Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , ναντια δε είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν έχω καμία βοήθεια από πουθενά για να γυρίσω για δουλεια

Επίτηδες το κάνουν ρε για να μας υποχρεώσουν σε παραίτηση! Παρτους με το καλό...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Επίτηδες το κάνουν ρε για να μας υποχρεώσουν σε παραίτηση! Παρτους με το καλό...

Δεν το καταλαβαίνω αφού δεν θα με πληρώνουν εκτός από ένα δώρο τ Πάσχα. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Δεν το καταλαβαίνω αφού δεν θα με πληρώνουν εκτός από ένα δώρο τ Πάσχα. 

Θα χρειαστεί να πάρουν άλλο άτομο στη θέση σου μηπως για όσο θα λείπεις;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Θα χρειαστεί να πάρουν άλλο άτομο στη θέση σου μηπως για όσο θα λείπεις;

Και πάλι το ίδιο είναι σαν να ρουκέτα πάλι θα με πλήρωναν .θα πάρω αύριο να μάθω τι θα γινει


...:-D

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

 

Κοριτσακι μου να σε απολύσει δεν μπορεί αλλά μπορεί να μην σου δώσει το 6μηνο! Δεν είναι υποχρεωτικό να το παρεις, δεν είναι υποχρεωμένος να στο δώσει, μετά από συνεννόηση μαζί του το παίρνεις, απλά αν δεν το πάρεις θα έχεις μειωμένο ωράριο. Και εγώ τα ίδια έχω για να με υποχρεώσουν να παραιτηθώ! Δεν θα τους περάσει όμως!

Νομίζω πως ενώ το 6μηνο έγκειται στην επιθυμία της εργαζομένης αν θα το πάρει όλο, λιγότερο ή καθόλου, εφόσον έχει ειδοποίησει γραπτώς τον εργοδότη νομίζω 1 μήνα πριν λήξει η άδεια λοχειας ΔΕΝ μπορεί να της ΑΡΝΗΘΕΙ βάσει νόμου. Ούτε να την απολύσει φυσικά.Αυτό που μπορεί είναι να της σπάσει τα νεύρα, να γκρινιάξει να την παιδεύει όταν θα γυρίσει στη δουλειά αλλά γι αυτό το δικαίωμα του 6μηνου πάλεψε η προηγούμενη γενιά. Αλλιώς θα υπήρχε ακόμη μόνο το 4μηνο το οποίο είναι αστείο. 


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Marmat είπε:

Νομίζω πως ενώ το 6μηνο έγκειται στην επιθυμία της εργαζομένης αν θα το πάρει όλο, λιγότερο ή καθόλου, εφόσον έχει ειδοποίησει γραπτώς τον εργοδότη νομίζω 1 μήνα πριν λήξει η άδεια λοχειας ΔΕΝ μπορεί να της ΑΡΝΗΘΕΙ βάσει νόμου. Ούτε να την απολύσει φυσικά.Αυτό που μπορεί είναι να της σπάσει τα νεύρα, να γκρινιάξει να την παιδεύει όταν θα γυρίσει στη δουλειά αλλά γι αυτό το δικαίωμα του 6μηνου πάλεψε η προηγούμενη γενιά. Αλλιώς θα υπήρχε ακόμη μόνο το 4μηνο το οποίο είναι αστείο. 

Να σου πω την αλήθεια δεν το ξέρω, απλά θυμάμαι στον μεγάλο μου γιο που το είχα πάρει και μου έλεγε το τότε αφεντικό μου " είδες τι καλή είμαι; Σου έδωσα και το 6μηνο, ποιος άλλος θα στο έδινε;" Και θεώρησα ότι δεν είναι υποχρεωτικό! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marmat είπε:

Νομίζω πως ενώ το 6μηνο έγκειται στην επιθυμία της εργαζομένης αν θα το πάρει όλο, λιγότερο ή καθόλου, εφόσον έχει ειδοποίησει γραπτώς τον εργοδότη νομίζω 1 μήνα πριν λήξει η άδεια λοχειας ΔΕΝ μπορεί να της ΑΡΝΗΘΕΙ βάσει νόμου. Ούτε να την απολύσει φυσικά.Αυτό που μπορεί είναι να της σπάσει τα νεύρα, να γκρινιάξει να την παιδεύει όταν θα γυρίσει στη δουλειά αλλά γι αυτό το δικαίωμα του 6μηνου πάλεψε η προηγούμενη γενιά. Αλλιώς θα υπήρχε ακόμη μόνο το 4μηνο το οποίο είναι αστείο. 

