Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

Έχω ψιλοπονακια , τίποτα το ιδιαίτερο, ομως. μπορεί να είναι και το έντερο μου. Βλέννη έχω ανά διαστήματα αλλά λίγη σχετικά με αυτή που είχα το μεσημέρι. Θα δείξει... 

Εσείς τι κάνετε;

Εγώ άμα κάτσω πάνω από 5 λεπτά όρθια πετρώνει η κοιλιά και δεν μπορώ ούτε ανάσα να πάρω! Να κοιμηθώ δεν παίζει, πονάει η μεση μου και το ισχίο μου...  7 και σήμερα, που θα πάει; Θα περάσουν!!!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πήγα στη γιατρό..Σήμερα είμαι 38+1 Και η μικρή 3124γρ. Μου είπε αν τυχόν πονέσω με την ραχιαια θα μου κάνουν ολική τώρα δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοεί να πονέσω αλλά τεσπα..θα φανεί εκείνη τη στιγμή.. λίγο έμεινε.. 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

 

Παρασκευή , ακριβώς 37. Φοβάμαι... Τι ακριβώς φοβάμαι δεν μπορώ να προσδιορίσω. Να φτάσω γρήγορα; Να πάνε όλα καλά; Πάντως δεν φοβάμαι τον τοκετό.... Ένα άγχος απροσδιόριστο μέχρι στιγμής.

Να σκεφτεσε οτι θα συναντησεις το αγγελουδι σου κ χωρις να εχω εμπειρια σαν πρωταρα και εγω θα σου πω αυτο που μ εχει πει μια φιλη κοιτα να το χαρεις κ να το απολαυσεις οσο το δυνατον περισσοτερο μπορεις!!!! Ειναι αμοναδικη εμπειρια που δν θα ξεχασουμε σε ολη μας την ζωη!!! Ας ερθει λοιπον οποτε θελει 37η εβδομαδα μια χαρα ειναι απο την στιγμη που μπηκες στο μηνα σου ανα πασα ωρα κ στιγμη μπορει να γεννησεις!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ άμα κάτσω πάνω από 5 λεπτά όρθια πετρώνει η κοιλιά και δεν μπορώ ούτε ανάσα να πάρω! Να κοιμηθώ δεν παίζει, πονάει η μεση μου και το ισχίο μου...  7 και σήμερα, που θα πάει; Θα περάσουν!!!

Λίγο έμεινε Φαίη μου! Υπομονή. Αυτή η δυσφορία των συσπάσεων και που νιώθεις το θέμα να ανεβαίνει στο κεφάλι είναι λίγο καπως αλλά είναι για λίγο , ευτυχώς! Πέρασαν τόσοι μήνες.....7 μέρες δεν είναι τίποτα.

 

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια πήγα στη γιατρό..Σήμερα είμαι 38+2 Και η μικρή 3124γρ. Μου είπε αν τυχόν πονέσω με την ραχιαια θα μου κάνουν ολική τώρα δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοεί να πονέσω αλλά τεσπα..θα φανεί εκείνη τη στιγμή.. λίγο έμεινε.. 

Αν κάτσεις σωστά και πάρεις βαθιά ανασουλα δεν νομίζω να πονέσεις. Και να πονέσει λίγο αντέχουμε... Τι διαφορά έχει από την επισκληριδιο έμαθες; Σάββατο τι ώρα μπαίνεις; 

 

πρίν από 20 λεπτά , ναντια δε είπε:

Να σκεφτεσε οτι θα συναντησεις το αγγελουδι σου κ χωρις να εχω εμπειρια σαν πρωταρα και εγω θα σου πω αυτο που μ εχει πει μια φιλη κοιτα να το χαρεις κ να το απολαυσεις οσο το δυνατον περισσοτερο μπορεις!!!! Ειναι αμοναδικη εμπειρια που δν θα ξεχασουμε σε ολη μας την ζωη!!! Ας ερθει λοιπον οποτε θελει 37η εβδομαδα μια χαρα ειναι απο την στιγμη που μπηκες στο μηνα σου ανα πασα ωρα κ στιγμη μπορει να γεννησεις!

