Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εσένα όταν λες έχει κολικούς?? Συνοδεύονται με πολύωρο κλάμα?? Εμένα σφίγγεται έχει αέρια αλλά δεν κλαίει πάντα.. να μου κλάψει ώρες δεν το χει κάνει..

Πολύωρο κλάμα όχι αλλά σφίγγεται, ακούγονται τα εντερακια του να γουργουριζουν, δεν κοιμάται για 2-3 ώρες σερί γιατί μολις χαλαρώνει πετάγεται τσιριζοντας και κλαίει... Τον παίρνω αγκαλιά στη στάση για τους κολικούς, του βάζω ζεστές κομπρεσες και λευκούς ηχους!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Πολύωρο κλάμα όχι αλλά σφίγγεται, ακούγονται τα εντερακια του να γουργουριζουν, δεν κοιμάται για 2-3 ώρες σερί γιατί μολις χαλαρώνει πετάγεται τσιριζοντας και κλαίει... Τον παίρνω αγκαλιά στη στάση για τους κολικούς, του βάζω ζεστές κομπρεσες και λευκούς ηχους!

Α όχι δεν έχουμε τέτοια είναι πιο ήπιας μορφής.. εύχομαι να του περάσουν σύντομα να μην ταλαιπωρείται το μικρούλι σου..

Κλαίει όταν το αφήνεις στην καλαθουνα του ?? Εμένα κοιμάται αγκαλιά και όταν την αφήσω κάτω κατευθείαν ξυπνάει.. Μόνο όταν βραδιάζει δεν το κάνει..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

Α όχι δεν έχουμε τέτοια είναι πιο ήπιας μορφής.. εύχομαι να του περάσουν σύντομα να μην ταλαιπωρείται το μικρούλι σου..

Μου είπε η παιδίατρος να του δώσω το infacolic, το έδινα και στον μεγάλο μου το γιο  και τον είχε βοηθήσει πολύ αλλά ο μικρός 2 φορές του το έδωσα και τις 2 φορές μου έκανε εμετό όσο γάλα είχε πιει! Οπότε το σταμάτησα! Δεν ξέρω αν με αφήσει να του δώσω χαμομήλι η κιτερντε ίσως...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Μεγάλωσε το αντράκι σου.. αποκλειστικό θηλασμό?? Από όσο ξέρω χαμομήλι δεν ενδείκνυται κάτω από 2 έτη..  πυροδοτεί αλλεργίες.

Μεγάλωσε!Αποκλειστικό θηλασμό..δεν έχω δώσει ξένο γάλα..μας έγραψε το γνωστό ρόφημα milupa μόνο αν τον δούμε να ζοριζεται για ώρες.εμας προς το παρόν γκρινιάζει για λίγα λεπτά μέχρι να τα κάνει.οπως το περιγράφεις κι εσύ..μέσα στο 24 Ώρο πάντως κοιμάται 13 με 14 ωρες ..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Α όχι δεν έχουμε τέτοια είναι πιο ήπιας μορφής.. εύχομαι να του περάσουν σύντομα να μην ταλαιπωρείται το μικρούλι σου..

Κλαίει όταν το αφήνεις στην καλαθουνα του ?? Εμένα κοιμάται αγκαλιά και όταν την αφήσω κάτω κατευθείαν ξυπνάει.. Μόνο όταν βραδιάζει δεν το κάνει..

Κλαίει μονο όταν πονάει και όταν πεινάει το γλυκούλι μου μωρέ, αλλιώς μπορεί να κάθεται μέσα στην καλαθουνα και να μην καταλαβαίνεις ότι έχεις μωρό στο σπίτι!

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας! 

Ευτυχώς και η δικη μου μπεμπουλα ειναι ησυχη! Δεν καθεται με ανοιχτα ματια στο πορτμπεμπε, ουτε πουθενα....οταν ξυπνησει θελει αλλαγμα και γαλα! κοιμαται ολη μερα.. μπορει να γκρινιαξει μονο οταν εχει να ρευτει...δυσκολευεται και αργει πολλες φορες! Επισης μου κανει γουλιτσες, πραγμα που αντιμετωπιζω 1η φορα! Συμβαινει επειδη ειναι λαιμαργη..η την πειραζει κατι απο τη διατροφη μου αναρωτιεμαι!

Την ερχομενη βδομαδα θα της κανω εξεταση για θυρεοειδη και τον υπερηχο ισχιων.Στις 40 μερες θα την δει και η παιδιατρος! Εχει βαρυνει αρκετα..το νιωθω! 

