Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Καλημέρα ,εμείς πήγαμε χθες παιδίατρο.μας είπε είναι λογικό να κάθεται στο στήθος και 2 και 3 ώρες. Είναι και παρηγοριά εκτός από φαγητό.θελουν αγκαλίτσα και επαφή και αν κουράζομαι επειδή με μυρίζει και θέλει στήθος συνέχεια να το παίρνει αγκαλίτσα και ο μπαμπάς για να ξεκουράζομαι. Εμένα τρώει από το ένα κάθε φορά γύρω στα 20 λεπτά και χορταινει αν τη δω ανησυχεί της δίνω και από το άλλο. Πήρε 180 γρ. συν από το βάρος γέννησης και το βράδυ κοιμάται σίγουρα ένα τρίωρο προχθές κοιμήθηκε 5 ώρες. Αλλά την πιάνει πολύ γκρίνια και μένει άυπνη 10-1 αλλά μετά κοιμ;ται σερί. Μόνο στο μπάνιο και στην αλλαγή πανας κλαίει σαν να το σφάζουμε.χαχαχαχ . Έχω και ένα γρομπαλακι στο ένα στήθος που έχει περισσότερο γάλα, πιθανόν είναι φραγμένο γαλακτοφόρος πόρος.και προσπαθώ να τη βάζω από κει περισσότερο.

Για υπέρηχο ισχίων και καρδιας δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι.

Οι θηλές σου πως είναι όλα καλά?? Εμένα την μια την τσάκισε λίγο στο κέντρο και πονάει υπερβολικά στην άλλη δεν καταλαβαίνω τίποτα..εμένα κλαίει όταν πεινάει πολύ σκοτώνει χαχαχα ή όταν την τραβήξεις απ το στήθος..να προσέχεις τον πόρο.. Και εγώ την έβγαλα μια βόλτα σήμερα γτ ξεκινάει και ο άντρας μου δουλειά το Σάββατο και δεν έχω ιδέα πότε θα μπορέσουμε να βγω λίγο έξω πάλι έτσι για μακρινή βόλτα εκτός εδώ γύρω στο τετράγωνο..

Μπράβο στη μπέμπα που ανέκτησε το βάρος της και παραπάνω.. πόσο είχε χάσει?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2018 at 2:49 PM, arous said:

Το προγραμμα στο θηλασμο σε καθε περιπτωση δεν μπαινει πριν τις 40 μερες. Υπαρχει ομαδα με συμβουλες για θηλασμο στο facebook. https://m.facebook.com/notes/πανελλήνιο-δίκτυο-εθελοντικών-ομάδων-μητρικού-θηλασμού-και-μητρότητας/πανελλήνιο-δίκτυο-εθελοντικών-ομάδων-υποστήριξης-θηλασμού-μητρότητας/622607501103422/#!/profile.php?id=390304120999209&ref=content_filter

Γεννησατε ολες; Καμια που να περιμενει το μωρακι της υπαρχει;

Εγω περιμενω...39 και 6!

  • Μου αρέσει 3

YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Sofaki91 said:

Οι θηλές σου πως είναι όλα καλά?? Εμένα την μια την τσάκισε λίγο στο κέντρο και πονάει υπερβολικά στην άλλη δεν καταλαβαίνω τίποτα..εμένα κλαίει όταν πεινάει πολύ σκοτώνει χαχαχα ή όταν την τραβήξεις απ το στήθος..να προσέχεις τον πόρο.. Και εγώ την έβγαλα μια βόλτα σήμερα γτ ξεκινάει και ο άντρας μου δουλειά το Σάββατο και δεν έχω ιδέα πότε θα μπορέσουμε να βγω λίγο έξω πάλι έτσι για μακρινή βόλτα εκτός εδώ γύρω στο τετράγωνο..

Μπράβο στη μπέμπα που ανέκτησε το βάρος της και παραπάνω.. πόσο είχε χάσει?

Μη την τραβας απ το στηθος, θα σε τραυματισει χειροτερα. Κανε το κολπο με το μικρο δαχτυλακι στο στοματακι του για να την αφησει απο μονο του.


