Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, arous είπε:

Γέννησα στις 4 ένα κοριτσάκι! Όλα πήγαν πολύ καλά! Τώρα περιμένω το πρωινό, έχω μια πείνα! 

Λεπτομερειες για την εμπειρία λίαν συντόμως :)

2680 το μωρο, το πρώτο μου ήταν 3500

Πάντως ζωηρουλι και είμαι ήδη ερωτευμένη!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Καλότυχο και γερό να είναι! Όταν μπορέσεις πες μας!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 hours ago, arous said:

Γέννησα στις 4 ένα κοριτσάκι! Όλα πήγαν πολύ καλά! Τώρα περιμένω το πρωινό, έχω μια πείνα! 

Λεπτομερειες για την εμπειρία λίαν συντόμως :)

2680 το μωρο, το πρώτο μου ήταν 3500

Πάντως ζωηρουλι και είμαι ήδη ερωτευμένη!

Καλα εκανες κ περιμενες, κι εγω με 3λεπτους πηγα στο μαιευτηριο..μη πω 2λεπτους. 

Να σας ζησει κ να ειναι γερη κ τυχερη!! Καταφερατε vbac? 

Παντως εγω που ειμαι πολυ ψειρας εχω να πω τα καλυτερα για το Λητω. Εισαι σε καλα χερια απ ολες τις πλευρες!!


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, arous είπε:

Γέννησα στις 4 ένα κοριτσάκι! Όλα πήγαν πολύ καλά! Τώρα περιμένω το πρωινό, έχω μια πείνα! 

Λεπτομερειες για την εμπειρία λίαν συντόμως :)

2680 το μωρο, το πρώτο μου ήταν 3500

Πάντως ζωηρουλι και είμαι ήδη ερωτευμένη!

Να σου ζήσει! Καλότυχο και ευλογημένο να είναι! Να το χαίρεσαι...


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Freya_1981 είπε:

Καλα εκανες κ περιμενες, κι εγω με 3λεπτους πηγα στο μαιευτηριο..μη πω 2λεπτους. 

Να σας ζησει κ να ειναι γερη κ τυχερη!! Καταφερατε vbac? 

Παντως εγω που ειμαι πολυ ψειρας εχω να πω τα καλυτερα για το Λητω. Εισαι σε καλα χερια απ ολες τις πλευρες!!

Πραγματικά είναι απλά τελειο. Ειδικά το επίπεδο υπηρεσιών στο Τρίκλινο, δεν το περίμενα. Ο,τι επιθυμείς το κάνουν. 

Όταν πήγα στο μαιευτήριο είχαν αρχίσει να σοβαρευουν οι πόνοι αλλά όταν έφτασα πολύ σύντομα δεν άντεχα καθόλου και έλεγα θέλω επισκληριδιο τώρα. 

Μετά ένιωθα τις συσπάσεις αλλά ήταν υποφερτός. Προχώρησα μέσα σε 2 ώρες από διαστολή 1 σε 10, το σπρώξιμο μετά περίπου ώρα αλλά τελικά το βγάλαμε με βεντούζα πολύ γρήγορα γιατί μάλλον δεν έσπρωχνα σωστά. 

Πετύχαμε το vbac και μου φαίνεται θαύμα. Νιώθω τέλεια, κάνω κι άλλο παιδί αύριο έτσι.

  • Μου αρέσει 2

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι κάνετε?? Πώς τα πηγαίνετε με τα μπεμπακια σας?? 

Ήρθε ο παιδίατρος την Δευτέρα και η μικρή πήρε το βάρος γέννησης συν 260 γραμμάρια..Σήμερα κατά τις 5 και άρχισε να κλαίει μάλλον κολικοί αλλά της έβαζα λευκούς ήχους στο κινητό και ηρεμουσε και στο στήθος όποτε ήθελε.. μου χει δώσει και ο γιατρός σταγόνες συν βιταμίνη d αλλά δεν της έχω δώσει ακόμα τίποτα..φοβάμαι μη γίνει χειρότερα.. βέβαια αποκλείω από την διατροφή και αναψυκτικά σοκολάτα ξηροκαρπια μπαχαρικά..

