Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εγώ έχω πάρει έναν κορσέ μπας και χρειαστεί..άλλοι λένε κάνει κάτι άλλοι πάλι δεν το συνιστούν 

ποιο κορσε πηρες ? θελω να παρω και εγω αλλα δεν ξερω τι.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Ναι μακαρι !! Εσεις θα παρετε κορσε ζωνη;;; βοηθαει;

 

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ στο πρώτο δεν είχα βάλει και η κοιλιά μου έπεσε σχετικά νωρίς! Δεν είχα όμως και πολύ κοιλιά είναι η αλήθεια... Τη μισή θα έλεγα από αυτή που εχω τώρα! Γενικά όμως δεν μπορώ να με σφίγγει οτιδήποτε πανω μου!

Έχω ακούσει ότι δεν είναι και ότι καλύτερο η ζωνη. Είναι καλύτερα να επανέρχονται μόνοι τους οι μύες για να μην τεμπελιάζουν.... Κατά πόσο ισχύει....;;;;;; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , 2angels είπε:

 

Έχω ακούσει ότι δεν είναι και ότι καλύτερο η ζωνη. Είναι καλύτερα να επανέρχονται μόνοι τους οι μύες για να μην τεμπελιάζουν.... Κατά πόσο ισχύει....;;;;;; 

Το θεωρώ απόλυτα λογικο. 

Εγώ έχω πονακια τακτικά χαμηλα, και κουνιέται πολύ η μικρή. Τι λέτε οι πιο έμπειρες , εσάς είχε φύγει το τραχηλικό βύσμα?? Μετά από πόσο καιρό γεννησατε?? 

Μου είπε μια φίλη αν σπάσουν. Τα νερά φάε κάτι ελαφρύ και φύγε. Μπορεί να κάνει πολλές ώρες να γεννήσεις ,κι αν κανείς καισαρική έχεις διατροφή εγχειρισμενου τις πρώτες μερες. Έτσι κι αλλιώς ςκλυσμα θα σου κάνουν είτε έχεις φάει είτε όχι.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , λιλιτο είπε:

Το θεωρώ απόλυτα λογικο. 

Εγώ έχω πονακια τακτικά χαμηλα, και κουνιέται πολύ η μικρή. Τι λέτε οι πιο έμπειρες , εσάς είχε φύγει το τραχηλικό βύσμα?? Μετά από πόσο καιρό γεννησατε?? 

Μου είπε μια φίλη αν σπάσουν. Τα νερά φάε κάτι ελαφρύ και φύγε. Μπορεί να κάνει πολλές ώρες να γεννήσεις ,κι αν κανείς καισαρική έχεις διατροφή εγχειρισμενου τις πρώτες μερες. Έτσι κι αλλιώς ςκλυσμα θα σου κάνουν είτε έχεις φάει είτε όχι.

Δεν κάνουν όλοι πλέον κλισμα στο φυσιολογικό τοκετό. Κρατιέται η μικρή σου ε; Είχε εμπεδωθεί; Τι σου είπε ο γιατρός; Το βύσμα το είδες στο εσωρουχο, στη λεκάνη της τουαλέτας, η στο χαρτί; 

 

πρίν από 23 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορσέ πήρα τύπου βρακάκι που είναι μέχρι την κοιλιά από Γερμανία το είχα αγοράσει.. Στα 9 ευρώ περίπου..

 

Είναι πολύ σφιχτό; Καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό η τη μαία σου. Αν και δεν το χρειάζεσαι Σοφάκι μου.... Εσύ σε μια βδομάδα θα είσαι όπως πριν την εγκυμοσύνη.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορσέ πήρα τύπου βρακάκι που είναι μέχρι την κοιλιά από Γερμανία το είχα αγοράσει.. Στα 9 ευρώ περίπου..

 

Και εγω λεω να γορασω κορσε τωρα καταποσο θα με βοηθησει θα δειξει...μολις σιδερωσα τα πρωτα σεντονακια περιεργα συναισθηματα....σαν να μην το εχω συνηδητοποιησει ακομα...

  • Μου αρέσει 2

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , 2angels είπε:

Δεν κάνουν όλοι πλέον κλισμα στο φυσιολογικό τοκετό. Κρατιέται η μικρή σου ε; Είχε εμπεδωθεί; Τι σου είπε ο γιατρός; Το βύσμα το είδες στο εσωρουχο, στη λεκάνη της τουαλέτας, η στο χαρτί; 

 

Είναι πολύ σφιχτό; Καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό η τη μαία σου. Αν και δεν το χρειάζεσαι Σοφάκι μου.... Εσύ σε μια βδομάδα θα είσαι όπως πριν την εγκυμοσύνη.

Ναι κρατιέται ακόμα καλά. Δεν μου είπε αν έχει εμπεδωθεί αλλά έχει πολύ καλή θέση γενικά ..καθετη κεφαλικό κοιτάει  προς τα πισω. Το βυσμα το είδα στο χαρτί. Δεν ήξερα ότι δεν κάνουν όλοι κλυσμα.τελεια , ρώτησα και άλλες κοπέλες και είδα και στο ιντερνέτ και είναι σίγουρο ότι ήταν αυτό.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι κρατιέται ακόμα καλά. Δεν μου είπε αν έχει εμπεδωθεί αλλά έχει πολύ καλή θέση γενικά ..καθετη κεφαλικό κοιτάει  προς τα πισω. 

