Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , ναντια δε είπε:

Τωρα ηρεμησα αρκετα αν συνεχισει θα παρω τηλ ....μαρεσει που ελεγα μεχρι προχτεα δν νοωθω τπτ

Εεεεε καιρός ήταν! Κοντευουμεεε!!! Να παρακολουθείς τη συχνότητα όμως ε!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Τώρα που φτάνουμε στο τέλος Βρήκα και τον πίνακα αλλά λείπουν στοιχεία και για άλλα κορίτσια όποια θέλει να γράψει να σημειώσω ή να το κάνετε εσείς..

loL*                       ΠΗΤ  5/9

koutsouni10        ΠΗΤ  8/9 

lilito                       ΠΗΤ  11/9  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ  

kiki1986               ΠΗΤ  15/9   ΑΓΟΡΑΚΙ     

Cristina85            ΠΗΤ  15-20/9 

Marmat                ΠΗΤ  15/09  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

sofaki91               ΠΗΤ  18/9   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ  

Eva28                    ΠΗΤ  19/9              

sweetmommy      ΠΗΤ  21/9  ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ 

smile89                 ΠΗΤ  21/9

lenoutso                ΠΗΤ  21/9

Freya                      ΠΗΤ  22/9            

Diman200115      ΠΗΤ  25/9

Νάντια δε              ΠΗΤ  24/9  ΑΓΟΡΑΚΙ

ntemii                     ΠΗΤ  26/9  ΑΓΟΡΑΚΙ  

ΦαιηΚατς              ΠΗΤ  26/09 ΑΓΟΡΑΚΙ

2angels                  ΠΗΤ  28/9  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

arous                      ΠΗΤ  29/9  ΕΚΠΛΗΞΗ

ZiliHer                    ΠΗΤ  1/10  ΑΓΟΡΑΚΙ

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και για πείτε κορίτσια... Με ποιο φαγητό κολλήσατε και το θέλατε συνέχεια στην εγκυμοσύνη η το αντίθετο; Εγώ είχα φάει σκάλωμα με τις τυρόπιτες με φύλλο όμως, όχι κουρού και σιχαθηκα το στιφάδο που μου άρεσε πολύ!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και για πείτε κορίτσια... Με ποιο φαγητό κολλήσατε και το θέλατε συνέχεια στην εγκυμοσύνη η το αντίθετο; Εγώ είχα φάει σκάλωμα με τις τυρόπιτες με φύλλο όμως, όχι κουρού και σιχαθηκα το στιφάδο που μου άρεσε πολύ!

Δυστυχώς δεν σιχαθηκα τίποτα . Πολύ πείνα όμως βρε φιλενάδα. Πάντα ήμουν εγκρατης εκτός αυτής της εγκυμοσύνης. .. Αυτό που ήθελα πολύ ήταν τα παγωτά και τα γλυκά . Μακάρι να γινόταν να τρώω μόνο γλυκά..... Σοκολατοειδη κυρίως , αλλά και να μην ήταν δεν με χάλαγε! :D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , 2angels είπε:

Δυστυχώς δεν σιχαθηκα τίποτα . Πολύ πείνα όμως βρε φιλενάδα. Πάντα ήμουν εγκρατης εκτός αυτής της εγκυμοσύνης. .. Αυτό που ήθελα πολύ ήταν τα παγωτά και τα γλυκά . Μακάρι να γινόταν να τρώω μόνο γλυκά..... Σοκολατοειδη κυρίως , αλλά και να μην ήταν δεν με χάλαγε! :D

Εγώ αυτό το έχω γενικά! Έχω μεγάλο θέμα με τα γλυκά και κυρίως με τη σοκολάτα! Και πεθαίνω και για γλυκά του κουταλιού!!! Ξέρεις αυτά που έχουν μεσα μόνο 282 κουταλιτσες ζάχαρη και δεν παχαινουν καθόλου!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Δυστυχώς δεν σιχαθηκα τίποτα . Πολύ πείνα όμως βρε φιλενάδα. Πάντα ήμουν εγκρατης εκτός αυτής της εγκυμοσύνης. .. Αυτό που ήθελα πολύ ήταν τα παγωτά και τα γλυκά . Μακάρι να γινόταν να τρώω μόνο γλυκά..... Σοκολατοειδη κυρίως , αλλά και να μην ήταν δεν με χάλαγε! :D

Καλημερα!!!! Εγω παλι γλυκα σε ολη την εγκυμοσυνη εφαγα τωρα στον 9ο μονο 3 αλλα δν λιγουρευομουν κιολας μονο ο μουσακας μ ειχε κολλησει αλλα επειδη ειχε πολλες θερμιδες εφαγα μια φορα στον 7ο κατα τα αλλα οπως ετρωγα τρωω... εκτος απο τωρα στον 9ο που κανω κατι σαβουριασματα θα πει ο μπεμπης τωρα βρηκε να φαει που θελω να βγω

