Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. πως είστε? 

Η μικρή μου πολύ ήσυχη με τον θηλασμό τα πάμε και εμείς πολύ καλά μόνο που έχει λίγα αέρια παραπάνω και ζορίζεται..το βράδυ κοιμόμαστε ένα 3ωρο ξυπνάει για φαί και μετά ανα δύο ώρες ως τις 9..Αύριο ή το Σάββατο θα ρθει ο παιδίατρος πάλι.. κάνετε συγκοιμηση??

@ΦαιηΚατς και εγώ το ίδιο έχω με το γρομπαλακι αλλά όλο λέω θα το πω στη γιατρό μου και όλο το ξεχνάω..

Τι εννοείς όταν λες συγκοιμηση; Ρώτησα εγώ σήμερα και μου είπε ότι είναι τα εσωτερικά ράμματα και να μην ανησυχω εκτός και αν ανεβάσω πολύ πυρετό που επιμένει η αν κοκκινίσει απ'εξω και πρηστεί.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Τι εννοείς όταν λες συγκοιμηση; Ρώτησα εγώ σήμερα και μου είπε ότι είναι τα εσωτερικά ράμματα και να μην ανησυχω εκτός και αν ανεβάσω πολύ πυρετό που επιμένει η αν κοκκινίσει απ'εξω και πρηστεί.

Εννοώ στο ίδιο κρεβάτι να κοιμόμαστε..α οκ Σ ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εννοώ στο ίδιο κρεβάτι να κοιμόμαστε..α οκ Σ ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία 

Όχι κορίτσι μου γιατί ο αντρας μου δεν νιώθει όταν κοιμάται και φοβάμαι... Το έχω δίπλα μου στην καλαθουνα μέχρι να τον πάω στο δωμάτιο του στην κούνια του.

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Η μικρή μου πολύ ήσυχη με τον θηλασμό τα πάμε και εμείς πολύ καλά μόνο που έχει λίγα αέρια παραπάνω και ζορίζεται..το βράδυ κοιμόμαστε ένα 3ωρο ξυπνάει για φαί και μετά ανα δύο ώρες ως τις 9..Αύριο ή το Σάββατο θα ρθει ο παιδίατρος πάλι.. κάνετε συγκοιμηση??

Τα ιδια κι εμεις..εχει αερια και ζοριζεται..γκρινιαζει..αλλά οταν τα απελευθερωνει το ευχαριστιέται!!:)Εμεις τον βαζουμε στην κουνια του που ειναι διπλα στο κρεβατι και πορτμπεμπε τα πρωινα.

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Τα ιδια κι εμεις..εχει αερια και ζοριζεται..γκρινιαζει..αλλά οταν τα απελευθερωνει το ευχαριστιέται!!:)Εμεις τον βαζουμε στην κουνια του που ειναι διπλα στο κρεβατι και πορτμπεμπε τα πρωινα.

Το βραδάκι της έκανα το καθιερωμένο μπανάκι της και της έκανα μασάζ με λαδάκι και την κοιλίτσα της.. Όταν την έβαλα να φάει τα έκανε..  άρα βοήθησε.. Εγώ στην καλαθουνα την έχω..

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Και μεις από αέρια άλλο τίποτα! Χιχιχι αλλά έχει και πονακια η γλυκιά μου. Πετάγεται στον ύπνο της , μαζεύεται και κλαίει. Ψυχουλες μωρέ...

Και γω το βράδυ την έχω στη κούνια ,δίπλα από το κρεβάτι και όλη τη μέρα στο Πορτ μπεμπέ στο σαλόνι. Σωτήριο το Πορτ μπεμπέ!!!!

Πως να αυξήσω το γάλα μου βρε κορίτσια; Ξέρει καμία;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , 2angels είπε:

Καλημέρα! Και μεις από αέρια άλλο τίποτα! Χιχιχι αλλά έχει και πονακια η γλυκιά μου. Πετάγεται στον ύπνο της , μαζεύεται και κλαίει. Ψυχουλες μωρέ...

Και γω το βράδυ την έχω στη κούνια ,δίπλα από το κρεβάτι και όλη τη μέρα στο Πορτ μπεμπέ στο σαλόνι. Σωτήριο το Πορτ μπεμπέ!!!!