Τη τέλεια θέση δλδ! Μπράβο το κορίτσι. 

Εφόσον έφυγε το βύσμα δεν αργείς. Καθόλου αιματακι η καφέ είχες; Μετά από 1-2 24ωρα ξεκινάει και ο τοκετός. Εκτός αν σπάσουν πρωτα τα νερά. Αύριο λογικά θα εφημερεύει και το νοσοκομείο που είναι ο γιατρός σου.... Σου είπε περπάτημα,ε;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Ναι κρατιέται ακόμα καλά. Δεν μου είπε αν έχει εμπεδωθεί αλλά έχει πολύ καλή θέση γενικά ..καθετη κεφαλικό κοιτάει  προς τα πισω. Το βυσμα το είδα στο χαρτί. Δεν ήξερα ότι δεν κάνουν όλοι κλυσμα.τελεια , ρώτησα και άλλες κοπέλες και είδα και στο ιντερνέτ και είναι σίγουρο ότι ήταν αυτό.

Προτιμώ να κάνω εγώ στο σπίτι ή στη χειρότερη να μου κάνουν εκεί πρίν τον τοκετό να μην έχω καμία δυσάρεστη έκπληξη την ώρα του τοκετού,αυτό το ντρέπομαι περισσότερο από τη μαία που θα μου κάνει κλισμα πρίν και θα με αφήσει να πάω τουαλέτα μόνη μου.Αλλά θα έχω πάει από το σπίτι ο κόσμος να χαλάσει!

Όσο για τον κορσέ,συμβουλευτειτε και τη μαία ή τον γιατρό γιατί πχ στην καισαρική με τα ράμματα τι γίνεται?Δεν πρέπει να πάρει αέρα η τομή και να επουλωθεί?


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σίγουρα θα συμβουλευτω γιατρό ή μαια αντίστοιχα.. θα δείξει αν επανέλθω γρήγορα γτ είχα λίγη κοιλίτσα και από πριν γενικώς.. Αλλά όχι ότι το έχω και έννοια.. Όσο για το κλίσμα θα το πάρω αύριο κιόλας από το φαρμακείο να το έχω και εγώ στο σπίτι γτ και εγώ δεν θέλω με τίποτα να το κάνω στο νοσοκομείο :-P


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Τη τέλεια θέση δλδ! Μπράβο το κορίτσι. 

Εφόσον έφυγε το βύσμα δεν αργείς. Καθόλου αιματακι η καφέ είχες; Μετά από 1-2 24ωρα ξεκινάει και ο τοκετός. Εκτός αν σπάσουν πρωτα τα νερά. Αύριο λογικά θα εφημερεύει και το νοσοκομείο που είναι ο γιατρός σου.... Σου είπε περπάτημα,ε;

Όχι ούτε αίμα ούτε καφέ. Ναι περπατάω αλλά γαμωτο κουράζομαι γρήγορα και με.πιανουν πόνοι χαμηλά έντονοι.ναι αύριο εφημερεύει. Μια κοπέλα που της έφυγε το βύσμα χθες το πρωί ,σήμερα το πρωί της έσπασαν τα νερά αλλά αυτή ήταν 38-39 εβδομάδων .ελπίζουμε ...χαχαχαχαχ.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Όχι ούτε αίμα ούτε καφέ. Ναι περπατάω αλλά γαμωτο κουράζομαι γρήγορα και με.πιανουν πόνοι χαμηλά έντονοι.ναι αύριο εφημερεύει. Μια κοπέλα που της έφυγε το βύσμα χθες το πρωί ,σήμερα το πρωί της έσπασαν τα νερά αλλά αυτή ήταν 38-39 εβδομάδων .ελπίζουμε ...χαχαχαχαχ.

Λίγο ακόμαααα


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marmat είπε:

 

Όσο για τον κορσέ,συμβουλευτειτε και τη μαία ή τον γιατρό γιατί πχ στην καισαρική με τα ράμματα τι γίνεται?Δεν πρέπει να πάρει αέρα η τομή και να επουλωθεί?

Λογικά κλεινει η τομή και μετά φοράνε τον κορσέ, αλλά ρε κορίτσια τον φορούσαν πολύ παλιά... Τώρα αν είναι να πάμε σε κανένα γάμο η καμία βάπτιση και το βάλουμε για αισθητικούς λόγους μια χαρά! 

Λέτε να κάνουμε κλισματακι από το σπίτι; Από την άλλη ξεκινά και μια διάρροια κάποιες φορές πριν το τοκετό.... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Λογικά κλεινει η τομή και μετά φοράνε τον κορσέ, αλλά ρε κορίτσια τον φορούσαν πολύ παλιά... Τώρα αν είναι να πάμε σε κανένα γάμο η καμία βάπτιση και το βάλουμε για αισθητικούς λόγους μια χαρά! 

Λέτε να κάνουμε κλισματακι από το σπίτι; Από την άλλη ξεκινά και μια διάρροια κάποιες φορές πριν το τοκετό.... 

Εμένα η μαία μου είπε μπορώ να το κάνω και απ το σπίτι θέλει μισή ώρα όμως να δράσει..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...