Πιπίλα δίνετε??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να ναι γερα και ευλογημενα τα νεογεννητα μπεμπακια της παρεας!

sofaki δινε βιταμινη d αφου δεν τα βλεπει ο ηλιος τα μικρα μας επιβαλλεται! Και αποκλειουμε απο τη διατροφη μας οτι δουμε οτι μας πειραζει η αν δουμε βλενες η περιεργα κακα στις πανες! μην στερεισαι τροφες χωρις λογο! εγω τον καφε εχω κοψει κ υποφερω! οσπρια κ λαδερα επισης δεν τρωω γιατι μου πεφτουν βαρια!Αν και μ αρεσουν κ αυτα! 

τελικα πως τα ντυνεται τα μωρουλια? εγω της εβαζα μακρυμανικο βαμβακερο φορμακι πανω απο το ζιπουνακι και νομιζω εσκαγε! τωρα την αφηνω μονο με κοντομανικο και κολανακι απο κατω με καλτσακια. και σεντονακι τη νυχτα!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? Πώς τα πηγαίνετε με τα μπεμπακια σας?? 

Ήρθε ο παιδίατρος την Δευτέρα και η μικρή πήρε το βάρος γέννησης συν 260 γραμμάρια..Σήμερα κατά τις 5 και άρχισε να κλαίει μάλλον κολικοί αλλά της έβαζα λευκούς ήχους στο κινητό και ηρεμουσε και στο στήθος όποτε ήθελε.. μου χει δώσει και ο γιατρός σταγόνες συν βιταμίνη d αλλά δεν της έχω δώσει ακόμα τίποτα..φοβάμαι μη γίνει χειρότερα.. βέβαια αποκλείω από την διατροφή και αναψυκτικά σοκολάτα ξηροκαρπια μπαχαρικά..

Πιπίλα δίνετε??

Μια χαρά!!Κι εμάς παίρνει βιταμίνη d..Πιπίλα έδωσα ,γιατι μου πε ο παιδιατρος, αν και μόνο μιας εταιρίας πιάνει κι αυτή όχι πάντα..Το φαγητο είναι ενα θεμα.Μονο κρεας και σουπες τρωω..Ο παιδιατρος μου πε να τρωω καλα απ όλα.Γαλκτοκομικα τα χω κοψει και σοκολατες.Οσπρια να κανει;  


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Να ναι γερα και ευλογημενα τα νεογεννητα μπεμπακια της παρεας!

sofaki δινε βιταμινη d αφου δεν τα βλεπει ο ηλιος τα μικρα μας επιβαλλεται! Και αποκλειουμε απο τη διατροφη μας οτι δουμε οτι μας πειραζει η αν δουμε βλενες η περιεργα κακα στις πανες! μην στερεισαι τροφες χωρις λογο! εγω τον καφε εχω κοψει κ υποφερω! οσπρια κ λαδερα επισης δεν τρωω γιατι μου πεφτουν βαρια!Αν και μ αρεσουν κ αυτα! 

τελικα πως τα ντυνεται τα μωρουλια? εγω της εβαζα μακρυμανικο βαμβακερο φορμακι πανω απο το ζιπουνακι και νομιζω εσκαγε! τωρα την αφηνω μονο με κοντομανικο και κολανακι απο κατω με καλτσακια. και σεντονακι τη νυχτα!