Σωστή η φίλη!!! Πολύ ωραία! Αυτό θα προσπαθήσω να έχω στο μυαλό μου.... Ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Οι βλέννες συνεχίζουν σε μικρή ποσότητα ....όχι αίμα , οχι διαρροή υγρών. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλησπέρα! Ράμματα κανουν στην καισαρική;;;;;;;;;;;;;;

Ναι κάνουν. Βασικά εγώ πήγα στις 10 μέρες και μου αφαίρεσαν με μια κίνηση (δε πόνεσα καθόλου) την κλωστή απτην τομή. Όντως σα μικρή χαρακιά είναι..δε  φαίνεται.Είναι και πολύ χαμηλά...θα κρύβεται μέσα στο εσώρουχο δηλαδή.

5 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Ραχιαια έκανες? Την πρώτη μέρα πως είναι τα μωράκια συνήθως ήσυχα?? Θα το βάλουν στη μενν εμένα για 24ωρη παρακολούθηση και σκέφτομαι πολύ τη πρώτη μέρα και τον θηλασμό.. 

Σίγουρα είναι ζόρι να χεις δύο παιδάκια αλλά θα τα καταφέρετε εσείς που έχετε και 2.. ότι μπορείτε να κάνετε εννοείτε άλλωστε και εγώ σαν πρώτη φορά μανούλα ότι προλαβαίνω και μπορώ βέβαια ένα φαί θα το κάνω να υπάρχει..

Έχω την εντύπωση ραχιαία (νομίζω η διαφορά από επισκληρίδιο είναι ότι σου αφήνουν σωληνάκι στην επισκληρίδιο που κρέμεται στην πλάτη σου σ όλη την επέμβαση..εγώ δεν είχα κάτι τέτοιο). 

Τι εννοείς ήσυχα? Κλαίνε... δεν έχεις ακούσει την τσιριδούλα τους? Κάθε 2-3 ώρες θέλουν αγκαλίτσα, κούνημα..πιπίλισμα...Δε ξέρω τώρα μπορεί να υπάρχουν και ήσυχα.Δεν πέτυχα τέτοιο την 1η φορά, ίσως τώρα! χαχαχα  

  • Ευχαριστώ 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , 2angels είπε:

Λίγο έμεινε Φαίη μου! Υπομονή. Αυτή η δυσφορία των συσπάσεων και που νιώθεις το θέμα να ανεβαίνει στο κεφάλι είναι λίγο καπως αλλά είναι για λίγο , ευτυχώς! Πέρασαν τόσοι μήνες.....7 μέρες δεν είναι τίποτα.

 

Αν κάτσεις σωστά και πάρεις βαθιά ανασουλα δεν νομίζω να πονέσεις. Και να πονέσει λίγο αντέχουμε... Τι διαφορά έχει από την επισκληριδιο έμαθες; Σάββατο τι ώρα μπαίνεις; 

 

Σωστή η φίλη!!! Πολύ ωραία! Αυτό θα προσπαθήσω να έχω στο μυαλό μου.... Ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Οι βλέννες συνεχίζουν σε μικρή ποσότητα ....όχι αίμα , οχι διαρροή υγρών. 

Όχι και καλά να μη μου βάλουν πολύ δόση άλλο πάλι και αυτό..Και μου το λες λέω τώρα χαχα.. Όλα τελευταία στιγμή..Ναι έμαθα την διαφορά στην επισκληριδιο σου βάζουν συνέχεια φάρμακο αν χρειαστεί ενώ στην ραχιαια μια ένεση και τέλος κρατάει το πολύ 1 ώρα η αναισθησία.... Σάββατο πρωί στις 8 θα μαι εκεί.. 10.30 με 11 αναλόγως θα ξεκινήσουν.. 