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Οι θηλές σου πως είναι όλα καλά?? Εμένα την μια την τσάκισε λίγο στο κέντρο και πονάει υπερβολικά στην άλλη δεν καταλαβαίνω τίποτα..εμένα κλαίει όταν πεινάει πολύ σκοτώνει χαχαχα ή όταν την τραβήξεις απ το στήθος..να προσέχεις τον πόρο.. Και εγώ την έβγαλα μια βόλτα σήμερα γτ ξεκινάει και ο άντρας μου δουλειά το Σάββατο και δεν έχω ιδέα πότε θα μπορέσουμε να βγω λίγο έξω πάλι έτσι για μακρινή βόλτα εκτός εδώ γύρω στο τετράγωνο..

Μπράβο στη μπέμπα που ανέκτησε το βάρος της και παραπάνω.. πόσο είχε χάσει?

μου την ειχε οληγωσει τη μια στην κλινικη, αλλα εβαζα λανολινη και γαλα απο μενα και εκλεισε. ειναι πολυ λαιμαργη η δικια μου και επιανε οπως να ναι . ακομα και τωρα αν κλαιει πολυ δεν την προλαβαινω, τη φωναζουμε μικρο πιρανχα. χαχαχαχειχε χασει 150γρ περιπου. να βαζεις το μικρο σου δαχτυλο μεσα στο στομα της οταν δεν σε αφηνει και να την ξαναβαζεις να πιασει σωστα και ασε τις θηλες σου να στεγνωσουν πριν βαλεις μπλουζα, Καλα εκανες και βγηκατε, ολο το καλοκαιρι μεσα τη βγαλαμε..


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Freya_1981 είπε:

Μη την τραβας απ το στηθος, θα σε τραυματισει χειροτερα. Κανε το κολπο με το μικρο δαχτυλακι στο στοματακι του για να την αφησει απο μονο του.

Αυτό κάνω :)

 

πρίν από 11 λεπτά , λιλιτο είπε:

μου την ειχε οληγωσει τη μια στην κλινικη, αλλα εβαζα λανολινη και γαλα απο μενα και εκλεισε. ειναι πολυ λαιμαργη η δικια μου και επιανε οπως να ναι . ακομα και τωρα αν κλαιει πολυ δεν την προλαβαινω, τη φωναζουμε μικρο πιρανχα. χαχαχαχειχε χασει 150γρ περιπου. να βαζεις το μικρο σου δαχτυλο μεσα στο στομα της οταν δεν σε αφηνει και να την ξαναβαζεις να πιασει σωστα και ασε τις θηλες σου να στεγνωσουν πριν βαλεις μπλουζα, Καλα εκανες και βγηκατε, ολο το καλοκαιρι μεσα τη βγαλαμε..

Άσε κοπέλα μου τα ίδια..κροκοδειλινο τη φωνάζει ο άντρας μου χαχαχα.. τα κάνω αυτά συν οτι βαζω λανολινη μητρικό γάλα όλη μέρα τοπλες και το βράδυ.. αλλά δεν κλείνει βασικά σαν τρυπιτσα είναι.. Και σήμερα δεν την έβαλα καθόλου λίγο με το χέρι έβγαλα και φοβάμαι μην μειωθεί η παραγωγή.. απ το αριστερό δεν καταλαβαίνω τίποτα πάντως..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Αυτό κάνω :)

 

Άσε κοπέλα μου τα ίδια..κροκοδειλινο τη φωνάζει ο άντρας μου χαχαχα.. τα κάνω αυτά συν οτι βαζω λανολινη μητρικό γάλα όλη μέρα τοπλες και το βράδυ.. αλλά δεν κλείνει βασικά σαν τρυπιτσα είναι.. Και σήμερα δεν την έβαλα καθόλου λίγο με το χέρι έβγαλα και φοβάμαι μην μειωθεί η παραγωγή.. απ το αριστερό δεν καταλαβαίνω τίποτα πάντως..

