Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Κάτσε μπερδεύτηκα τώρα! Αφού δεν μπορείς να κάνεις επισκληριδιο πως θα είσαι ξύπνια;

Τα φάρμακα δεν επιτρέπουν ολική νάρκωση γτ προκαλούν πιο πολύ χαλάρωση και η πάθηση μου δεν το επιτρέπει..Είναι ειδών φαρμάκων άλλα για τη μια περίπτωση άλλα για την άλλη..Και στον φυσιολογικό τοκετό χρειάζομαι πιο πολλά μου είπαν ενώ στην καισαρική όχι.. ολική πάλι δεν γίνεται βάση φαρμάκων όλα.. Η αναισθησιολογος τα έλεγε βάση λίστας.. 

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Τι εμποδιζει το αυτοανοσο με το φτ

Η πάθηση μου λέγεται μυασθενεια.. χαλάρωση μυών.. Και αν ζοριστώ πολύ φοβούνται μη πάθω και εγώ κάτι αλλά μη γίνει καμία στραβή και φάω όλη τη ταλαιπωρία και με βάλουν για καισαρική.. επιπλέον στο ράψιμο πάλι βάση λίστας δεν μπορούν να μου δώσουν τίποτα..

1 hour ago, 2angels είπε:

@Sofaki91 σημασία έχει να είστε καλά εσείς..... Τα λέγαμε και προ καιρού αυτά. Εφ όσον συμφωνούν και με μεγαλύτερη δόση επισκληριδιου όλα καλά! Βάλε το μωρό στο στήθος για όσο σε αφήσουν και μετά να πάει για παρακολούθηση. Άρα 8 του μηνός; Έκλεισε; Κανονίστηκε;

@λιλιτο;;; Που είσαι κορίτσι μου; Πως πας; 

Μεγαλύτερη δόση όχι απλά κράτει 40 λεπτά η συγκεκριμένη..Ναι το είπαμε και αυτό θα μου το δώσουν το πολύ σε μια ώρα να το θηλάσω.. θα το πάρω αγκαλιά απλά λόγω της ασθένειας θα το δει και νεογνολογος κατευθείαν να το ζεστάνουν λέει λίγο και θα μου το δώσουν γτ επέμεινα και θα επιμείνω..

Ναι 8 του μηνός εκτός απροόπτου :-D

Κορίτσι εσύ κανονικά ή καισαρική γτ έχω ψιλομπερδευτει..? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Sofaki91 είπε:

 

Μεγαλύτερη δόση όχι απλά κράτει 40 λεπτά η συγκεκριμένη..Ναι το είπαμε και αυτό θα μου το δώσουν το πολύ σε μια ώρα να το θηλάσω.. θα το πάρω αγκαλιά απλά λόγω της ασθένειας θα το δει και νεογνολογος κατευθείαν να το ζεστάνουν λέει λίγο και θα μου το δώσουν γτ επέμεινα και θα επιμείνω..

Ναι 8 του μηνός εκτός απροόπτου :-D

Κορίτσι εσύ κανονικά ή καισαρική γτ έχω ψιλομπερδευτει..? 

Εμείς για φυσιολογικό πάμε, εκτός απροόπτου βέβαια όπως ισχύει για όλες.... 

Τα έχεις όλα έτοιμα αν θυμάμαι καλά.... Ε; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , 2angels είπε:

Εμείς για φυσιολογικό πάμε, εκτός απροόπτου βέβαια όπως ισχύει για όλες.... 

Τα έχεις όλα έτοιμα αν θυμάμαι καλά.... Ε; 

Άντε μακάρι να πάνε όλα για όλες μας.. Ναι όλα έτοιμα εκτός το λίκνο που έλεγε θα μου πάρει η πεθερά αλλά μέχρι στιγμής μοκο αλλά θα της το υπενθυμίσω αύριο πάλι που θα την δω χαχαχα..αλλιώς ναι είμαι έτοιμη και βαλίτσα έτοιμη έχω.. Εσύ? Έτοιμα όλα?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Άντε μακάρι να πάνε όλα για όλες μας.. Ναι όλα έτοιμα εκτός το λίκνο που έλεγε θα μου πάρει η πεθερά αλλά μέχρι στιγμής μοκο αλλά θα της το υπενθυμίσω αύριο πάλι που θα την δω χαχαχα..αλλιώς ναι είμαι έτοιμη και βαλίτσα έτοιμη έχω.. Εσύ? Έτοιμα όλα?? 