Πως να αυξήσω το γάλα μου βρε κορίτσια; Ξέρει καμία;

Εμένα μου έδωσε ασβέστιο με D3 γιατί πρέπει να παίρνει λέει το μωρό αφού θηλάζω... Δεν έχεις πολύ γάλα; Εγώ ξέρεις τι παρατήρησα; Τη μερα που το έβγαζα με το θηλαστρο και το έδινα με μπουκάλι γιατί με είχε ματώσει και πονουσα ξεκίνησα το πρωί με 40γρ και από τα δύο και μέχρι το βράδυ έβγαζα 150γρ και από τα δύο... Και να σκεφτείς ότι το θηλαστρο δεν το βγάζει όλο, το μωρό τραβάει πιο πολύ γάλα! Άρα μάλλον έχει να κάνει με το πόσο βγάζεις... Κάθε πόσο την ταιζεις;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα μου έδωσε ασβέστιο με D3 γιατί πρέπει να παίρνει λέει το μωρό αφού θηλάζω... Δεν έχεις πολύ γάλα; Εγώ ξέρεις τι παρατήρησα; Τη μερα που το έβγαζα με το θηλαστρο και το έδινα με μπουκάλι γιατί με είχε ματώσει και πονουσα ξεκίνησα το πρωί με 40γρ και από τα δύο και μέχρι το βράδυ έβγαζα 150γρ και από τα δύο... Και να σκεφτείς ότι το θηλαστρο δεν το βγάζει όλο, το μωρό τραβάει πιο πολύ γάλα! Άρα μάλλον έχει να κάνει με το πόσο βγάζεις... Κάθε πόσο την ταιζεις;

Κάθε 3 ώρες τη ταιζω τώρα. Και το βράδυ είπε η παιδίατρος αν μπορούμε να το κάνουμε 4ωρο, βέβαια αν ξυπνήσει στο 3ωρο θα της δώσω να φάει! Μέρες τώρα βγάζω 25-30 και από τα δύο. Σήμερα κατάφερα να φτάσω 40! Κατόρθωμα! Μου κόπηκε από τη ταλαιπωρία και τον πόνο...είχα πολύ γάλα!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , 2angels είπε:

Κάθε 3 ώρες τη ταιζω τώρα. Και το βράδυ είπε η παιδίατρος αν μπορούμε να το κάνουμε 4ωρο, βέβαια αν ξυπνήσει στο 3ωρο θα της δώσω να φάει! Μέρες τώρα βγάζω 25-30 και από τα δύο. Σήμερα κατάφερα να φτάσω 40! Κατόρθωμα! Μου κόπηκε από τη ταλαιπωρία και τον πόνο...είχα πολύ γάλα!

Κανεις διατροφή με σούπες και πολλά υγρά; Σιγά σιγά θα αυξηθεί... Αφού τρώει ανά 3-4 ώρες σημαίνει ότι χορταινει! Άσχετα αν βγάζεις 40γρ η μπέμπα μπορεί να τρώει και 100! Το καλύτερο θηλαστρο είναι το μωρό μου είχε πει η μαία όταν πέτρωσε το στήθος μου από το πολυ γάλα. Επίσης μου είχε πει ότι η μεγαλύτερη παραγωγή γάλακτος γίνεται 4-5 το πρωί και να φροντίζω ένα τάισμα να του το κάνω τότε για να αυξηθεί η παραγωγή...

Να σας πω βρε κορίτσια, μου έχει βγάλει κάτι σπιθουρακια στα μαγουλακια του ο μπέμπης... Εχετε ιδέα από τι μπορεί να είναι; Ο μεγάλος μου γιος δεν είχε βγάλει τέτοια... Είναι κόκκινα και κάποια έχουν σαν πύον μέσα.

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Κανεις διατροφή με σούπες και πολλά υγρά; Σιγά σιγά θα αυξηθεί... Αφού τρώει ανά 3-4 ώρες σημαίνει ότι χορταινει! Άσχετα αν βγάζεις 40γρ η μπέμπα μπορεί να τρώει και 100! Το καλύτερο θηλαστρο είναι το μωρό μου είχε πει η μαία όταν πέτρωσε το στήθος μου από το πολυ γάλα. Επίσης μου είχε πει ότι η μεγαλύτερη παραγωγή γάλακτος γίνεται 4-5 το πρωί και να φροντίζω ένα τάισμα να του το κάνω τότε για να αυξηθεί η παραγωγή...