α! ηθελα να μου πειτε οσες γνωριζετε..τα κοχυλια θηλασμου πως λειτουργουν. ειναι απο σιλικονη? βεντουζαρουν στη θηλη? δεν εχεις διαρροες? Χρησιμοποιω επιθεματα..που δυστυχως κοστιζουν ακριβα και θελουν συχνη αλλαγη. Τα χω ηδη βαρεθει..και θυμαμαι οτι θα τα χω αναγκη για καιρο! 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , sweet mommy είπε:

Κορίτσια γεια σας! 

Ευτυχώς και η δικη μου μπεμπουλα ειναι ησυχη! Δεν καθεται με ανοιχτα ματια στο πορτμπεμπε, ουτε πουθενα....οταν ξυπνησει θελει αλλαγμα και γαλα! κοιμαται ολη μερα.. μπορει να γκρινιαξει μονο οταν εχει να ρευτει...δυσκολευεται και αργει πολλες φορες! Επισης μου κανει γουλιτσες, πραγμα που αντιμετωπιζω 1η φορα! Συμβαινει επειδη ειναι λαιμαργη..η την πειραζει κατι απο τη διατροφη μου αναρωτιεμαι!

Την ερχομενη βδομαδα θα της κανω εξεταση για θυρεοειδη και τον υπερηχο ισχιων.Στις 40 μερες θα την δει και η παιδιατρος! Εχει βαρυνει αρκετα..το νιωθω! 

α! ηθελα να μου πειτε οσες γνωριζετε..τα κοχυλια θηλασμου πως λειτουργουν. ειναι απο σιλικονη? βεντουζαρουν στη θηλη? δεν εχεις διαρροες? Χρησιμοποιω επιθεματα..που δυστυχως κοστιζουν ακριβα και θελουν συχνη αλλαγη. Τα χω ηδη βαρεθει..και θυμαμαι οτι θα τα χω αναγκη για καιρο! 

Εμένα κάθεται αρκετά ξύπνιος! Έχει πολύ πλάκα, κοιτάζει γύρω γύρω με γουρλωμενα ματια σαν να τα επεξεργάζεται όλα! Και εμένα έχει πάρει αρκετά! Έχει κάτι μάγουλα και κάτι μπούτια για δάγκωμα!!!! Τα κοχύλια είναι από σιλικόνη και βεντουζαρουν πάνω στο στήθος, έχουν τρυπουλες για να αερίζονται οι θηλές... Τις πλένεις και τις ξαναβάζεις! Είναι πολύ πιο υγιεινές από τα επιθέματα! Να τα προτιμήσεις! Ο μεγάλος τι λέει; Άρχισε να συνηθίζει; Εμένα ο μεγάλος δείχνει ότι άρχισε να συνηθιζει αλλά ξέρεις τι μου κάνει; Εδώ και 4 μέρες κατουριεται στον ύπνο του! Εχει κόψει πάνα από τα 2... Εκεί μέχρι τα 3 μπορεί να είχε κατουρηθει 2-3 φορές αλλά μέχρι εκεί! Τώρα δεν ξέρω τι έχει πάθει! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα κάθεται αρκετά ξύπνιος! Έχει πολύ πλάκα, κοιτάζει γύρω γύρω με γουρλωμενα ματια σαν να τα επεξεργάζεται όλα! Και εμένα έχει πάρει αρκετά! Έχει κάτι μάγουλα και κάτι μπούτια για δάγκωμα!!!! Τα κοχύλια είναι από σιλικόνη και βεντουζαρουν πάνω στο στήθος, έχουν τρυπουλες για να αερίζονται οι θηλές... Τις πλένεις και τις ξαναβάζεις! Είναι πολύ πιο υγιεινές από τα επιθέματα! Να τα προτιμήσεις! Ο μεγάλος τι λέει; Άρχισε να συνηθίζει; Εμένα ο μεγάλος δείχνει ότι άρχισε να συνηθιζει αλλά ξέρεις τι μου κάνει; Εδώ και 4 μέρες κατουριεται στον ύπνο του! Εχει κόψει πάνα από τα 2... Εκεί μέχρι τα 3 μπορεί να είχε κατουρηθει 2-3 φορές αλλά μέχρι εκεί! Τώρα δεν ξέρω τι έχει πάθει! 

ποοοο πισωγύρισμα!!! Σε βλέπει μάλλον που αλλάζεις πάνες στον μικρό και το κάνει για να ασχολήσε μαζί του! Τι να πω! 