Α! Και σένα συνεπής βλέπω! Χαχαχαχαχαχαχ

Όλα έτοιμα και γω! Όλα κομπλέ!  

Περιμένουμε τα μωρουλια μας τώρα! Πως πέρασε ο καιρός!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ μόνο πλύσιμο τα ρούχα έχω κάνει! Ούτε βαλίτσα έχω φτιάξει ούτε τίποτα! Και θέλω να κάνω και γενική την άλλη βδομάδα! Με λες και λίγο αναίσθητη ε;

Γενική εγώ δεν μπορώ. Αν έρθουν οι μανουλες καλώς. Αλλιώς μετά ότι μπορώ....σιγά σιγά. Το δωμάτιο της μικρής πάντως είναι από άκρη σε άκρη πεντακάθαρο. Αυτό φτάνει. Δεν είμαι σε θέση να κάνω τίποτα. Θέλω να τη κρατήσω στη κοιλιά όσο πιο πολύ μπορω . Καθαρά είναι, δεν έχει τίποτα. Σκούπισμα σφουγγάρισμα , ξεχκονισμα και όλα καλά.... Για το μπάνιο λίγο θα ήθελα να τραβήξω πλυντήριο αλλά δεν θα σκάσω κιόλας..... Ότι γινει


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

Γενική εγώ δεν μπορώ. Αν έρθουν οι μανουλες καλώς. Αλλιώς μετά ότι μπορώ....σιγά σιγά. Το δωμάτιο της μικρής πάντως είναι από άκρη σε άκρη πεντακάθαρο. Αυτό φτάνει. Δεν είμαι σε θέση να κάνω τίποτα. Θέλω να τη κρατήσω στη κοιλιά όσο πιο πολύ μπορω . Καθαρά είναι, δεν έχει τίποτα. Σκούπισμα σφουγγάρισμα , ξεχκονισμα και όλα καλά.... Για το μπάνιο λίγο θα ήθελα να τραβήξω πλυντήριο αλλά δεν θα σκάσω κιόλας..... Ότι γινει

Θα έρθει η μανούλα από βδομάδα να τα ξεσηκώσει όλα!!! Το πρήξιμο στα πόδια από χθες γίνεται όλο και χειρότερο και τα πονακια ειδικά αυτήν την ώρα δίνουν και παίρνουν!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Θα έρθει η μανούλα από βδομάδα να τα ξεσηκώσει όλα!!! Το πρήξιμο στα πόδια από χθες γίνεται όλο και χειρότερο και τα πονακια ειδικά αυτήν την ώρα δίνουν και παίρνουν!

Φαντάζομαι η πίεση σου είναι καλή ε; Κάνεις θεραπεία αν θυμάμαι καλά....

Μάλλον από τη ζέστη και από τη κούραση θα πρήζονται πιο πολυ


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , 2angels είπε:

Φαντάζομαι η πίεση σου είναι καλή ε; Κάνεις θεραπεία αν θυμάμαι καλά....

Μάλλον από τη ζέστη και από τη κούραση θα πρήζονται πιο πολυ

Κάνω θεραπεία ναι,την οποία μου αύξησε προχθές γιατι πήγα για εξέταση και είχα πίεση και παλμούς αδικαιολόγητα υψηλά αφού παίρνω αγωγή! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ τη ψυχολογία μου φοβάμαι πολύ. Ήδη επειδή είμαι πολλές ώρες μόνη στο σπίτι βαριέμαι και δεν έχω διάθεση. Ευτυχώς είστε και εσείς για παρεα. Τη λοχεία βέβαια τη φοβάμαι ακόμα περισσότερο , ίσως γιατί έχω περάσει δύσκολα και ίσως γιατί τα τελευταία 3,5 χρόνια είμαι συνεχώς έγκυος για να καταφέρω να κάνω ένα υγιές παιδί....και οι ορμόνες δεν θα βοηθήσουν καθόλου . Είναι στιγμές που θέλω απλά να κλάψω.... Τι να πω;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , 2angels είπε:

Κορίτσια εγώ τη ψυχολογία μου φοβάμαι πολύ. Ήδη επειδή είμαι πολλές ώρες μόνη στο σπίτι βαριέμαι και δεν έχω διάθεση. Ευτυχώς είστε και εσείς για παρεα. Τη λοχεία βέβαια τη φοβάμαι ακόμα περισσότερο , ίσως γιατί έχω περάσει δύσκολα και ίσως γιατί τα τελευταία 3,5 χρόνια είμαι συνεχώς έγκυος για να καταφέρω να κάνω ένα υγιές παιδί....και οι ορμόνες δεν θα βοηθήσουν καθόλου . Είναι στιγμές που θέλω απλά να κλάψω.... Τι να πω;

Να μιλας, να ξεσπάς και να προσπαθείς να σκέφτεσαι λογικά! Εγώ όταν γέννησα και πήγα σπίτι για 8 μέρες σερί έκλαιγα όλη την ώρα! Χωρίς να έχει συμβεί κάτι! Απλά έκλαιγα! Μέχρι που λέω μια μέρα "κάτσε καλά ρε, είσαι υγιής, το ίδιο και το παιδάκι σου, τι άλλο θες;" Και κάπως έτσι μου γύρισε το κεφάλι και ισιωσα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

sofaki91 κοντά είμαστε. Αν θυμάμαι καλά έχουμε και ίδια π.η.τ. Μόνο που στο δημόσιο δε κανονίζουμε καισαρική σαβ/κο. Οπότε εγώ ή 7/9 ή 10/9 Δευτέρα θα κανονήσω! Καλύτερα επισκληρίδιο πιστεψέ με! Δε συγκρίνεται με τίποτα το πρώτο κλάμα του μωρού σου! Τα ξεχνάς όλα εκείνη την ώρα..είσαι αλλού! Αυτό σκέφτομαι για να παίρνω κουράγιο και γω(το πρώτο  κλάμα), γιατί τώρα που ξέρω τη διαδικασία της καισαρικής..φοβάμαι  λίγο παραπάνω απ την 1η φορά!

Επίσης από περιγραφές... στην ολική αργείς περισσότερο να συνέρθεις και πονάς περισσότερο. Εγώ με επισκληρίδιο εκτός από λίγη ζαλάδα ήμουν μια χαρά..δεν έχασα τις αισθήσεις μου και τα θυμάμαι όλα! Γέννησα 10.05 το  πρωί, 11 παρά βγήκα από το χειρουργείοκαι 11 ήμουν στο δωμάτιο! Στις 2 το μεσημέρι μου βάλανε το μωρό στο στήθος. Το είχα συνέχεια δίπλα μου βεβαια..με το που πήγα δωμάτιο (το παίρναν μόνο για άλλαγμα.) 

Λογικά θα το είχαν ταήσει χωρίς να ρωτήσουν νωρίτερα. Για 4 μέρες που ήμασταν μέσα.. του διναν τη σκονούλα του.Ευτυχώς μετά που γυρίσαμε σπίτι δεν ξαναήπιε. Τώρα που ξέρω δε θα τις αφήσω...θέλουν υπογραφή άλλωστε για να δώσουν μπουκάλι πια!

Άντε κοντεύουμε όλες! 

καληνύχτα

 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Α! Και σένα συνεπής βλέπω! Χαχαχαχαχαχαχ

Όλα έτοιμα και γω! Όλα κομπλέ!  

Περιμένουμε τα μωρουλια μας τώρα! Πως πέρασε ο καιρός!

Ναι πολύ χαχαχα τι να σου λέω τώρα!

Όσο για τις πολλές ώρες μόνη και εγώ έτσι ήμουν μέχρι πριν ένα μήνα..Όπως και από αρχές Οκτώβρη όπου θα χρειαστεί ο άντρας μου να πάει πάλι για δουλειά και θα φύγουν οι γονείς μου.. Είναι ορμονικό και φυσιολογικό να νιώθεις έτσι..σκέψου όμως και εσύ και εγώ αυτό σκέφτομαι δηλαδή πως θα έχουμε τα κοριτσάκια μας και θα έχουμε μια παρέα..

πρίν από 8 λεπτά , sweet mommy είπε:

sofaki91 κοντά είμαστε. Αν θυμάμαι καλά έχουμε και ίδια π.η.τ. Μόνο που στο δημόσιο δε κανονίζουμε καισαρική σαβ/κο. Οπότε εγώ ή 7/9 ή 10/9 Δευτέρα θα κανονήσω! Καλύτερα επισκληρίδιο πιστεψέ με! Δε συγκρίνεται με τίποτα το πρώτο κλάμα του μωρού σου! Τα ξεχνάς όλα εκείνη την ώρα..είσαι αλλού! Αυτό σκέφτομαι για να παίρνω κουράγιο και γω(το πρώτο  κλάμα), γιατί τώρα που ξέρω τη διαδικασία της καισαρικής..φοβάμαι  λίγο παραπάνω απ την 1η φορά!