Πώς είσαι εσύ κορίτσι μου??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , 2angels είπε:

Λίγο έμεινε Φαίη μου! Υπομονή. Αυτή η δυσφορία των συσπάσεων και που νιώθεις το θέμα να ανεβαίνει στο κεφάλι είναι λίγο καπως αλλά είναι για λίγο , ευτυχώς! Πέρασαν τόσοι μήνες.....7 μέρες δεν είναι τίποτα.

 

Αν κάτσεις σωστά και πάρεις βαθιά ανασουλα δεν νομίζω να πονέσεις. Και να πονέσει λίγο αντέχουμε... Τι διαφορά έχει από την επισκληριδιο έμαθες; Σάββατο τι ώρα μπαίνεις; 

 

Σωστή η φίλη!!! Πολύ ωραία! Αυτό θα προσπαθήσω να έχω στο μυαλό μου.... Ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Οι βλέννες συνεχίζουν σε μικρή ποσότητα ....όχι αίμα , οχι διαρροή υγρών. 

Εγω αυτο σκεφτομαι κ ειμαι ηρεμη παντως τωρα οταν θα ερθει εκεινη η ωρα θα δειξει εμενα με εχει πιασει η μεση μου πως ποναμε οταν περιμενουμε να αδιαθετησουμε κ πολυ λιγο χαμηλα η κοιλια μ...να τον παρεις αυριο τηλ να τον ενημερωσεις!!!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , sweet mommy είπε:

Ναι κάνουν. Βασικά εγώ πήγα στις 10 μέρες και μου αφαίρεσαν με μια κίνηση (δε πόνεσα καθόλου) την κλωστή απτην τομή. Όντως σα μικρή χαρακιά είναι..δε  φαίνεται.Είναι και πολύ χαμηλά...θα κρύβεται μέσα στο εσώρουχο δηλαδή.

Έχω την εντύπωση ραχιαία (νομίζω η διαφορά από επισκληρίδιο είναι ότι σου αφήνουν σωληνάκι στην επισκληρίδιο που κρέμεται στην πλάτη σου σ όλη την επέμβαση..εγώ δεν είχα κάτι τέτοιο). 

Τι εννοείς ήσυχα? Κλαίνε... δεν έχεις ακούσει την τσιριδούλα τους? Κάθε 2-3 ώρες θέλουν αγκαλίτσα, κούνημα..πιπίλισμα...Δε ξέρω τώρα μπορεί να υπάρχουν και ήσυχα.Δεν πέτυχα τέτοιο την 1η φορά, ίσως τώρα! χαχαχα  

Εμένα ο δικός μου την πρώτη βδομάδα ήταν πολύ ησυχουλης, και όταν έκλαιγε για γάλα ίσα που ακουγόταν! Μετά άρχισαν οι κολικοί και μας άκουγε οοοολη η γειτονιά! Από τότε πολύ γκρινιάρης και παραμένει γκρινιάρης! Ακόμη και νερό να θέλει γκρινιάζοντας το ζηταει ζωή να χει! Αχαχαχαχα

1 hour ago, 2angels είπε:

Λίγο έμεινε Φαίη μου! Υπομονή. Αυτή η δυσφορία των συσπάσεων και που νιώθεις το θέμα να ανεβαίνει στο κεφάλι είναι λίγο καπως αλλά είναι για λίγο , ευτυχώς! Πέρασαν τόσοι μήνες.....7 μέρες δεν είναι τίποτα.