καλο ειναι να τη βαζεις ακομα κι αν πονας.θα κλεισει συντομα,,υπομονη

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κάνετε; Σας διαβάζω αλλά δεν έβρισκα ευκαιρία να σας πω τα νέα μου... Με 2 παιδιά καταλαβαίνετε! Από πού να αρχισω; Ο μικρός μου βγήκαμε από την κλινική 3 μέρες μετά την καισαρική και είχε πάρει ήδη 100γρ από τη μέρα που γεννήθηκε! Τον θηλάζω αποκλειστικά από την στιγμή που συνηλθα από το χειρουργείο! Μου είπαν κάποια στιγμή τη δεύτερη μέρα να του δώσω ένα γεύμα συμπλήρωμα επειδή μου είχε κόψει τη θηλή για να ηρεμήσει λίγο το σημείο αλλά δεν το ήθελε το ξένο καθόλου! Το έκανε εμετό, έκανε διάρροια... Έτσι όταν γύρισα σπίτι δανείστηκα το θηλαστρο μιας φίλης και για μια μέρα το έβγαζα και του το έδινα σε μπουκάλι! Ηρέμησε και η θηλη μου και η παραγωγή αυξήθηκε τρέλα! Την πρώτη φορά που άντλησα έβγαλα 40γρ από κάθε στήθος και την επόμενη έβγαζα 120!!! Πλέον μόνο θηλασμό κάνω και αποθηκεύω ότι μένει στο ψυγείο για ώρα ανάγκης! Είναι πάρα πολύ ήσυχο το μωράκι μου!!! Το μόνο μας πρόβλημα είναι ότι επειδή τα κακά στο θηλασμό έχουν πολλά υγρά και είναι όξινα μου συγκαηκε πολύ σε ένα σημείο στους όρχεις που του έκανε πληγή και μικρά σπιθουρακια στον πωπω του... Σήμερα έχουμε παιδίατρο και σκέφτηκα μήπως δεν του φταίει αυτό και έχει αλλεργία στην πάνα! Θα δω το απόγευμα. Ο μεγάλος μου έχει τρελαθεί με το μωρό αν και μου κάνει κάτι ζήλειες τύπου "εμένα δεν με αγαπάς;" "Γιατί εγώ να πάω σχολείο  και ο μπέμπης να μείνει  εδώ μαζί σου;"" αλλά του δινω να καταλάβει ότι δεν ισχύει αυτό και όλα τα σχετικά! Είναι αρχή βέβαια, πιστεύω όλα θα πάνε καλά! Πείτε μου τα νέα σας! Πώς πάτε εσείς με τον θηλασμό; Πώς είναι τα νινακια σας;

14 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Άσε κοπέλα μου τα ίδια..κροκοδειλινο τη φωνάζει ο άντρας μου χαχαχα.. τα κάνω αυτά συν οτι βαζω λανολινη μητρικό γάλα όλη μέρα τοπλες και το βράδυ.. αλλά δεν κλείνει βασικά σαν τρυπιτσα είναι.. Και σήμερα δεν την έβαλα καθόλου λίγο με το χέρι έβγαλα και φοβάμαι μην μειωθεί η παραγωγή.. απ το αριστερό δεν καταλαβαίνω τίποτα πάντως..

