Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

On 18/11/2018 at 6:22 ΠΜ, ada32 είπε:

Να σε ρωτήσω από ποτέ ξεκίνησε κ κοιμάται τόσο πολύ σερί; εμένα Είναι 35 μερων κ ξεκίνησε κ κοιμάται 5-6ώρες σερι

Καλή μου έρχομαι από αλλού να σου πω...λοιπόν και εμένα από ημερών κοιμόταν πεντάωρο και τη ξυπνούσα...στις 20 μέρες την άφηνα 6ωρο και στις 40 τη. Άφηνα και 8...όσο έβλεπα πως βάζει βάρος ..να ξέρεις τώρα μαθαίνει να κοιμάται...και εφόσον τον έχει ανάγκη και έχει καλό βάρος...εμένα με έσωσε αυτή η συμβουλή!!!

Να κοιμάται όσο γουστάρει το παιδί ..


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 50 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλή μου έρχομαι από αλλού να σου πω...λοιπόν και εμένα από ημερών κοιμόταν πεντάωρο και τη ξυπνούσα...στις 20 μέρες την άφηνα 6ωρο και στις 40 τη. Άφηνα και 8...όσο έβλεπα πως βάζει βάρος ..να ξέρεις τώρα μαθαίνει να κοιμάται...και εφόσον τον έχει ανάγκη και έχει καλό βάρος...εμένα με έσωσε αυτή η συμβουλή!!!

Να κοιμάται όσο γουστάρει το παιδί ..

Ευχαριστω για την συμβουλή! Ούτε εγώ τον ξυπνάω .. Βλέπω ότι Όταν Θεό θέλει να πιει,ξυπνάει.Απλα βλέπω ότι Άλλες κοπέλες τα ξυπνανε κ μου φαίνεται περίεργο γ Για αυτό ρωτησα

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες τι κανετε?

καναμε το 1ο εμβολιο σημερα! Ολα καλά.. η χοντρούλα μου είναι  εφτα κιλά και 160γρ!!! Ύψος 63εκ! Δεν νομίζω να μας ξεπερναει κανεις στο βαρος ε? Η γιατρός την κοροιδευε..την έλεγε χοντρούλα και ότι τα μάγουλα δεν την αφήνουν να γελάσει! χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Ακόμα κ τώρα τον κοιτάζω κ λέω πως γίνετε αυτό το θαύματα κι να το έχω αγκαλιά μου.για όλες τις μανουλες είναι η πιο ωραία στιγμή.επισης παλιά έβλεπα τις μαμάδες που μπορεί να ήταν κουρασμένες κ έκαναν τα πάντα για τα παιδάκια τους για να τα χαροποιησουν. Πριν λίγες μέρες που δεν κοιμόταν καθόλου ούτε κ εγώ βέβαια και ήμουν κομμάτια έβρισκα το κουράγιο κ τ τραγουδούσα του χόρευα γενικά έκανα τον καραγκιόζη για ένα τ χαμόγελο... Αυτό και μόνο αυτό με ξεκουραζετε. Κ κάθε φορά που τελειώνει η αντοχή Μ .σκέφτομαι ότι αυτές οι στιγμές είναι μοναδικές κ δεν θα ξαναέρθουν. Ακόμα κ αυτή η κούραση είναι τόσο γλυκιά!!!

Έχεις τόσο δίκιο! Κ εγώ πριν μείνω έγκυος έβλεπα μανουλες που ήταν όλη μέρα στο πόδι κ έκαναν τα πάντα για τα μικρά τους κ έλεγα πως γίνεται να έχει ένας άνθρωπος τόση αντοχή από το πουθενά! Τώρα κατάλαβα ότι δεν είναι από το πουθενά αυτή η δυναμη, αλλά από τα πλασματακια που φέραμε στο κόσμο.. Είμαστε πολύ τυχερές κ πρέπει να το θυμόμαστε κάθε μέρα κ κάθε στιγμή αυτό! Μπορεί να κουραζόμαστε αλλά τουλάχιστον είναι κουραση δημιουργική

  • Μου αρέσει 3

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Μανούλες τι κανετε?

καναμε το 1ο εμβολιο σημερα! Ολα καλά.. η χοντρούλα μου είναι  εφτα κιλά και 160γρ!!! Ύψος 63εκ! Δεν νομίζω να μας ξεπερναει κανεις στο βαρος ε? Η γιατρός την κοροιδευε..την έλεγε χοντρούλα και ότι τα μάγουλα δεν την αφήνουν να γελάσει! χαχαχα

Χαχαχα! Κ είχα αρχίσει να νομίζω ότι έχω γιγαντακι μόνο εγώ. Χαχαχα Κορίτσια για περπάτημα από δύο μηνών! Σε ύψος είμαστε τα ίδια, στα κιλά μας ρίχνεται...θα σας φτάσουμε! Χαχα αχαχαα 

Καλημέρααααα

Όντως! Η πιο γλυκιά κούραση!