Ακόμη και οι 7 μέρες βουνό μου φαίνονται! Έχουν γίνει και κάποια απρόοπτα με τον πεθερό μου και είναι στο νοσοκομείο και γενικά έχω αγχωθει πολύ γιατί όπως έχουν κάτσει όλα τα θέματα παίζει να μην έχω κανέναν να έρθει μαζί μου όταν θα πάω να γεννήσω!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sweet mommy είπε:

Ναι κάνουν. Βασικά εγώ πήγα στις 10 μέρες και μου αφαίρεσαν με μια κίνηση (δε πόνεσα καθόλου) την κλωστή απτην τομή. Όντως σα μικρή χαρακιά είναι..δε  φαίνεται.Είναι και πολύ χαμηλά...θα κρύβεται μέσα στο εσώρουχο δηλαδή.

Έχω την εντύπωση ραχιαία (νομίζω η διαφορά από επισκληρίδιο είναι ότι σου αφήνουν σωληνάκι στην επισκληρίδιο που κρέμεται στην πλάτη σου σ όλη την επέμβαση..εγώ δεν είχα κάτι τέτοιο). 

Τι εννοείς ήσυχα? Κλαίνε... δεν έχεις ακούσει την τσιριδούλα τους? Κάθε 2-3 ώρες θέλουν αγκαλίτσα, κούνημα..πιπίλισμα...Δε ξέρω τώρα μπορεί να υπάρχουν και ήσυχα.Δεν πέτυχα τέτοιο την 1η φορά, ίσως τώρα! χαχαχα  

Σοβαρά Ε?? Πωπω να δω τι θα κάνω χαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα ο δικός μου την πρώτη βδομάδα ήταν πολύ ησυχουλης, και όταν έκλαιγε για γάλα ίσα που ακουγόταν! Μετά άρχισαν οι κολικοί και μας άκουγε οοοολη η γειτονιά! Από τότε πολύ γκρινιάρης και παραμένει γκρινιάρης! Ακόμη και νερό να θέλει γκρινιάζοντας το ζηταει ζωή να χει! Αχαχαχαχα

Ακόμη και οι 7 μέρες βουνό μου φαίνονται! Έχουν γίνει και κάποια απρόοπτα με τον πεθερό μου και είναι στο νοσοκομείο και γενικά έχω αγχωθει πολύ γιατί όπως έχουν κάτσει όλα τα θέματα παίζει να μην έχω κανέναν να έρθει μαζί μου όταν θα πάω να γεννήσω!

Περαστικά να είναι κορίτσι μου, δεν νομίζω όμως να σε αφήσουν μόνη να πας να γεννήσεις! Αποκλείεται...

@Sofaki91 τώρα κατάλαβα τι εννοούσαν αν πονέσεις

 @ναντια δε πονακια περιοδου και εσύ;;;

Εγω συνεχίζω με την ίδια μικρή ποσότητα βλέννης κάθε φορά που επισκέπτομαι την τουαλέτα. Πήρα τον γιατρό , γιατί μου είχε πει να τον πάρω ούτως η άλλως. Κατά πάσα πιθανότητα μου είπε δεν θα εξελιχθεί γιατί χθες που είδε τον τράχηλο δεν του έδωσε αυτή την εντύπωση, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα, μην το λες το αποκλείεται... Μόνο η μάνα μου είναι εύκαιρη και κάποιος πρέπει να αναλάβει το παιδί!

 

πρίν από 5 λεπτά , 2angels είπε:

Περαστικά να είναι κορίτσι μου, δεν νομίζω όμως να σε αφήσουν μόνη να πας να γεννήσεις! Αποκλείεται...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Καλα, μην το λες το αποκλείεται... Μόνο η μάνα μου είναι εύκαιρη και κάποιος πρέπει να αναλάβει το παιδί!

 

και μενα θα ρθουν γονεις, πεθερικα κ αδερφια εκεινη τη μερα που θα γενναω...για μετα δεν εχω ανθρωπο! οπως λες κ συ...η μανα μου που θα θελε..θα χει τον γιο μου να φυλαει. εσενα τουλαχιστον θα πηγαινει σχολειο...θα μπορει να ναι μαζι σου τα πρωινα! μετα καμια φιλη ισως...κ ο αντρας σου οταν σχολαει κ επειτα. οι δυο πρωτες μερες ειναι οι δυσκολες.θα περασουν!