Ο δικός μου ζηλεύει πολύ. 'Οταν τη θηλάζω προσπαθει να της ζουλήξει τα πόδια! Ή πεφτει πάνω μου με φόρα και  φοβάμαι μην την χτυπήσει από τη λύσσα του! Μεγάλο θέμα! Δε νομίζω να μπει ποτέ σε ριλάξ αυτή...θα την τουμπάρει σίγουρα! Το μόνο που θα τη σώσει είναι να βγει τσαμπουκάς και να αρχίσει να του χώνει καμία ανάποδη κι αυτή!

Τα κοχύλια θα τα δοκιμάσω! Ελπίζω να ναι βολικά!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , sweet mommy είπε:

ποοοο πισωγύρισμα!!! Σε βλέπει μάλλον που αλλάζεις πάνες στον μικρό και το κάνει για να ασχολήσε μαζί του! Τι να πω! 

Ο δικός μου ζηλεύει πολύ. 'Οταν τη θηλάζω προσπαθει να της ζουλήξει τα πόδια! Ή πεφτει πάνω μου με φόρα και  φοβάμαι μην την χτυπήσει από τη λύσσα του! Μεγάλο θέμα! Δε νομίζω να μπει ποτέ σε ριλάξ αυτή...θα την τουμπάρει σίγουρα! Το μόνο που θα τη σώσει είναι να βγει τσαμπουκάς και να αρχίσει να του χώνει καμία ανάποδη κι αυτή!

Τα κοχύλια θα τα δοκιμάσω! Ελπίζω να ναι βολικά!

Εμένα μου ζητάει και γάλα! Μου ζήτησε να θηλάσει και όταν του είπα ότι δεν γίνεται γιατί έχει δόντια μου ζήτησε να του βγάλω με το θηλαστρο που έχει δει να βγάζω για το μωρό... Και το ήπιε!!! 

  • Χαχα 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2018 at 6:45 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Κορίτσια γεια σας! 

Ευτυχώς και η δικη μου μπεμπουλα ειναι ησυχη! Δεν καθεται με ανοιχτα ματια στο πορτμπεμπε, ουτε πουθενα....οταν ξυπνησει θελει αλλαγμα και γαλα! κοιμαται ολη μερα.. μπορει να γκρινιαξει μονο οταν εχει να ρευτει...δυσκολευεται και αργει πολλες φορες! Επισης μου κανει γουλιτσες, πραγμα που αντιμετωπιζω 1η φορα! Συμβαινει επειδη ειναι λαιμαργη..η την πειραζει κατι απο τη διατροφη μου αναρωτιεμαι!

Την ερχομενη βδομαδα θα της κανω εξεταση για θυρεοειδη και τον υπερηχο ισχιων.Στις 40 μερες θα την δει και η παιδιατρος! Εχει βαρυνει αρκετα..το νιωθω! 

α! ηθελα να μου πειτε οσες γνωριζετε..τα κοχυλια θηλασμου πως λειτουργουν. ειναι απο σιλικονη? βεντουζαρουν στη θηλη? δεν εχεις διαρροες? Χρησιμοποιω επιθεματα..που δυστυχως κοστιζουν ακριβα και θελουν συχνη αλλαγη. Τα χω ηδη βαρεθει..και θυμαμαι οτι θα τα χω αναγκη για καιρο! 

Πηρα κοχυλια της chicco, δε μου αρεσαν καθολου γιατι φαινονται κατω απο τα ρουχα. Υπαρχουν και αλλες μαρκες, εχει δοκιμασει καμια;

 


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, arous είπε:

Πηρα κοχυλια της chicco, δε μου αρεσαν καθολου γιατι φαινονται κατω απο τα ρουχα. Υπαρχουν και αλλες μαρκες, εχει δοκιμασει καμια;

 

καλά που δεν τα πήρα δηλαδή... τα βρήκα 11.50ε στο φαρμακείο και το σκεφτόμουν να τα δώσω. Διαβάζω επίσης πως υπάρχει πρόβλημα με τα κοχύλια στο σκίψιμο. Όταν σκύβεις φεύγει το γάλα απ τις τρυπούλες. Βέβαια για μέσα στο σπίτι καλά θα ναι.. Ίσως της medela  να ναι καλύτερα ..απ ότι διαβάζω.


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει πονακια και η μπεμπουλα μου! Και χει αλλαξει συμπεριφορα προς το χειροτερο! Δε μενει ξυπνια ηρεμη...ουτε λεπτο! Ηρεμη ειναι οταν κοιμαται! Αν ξυπνησει θελει στηθος για να ηρεμησει και ας εχει φαει πριν 10 λεπτα!

