Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Από διαρροές από γάλα πώς πάτε κορίτσια; Έχετε;

Οχι τίποτα  ., αλλά διάβασα ότι δεν είναι απαραίτητο να έχεις από πριν ..


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Από διαρροές από γάλα πώς πάτε κορίτσια; Έχετε;

εγω δεν εχω μονο μια φορα που το πιεσα και εβγαλε ασπροκιτρινο λιγο μετα εμαθα οτι δεν κανει να το πειραζεις απο μονο του παντως δν εχω δει να τρεχει κατι


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , λιλιτο είπε:

Οχι τίποτα  ., αλλά διάβασα ότι δεν είναι απαραίτητο να έχεις από πριν ..

Όχι,δεν έχουν καμία σχέση με το αν θα έχεις γάλα η όχι... Εγώ έχω διαρροές πάνω από μήνα αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχει να κάνει με το αν θα έχω γάλα.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καθοδόν για την κλινική είμαι να κάνω nst μάθημα με τη μαία και καλλιέργεια για στρεπτοκοκκο.. συσπάσεις συνεχίζονται.. γάλα που λέτε μια φορά το πείραξα εκεί στην 31η βδομάδα και έβγαλε κάτι τις..

Συρταριερα αγόρασα ξεχωριστά όπως και αλλαξιερα.. Μετά βγαίνει το από πάνω της αλλαξιερας και γίνεται βιβλιοθήκη..

 

  • Μου αρέσει 2

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω εδώ και πολύ καιρό να βρω σπίτι να μετακομίσω γιατί αυτό που είμαι τα 2 τελευταία χρόνια στάζουν οι τοίχοι από την υγρασία! Αλλά δεν βρίσκω τίποτα! Είχα την ελπίδα να βρω μπας και έχει πιο πολλές ντουλάπες και τα βολεψω όλα αλλά δεν βρίσκω και βλέπω να αγοράζω συρταριερα τελικά.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούτε εγώ έχω διαρροή γάλακτος. Καθόλου. Αλλά οι θηλές έχουν λίγο πάνω άσπρο σαν ξεραμένο. Δεν ξέρω μήπως είναι από τις αλοιφές όμως. 

@ΦαιηΚατς είσαι με ενοίκιο;  Αν ναι, Υποχρεούται ο ιδιοκτήτης να το φτιάξει. Αλλιώς φτιάξτε το εσεις και κρατήστε τα από το ενοίκιο. Δεν κάνει να είστε στην υγρασία , ούτε τα παιδιά ούτε εσείς! 

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καθοδόν για την κλινική είμαι να κάνω nst μάθημα με τη μαία και καλλιέργεια για στρεπτοκοκκο.. συσπάσεις συνεχίζονται.. γάλα που λέτε μια φορά το πείραξα εκεί στην 31η βδομάδα και έβγαλε κάτι τις..

 

Στείλε μας τα νέα σου Σοφάκι....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , 2angels είπε:

είσαι με ενοίκιο;  Αν ναι, Υποχρεούται ο ιδιοκτήτης να το φτιάξει. Αλλιώς φτιάξτε το εσεις και κρατήστε τα από το ενοίκιο. Δεν κάνει να είστε στην υγρασία , ούτε τα παιδιά ούτε εσείς! 

Με ενοίκιο ναι αλλά δεν έχει λέει τα λεφτά να το φτιάξει ούτε έχω τα χρήματα να το φτιάξω εγώ... Την πρώτη χρονιά μου είχε πει ότι θα το έφτιαχνε γιατί υπολόγιζε να μπει στο εξοικονομώ αλλά δεν μπήκε και τώρα μου είπε ότι δεν θα το φτιάξει γιατί δεν έχει λεφτά... Το ξέρω ότι δεν πρέπει να είμαστε στην υγρασία, εγώ και άσθμα και υποφέρω, γι'αυτό ψάχνω άλλο σπίτι να φυγω.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Με ενοίκιο ναι αλλά δεν έχει λέει τα λεφτά να το φτιάξει ούτε έχω τα χρήματα να το φτιάξω εγώ... Την πρώτη χρονιά μου είχε πει ότι θα το έφτιαχνε γιατί υπολόγιζε να μπει στο εξοικονομώ αλλά δεν μπήκε και τώρα μου είπε ότι δεν θα το φτιάξει γιατί δεν έχει λεφτά... Το ξέρω ότι δεν πρέπει να είμαστε στην υγρασία, εγώ και άσθμα και υποφέρω, γι'αυτό ψάχνω άλλο σπίτι να φυγω.

