Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

Εμένα η μαία μου είπε μπορώ να το κάνω και απ το σπίτι θέλει μισή ώρα όμως να δράσει..

Εμένα μου το είχε δώσει η μαία στη κλινική και το έκανα μόνη μου! Τι μισή ώρα; Ούτε 10 λεπτά δεν αντεξα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κανονικά πρέπει να το κρατήσεις το λιγότερο 20 λεπτά και μετά να πας τουαλέτα, αλλιώς δεν αδειάζει το έντερο.

@ΦαιηΚατς Μόνη σου πως το έκανες; Μικροκλισμα σου έδωσε;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , 2angels είπε:

Κανονικά πρέπει να το κρατήσεις το λιγότερο 20 λεπτά και μετά να πας τουαλέτα, αλλιώς δεν αδειάζει το έντερο.

@ΦαιηΚατς Μόνη σου πως το έκανες; Μικροκλισμα σου έδωσε;

Έκανα 2 για να είμαι σιγουρη... Κανονικό κλισμα ήταν, απλά επειδή είχα τα κονέ στη κλινική λόγω επαγγέλματος με άφησε να το κάνω μόνη μου! ;)

Σήμερα τα πόδια μου ειναι πάρα πολύ πρησμένα! Τούμπανο έχουν γίνει ενώ δεν ήμουν καθόλου πρησμένη! Και ο μπουμπουκος μου είναι πολύ κινητικός, με έχει τσακίσει!!! Πηγαινει η κοιλιά  πέρα  δοθε όλη μέρα!! Όλο συσπάσεις... Τα έχω παίξει! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Έκανα 2 για να είμαι σιγουρη... Κανονικό κλισμα ήταν, απλά επειδή είχα τα κονέ στη κλινική λόγω επαγγέλματος με άφησε να το κάνω μόνη μου! ;)

Σήμερα τα πόδια μου ειναι πάρα πολύ πρησμένα! Τούμπανο έχουν γίνει ενώ δεν ήμουν καθόλου πρησμένη! Και ο μπουμπουκος μου είναι πολύ κινητικός, με έχει τσακίσει!!! Πηγαινει η κοιλιά  πέρα  δοθε όλη μέρα!! Όλο συσπάσεις... Τα έχω παίξει! 

Και εμένα κουνιέται πολύ η μικρούλα όλη μέρα σχεδόν κάθε μέρα.. Και συσπάσεις νιώθω.. Και μερικά πονακια κατά τη διάρκεια της μέρας.. 

Πάντως πρήξιμο καθόλου κορίτσια.. 

Αύριο πάω για nst 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Και εμένα κουνιέται πολύ η μικρούλα όλη μέρα σχεδόν κάθε μέρα.. Και συσπάσεις νιώθω.. Και μερικά πονακια κατά τη διάρκεια της μέρας.. 

Πάντως πρήξιμο καθόλου κορίτσια.. 

Αύριο πάω για nst 

Και εγώ καθόλου δεν είχα, σήμερα τι έπαθα...; Εγώ Δευτέρα η Τρίτη θα πάω για nst!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω πάλι πολλες συσπάσεις  βρε κορίτσια... 25 έγραψα χθες και τη νυχτα ξύπνησα 3 φορές από το σφίξιμο.(τις υπόλοιπες για πιπι), με φοβίζουν λίγο τώρα γιατί έχει μαλακώσει ο τράχηλος και έχω 5 βδομάδες ακόμα μπροστά μου. Αν όχι 5, ,3 σίγουρα.... Εν τω μεταξύ μέρες που έχω τόσα σφιξιματα η μικρή είναι πιο ήσυχη, εκτός αν δεν την καταλαβαίνω. Αν κάνει δυνατή κίνηση όμως, υποφέρω από το πόνο. Αντέχω όμως! Χαχαχα! 

Πρήξιμο έχω το πρωί που ξυπνάω στα χερια, και στα πόδια ελάχιστα στα δάχτυλα. Βέβαια αν κάνει πολύ ζέστη και περπατήσω πρήζονται πιο πολύ . 

Καλή επιτυχία στα nst σας κορίτσια! Εμείς 4 του μηνός πάλι γιατρό και nst.