Επίσης από περιγραφές... στην ολική αργείς περισσότερο να συνέρθεις και πονάς περισσότερο. Εγώ με επισκληρίδιο εκτός από λίγη ζαλάδα ήμουν μια χαρά..δεν έχασα τις αισθήσεις μου και τα θυμάμαι όλα! Γέννησα 10.05 το  πρωί, 11 παρά βγήκα από το χειρουργείοκαι 11 ήμουν στο δωμάτιο! Στις 2 το μεσημέρι μου βάλανε το μωρό στο στήθος. Το είχα συνέχεια δίπλα μου βεβαια..με το που πήγα δωμάτιο (το παίρναν μόνο για άλλαγμα.) 

Λογικά θα το είχαν ταήσει χωρίς να ρωτήσουν νωρίτερα. Για 4 μέρες που ήμασταν μέσα.. του διναν τη σκονούλα του.Ευτυχώς μετά που γυρίσαμε σπίτι δεν ξαναήπιε. Τώρα που ξέρω δε θα τις αφήσω...θέλουν υπογραφή άλλωστε για να δώσουν μπουκάλι πια!

Άντε κοντεύουμε όλες! 

καληνύχτα

 

Εκτός αυτού κορίτσι μου στην ολική περνάει το φάρμακο και στο μωρό και δεν θέλουμε κάτι τέτοιο οπότε κατέληξαν οι γιατροί σ'αυτή τη λύση ως καλύτερη.. Όπως λες δε συγκρίνεται και το κλάμα του μωρού..

Ναι έχω επιμείνει και θα επιμείνω πολύ στο θέμα θηλασμού.. Εγώ θα το έχω και το πρώτο 24ωρο στην εντατική και θα πρέπει να πηγαίνω να το θηλάζω.. ρώτησα και για την υπογραφή είπαν πως υπογράφω αλλιώς δεν δίνουν..μπράβο που τα κατάφερες μετέπειτα με τον θηλασμό και μάλιστα τόσο καιρό.. 

Άντε θα έχουν κοντά γενέθλια τα μπεμπακια μας..γτ φοβάσαι όμως? Όλα καλά θα πάνε..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως τα πάντα είναι θέμα γιατρού, συγκυριων και θέσης μωρου. Το ποσό τραυματική η μη θα είναι η εμπειρία του τοκετου, είτε φυσιολογικά είτε με καισαρική. Έχω ακούσει κοπέλες με καισαρικές, που δεν κατάλαβαν τίποτα και δεν πόνεσαν καθόλου, όπως επίσης και κάποιες που υπέφεραν. Αν είναι ψηλά και το παιδί είναι λίγο ζόρι..... χαχαχαχααχ! Υπάρχουν και γυναίκες όμως με φυσιολογικό τοκετό που επίσης υπεφεραν.... Είναι λίγο και το πόσο αντέχει η κάθε μία από μας την ταλαιπωρία. Παιδί θα κάνουμε δεν γίνεται να μην ταλαιπωρηθουμε καθόλου. :x


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , 2angels είπε:

Θεωρώ πως τα πάντα είναι θέμα γιατρού, συγκυριων και θέσης μωρου. Το ποσό τραυματική η μη θα είναι η εμπειρία του τοκετου, είτε φυσιολογικά είτε με καισαρική. Έχω ακούσει κοπέλες με καισαρικές, που δεν κατάλαβαν τίποτα και δεν πόνεσαν καθόλου, όπως επίσης και κάποιες που υπέφεραν. Αν είναι ψηλά και το παιδί είναι λίγο ζόρι..... χαχαχαχααχ! Υπάρχουν και γυναίκες όμως με φυσιολογικό τοκετό που επίσης υπεφεραν.... Είναι λίγο και το πόσο αντέχει η κάθε μία από μας την ταλαιπωρία. Παιδί θα κάνουμε δεν γίνεται να μην ταλαιπωρηθουμε καθόλου. :x

Αυτό ακριβώς κορίτσι συμφωνώ είναι και στον άνθρωπο..Στον κάθε οργανισμό..

Πώς είστε σήμερα?? Καλή Κυριακή 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...