 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , 2angels είπε:

Χαχαχα! Κ είχα αρχίσει να νομίζω ότι έχω γιγαντακι μόνο εγώ. Χαχαχα Κορίτσια για περπάτημα από δύο μηνών! Σε ύψος είμαστε τα ίδια, στα κιλά μας ρίχνεται...θα σας φτάσουμε! Χαχα αχαχαα 

Καλημέρααααα

Όντως! Η πιο γλυκιά κούραση!

 

Μια σφαλιάρα τον έχετε τον γιο μου! Χαχαχαχαχα 58 πόντους και 6 κιλά ο δικός μου την προηγούμενη βδομάδα!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Μια σφαλιάρα τον έχετε τον γιο μου! Χαχαχαχαχα 58 πόντους και 6 κιλά ο δικός μου την προηγούμενη βδομάδα!

Ωχ Φαίη μου! Εμένα ήταν τόσο όταν είχαμε πάει για το εμβόλιο. Σκέψου ότι θεωρείται κ πρόωρη. Τώρα μου φαίνεται ότι βάρυνε κ άλλο. Τι να πω; Ευελπιστώ να μην περάσει το 1,80 κ το 41 νούμερο παπούτσι. χαχαχα χαχαχα, κλαίω! 

Άρχισε εν τω μεταξύ κ μου ξυπνάει πάλι κάθε 3ωρο για φαγητό το βράδυ κ τη μέρα κάθε 2.5.  Μου είπε η παιδίατρος να τη κοροϊδεύω με πιπίλα η χαμομήλι αλλά κλαίει πολύ η γλυκιά μου κ γω δεν αντέχω....τι να κάνω;

@iwanna24 τι κάνεις κ σου κοιμάται τόσο; Πες μας το μυστικό! :roll:

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , 2angels είπε:

Ωχ Φαίη μου! Εμένα ήταν τόσο όταν είχαμε πάει για το εμβόλιο. Σκέψου ότι θεωρείται κ πρόωρη. Τώρα μου φαίνεται ότι βάρυνε κ άλλο. Τι να πω; Ευελπιστώ να μην περάσει το 1,80 κ το 41 νούμερο παπούτσι. χαχαχα χαχαχα, κλαίω! 

Άρχισε εν τω μεταξύ κ μου ξυπνάει πάλι κάθε 3ωρο για φαγητό το βράδυ κ τη μέρα κάθε 2.5.  Μου είπε η παιδίατρος να τη κοροϊδεύω με πιπίλα η χαμομήλι αλλά κλαίει πολύ η γλυκιά μου κ γω δεν αντέχω....τι να κάνω;

@iwanna24 τι κάνεις κ σου κοιμάται τόσο; Πες μας το μυστικό! :roll:

 

Και εμένα στο πρώτο εμβόλιο ήταν τόσο, την προηγούμενη εβδομάδα! Είστε και οι δύο ψηλοί εσείς; Αν και δεν παίζει μεγάλο ρόλο! Η μαμά μου είναι 1,55 ο μπαμπάς 1,68 και ο αδερφός μου 1,85...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ εγώ έχω ακόμα 10 μέρες για το πρώτο εμβόλιο κ ανυπομονώ να δω πόσο είναι ο μικρούλης, γιατί βλέπω ότι έχει πάρει κ ύψος κ βάρος από τη τελευταία φορά που τον είδε η παιδίατρος!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Και εμένα στο πρώτο εμβόλιο ήταν τόσο, την προηγούμενη εβδομάδα! Είστε και οι δύο ψηλοί εσείς; Αν και δεν παίζει μεγάλο ρόλο! Η μαμά μου είναι 1,55 ο μπαμπάς 1,68 και ο αδερφός μου 1,85...

Ο άντρας μου είναι 1.80 κ γω 1.72. Συμφωνώ όμως ότι δεν παίζει ρόλο, όπως τα λες. Ο μπαμπάς μου ήταν 1.65 πχ , αχ πως μου λείπει.... δεν είδε κανένα εγγονακι, μας άφησε νωρίς, μόλις 52. Θα τα χαίρετε από ψηλά θέλω να πιστεύω....:sad:

πρίν από 5 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Αχ εγώ έχω ακόμα 10 μέρες για το πρώτο εμβόλιο κ ανυπομονώ να δω πόσο είναι ο μικρούλης, γιατί βλέπω ότι έχει πάρει κ ύψος κ βάρος από τη τελευταία φορά που τον είδε η παιδίατρος!!

Μεγαλώνουν γρήγορα η μου φαίνεται; Το 2 νούμερο στις πάνες σαν να μην το φορέσαμε ποτέ. Σίγουρα θα έχει πάρει....δεν σου φαίνεται


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , 2angels είπε:

Ωχ Φαίη μου! Εμένα ήταν τόσο όταν είχαμε πάει για το εμβόλιο. Σκέψου ότι θεωρείται κ πρόωρη. Τώρα μου φαίνεται ότι βάρυνε κ άλλο. Τι να πω; Ευελπιστώ να μην περάσει το 1,80 κ το 41 νούμερο παπούτσι. χαχαχα χαχαχα, κλαίω! 