πεφτει κ σαβ/κο 15/16 που μολις θα χεις γεννησει ρε γαμωτο! δεν εχεις καμια αδερφη η κουνιαδα να κρατησει 2 μερες τον μεγαλο για να ναι η μανα σου μαζι σου?

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , sweet mommy είπε:

και μενα θα ρθουν γονεις, πεθερικα κ αδερφια εκεινη τη μερα που θα γενναω...για μετα δεν εχω ανθρωπο! οπως λες κ συ...η μανα μου που θα θελε..θα χει τον γιο μου να φυλαει. εσενα τουλαχιστον θα πηγαινει σχολειο...θα μπορει να ναι μαζι σου τα πρωινα! μετα καμια φιλη ισως...κ ο αντρας σου οταν σχολαει κ επειτα. οι δυο πρωτες μερες ειναι οι δυσκολες.θα περασουν!

Δεν έχω ποιος να έρθει μαζί μου τη μέρα που θα γεννήσω! Αν αρχίσουν κανονικά τα ωράρια του σχολείου καλά είναι, θα έρθει η μαμά μου μεχρι να σχολασει ο μικρός, αν είναι όχι θα έχω πρόβλημα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ,γύρισα από το γιατρό. Εχω 2εκ.διαστολη και ολη μέρα σήμερα πόνους περιόδου και δυνατους πόνους στη μέση . Το κεφάλι του μωρού είναι πολύ κάτω στη λεκάνη, δεν μπόρεσε να πάρει μέτρηση. Αύριο το πρωί μπαίνω για πρόκληση στις 8,αν και ο γιατρός ήθελε να περιμένει κι άλλο. Έχω κουραστεί όμως πολύ. Πρώτα είπε θα μου βάλει ένα υπόθετο και αν δεν ξεκινήσει θα βαλει τεχνητούς πόνους. Ειμαι μέσα στο άγχος, από τη μια θέλω πάρα πολύ να γεννήσω και από την άλλη φοβάμαι πάρα πολύ.... Α και μου ειπε ότι πιθανότατα θα γεννήσω το απόγευμα...Καμία συμβουλή???

  • Μου αρέσει 5

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Λοιπόν ,γύρισα από το γιατρό. Εχω 2εκ.διαστολη και ολη μέρα σήμερα πόνους περιόδου και δυνατους πόνους στη μέση . Το κεφάλι του μωρού είναι πολύ κάτω στη λεκάνη, δεν μπόρεσε να πάρει μέτρηση. Αύριο το πρωί μπαίνω για πρόκληση στις 8,αν και ο γιατρός ήθελε να περιμένει κι άλλο. Έχω κουραστεί όμως πολύ. Πρώτα είπε θα μου βάλει ένα υπόθετο και αν δεν ξεκινήσει θα βαλει τεχνητούς πόνους. Ειμαι μέσα στο άγχος, από τη μια θέλω πάρα πολύ να γεννήσω και από την άλλη φοβάμαι πάρα πολύ.... Α και μου ειπε ότι πιθανότατα θα γεννήσω το απόγευμα...Καμία συμβουλή???

Δεν έχω ιδέα κορίτσι μου το μόνο που μπορώ να πω είναι με το καλό και όλα να πάνε καλά.. Από τις 8 το πρωί όμως πιθανότατα να γεννήσεις απόγευμα?? Δεν είναι πολλές οι ώρες? Δεν ξέρω και πως πάνε αυτά ακριβώς.. σκέψου θετικά μη φοβάσαι και θα κρατήσεις Τ μωράκι σου αύριο αγκαλίτσα και θα ηρεμήσεις και εσύ..λογικά στους πόνους θα σου κάνουν και επισκληριδιο Ε? Τι έχετε συζητήσει?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...