ετοιμάσω βαλίτσα τουλάχιστον να είναι έτοιμη αυτή αν γίνει κάτι...

πρίν από 24 λεπτά , 2angels είπε:

Φτιάξε βαλίτσα σήμερα! Να τα έχεις έτοιμα αυτά ρε κοριτσι μου.... Αν κατέβηκε κιόλας και το μωρό ποτέ δεν ξέρεις.... 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια εγώ τη ψυχολογία μου φοβάμαι πολύ. Ήδη επειδή είμαι πολλές ώρες μόνη στο σπίτι βαριέμαι και δεν έχω διάθεση. Ευτυχώς είστε και εσείς για παρεα. Τη λοχεία βέβαια τη φοβάμαι ακόμα περισσότερο , ίσως γιατί έχω περάσει δύσκολα και ίσως γιατί τα τελευταία 3,5 χρόνια είμαι συνεχώς έγκυος για να καταφέρω να κάνω ένα υγιές παιδί....και οι ορμόνες δεν θα βοηθήσουν καθόλου . Είναι στιγμές που θέλω απλά να κλάψω.... Τι να πω;

Κορίτσι μου καλό πόσο σε νιώθω....3 χρόνια 3 εγκυμοσύνες και το περιμένω αυτό το πρώτο υγιές μωρο μια ζωή.Κι εγώ ήμουν πολύ μέσα στο σπίτι και η ψυχολογία παίζει περιεργα παιχνίδια.Θέλω να έρθει η μικρή μου μόνη της όταν εκείνη θέλει κι από την άλλη φοβάμαι μην κάτι πάει στραβά και θέλω να παρέμβω νωρίτερα.Πρέπει να έχουμε θάρρος γιατί θα αλλάξει όλη μας η ζωή.Μέσα από όλα αυτά που περασαμε γιναμε πιο δυνατες.Εγώ παλιότερα στενοχωριομουν και αγχωνομουν για βλακείες,έδινα σημασία στα ασήμαντα,πλέον νιώθω πιο δυνατή..Αλλά είναι κάποιες στιγμές δυσκολες...:-(


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Marmat είπε:

Κορίτσι μου καλό πόσο σε νιώθω....3 χρόνια 3 εγκυμοσύνες και το περιμένω αυτό το πρώτο υγιές μωρο μια ζωή.Κι εγώ ήμουν πολύ μέσα στο σπίτι και η ψυχολογία παίζει περιεργα παιχνίδια.Θέλω να έρθει η μικρή μου μόνη της όταν εκείνη θέλει κι από την άλλη φοβάμαι μην κάτι πάει στραβά και θέλω να παρέμβω νωρίτερα.Πρέπει να έχουμε θάρρος γιατί θα αλλάξει όλη μας η ζωή.Μέσα από όλα αυτά που περασαμε γιναμε πιο δυνατες.Εγώ παλιότερα στενοχωριομουν και αγχωνομουν για βλακείες,έδινα σημασία στα ασήμαντα,πλέον νιώθω πιο δυνατή..Αλλά είναι κάποιες στιγμές δυσκολες...:-(

Έτσι ακριβώς.....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Η @λιλιτο τι να γίνεται; Λέτε να γεννησε;;;

Για να μην φάνηκε...;! Μακάρι να γέννησε χθες που εφημερεύε και ο Γιατρός της.

Από τη ζέστη ανέβασα πολλούς παλμούς και 13 πίεση. Πολυ δύσκολη μέρα σήμερα. Ίσως φταίει και το άγχος μου ... Δύσπνοια, δυσφορία.... Εξαιρετικά!!! Θα ξαπλώσω λίγο μήπως κοιμηθώ και ηρεμήσω.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , 2angels είπε:

Για να μην φάνηκε...;! Μακάρι να γέννησε χθες που εφημερεύε και ο Γιατρός της.

Από τη ζέστη ανέβασα πολλούς παλμούς και 13 πίεση. Πολυ δύσκολη μέρα σήμερα. Ίσως φταίει και το άγχος μου ... Δύσπνοια, δυσφορία.... Εξαιρετικά!!! Θα ξαπλώσω λίγο μήπως κοιμηθώ και ηρεμήσω.

Τυχερουλα! Εμένα ο μικρός δεν με αφήνει να κοιμηθώ ούτε για πλάκα! Και ξυπνάει το πρωί και κοιμάται καλές 11 το βράδυ! Άσε με το που με βλέπει να κάθομαι η να ξαπλώνω κάτι θα βρει πάντα να μου ζητήσει για να με σηκώσει!

Κάνε ένα χαλαρό ντουζακι, ξάπλωσε και χαλάρωσε... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Η @λιλιτο τι να γίνεται; Λέτε να γεννησε;;;

Οχι δεν γέννησα και εχουν σπάσει τα νευρα μου στο περίμενε ,15 μέρες έμειναν και απλά περιμένω τώρα.χθες είχα πάλι έντονους πόνους περιόδου άλλα τίποτα 1πο συσπασεις κλπ . Θέλω να ΓΕΝΝΗΣΩ!!!! Ποναει όλο μου το κορμί. Και νιώθω έντονες σουβλιες που και που πολύ χαμηλά αλλά όχι από κάτω.

@Sofaki91 να κάνεις ότι είναι καλύτερο για σένα και το μωράκι σου.

Και μένα μου είπε ο γιατρός ότι θα μου το δώσει να θηλάσω κατευθείαν και είναι και ένα ς λόγος που θέλω να εφημερεύει το Παπαγεωργίου γτ εκεί μπορώ να τον φωνάξω κι ας μην εφημερεύει ο ίδιος ενώ στο Ιπποκράτειο θα είμαι μόνη.αλλα είπε με τον άντρα μου ότι θα πάρω τηλέφωνο μια μαία να έρθει αν τύχει και πάω εκεί (σαν αποκλειστική) να με βοηθήσει με.θηλασμο κλπ. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...