Εμενα μου είπε αν δεν θέλω να του δίνω βιταμίνη D να παίρνω calcioral D3 για να το παίρνει από εμένα με το θηλασμό... Εγώ τα όσπρια έκοψα, καφέ πίνω έναν ελληνικό το πρωί αφού τον θηλάσω. Όσο για τα ρουχαλακια επειδή εδώ έχει κρύο τις τελευταίες μέρες του φοράω κοντομανικο από μέσα και μακρυμάνικο απ'εξω και το βράδυ κουβερτακι μαζί με σεντόνι... Από ύπνο μένει ξύπνιος μετά το πρωινό τάισμα μέχρι το μεσημέρι περίπου, κοιμάται το μεσημέρι και ξυπναει πάλι κατά τις 6 και κάθεται ξύπνιος πάλι μέχρι τις 11 το βράδυ περίπου και μετά όλη νύχτα νανι! Ξυπνάει για γάλα αλλά στο 5 λεπτό έχει ξανακοιμηθεί πάνω στο στήθος! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εμενα μου είπε αν δεν θέλω να του δίνω βιταμίνη D να παίρνω calcioral D3 για να το παίρνει από εμένα με το θηλασμό... Εγώ τα όσπρια έκοψα, καφέ πίνω έναν ελληνικό το πρωί αφού τον θηλάσω. Όσο για τα ρουχαλακια επειδή εδώ έχει κρύο τις τελευταίες μέρες του φοράω κοντομανικο από μέσα και μακρυμάνικο απ'εξω και το βράδυ κουβερτακι μαζί με σεντόνι... Από ύπνο μένει ξύπνιος μετά το πρωινό τάισμα μέχρι το μεσημέρι περίπου, κοιμάται το μεσημέρι και ξυπναει πάλι κατά τις 6 και κάθεται ξύπνιος πάλι μέχρι τις 11 το βράδυ περίπου και μετά όλη νύχτα νανι! Ξυπνάει για γάλα αλλά στο 5 λεπτό έχει ξανακοιμηθεί πάνω στο στήθος! 

Κάπως έτσι κι εμάς το πάει με τον ύπνο..Από ρούχα κι εγώ το ίδιο.κοντομανικο φανελάκι και μακρυμάνικο βαμβακερό φορμακια..σκέπασμα με πανούκλα αγκαλιάσει και κουβερτουλα το βράδυ!εγώ παίρνω και βιταμίνη d και δίνω και στο μωρό σταγόνες..το βράδυ που θηλάζει κάνα 10 λεπτό προσπαθώ να τον ξυπνήσω γτ φοβάμαι μήπως δεν χορταινει...Δεν ξέρω αν κάνω σωστά..θα ρωτήσω αύριο τον παιδίατρο.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Κάπως έτσι κι εμάς το πάει με τον ύπνο..Από ρούχα κι εγώ το ίδιο.κοντομανικο φανελάκι και μακρυμάνικο βαμβακερό φορμακια..σκέπασμα με πανούκλα αγκαλιάσει και κουβερτουλα το βράδυ!εγώ παίρνω και βιταμίνη d και δίνω και στο μωρό σταγόνες..το βράδυ που θηλάζει κάνα 10 λεπτό προσπαθώ να τον ξυπνήσω γτ φοβάμαι μήπως δεν χορταινει...Δεν ξέρω αν κάνω σωστά..θα ρωτήσω αύριο τον παιδίατρο.

Μωρέ μια χαρά κάνεις! Και εγώ προσπαθώ αλλά δεν ξυπνάει με τίποτα!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

Αποκλείω τροφές λόγω κολικων.. προληπτικά δηλαδή.. πολλά υγρά πίνω χυμούς νερό συνέχεια διψάω..

Όσο για το ντύσιμο κοντό ή μακρυμανικο κορμάκι από μέσα από πάνω είτε μακρύ μπλουζάκι ή κοντομάνικο και παντελονακι από κάτω με βολεύει πιο πολύ πάρα τα ολοσωμα με τα κουμπιά.. το βράδυ κάνουμε συγκοιμηση και της βάζω μια κουβερτούλα..

Πάντως τρώει κοιμάται πρωί και βραδάκι θα κάτσει ξύπνια μια ώρα συνεχόμενα σίγουρα..γενικώς ήσυχο μωράκι..

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Αποκλείω τροφές λόγω κολικων.. προληπτικά δηλαδή.. πολλά υγρά πίνω χυμούς νερό συνέχεια διψάω..