Πώς μπορείς τόπλες;;; Δεν σου τρέχει το γάλα; Εμένα δεν τρέχει μόνο αφού φάει ο μπέμπης κι βγάλω το υπόλοιπο με το θηλαστρο και για κανένα μισάωρο μετά! Μετά το μισάωρο αρχίζει πάλι να τρέχει! Είμαι μονιμα με σουτιέν και επιθέματα μέχρι να πάρω τα κοχύλια.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσακια μου τι κάνετε; Σας διαβάζω αλλά δεν έβρισκα ευκαιρία να σας πω τα νέα μου... Με 2 παιδιά καταλαβαίνετε! Από πού να αρχισω; Ο μικρός μου βγήκαμε από την κλινική 3 μέρες μετά την καισαρική και είχε πάρει ήδη 100γρ από τη μέρα που γεννήθηκε! Τον θηλάζω αποκλειστικά από την στιγμή που συνηλθα από το χειρουργείο! Μου είπαν κάποια στιγμή τη δεύτερη μέρα να του δώσω ένα γεύμα συμπλήρωμα επειδή μου είχε κόψει τη θηλή για να ηρεμήσει λίγο το σημείο αλλά δεν το ήθελε το ξένο καθόλου! Το έκανε εμετό, έκανε διάρροια... Έτσι όταν γύρισα σπίτι δανείστηκα το θηλαστρο μιας φίλης και για μια μέρα το έβγαζα και του το έδινα σε μπουκάλι! Ηρέμησε και η θηλη μου και η παραγωγή αυξήθηκε τρέλα! Την πρώτη φορά που άντλησα έβγαλα 40γρ από κάθε στήθος και την επόμενη έβγαζα 120!!! Πλέον μόνο θηλασμό κάνω και αποθηκεύω ότι μένει στο ψυγείο για ώρα ανάγκης! Είναι πάρα πολύ ήσυχο το μωράκι μου!!! Το μόνο μας πρόβλημα είναι ότι επειδή τα κακά στο θηλασμό έχουν πολλά υγρά και είναι όξινα μου συγκαηκε πολύ σε ένα σημείο στους όρχεις που του έκανε πληγή και μικρά σπιθουρακια στον πωπω του... Σήμερα έχουμε παιδίατρο και σκέφτηκα μήπως δεν του φταίει αυτό και έχει αλλεργία στην πάνα! Θα δω το απόγευμα. Ο μεγάλος μου έχει τρελαθεί με το μωρό αν και μου κάνει κάτι ζήλειες τύπου "εμένα δεν με αγαπάς;" "Γιατί εγώ να πάω σχολείο  και ο μπέμπης να μείνει  εδώ μαζί σου;"" αλλά του δινω να καταλάβει ότι δεν ισχύει αυτό και όλα τα σχετικά! Είναι αρχή βέβαια, πιστεύω όλα θα πάνε καλά! Πείτε μου τα νέα σας! Πώς πάτε εσείς με τον θηλασμό; Πώς είναι τα νινακια σας;

Πώς μπορείς τόπλες;;; Δεν σου τρέχει το γάλα; Εμένα δεν τρέχει μόνο αφού φάει ο μπέμπης κι βγάλω το υπόλοιπο με το θηλαστρο και για κανένα μισάωρο μετά! Μετά το μισάωρο αρχίζει πάλι να τρέχει! Είμαι μονιμα με σουτιέν και επιθέματα μέχρι να πάρω τα κοχύλια.

Μου έτρεχε αλλά τι να κάνω.. Τώρα όχι τόσο.. έχω άλλο πρόβλημα δεν μου δέχεται το δεξί στήθος με τίποτα δεν ξέρω τι να κάνω θα απευθυνθώ μάλλον σε σύμβουλο..

Μπράβο που τα πηγαίνετε τέλεια.. Όσο για τον μεγάλο σου όπως λες θα συνηθίσει είναι αρχή ακόμα.. πόσες πάνες με κακα έχετε εσείς το 24ωρο?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Katerina.84 είπε:

Καλησπερα κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!!ειμαι απ τις μανουλες αυγουστου αν δεν κανω λαθος καποια κοπελα ρωταει για υπερηχογραφημα ισχιων??

Εγώ ενδιαφέρομαι...αν έχεις κάποια εμπειρία πες μου σε παρακαλώ. Αν και σκέφτομαι να φωνάξω την παιδίατρο μας στο σπίτι..και ότι μας πει αυτή κάνουμε! Τους υπερήχους αυτούς τους ζήτησαν οι παιδίατροι του νοσοκομείου.  Της καρδιάς θα τον κάνουμε ούτως ή άλλως λόγω φυσήματος που εντόπισαν. Για τα ισχία θέλω να μάθω πόσο απαραίτητη εξέταση είναι!

Ευχαριστώ.

Κορίτσια σας διαβάζω καθημερινά...δεν προλαβαίνω να πω τα δικά μου. Έφυγε η μάνα μου χτες.. 

