Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Εγώ για αύριο κάλεσα σύμβουλο τελικά και βλέπουμε..Ναι όντως πολλές πάνες κάνουν.. Απο κιλά πως είστε? Παίρνετε βάρος?

Πήραμε 150γρ σε 6 μέρες... Βέβαια μπορεί να έχει απόκλιση η ζυγαριά του νοσοκομείου με της παιδιάτρου αλλά απ'οτι έγραψαν στο βιβλιάριο του κατά την έξοδο από το Νοσοκομείο είχε πάρει περίπου 100γρ ήδη και πήραμε και 1 πόντο υψος! Αρα φτάσαμε στη πρώτη του βδομάδα με 3630γρ βαρος και 52 πόντους ύψος!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

 

Καλησπέρα κορίτσια χάθηκα αλλά τρέχω με τον μικρό κ με το σπίτι να τα προλάβω όλα δόξα το Θεό με βοηθάει πολύ ο άντρας μ.... Ο μικρός έχει πάρει κ βάρος 2.910 σε. 3 μέρες απο2750...βέβαια ανεβάσαμε λίγο ίκτερο στο νοσοκομείο κ τώρα είμαστε συνέχεια στο φως κ σε παρακολούθηση... Κατά τα άλλα είναι πολύ καλός μαμ καλά κ νάνι...

On 15/9/2018 at 1:36 ΜΜ, Ασία είπε:

Νάντια να σου ζήσει το μωράκι, να ναι γερός και τυχερός!! Επιτέλους τον έχεις αγκαλιά!!!! τελευταία στιγμή γύρισε ανάποδα? βρε τον μικρό, ζόρικος από τώρα χαχαχα 14 ώρες πονούσες δηλαδή?πόνος που αντέχεται? με το θηλασμό κάνατε καλή αρχή?

Μσε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τον πόνο τον άντεχα γενικά.... Ναι είχε άλλα σχέδια ο μικρος με τον θηλασμό τα πάμε τέλεια.. απλά είναι λαίμαργος και στον ένα στήθος μ έκανε πληγη

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

 

 

Καλησπέρα κορίτσια χάθηκα αλλά τρέχω με τον μικρό κ με το σπίτι να τα προλάβω όλα δόξα το Θεό με βοηθάει πολύ ο άντρας μ.... Ο μικρός έχει πάρει κ βάρος 2.910 σε. 3 μέρες απο2750...βέβαια ανεβάσαμε λίγο ίκτερο στο νοσοκομείο κ τώρα είμαστε συνέχεια στο φως κ σε παρακολούθηση... Κατά τα άλλα είναι πολύ καλός μαμ καλά κ νάνι...

Μσε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τον πόνο τον άντεχα γενικά.... Ναι είχε άλλα σχέδια ο μικρος με τον θηλασμό τα πάμε τέλεια.. απλά είναι λαίμαργος και στον ένα στήθος μ έκανε πληγη

Και εμένα με τον θηλασμό το ίδιο! Λαίμαργος πολύ και μου έκανε πληγή... Είχα μια μέρα που έβγαζα με το θηλαστρο και του το έδινα με μπουκάλι για να ηρεμήσει λίγο η θηλη και τώρα όλα καλά! Λίγο από το αριστερό πονάω γιατί το πιάνει ατσαλα αλλά θα μάθουμε, που θα πάει;;; Γενικά όμως είναι πάρα πολύ ήσυχος! Τρώει ανά 3-4 ώρες, έχει φτιάξει καλό ωράριο!

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βλεπω τα παιδια του Σεπτεμβριου λαιμαργα και φαγανα!!Κι εμενα ετσι ειναι..50 γρ τη μερα παιρνει.Εγω κοριτσια σώθηκα με κεραλοιφη απλή (λάδι και κερι).Μου φτιαξε τις θηλες μεσα σε μια μερα και πλεον απολαμβανω παλι τον θηλασμο.Από κοχυλια ποια προτείνετε;Εγω επιθεματα φοραω προς το παρον.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , lenoutso είπε:

Βλεπω τα παιδια του Σεπτεμβριου λαιμαργα και φαγανα!!Κι εμενα ετσι ειναι..50 γρ τη μερα παιρνει.Εγω κοριτσια σώθηκα με κεραλοιφη απλή (λάδι και κερι).Μου φτιαξε τις θηλες μεσα σε μια μερα και πλεον απολαμβανω παλι τον θηλασμο.Από κοχυλια ποια προτείνετε;Εγω επιθεματα φοραω προς το παρον.