Α! Πήγαμε και παραγγείλαμε και τη συρταριερα! Να δω πως θα τη χωρέσω στο δωμάτιο της γιατί έβαλα κι ένα διπλό κρεβάτι ( για να κοιμάμαι, να αφήνω τον άντρα μου να κοιμάται κανονικά. Κάποιος πρέπει να πάει για δουλειά) και μια έξτρα ντουλαπα.... Να βάλω αλαξιερα πάνω στη συρταριερα η καλύτερα το κρεβάτι για αλλαγμα; Τι κάνατε;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι γινετε με τις συσπασεις βρε κοριτσια εχω μπερδευτει πολυ χθες το βραδυ ειχε μαζευτει η κοιλια μου στο κεντρο ολη και ειχε τεντωσει αρκετα και ποναγα δεξια οχι πολυ για κανενα 5λεπτο μου το εκανε 3 φορες αυτο μετα ηρεμησα κ μπορεσα να κοιμηθωω.λετε να ειναι συσπαση;;; εχω μπερδευτει τηνντεταρτη που εχω γιατρο θα ρωτησω.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Και γω πάλι πολλες συσπάσεις  βρε κορίτσια... 25 έγραψα χθες και τη νυχτα ξύπνησα 3 φορές από το σφίξιμο.(τις υπόλοιπες για πιπι), με φοβίζουν λίγο τώρα γιατί έχει μαλακώσει ο τράχηλος και έχω 5 βδομάδες ακόμα μπροστά μου. Αν όχι 5, ,3 σίγουρα.... Εν τω μεταξύ μέρες που έχω τόσα σφιξιματα η μικρή είναι πιο ήσυχη, εκτός αν δεν την καταλαβαίνω. Αν κάνει δυνατή κίνηση όμως, υποφέρω από το πόνο. Αντέχω όμως! Χαχαχα! 

Πρήξιμο έχω το πρωί που ξυπνάω στα χερια, και στα πόδια ελάχιστα στα δάχτυλα. Βέβαια αν κάνει πολύ ζέστη και περπατήσω πρήζονται πιο πολύ . 

Καλή επιτυχία στα nst σας κορίτσια! Εμείς 4 του μηνός πάλι γιατρό και nst.

Α! Πήγαμε και παραγγείλαμε και τη συρταριερα! Να δω πως θα τη χωρέσω στο δωμάτιο της γιατί έβαλα κι ένα διπλό κρεβάτι ( για να κοιμάμαι, να αφήνω τον άντρα μου να κοιμάται κανονικά. Κάποιος πρέπει να πάει για δουλειά) και μια έξτρα ντουλαπα.... Να βάλω αλαξιερα πάνω στη συρταριερα η καλύτερα το κρεβάτι για αλλαγμα; Τι κάνατε;

Πάνω στη συρταριερα να τη βάλεις! Πάνω στο κρεβάτι θα πρέπει να σκύβεις συνέχεια! Και εγώ σκέφτομαι που θα τα βάλω όλα αυτά τα ρούχα γιατί έχω και του μικρού! Πόσα να χωρέσει μια ντουλάπα και 2 συρτάρια από την κούνια;;;;;

πρίν από 23 λεπτά , ναντια δε είπε:

Καλημερα τι γινετε με τις συσπασεις βρε κοριτσια εχω μπερδευτει πολυ χθες το βραδυ ειχε μαζευτει η κοιλια μου στο κεντρο ολη και ειχε τεντωσει αρκετα και ποναγα δεξια οχι πολυ για κανενα 5λεπτο μου το εκανε 3 φορες αυτο μετα ηρεμησα κ μπορεσα να κοιμηθωω.λετε να ειναι συσπαση;;; εχω μπερδευτει τηνντεταρτη που εχω γιατρο θα ρωτησω.

Καλημερα κορίτσι! Προπαρασκευαστικές συσπάσεις είναι, μια γεύση δηλαδή από τις κανονικές! Και εγώ το ίδιο παθαίνω, ξυπνάω 3-4 φορές μέσα στη νυχτα! Άντε και κοντευουμεεε!!!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα πάνω στη συρταριερα ,πήρα μια που κουμπώνει και πάνω σε κρεββάτακι. Το κρεββάτι θεωρώ ότι είμαι άβολο,θα πρέπει να σκύβεις συνέχεια με τα ράμματα κλπ.θα σε πιάσει η μέση σου και θα πονάς.