Στο προηγούμενο σπίτι που ήμασταν και εμείς είχε πιάσει και μούχλα κάποια στιγμή από την υγρασία να φανταστείς. Το καθαρίζαμε και πάλι αυτη εκεί! Είχα πάρει 8 μήνες εισπνοες!!! Δεν είχα ξαναπάρει ποτέ στη ζωή μου γιατί δεν είχα θέμα και απεκτησα εκεί. Ευτυχώς βρήκαμε αλλού σπιτι,  φύγαμε και ηρεμησα. Δεν είχα φανταστεί ποτέ μου πόση ζημιά μπορεί να κάνει στην υγεία σου! Δεν το φτιάχνουνε αλλά το ενοίκιο το θέλουνε!  Έλεος!!! Ας κόψει από το ενοίκιο να συγκεντρώσει τα χρήματα να το φτιάξει!!! Υπάρχουν και μονωτικά που απλώνονται σαν μπογιά νομίζω. Ψάξτο λίγο.....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Δε θυμάμαι ποια είπε τι...είμαστε και πολλές.. σχολιάζω όσα θυμάμαι!

Όταν σου κάνουν το κλίσμα(2-3 ώρες πριν γεννήσεις)..δεν προλαβαίνεις να πεις τ όνομα σου!χαχαχα ποια 10? ούτε 5 λεπτά δε πέρασαν που έτρεχα!

Εγώ έλεγα θα πάω ξυρισμένη...και πάλι είχα αφήσει ακριβώς κάτω από την κοιλιά..εκεί που θα γινόταν η τομή κάτι τρίχες και με ξύρισε η μαία που με είδε το προηγούμενο βράδυ  (τουλάχιστον είχα προνοήσει και είχα δικό μου ξυραφάκι.)

Εγώ έχω ένα γραφείο αρκετά πλατύ μέσα στο βρεφικό δωμάτιο και από πάνω το στρωματάκι-αλλαξιέρα μόνιμα και όλα όσα μου χρειάζονται για το άλλαγμα. Γιατί δε βολεύει η συρταριέρα?Μήπως εννοείται ότι είναι στενή για το βρέφος? Γιατί εγώ στο γραφείο τον αλλάζω το γιο ακόμα και τώρα που ναι 18 μηνών! Αφήστε που κάτω από το γραφείο είναι ωραίος αποθηκευτικός χώρος για την κούτα με τις πάνες και για το καλάθι με τα άπλυτα του!

Δευτέρα έχω γιατρό... ανυπομονώ για  τα νεότερα!

Βαλίτσα τσεκ!

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καισαρική και εγώ τελικά..

Λόγω αυτοανοσου είχα δώσει στην γιατρό μου μια λίστα με φάρμακα που απαγορεύεται να πάρω..Η λίστα αυτή σκεφτείτε είναι 4 σελίδες περίπου..Όταν είχα πάει στον νευρολόγο μου είχε πει μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά με λιγότερη δόση επισκληριδιο..Σήμερα στο δεύτερο nst μίλησε η γιατρός μου με την αναισθησιολογο έπειτα και εγώ και είπε το καλύτερο να μην έχω και εγώ θέμα και το μωρό να κανονίσουμε καισαρική.. Οπότε στις 8 αν δεν σπάσουν νωρίτερα τα νερά ή έρθουν πόνοι θα γεννήσω τότε.

Εγώ ήθελα και θέλω πολύ φυσιολογικό και ας μην κάνω επισκληριδιο αλλά στο ράψιμο πάλι έχω θέμα πάλι δεν μπορούν να μου βάλουν τίποτα.. τεσπα πήρα και τα μπισκότα μου και περιμένουμε :-D

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Στο προηγούμενο σπίτι που ήμασταν και εμείς είχε πιάσει και μούχλα κάποια στιγμή από την υγρασία να φανταστείς. Το καθαρίζαμε και πάλι αυτη εκεί! Είχα πάρει 8 μήνες εισπνοες!!! Δεν είχα ξαναπάρει ποτέ στη ζωή μου γιατί δεν είχα θέμα και απεκτησα εκεί. Ευτυχώς βρήκαμε αλλού σπιτι,  φύγαμε και ηρεμησα. Δεν είχα φανταστεί ποτέ μου πόση ζημιά μπορεί να κάνει στην υγεία σου! Δεν το φτιάχνουνε αλλά το ενοίκιο το θέλουνε!  Έλεος!!! Ας κόψει από το ενοίκιο να συγκεντρώσει τα χρήματα να το φτιάξει!!! Υπάρχουν και μονωτικά που απλώνονται σαν μπογιά νομίζω. Ψάξτο λίγο.....

Κάθε βδομάδα πλένω τους τοίχους ειδικά του μπάνιου με χλωρίνη το χειμώνα για να φύγει η μούχλα! Το ενοίκιο βέβαια το θέλουν αλλά να μην έχουν καμία υποχρέωση όμως! Γι'αυτό ψάχνω να βρω άλλο να ησυχάσω από την υγρασία και τη μυρωδιά της

πρίν από 20 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια καισαρική και εγώ τελικά..