Με πιασε ένας τρόμος πως θα τα αλλάξω-ταίσω-κοιμήσω και τα 2 συγχρόνως...αλλά εντάξει τελικά..όλα καλά!

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Μου έτρεχε αλλά τι να κάνω.. Τώρα όχι τόσο.. έχω άλλο πρόβλημα δεν μου δέχεται το δεξί στήθος με τίποτα δεν ξέρω τι να κάνω θα απευθυνθώ μάλλον σε σύμβουλο..

Μπράβο που τα πηγαίνετε τέλεια.. Όσο για τον μεγάλο σου όπως λες θα συνηθίσει είναι αρχή ακόμα.. πόσες πάνες με κακα έχετε εσείς το 24ωρο?

Εμένα δεν παίρνει εύκολα το αριστερό και ψιλοπετρωνει πιο πολύ αλλά το παλεύω με κομπρεσες! Πολλές πανες!!! Μιλάμε για πολλές πανες όμως γιατί στο θηλασμό κάνουν πιο συχνά και έχουν υγρά και δεν πρέπει να μένουν πάνω γιατί είναι ιδιαίτερα όξινα τα υγρά αυτά! Η παιδίατρος που μίλησα στο τηλέφωνο μου είπε ότι κατά το θηλασμό θέλει πιο πολλές αλλαγές και πολύ προσοχή για το συγκαμα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , sweet mommy είπε:

Εγώ ενδιαφέρομαι...αν έχεις κάποια εμπειρία πες μου σε παρακαλώ. Αν και σκέφτομαι να φωνάξω την παιδίατρο μας στο σπίτι..και ότι μας πει αυτή κάνουμε! Τους υπερήχους αυτούς τους ζήτησαν οι παιδίατροι του νοσοκομείου.  Της καρδιάς θα τον κάνουμε ούτως ή άλλως λόγω φυσήματος που εντόπισαν. Για τα ισχία θέλω να μάθω πόσο απαραίτητη εξέταση είναι!

Ευχαριστώ.

Κορίτσια σας διαβάζω καθημερινά...δεν προλαβαίνω να πω τα δικά μου. Έφυγε η μάνα μου χτες.. 

Με πιασε ένας τρόμος πως θα τα αλλάξω-ταίσω-κοιμήσω και τα 2 συγχρόνως...αλλά εντάξει τελικά..όλα καλά!

 

Κ μενα οι παιδιατροι του νοσοκομειου την ζητησαν λογικα θα στο σημειωσαν κ στο βιβλιαριο του μωρου..εγω μολις πηγα σπιτι καλεσα την παιδιατρο για εξεταση κ με εστειλε αυτη σε εναν δικο της ηταν λεει το ενα ποδαρακι λιγο πιο σφιχτο απ το αλλο γι αυτο μου την γραψανε την καναμε κ δεν εχει τπτ ολα καλα ηταν απ τον τοκετο μου ειπε ο γιατρος καλο ειναι να την κανεις για προληπτικους λογους πρεπει να γινει εντος 30 ημερων αν θελεις μπορω να σου δωσω τα στοιχεια του γιατρου ειναι ορθοπεδικος επιμελητης πολυ καλος κ με το ικα δεν πληρωσα τπτ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , sweet mommy είπε:

Εγώ ενδιαφέρομαι...αν έχεις κάποια εμπειρία πες μου σε παρακαλώ. Αν και σκέφτομαι να φωνάξω την παιδίατρο μας στο σπίτι..και ότι μας πει αυτή κάνουμε! Τους υπερήχους αυτούς τους ζήτησαν οι παιδίατροι του νοσοκομείου.  Της καρδιάς θα τον κάνουμε ούτως ή άλλως λόγω φυσήματος που εντόπισαν. Για τα ισχία θέλω να μάθω πόσο απαραίτητη εξέταση είναι!

Ευχαριστώ.

Κορίτσια σας διαβάζω καθημερινά...δεν προλαβαίνω να πω τα δικά μου. Έφυγε η μάνα μου χτες.. 