Κατι βραδια εχει ξυπνησει και ο μεγαλος μου και μου κανει πανηγυρι! Χτες ας πουμε..καταφερα και την εβαλα στις 3,30 για υπνο χωρις να ξυπνησει εννοω...και κεινη την ωρα ξυπνησε ο γιος μου και ηθελε να σηκωθουμε κ να παμε στο σαλονι!!! Ως τις 6 το χαραμα ημασταν ξυπνιοι...Μετα κοιμηθηκε ο γιος  και ξυπνησε η μικρη. Ο υπνος μου ηταν 7,30 με 10 το πρωι με λιγα λογια!

Σημερα τους καταφερα και τους δυο 11,00 να κοιμουνται. Μακαρι να ναι ησυχη νυχτα και να σηκωθω δυο φορες για το μωρο! Αμην!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Εχει πονακια και η μπεμπουλα μου! Και χει αλλαξει συμπεριφορα προς το χειροτερο! Δε μενει ξυπνια ηρεμη...ουτε λεπτο! Ηρεμη ειναι οταν κοιμαται! Αν ξυπνησει θελει στηθος για να ηρεμησει και ας εχει φαει πριν 10 λεπτα!

Κατι βραδια εχει ξυπνησει και ο μεγαλος μου και μου κανει πανηγυρι! Χτες ας πουμε..καταφερα και την εβαλα στις 3,30 για υπνο χωρις να ξυπνησει εννοω...και κεινη την ωρα ξυπνησε ο γιος μου και ηθελε να σηκωθουμε κ να παμε στο σαλονι!!! Ως τις 6 το χαραμα ημασταν ξυπνιοι...Μετα κοιμηθηκε ο γιος  και ξυπνησε η μικρη. Ο υπνος μου ηταν 7,30 με 10 το πρωι με λιγα λογια!

Σημερα τους καταφερα και τους δυο 11,00 να κοιμουνται. Μακαρι να ναι ησυχη νυχτα και να σηκωθω δυο φορες για το μωρο! Αμην!

Και εμένα έχει πολλούς κολικούς ο μικρός... Μου είπε η παιδίατρος να σταματήσω τα γαλακτοκομικά για 2 εβδομάδες και βλέπουμε! Σφίγγεται τόσο που κάποιες φορές κάνει εμετό! Πολύ εμετό όμως... Ρουκέτες! Ευτυχώς όμως μου τα κάνει μόνο μέρα, τη νύχτα κοιμάται καλά! Ξυπνάει 2-3 φορές για γάλα αλλά κοιμαται αμέσως πάλι. Με τον μεγάλο δεν έχω θέμα, όταν κοιμηθεί δεν νιώθει!!! Και ευτυχώς κοιμαται νωρίς, το πολύ μέχρι τις 9:30 είναι στο κρεβάτι. Το πρωί είναι στο σχολείο οπότε το απόγευμα μόνο τα έχω ταυτόχρονα και τα δύο άλλα πλέον δεν τον πειράζει... Από λοχεια πως είσαι; Σταμάτησαν;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο κορίτσια.. @ΦαιηΚατς μήπως πρέπει να κάνεις αποχή και απ τα κρυφά γαλακτοκομικά? Για να γίνει πιο αποτελεσματική η "θεραπεία"? 

Πώς ήταν τελικά η νύχτα?? @sweet mommy

Εμένα σφίγγεται έχει αέρια ακόμα αλλά λερώνει πάνες όλα καλά.. βάρος δεν μου παίρνει εύκολα αλλά μου είπαν να μην ανησυχώ..αγόρασα και μάρσιπο μει ται χθες θα μου ρθει αύριο.. πάντως μέχρι προχθές ήταν ένα μωρό που αν κοιμόταν στην αγκαλιά μου και την άφηνα κάτω ξυπνούσε στο δευτερόλεπτο μου το κάνει 2 βδομάδες..  πριν λίγο όμως την άφησα και κοιμάται ακόμα περνάει και το άλμα ίσως γι'αυτό.. χαμογελάει κιόλας πιο συχνά.. Το βράδυ κάνουμε ακόμα συγκοιμηση αλλά σήμερα θα την βάλω στην καλαθουνα της γτ δεν έχω καθόλου χώρο να κοιμηθώ και ας κουράζομαι παραπάνω..

Όσο για τα λοχεία έχω ακόμα αλλά πολύ λίγο..εσείς?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...