Κορίτσια μίλησα με τον υπεύθυνο μου που μόνο με αυτόν συναινούμε κ του είπα ότι μηλησα με τον μέτοχο που είναι κ ο εργοδότης μου κ του λέω δεν κατάλαβα την συμπεριφορά του είναι κάτι που το ξέρει από τότε που είχα πάρει την αποκόλληση τι είναι αυτά τώρα τελευταία στιγμή. Κ μου λέει μην ανγχωνσε δεν θυμάται τι του γίνετε. Από την στιγμή που η εταιρία δεν επιβαρύνετε θα το πάρεις κανονικά.

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς που δεν έχετε βοήθεια πώς τη παλεύετε; Περιμένω πως κ πώς να έρθει κάποιος να ξεκουραστούν τα χέρια μου.... Κ είναι κ ήσυχη πολύ, ευτυχώς! Αυτό το μπούκωμα δεν φεύγει όμως κ το μυαλό μου κάνει σενάρια τρέλα...μην πρηστεί οπισθορινικα κ δεν μου αναπνέει κ κάτι τέτοιες χαζομάρες! Ουφ! Γιατί τόσο άγχος; Δεν αντέχω να τη βλέπω να παιδευεται μωρέ....

@ΦαιηΚατς τι διάλυμα σας είχε δώσει να τη ρωτήσω κ γω τη γιατρό; Ειχατε μπούκωμα στη μύτη εσείς η πίσω πίσω; 

Γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ ρε κορίτσια; Φοβάμαι μην μου πάθει τίποτα! Τρελενομαι!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , 2angels είπε:

Κορίτσια εσείς που δεν έχετε βοήθεια πώς τη παλεύετε; Περιμένω πως κ πώς να έρθει κάποιος να ξεκουραστούν τα χέρια μου.... Κ είναι κ ήσυχη πολύ, ευτυχώς! Αυτό το μπούκωμα δεν φεύγει όμως κ το μυαλό μου κάνει σενάρια τρέλα...μην πρηστεί οπισθορινικα κ δεν μου αναπνέει κ κάτι τέτοιες χαζομάρες! Ουφ! Γιατί τόσο άγχος; Δεν αντέχω να τη βλέπω να παιδευεται μωρέ....

@ΦαιηΚατς τι διάλυμα σας είχε δώσει να τη ρωτήσω κ γω τη γιατρό; Ειχατε μπούκωμα στη μύτη εσείς η πίσω πίσω; 

Γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ ρε κορίτσια; Φοβάμαι μην μου πάθει τίποτα! Τρελενομαι!

Καλημέρα σε όλες!! Λογικό είναι μωρέ να αγχωνεσαι εντάξει μωρακια είναι κ κάθε τι μας φαίνεται παράξενο..προσπάθησε όμως να είσαι πιο ήρεμη, οσο γίνεται, για να είναι κ η μικρούλα σου ήρεμη! 


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια εσείς που δεν έχετε βοήθεια πώς τη παλεύετε; Περιμένω πως κ πώς να έρθει κάποιος να ξεκουραστούν τα χέρια μου.... Κ είναι κ ήσυχη πολύ, ευτυχώς! Αυτό το μπούκωμα δεν φεύγει όμως κ το μυαλό μου κάνει σενάρια τρέλα...μην πρηστεί οπισθορινικα κ δεν μου αναπνέει κ κάτι τέτοιες χαζομάρες! Ουφ! Γιατί τόσο άγχος; Δεν αντέχω να τη βλέπω να παιδευεται μωρέ....

@ΦαιηΚατς τι διάλυμα σας είχε δώσει να τη ρωτήσω κ γω τη γιατρό; Ειχατε μπούκωμα στη μύτη εσείς η πίσω πίσω; 

Γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ ρε κορίτσια; Φοβάμαι μην μου πάθει τίποτα! Τρελενομαι!