Και εγώ αλλά η μαία μου είπε ότι δεν είναι καλά γιατί δεν αφήνουν τις θηλές να αναπνέουν... Της medela λέω εγώ να πάρω, αυτά μου προτείνει και η μαία.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

Αγορακι!

Με το καλο!!! Απο οτι εχω καταλαβει παντως τα αγορακια βολευονται καλύτερα στην κοιλιτσα της μαμας τους και αρνουνται να αποχωρησουν!!! :x

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Βλεπω τα παιδια του Σεπτεμβριου λαιμαργα και φαγανα!!Κι εμενα ετσι ειναι..50 γρ τη μερα παιρνει.Εγω κοριτσια σώθηκα με κεραλοιφη απλή (λάδι και κερι).Μου φτιαξε τις θηλες μεσα σε μια μερα και πλεον απολαμβανω παλι τον θηλασμο.Από κοχυλια ποια προτείνετε;Εγω επιθεματα φοραω προς το παρον.

Εγώ έχω 3-4 αλλά δεν θυμάμαι από πού τις έχω! Η μία είναι σίγουρα από εκκλησία, είχε πάει μια θεία μου και μου την είχε φέρει αλλά τις άλλες δεν θυμάμαι και δεν ξέρω αν έχουν και τίποτα άλλο μέσα οπότε λέω να μην τις βάλω, θα πάω να αγοράσω καινούργια!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, anemoni1989 said:

Με το καλο!!! Απο οτι εχω καταλαβει παντως τα αγορακια βολευονται καλύτερα στην κοιλιτσα της μαμας τους και αρνουνται να αποχωρησουν!!! :x

Κι εγω αυτο εχω καταλαβει, κι ενω του λεω βγες να κανουμε αγκαλιτσες, αυτος τιποτα αχαχαχα

Πιστευω μες τη βδομαδα θα ρθει γιστι ποσο να κατσει πια σαν σιγμα τελικο το καημενο! Ειναι μεγαλουτσικος!!


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Freya_1981 είπε:

Κι εγω αυτο εχω καταλαβει, κι ενω του λεω βγες να κανουμε αγκαλιτσες, αυτος τιποτα αχαχαχα

Πιστευω μες τη βδομαδα θα ρθει γιστι ποσο να κατσει πια σαν σιγμα τελικο το καημενο! Ειναι μεγαλουτσικος!!

Περπατα οσο μπορείς και ανεβοκατεβα σκαλες αν εχεις σ σπιτι σου!!! Και αμα δε βαριέσαι κανε και δουλειες! Η μαια στα μαθήματα ανωδυνου μας ειχε πει πως ειδικα οι σκάλες και οι δουλειές συμβάλλουν πολύ στην αφιξη των μπεμπε οταν καλοβολευονται!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας!

Επιτέλους βρήκα χρόνο να σας γράψω και γω... 

Σήμερα Κυριακή ο άντρας μου έχει ρεπό και πήρε τον μικρό ταρζανάκο τους παππούδες του στο χωριό...ελπίζω να τον φέρει αργά τ απόγευμα!!!!

Λοιπόν η μπέμπα είναι πολύ ήσυχη..μαμ-κακά και νάνι!!! όοοοοολη μέρα κοιμάται... αν ήταν το 1ο μου παιδί, θα λεγα ότι θα κάνω άλλα 4-5! Με λυπήθηκε ο θεούλης και μου στειλε ότι προσευχόμουν! 