Να σας πω βρε κορίτσια, μου έχει βγάλει κάτι σπιθουρακια στα μαγουλακια του ο μπέμπης... Εχετε ιδέα από τι μπορεί να είναι; Ο μεγάλος μου γιος δεν είχε βγάλει τέτοια... Είναι κόκκινα και κάποια έχουν σαν πύον μέσα.

Και εμένα είχε βγάλει η μικρή αλλά φύγανε.. Γενικώς την έβλεπα και στο μαιευτήριο έβγαζε κάτι κοκκινιλες τη μέρα το βράδυ δεν υπήρχαν κάπως μου τα είχαν πει αλλά δεν θυμάμαι..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εφτασα κι εγω τις 40...

On 23/9/2018 at 8:05 ΜΜ, Freya_1981 είπε:

Θελει κ μπαλα και σεξ αλλα οτι κ να κανω ερχεται πιστευω!

Ειναι το πρωτο μας οποτε ειναι λογικο να παιρνει μερες. Απλα συνηθως οι γιατροι δε σε περιμενουν σε αντιστοιχες περιπτωσεις κ σε βαζουν με προκληση.

Εγω εκτος απροοπτου δε θα κανω προκληση, τον περιμενουμε! Βασταω γερα....

Τι νέα;


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Πετάγεται στον ύπνο της , μαζεύεται και κλαίει. Ψυχουλες μωρέ...

Κι εμας ετσι ..πεταγεται και κλαιει γτ εχει αερια..Σουπιτσες να τρως και να τρεφεσαι γενικα..

 

6 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Να σας πω βρε κορίτσια, μου έχει βγάλει κάτι σπιθουρακια στα μαγουλακια του ο μπέμπης... Εχετε ιδέα από τι μπορεί να είναι; Ο μεγάλος μου γιος δεν είχε βγάλει τέτοια... Είναι κόκκινα και κάποια έχουν σαν πύον μέσα.

Κι εμας έχει βγαλει και μας ειπε ο παιδιατρος οτι δεν ειναι ανησυχητικο..επειδη ερχεται σε επαφη με τα ρουχα μας και διαφορα υφσαματα θα βγαζει..Εγω βαζω λιγη κεραλοιφη και φευγουν.

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , lenoutso είπε:

Κι εμας ετσι ..πεταγεται και κλαιει γτ εχει αερια..Σουπιτσες να τρως και να τρεφεσαι γενικα..

 

Κι εμας έχει βγαλει και μας ειπε ο παιδιατρος οτι δεν ειναι ανησυχητικο..επειδη ερχεται σε επαφη με τα ρουχα μας και διαφορα υφσαματα θα βγαζει..Εγω βαζω λιγη κεραλοιφη και φευγουν.

Και εμένα έχει κολικούς ρε κορίτσια και είχα ακούσει οτι με τον θηλασμό δεν έχουν κολικούς...

 

Και να σας ρωτήσω ρε κορίτσια,όσες θηλάζετε τα λοχεια σας σταμάτησαν; Γιατί εγώ, όταν θηλάζω κυρίως, έχω ακόμα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες!

τα σπυρακια στα μωρακια ειναι φυσιολογικα..ειχε ο γιος μου θυμαμαι!

λοχεια εχω ακομα..λιγα σαν τελευταιες μερες περιοδου! 

Κολικούς εχουν τα πιο πολλα μωρακια..και αυτα που θηλαζουν, νομιζω το 2ο μηνα τα πιανει περισσοτερο! Αερια δεν κανει η μπεμπα... αν ακουστει πριτσ τα χει κανει σιγουρα! εχει εκρητικες κενωσεις μου πε η παιδιατρος..που την εβαλε μπρουμυτα στην εξεταση κ τα κανε επιτοπου! Λερωσε τα παντα! χαχα


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εμένα έχει κολικούς ρε κορίτσια και είχα ακούσει οτι με τον θηλασμό δεν έχουν κολικούς...

 

Και να σας ρωτήσω ρε κορίτσια,όσες θηλάζετε τα λοχεια σας σταμάτησαν; Γιατί εγώ, όταν θηλάζω κυρίως, έχω ακόμα!

Τα λοχεία δεν σταμάτησαν έχω ακόμα..

Όσο για τους κολικούς κ εγώ έτσι ήξερα αλλά το καλό είναι πως δεν την πιάνει κλάμα και συνεχόμενο.. λίγο θα ζοριστει θα την βοηθήσω κ γω με ασκήσεις και όλα καλά..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...