  • Χαχα 2

...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Δυστυχώς δεν σιχαθηκα τίποτα . Πολύ πείνα όμως βρε φιλενάδα. Πάντα ήμουν εγκρατης εκτός αυτής της εγκυμοσύνης. .. Αυτό που ήθελα πολύ ήταν τα παγωτά και τα γλυκά . Μακάρι να γινόταν να τρώω μόνο γλυκά..... Σοκολατοειδη κυρίως , αλλά και να μην ήταν δεν με χάλαγε! :D

Καλημερα!!!! Εγω παλι γλυκα σε ολη την εγκυμοσυνη εφαγα τωρα στον 9ο μονο 3 αλλα δν λιγουρευομουν κιολας μονο ο μουσακας μ ειχε κολλησει αλλα επειδη ειχε πολλες θερμιδες εφαγα μια φορα στον 7ο κατα τα αλλα οπως ετρωγα τρωω... εκτος απο τωρα στον 9ο που κανω κατι σαβουριασματα θα πει ο μπεμπης τωρα βρηκε να φαει που θελω να βγω....για να φανταστειτε για αλλη μια φορα ξυπνησα απο την πεινα αν δν φαω ενα τοστακι δν με ξαναπερνει ο υπνος διαμαρτηρετε το στομαχι μου.....


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια.. 

Εγώ με κανένα δεν είχα κολλήσει ίσως λίγο με μακαρόνια κ ρύζι.. όπως είπε και η @2angels Πιο πολύ με γλυκές γεύσεις που και πάλι δεν έτρωγα πολύ γιατί μου φώναζε ο άντρας μου.. μακάρι να μπορούσα να έτρωγα ότι ήθελα Όσο ήθελα.. Από όταν μπήκα στον 9ο όμως τρώω καλά κάτι είναι και αυτό..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Εγώ ετοιμάζομαι για τον γιατρο! Τι να σας πω κορίτσια, εγώ έτρωγα πολύ σε αυτή την εγκυμοσύνη και γλυκά και φαγητό και πήρα μόνο 5 κιλά! Στην προηγούμενη πρόσεχα πολύ και είχα πάρει 12! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Καλημέρα!!!! Εγώ ετοιμάζομαι για τον γιατρο! Τι να σας πω κορίτσια, εγώ έτρωγα πολύ σε αυτή την εγκυμοσύνη και γλυκά και φαγητό και πήρα μόνο 5 κιλά! Στην προηγούμενη πρόσεχα πολύ και είχα πάρει 12! 

Άντε ωραία να μας πεις πως πήγε..

Εγώ αν έτρωγα ότι ήθελα θα έπαιρνα σίγουρα 20 αλλά και τώρα που τρώω καλά εδώ και λίγο καιρό μόνο 6 το πολύ.. παράξενο..  Και εσένα παράξενο πάντως να προσέχεις και να παίρνεις και να τρως ότι θέλεις και μόνο 5 χαχα τυχερή..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ μεγάλο κόλλημα με πατατες τηγανητες ,πάντα μου άρεσαν αλλά πιστεύω στην εγκυμοσύνη μπορούσα να ζήσω με πατάτες. Και οτιδήποτε σε κρέμα ακόμα και τα φρούτα τα αλεθα.... 

Τελικά γιατρό έχω αύριο στις 10 το βράδυ. Νιώθω μια πίεση χαμηλά σήμερα.θαρρεις και κατέβηκε πιο χαμηλά στη λεκάνη και τα γνωστά πονακια περιόδου που έχω μόλις κουράστω ..αλλά μόνο αυτο. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το γιατρό! Το nst πολύ καλό, έχει κατέβει αρκετά ο μπέμπης γι'αυτό πονάω... 2700 πήγε! Την άλλη Πέμπτη το πρωί θα πάω για εισαγωγή και θα κανουμε εξετάσεις, ανάλογα τα χειρουργεία μπορεί να με βάλει Πέμπτη αλλιώς Παρασκευή πρωί!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Απ οτι εχω καταλαβει τις προγραμματισμένες καισαρικές τις βάζουν 38 εβδομάδων και κατι;;;; επίσης τωρα μετράτε βαση περιόδου ή βαση αυχενικής;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Απ οτι εχω καταλαβει τις προγραμματισμένες καισαρικές τις βάζουν 38 εβδομάδων και κατι;;;; επίσης τωρα μετράτε βαση περιόδου ή βαση αυχενικής;;;

Ναι έτσι είναι με τις καισαρικές ,38+ . Εμένα δεν είχε διάφορα μόνο δύο μέρες οπότε μετράω βάση περιόδου. Αλλά και στο νοσοκομείο με ρώτησαν τελευταία περίοδο για να δουν πόσο είμαι.οποτε θεωρω ότι αυτή η μέτρηση είναι πιο σωστή.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι έτσι είναι με τις καισαρικές ,38+ . Εμένα δεν είχε διάφορα μόνο δύο μέρες οπότε μετράω βάση περιόδου. Αλλά και στο νοσοκομείο με ρώτησαν τελευταία περίοδο για να δουν πόσο είμαι.οποτε θεωρω ότι αυτή η μέτρηση είναι πιο σωστή.

Εγω ειχα 4 μερες διάφορα με την περιοδο... αρα λογικα και εμενα με την περιοδο θα με παει για την καισαρική...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...