Ο γιόκας απ την άλλη ζηλεύει ο καημενούλης! Ειδικά όταν με βλέπει να την κρατάω και να την θηλάζω! Ευτυχώς δε ζήτησε και αυτός να θηλάσει,γιατί το χα ένα άγχος! Δε θυμάται ότι έπινε και αυτός από κει. Με τον θηλασμό-κανένα πρόβλημα.  Ξεράθηκαν λίγο οι ρώγες μου στο νοσοκομείο τις πρώτες μέρες, αλλά μετά πέρασε με μια φορά που βαλα λανολίνη. Ήταν ήδη έτοιμες νομίζω, αφού σταμάτησα το θηλασμό μόλις πριν 5 μήνες! Σα να μην σταμάτησα ποτέ μου πε η γυναικολόγος! 

Α! Έχει φάση ο μικρός....με βλέπει που την κρατάω και μου δείχνει το λίκνο της ή το πορτμπεμπε (αναλόγως που είμαστε). Και τον ρωτάω ''τι? να την βάλω εκει μέσα?'' και αυτός μου γνέφει ''ναι'' !!! χαχαχαχα

Από την καισαρική είμαι εντελώς καλά, αλλά φοβάμαι ακόμα να τον πάρω αγκαλιά και να τον σηκώσω!  Τον αλλάζω στον καναπέ πάνω σε σελτεδάκι..αφού πρώτα έχω αλλάξει το μωρό και το χω αφήσει στο πορτ μπεμπε στο σαλόνι (πάνω στο τραπέζι για να μην το φτάνει). Μετά φτιάχνω το γάλα του και τον ξαπλώνω καναπέ και το πίνει μοναχούλης του με το μπιμπερό του..ενώ εγω θηλάζω το μωρό δίπλα του(το ίδιο κ το βράδυ)! 

Όταν κοιμάται η μικρούλα έχω χρόνο να παίξω μαζί του, να βάλουμε τραγουδάκια, να του διαβάσω τα βιβλία του...μόνο που έχει γίνει πολύ γκρινιάρης και επίμονος και όλο θέλει να σε προκαλείγια να ασχοληθείς μαζί του! Σκαρφαλώνει σε καρέκλες, καναπέδες, πάνω σε αμαξάκια κλπ..και αφήνει και τα χέρια του...και ξεκαρδίζεται στα γέλια! Και εγώ και ο άντρας μου είμαστε πρωτότοκα παιδιά...οπότε τον νιώθουμε λίγο! 

Αυτά τα ολίγα... 

φιλιά στα μωρουλίνια σας!

Υ.γ έπεσε ο λώρος σας?? Εμάς 12η μέρα επιτέλους!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, sweet mommy είπε:

όοοοοολη μέρα κοιμάται... αν ήταν το 1ο μου παιδί, θα λεγα ότι θα κάνω άλλα 4-5! Με λυπήθηκε ο θεούλης και μου στειλε ότι προσευχόμουν! 

Έχω πει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια λόγια από τη μέρα που γέννησα πάνω από 10 φορές! Μα ακριβώς τα ίδια! Ειδικά το " με λυπήθηκε ο Θεός" ψωμοτυρι! Γιατί ο μεγάλος μου ήταν και παραμένει πολυυυυυυ γκρινιάρης!

1 ώρα πρίν, sweet mommy είπε:

Ευτυχώς δε ζήτησε και αυτός να θηλάσει,γιατί το χα ένα άγχος! 

Εμένα ζήτησε αλλά του είπα ότι έχει δόντια και θα με πονέσει και μου ζήτησε να του δώσω στο μπιμπερο...

@sweet mommy λες και βλέπω εμένα με τη διαφορά ότι εμένα μου λέει ότι ζηλεύει και θέλει και αυτός ότι κάνω στο μωρό... Κατά τα άλλα κάνει τα ίδια ακριβώς, φασαρία, πειραζει το μωρό οπότε βρει ευκαιρία, γκρινιάζει πολύ... Ο λώρος μέχρι αύριο θα πέσει σίγουρα! Να σου πω, τι ράμματα σου κάνανε; Γιατί εμένα μου είπε ο γιατρός ότι θα απορροφηθούν και δεν χρειάζονται κόψιμο και ότι ένα σκοινακι που είναι από πάνω έξω να το κόψω μονη μου, δεν είναι δύσκολο μου είπε... Αλλά πώς να το κάνω; Να κόψω ότι βλέπω η το τραβαω; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...