Λόγω αυτοανοσου είχα δώσει στην γιατρό μου μια λίστα με φάρμακα που απαγορεύεται να πάρω..Η λίστα αυτή σκεφτείτε είναι 4 σελίδες περίπου..Όταν είχα πάει στον νευρολόγο μου είχε πει μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά με λιγότερη δόση επισκληριδιο..Σήμερα στο δεύτερο nst μίλησε η γιατρός μου με την αναισθησιολογο έπειτα και εγώ και είπε το καλύτερο να μην έχω και εγώ θέμα και το μωρό να κανονίσουμε καισαρική.. Οπότε στις 8 αν δεν σπάσουν νωρίτερα τα νερά ή έρθουν πόνοι θα γεννήσω τότε.

Εγώ ήθελα και θέλω πολύ φυσιολογικό και ας μην κάνω επισκληριδιο αλλά στο ράψιμο πάλι έχω θέμα πάλι δεν μπορούν να μου βάλουν τίποτα.. τεσπα πήρα και τα μπισκότα μου και περιμένουμε :-D

Και εγώ την πρώτη φορά φυσιολογικό ήθελα αλλα... Μην στενοχωριέσαι! Ότι είναι καλύτερο και για τους δυο σας κοριτσάκι μου. Θα κοιμηθείς για λίγο και θα ξυπνήσεις και θα εισαι με το νινι σου!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κάθε βδομάδα πλένω τους τοίχους ειδικά του μπάνιου με χλωρίνη το χειμώνα για να φύγει η μούχλα! Το ενοίκιο βέβαια το θέλουν αλλά να μην έχουν καμία υποχρέωση όμως! Γι'αυτό ψάχνω να βρω άλλο να ησυχάσω από την υγρασία και τη μυρωδιά της

Και εγώ την πρώτη φορά φυσιολογικό ήθελα αλλα... Μην στενοχωριέσαι! Ότι είναι καλύτερο και για τους δυο σας κοριτσάκι μου. Θα κοιμηθείς για λίγο και θα ξυπνήσεις και θα εισαι με το νινι σου!

Ξύπνια θα είμαι δεν θα μου κάνουν ολική νάρκωση..σίγουρα ότι είναι καλύτερο και για μας και για τα μωράκια μας..εμένα θα μείνει και μια μέρα υπό παρακολούθηση..

Όσο για το σπίτι εύχομαι ότι καλύτερο να βρείτε σύντομα κάνα καλό που να σας χωράει και να είναι σε καλύτερη κατάσταση..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Ξύπνια θα είμαι δεν θα μου κάνουν ολική νάρκωση..σίγουρα ότι είναι καλύτερο και για μας και για τα μωράκια μας..εμένα θα μείνει και μια μέρα υπό παρακολούθηση..

Όσο για το σπίτι εύχομαι ότι καλύτερο να βρείτε σύντομα κάνα καλό που να σας χωράει και να είναι σε καλύτερη κατάσταση..

Κάτσε μπερδεύτηκα τώρα! Αφού δεν μπορείς να κάνεις επισκληριδιο πως θα είσαι ξύπνια;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια καισαρική και εγώ τελικά..

Λόγω αυτοανοσου είχα δώσει στην γιατρό μου μια λίστα με φάρμακα που απαγορεύεται να πάρω..Η λίστα αυτή σκεφτείτε είναι 4 σελίδες περίπου..Όταν είχα πάει στον νευρολόγο μου είχε πει μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά με λιγότερη δόση επισκληριδιο..Σήμερα στο δεύτερο nst μίλησε η γιατρός μου με την αναισθησιολογο έπειτα και εγώ και είπε το καλύτερο να μην έχω και εγώ θέμα και το μωρό να κανονίσουμε καισαρική.. Οπότε στις 8 αν δεν σπάσουν νωρίτερα τα νερά ή έρθουν πόνοι θα γεννήσω τότε.

Εγώ ήθελα και θέλω πολύ φυσιολογικό και ας μην κάνω επισκληριδιο αλλά στο ράψιμο πάλι έχω θέμα πάλι δεν μπορούν να μου βάλουν τίποτα.. τεσπα πήρα και τα μπισκότα μου και περιμένουμε :-D

Τι εμποδιζει το αυτοανοσο με το φτ


...:-D

Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 σημασία έχει να είστε καλά εσείς..... Τα λέγαμε και προ καιρού αυτά. Εφ όσον συμφωνούν και με μεγαλύτερη δόση επισκληριδιου όλα καλά! Βάλε το μωρό στο στήθος για όσο σε αφήσουν και μετά να πάει για παρακολούθηση. Άρα 8 του μηνός; Έκλεισε; Κανονίστηκε;

@λιλιτο;;; Που είσαι κορίτσι μου; Πως πας; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...