Εγώ ξύπνησα χθες 2-3 φορές ένιωσα στιγμιαίες σουβλιες κάτω χαμηλά και το μωρό έκανε πάρτι όλη νύχτα. Αλλα δεν βλέπω να γίνεται κάτι.. έχω σχεδόν όλη μέρα πονακια χαμηλα έρχονται και φεύγουν αλλά δεν νιώθω να μαζεύει η κοιλιά μου και να χαλαρώνει

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Πάνω στη συρταριερα να τη βάλεις! Πάνω στο κρεβάτι θα πρέπει να σκύβεις συνέχεια! Και εγώ σκέφτομαι που θα τα βάλω όλα αυτά τα ρούχα γιατί έχω και του μικρού! Πόσα να χωρέσει μια ντουλάπα και 2 συρτάρια από την κούνια;;;;;

Καλημερα κορίτσι! Προπαρασκευαστικές συσπάσεις είναι, μια γεύση δηλαδή από τις κανονικές! Και εγώ το ίδιο παθαίνω, ξυπνάω 3-4 φορές μέσα στη νυχτα! Άντε και κοντευουμεεε!!!

Περασε ο καιρος !!!! Αντε να ερθουν τα μπεμπακια μς μετα θα συζηταμε πως τρεφονται ποσο βαρος εχουν κ τετοια ... παντως εγω που μπηκα στην ομαδα απο 4ο μηνα ομολογω πως ειναι καλη παρεα με βοηθησε αρκετες φορες με τα ανγχη μου

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ναντια δε είπε:

Περασε ο καιρος !!!! Αντε να ερθουν τα μπεμπακια μς μετα θα συζηταμε πως τρεφονται ποσο βαρος εχουν κ τετοια ... παντως εγω που μπηκα στην ομαδα απο 4ο μηνα ομολογω πως ειναι καλη παρεα με βοηθησε αρκετες φορες με τα ανγχη μου

Όντως ετσι είναι όπως τα λες! Θα έχουμε παρεα η μία την άλλη στα ξενύχτια

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εγώ την έβαλα πάνω στη συρταριερα ,πήρα μια που κουμπώνει και πάνω σε κρεββάτακι. Το κρεββάτι θεωρώ ότι είμαι άβολο,θα πρέπει να σκύβεις συνέχεια με τα ράμματα κλπ.θα σε πιάσει η μέση σου και θα πονάς.

Εγώ ξύπνησα χθες 2-3 φορές ένιωσα στιγμιαίες σουβλιες κάτω χαμηλά και το μωρό έκανε πάρτι όλη νύχτα. Αλλα δεν βλέπω να γίνεται κάτι.. έχω σχεδόν όλη μέρα πονακια χαμηλα έρχονται και φεύγουν αλλά δεν νιώθω να μαζεύει η κοιλιά μου και να χαλαρώνει

Εγω παλι εχω μια συρταριερα θα μου την βαψει ο πατερας μ μιας κ ειναι η δουλειΑ του τετοια αλλα με οσες εχω μιλησει μ ειπαν οτι δν τους βολευε η συρταριερα και αν βολευε καποιες ηταν για πολυ λιγο διαστημα θα δειξει... ελπιζω να καταλαβουμε τις συσπασεις οταν ερθει η ωρα 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εγω παλι εχω μια συρταριερα θα μου την βαψει ο πατερας μ μιας κ ειναι η δουλειΑ του τετοια αλλα με οσες εχω μιλησει μ ειπαν οτι δν τους βολευε η συρταριερα και αν βολευε καποιες ηταν για πολυ λιγο διαστημα θα δειξει... ελπιζω να καταλαβουμε τις συσπασεις οταν ερθει η ωρα 

Εμένα η κούνια είναι πολυμορφική και είχε δίπλα συρτάριερα και από κάτω σαν ραφακι και την εβαζα εκεί πανω την αλλαξιερα και από κάτω τα πράγματα για το αλλαγμα... Μέχρι τον 4ο μήνα εκεί τον άλλαζα. Εγώ που είχα τα ράμματα με βόλεψε γιατί δεν μπορούσα να σκύβω στο κρεβατι


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...