Άρχισε εν τω μεταξύ κ μου ξυπνάει πάλι κάθε 3ωρο για φαγητό το βράδυ κ τη μέρα κάθε 2.5.  Μου είπε η παιδίατρος να τη κοροϊδεύω με πιπίλα η χαμομήλι αλλά κλαίει πολύ η γλυκιά μου κ γω δεν αντέχω....τι να κάνω;

@iwanna24 τι κάνεις κ σου κοιμάται τόσο; Πες μας το μυστικό! :roll:

 

Άσε με και εδώ και κάποιες μέρες ξυπνάει...

Άστα...καλά αλματακι είναι...τα έχουμε ξαναπεράσει...αυτό που έκανα είναι...να μην την ταιζω...δηλαδή αν πεινούσε ..δεν άφηνα το παιδί αταιστο...έδινα πιπίλα και νανουριζα...από 4 πήγαμε 5 μετά 6 μετά 7 και τα λοιπά...

Αν πεινάει δεν σταματάει οπότε και ταιζω...αν και πότε δεν πεινάει...πάντα κάτι άλλο θέλει...αγκαλιά...χάδι..επιβεβαίωση...ίσως και δόντια ..όλα μαζί...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna24 είπε:

Άσε με και εδώ και κάποιες μέρες ξυπνάει...

Άστα...καλά αλματακι είναι...τα έχουμε ξαναπεράσει...αυτό που έκανα είναι...να μην την ταιζω...δηλαδή αν πεινούσε ..δεν άφηνα το παιδί αταιστο...έδινα πιπίλα και νανουριζα...από 4 πήγαμε 5 μετά 6 μετά 7 και τα λοιπά...

Αν πεινάει δεν σταματάει οπότε και ταιζω...αν και πότε δεν πεινάει...πάντα κάτι άλλο θέλει...αγκαλιά...χάδι..επιβεβαίωση...ίσως και δόντια ..όλα μαζί...

Δόντια; Από τώρα; Λες; Γι αυτό μου βγάζει σαλάκια;;; Δεν είναι νωρίς; Θα προσπαθήσω πιπίλα κ γω μου φαίνεται. 

Ρε κορίτσια; Δεν έχω αδιαθετησει ακόμα κ το γάλα έχει καιρό που μου έχει κοπεί... Φοβάμαι ...


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , 2angels είπε:

Ο άντρας μου είναι 1.80 κ γω 1.72. Συμφωνώ όμως ότι δεν παίζει ρόλο, όπως τα λες. Ο μπαμπάς μου ήταν 1.65 πχ , αχ πως μου λείπει.... δεν είδε κανένα εγγονακι, μας άφησε νωρίς, μόλις 52. Θα τα χαίρετε από ψηλά θέλω να πιστεύω....:sad:

Μεγαλώνουν γρήγορα η μου φαίνεται; Το 2 νούμερο στις πάνες σαν να μην το φορέσαμε ποτέ. Σίγουρα θα έχει πάρει....δεν σου φαίνεται

Πόσο σε καταλαβαίνω κ εμένα ο μπαμπάς μου δε πρόλαβε να δει το εγγονάκι του..! 

Κ εμείς το 2 νούμερο για πότε το βάλαμε για πότε πήγαμε στο 3 ούτε που το κατάλαβα! 30 ημερών είχε πάει 56 πόντους κ 4480γρ.!!

πρίν από 7 λεπτά , 2angels είπε:

Ρε κορίτσια; Δεν έχω αδιαθετησει ακόμα κ το γάλα έχει καιρό που μου έχει κοπεί... Φοβάμαι ...

Εγώ έχω 50 μέρες τώρα ακόμα λοχεια!! Κ εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ μήπως κάτι δε πάει καλά..

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , 2angels είπε:

Δόντια; Από τώρα; Λες; Γι αυτό μου βγάζει σαλάκια;;; Δεν είναι νωρίς; Θα προσπαθήσω πιπίλα κ γω μου φαίνεται. 

Ρε κορίτσια; Δεν έχω αδιαθετησει ακόμα κ το γάλα έχει καιρό που μου έχει κοπεί... Φοβάμαι ...

Δόντια πάντα...

Άστα...

Αλλά ναι...πιπιλα και νάνι...αγκαλιά...κούνια...και όχι πάντα φαγητό...αλλιώς θα ξυπνάει συνέχεια!

 

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Δόντια πάντα...

Άστα...

Αλλά ναι...πιπιλα και νάνι...αγκαλιά...κούνια...και όχι πάντα φαγητό...αλλιώς θα ξυπνάει συνέχεια!

 

Να ρωτήσω όμως κάτι; Αν το τελευταίο γεύμα είναι 8-9 η ώρα το βράδυ; Θα δώσω πιπιλα στις 3....στις 6 ξανα πιπίλα η να την ταιζω; Τη λυπάμαι ρε γαμωτο.... Χαχαχαχα


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...