Με πιασε ένας τρόμος πως θα τα αλλάξω-ταίσω-κοιμήσω και τα 2 συγχρόνως...αλλά εντάξει τελικά..όλα καλά!

 

Και εμένα φεύγει αύριο η μανούλα και το σκέφτομαι πως θα γίνει αλλά εντάξει, ο δικός μου είναι και μεγαλύτερος και αυτοεξυπηρετειτε σε όλα σχεδόν! Εμένα το μόνο μου πρόβλημα είναι το σχολείο, πώς θα τον πηγαίνω γιατί ο αντρας μου φεύγει 5:30 για δουλειά και η πεθερά μου που μενουμε κοντά έχει θέματα υγείας ο πεθερός μου και είναι στο νοσοκομείο.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Εγώ ενδιαφέρομαι...αν έχεις κάποια εμπειρία πες μου σε παρακαλώ. Αν και σκέφτομαι να φωνάξω την παιδίατρο μας στο σπίτι..και ότι μας πει αυτή κάνουμε! Τους υπερήχους αυτούς τους ζήτησαν οι παιδίατροι του νοσοκομείου.  Της καρδιάς θα τον κάνουμε ούτως ή άλλως λόγω φυσήματος που εντόπισαν. Για τα ισχία θέλω να μάθω πόσο απαραίτητη εξέταση είναι!

Ευχαριστώ.

Κορίτσια σας διαβάζω καθημερινά...δεν προλαβαίνω να πω τα δικά μου. Έφυγε η μάνα μου χτες.. 

Με πιασε ένας τρόμος πως θα τα αλλάξω-ταίσω-κοιμήσω και τα 2 συγχρόνως...αλλά εντάξει τελικά..όλα καλά!

 

Και μένα η μαμά μου φεύγει Δευτέρα εμένα με στεναχωρεί λίγο το ότι θα μείνω μόνη.. αλλιώς είναι να χεις έναν άνθρωπο όλη μέρα να μιλάς.. για την ψυχολογία πιο πολύ .. Εσύ όντως με 2 παιδάκια θα ήταν ζόρι αλλά θα μπεις σε μια σειρά και εφόσον λες όλα καλά τέλεια..

5 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα δεν παίρνει εύκολα το αριστερό και ψιλοπετρωνει πιο πολύ αλλά το παλεύω με κομπρεσες! Πολλές πανες!!! Μιλάμε για πολλές πανες όμως γιατί στο θηλασμό κάνουν πιο συχνά και έχουν υγρά και δεν πρέπει να μένουν πάνω γιατί είναι ιδιαίτερα όξινα τα υγρά αυτά! Η παιδίατρος που μίλησα στο τηλέφωνο μου είπε ότι κατά το θηλασμό θέλει πιο πολλές αλλαγές και πολύ προσοχή για το συγκαμα!

Εγώ για αύριο κάλεσα σύμβουλο τελικά και βλέπουμε..Ναι όντως πολλές πάνες κάνουν.. Απο κιλά πως είστε? Παίρνετε βάρος?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Katerina.84 είπε:

Κ μενα οι παιδιατροι του νοσοκομειου την ζητησαν λογικα θα στο σημειωσαν κ στο βιβλιαριο του μωρου..εγω μολις πηγα σπιτι καλεσα την παιδιατρο για εξεταση κ με εστειλε αυτη σε εναν δικο της ηταν λεει το ενα ποδαρακι λιγο πιο σφιχτο απ το αλλο γι αυτο μου την γραψανε την καναμε κ δεν εχει τπτ ολα καλα ηταν απ τον τοκετο μου ειπε ο γιατρος καλο ειναι να την κανεις για προληπτικους λογους πρεπει να γινει εντος 30 ημερων αν θελεις μπορω να σου δωσω τα στοιχεια του γιατρου ειναι ορθοπεδικος επιμελητης πολυ καλος κ με το ικα δεν πληρωσα τπτ...

σ ευχαριστω για την απαντηση. Δεν μενω Αθηνα.. μενω Κεφαλονια. Μακαρι με ικα να τις κανω κ γω δωρεαν!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...