Όσο για το ντύσιμο κοντό ή μακρυμανικο κορμάκι από μέσα από πάνω είτε μακρύ μπλουζάκι ή κοντομάνικο και παντελονακι από κάτω με βολεύει πιο πολύ πάρα τα ολοσωμα με τα κουμπιά.. το βράδυ κάνουμε συγκοιμηση και της βάζω μια κουβερτούλα..

Πάντως τρώει κοιμάται πρωί και βραδάκι θα κάτσει ξύπνια μια ώρα συνεχόμενα σίγουρα..γενικώς ήσυχο μωράκι..

 

Μην το κάνεις αυτό προληπτικά βρε, δεν είναι σίγουρο ότι θα δημιουργήσουν κολικούς επειδή το έπαθαν κάποιες κοπέλες! Εγώ κάνω δοκιμές σε όλα, αλλά γενικά εμένα έχει κολικούς ο μπέμπης! Κυρίως το απόγευμα... 

Εγώ την συγκοιμηση τη φοβάμαι πολύ! Με δυο παιδιά και με τα ωράρια που έχω όταν κοιμάμαι πέφτω τούβλο πλέον που πριν δεν το είχα αυτό ποτέ! Το ίδιο και ο άντρας μου! Οπότε φοβάμαι πολύ! Αφού μου φωνάζει ο μεγάλος και μετά τη 2-3 φορά τον ακούω!!! Ποιος; Εγώ που άλλαζε πλευρό στο κρεβάτι του και τον άκουγα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο παιδιατρος κι ο μπεμπης εχει φτασει 4150γρ. και 55,5εκ υψος!!Μας ειπε να δινουμε χαμομηλακι αν δουμε εντονους πονους πανω απο 20 λεπτο για να διωξουμε τα αερια..Τον ρωτησα για τη διατροφη και μου πε να τρωω απ ολα γτ τα χρειαζεται και το παιδι.Αν κατι τον ενοχλει να το βγαζω απο τη διατροφη μου.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Μην το κάνεις αυτό προληπτικά βρε, δεν είναι σίγουρο ότι θα δημιουργήσουν κολικούς επειδή το έπαθαν κάποιες κοπέλες! Εγώ κάνω δοκιμές σε όλα, αλλά γενικά εμένα έχει κολικούς ο μπέμπης! Κυρίως το απόγευμα... 

Εγώ την συγκοιμηση τη φοβάμαι πολύ! Με δυο παιδιά και με τα ωράρια που έχω όταν κοιμάμαι πέφτω τούβλο πλέον που πριν δεν το είχα αυτό ποτέ! Το ίδιο και ο άντρας μου! Οπότε φοβάμαι πολύ! Αφού μου φωνάζει ο μεγάλος και μετά τη 2-3 φορά τον ακούω!!! Ποιος; Εγώ που άλλαζε πλευρό στο κρεβάτι του και τον άκουγα!

Εσένα όταν λες έχει κολικούς?? Συνοδεύονται με πολύωρο κλάμα?? Εμένα σφίγγεται έχει αέρια αλλά δεν κλαίει πάντα.. να μου κλάψει ώρες δεν το χει κάνει..

Ναι αν νιώθεις έτσι καλύτερα να μη το κάνεις..εμένα ο άντρας μου δεν κοιμάται βαριά και τον έχω σύμμαχο..

4 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Ηρθε ο παιδιατρος κι ο μπεμπης εχει φτασει 4150γρ. και 55,5εκ υψος!!Μας ειπε να δινουμε χαμομηλακι αν δουμε εντονους πονους πανω απο 20 λεπτο για να διωξουμε τα αερια..Τον ρωτησα για τη διατροφη και μου πε να τρωω απ ολα γτ τα χρειαζεται και το παιδι.Αν κατι τον ενοχλει να το βγαζω απο τη διατροφη μου.

Μεγάλωσε το αντράκι σου.. αποκλειστικό θηλασμό?? Από όσο ξέρω χαμομήλι δεν ενδείκνυται κάτω από 2 έτη..  πυροδοτεί αλλεργίες..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...