Κοριτσάκι μου είναι επειδή είναι το πρώτο σου παιδάκι και αγχώνεσαι τόσο! Και εμένα πίσω το είχε το μπούκωμα, δεν έβγαζε μιξουλες! Μου έδωσε ένα διάλυμα με otrivin παιδικό και άλλα 2 μέσα που δεν θυμάμαι αλλά αμα θες να τη ρωτήσω! Θέλει πολύ ορο με τη σύριγγα για να τα πηγαίνει κατω και να τα βγάλει στα κακά της! Μην φοβάσαι ότι θα σου πνίγει, έτσι νομίζεις αλλά δεν παθαίνει τίποτα!

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσάκι μου είναι επειδή είναι το πρώτο σου παιδάκι και αγχώνεσαι τόσο! Και εμένα πίσω το είχε το μπούκωμα, δεν έβγαζε μιξουλες! Μου έδωσε ένα διάλυμα με otrivin παιδικό και άλλα 2 μέσα που δεν θυμάμαι αλλά αμα θες να τη ρωτήσω! Θέλει πολύ ορο με τη σύριγγα για να τα πηγαίνει κατω και να τα βγάλει στα κακά της! Μην φοβάσαι ότι θα σου πνίγει, έτσι νομίζεις αλλά δεν παθαίνει τίποτα!

Θα τη ξαναπάρω το απόγευμα, ελπίζω να μην με βρίσει! Χαχα χαα Την ζαλισαμε για ένα μπούκωμα! Φαντάσου! Είναι το πρώτο κ με πολύ κόπο....για αυτό ίσως! Σε ευχαριστώ βρε Φαίη μου!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα μανουλες! Λοιπόν μίλησα με τον ΟΑΕΔ για το 6μηνο το δικαιουμαστε κανονικά θέλει δεν θέλει ο εργοδότης.  Κ αν πάρει άτομο για τους μήνες που θα λείπεις περνάει κ επιδότηση.

  • Μου αρέσει 2

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , 2angels είπε:

Θα τη ξαναπάρω το απόγευμα, ελπίζω να μην με βρίσει! Χαχα χαα Την ζαλισαμε για ένα μπούκωμα! Φαντάσου! Είναι το πρώτο κ με πολύ κόπο....για αυτό ίσως! Σε ευχαριστώ βρε Φαίη μου!

Σίγουρα γι'αυτό και είναι απολύτως λογικό! Να την παίρνεις οπότε εσύ πιστευεις ότι πρέπει. Μην σκέφτεσαι οτι τη ζαλίζεις! Εκεί φαίνεται ο καλός παιδίατρος! Έπαιρνα εγώ τη δική μας στον μεγάλο με το παραμικρό!!! Μην κοιτάς που το παίζω άνετη τωρα... Είναι η εμπειρία! Στον μεγάλο αρρώσταινε και εμένα ξύπνια όλο το βράδυ δίπλα του να μετράω ανάσες όταν είχε πάθει βρογχιολιτιδα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Σίγουρα γι'αυτό και είναι απολύτως λογικό! Να την παίρνεις οπότε εσύ πιστευεις ότι πρέπει. Μην σκέφτεσαι οτι τη ζαλίζεις! Εκεί φαίνεται ο καλός παιδίατρος! Έπαιρνα εγώ τη δική μας στον μεγάλο με το παραμικρό!!! Μην κοιτάς που το παίζω άνετη τωρα... Είναι η εμπειρία! Στον μεγάλο αρρώσταινε και εμένα ξύπνια όλο το βράδυ δίπλα του να μετράω ανάσες όταν είχε πάθει βρογχιολιτιδα!

Αυτό κάνω κ γω.... Κάθε λίγο κ λιγάκι σηκώνομαι να τη σκεπάσω κ να τσεκαρβ αν αναπνέει καλά η έχει μαζέψει φλεματακι. Χθες βράδυ ήταν έντονη η δυσφορία.

 

πρίν από 14 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια απο κολικούς πως πανε τα μπεμπακια σας? Εχουν ακόμα??

Ελάχιστα πράγματα. Αλλά της δίνω μέρα παρά μέρα προβιοτικα. Εσένα εχει ακομα;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...