Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Ρε κορίτσια πείτε μου αν γνωρίζετε... είναι δυνατόν 52 ημερών να βγάζει δοντακια; Βλέπω όλα τα συμπτώματα, αλλά μου φαίνεται πολύ μικρός ακόμα

Εμένα ο μεγάλος από 3 μηνών τα είχε όλα αυτά και έβγαλε δόντια 8 μηνών!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα ο μεγάλος από 3 μηνών τα είχε όλα αυτά και έβγαλε δόντια 8 μηνών!

Πωω ξεκινάνε τόσο νωρίς για να βγουν τόσο αργά;; Ομολογώ αυτό δεν το ήξερα! 

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Μόνο βράδυ κοιμάτε την εχω μάθει από όταν γυρίσαμε από το μαιευτήριο σιγά σιγά έμαθε και κοιμάτε ευτυχώς. 

Μια χαρά σε βρίσκω, μπράβο!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και μένα τα ίδια κάνει βρε κορίτσια.... Ξεκίνησε πάλι γκρίνια, σάλια, ξυπναει πάλι το βράδυ ανάη3 ώρες κ αναγουλες 1-2 ώρες μετά το φαγητό.... Τι να πω;

Α.... Κ τη μπουνιά στο στόμα!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ενω εχει φαει (θηλαζω) συνεχεια την μπουνια στο στομα και σαλακια..Συνηθως δινω πιπιλα κι αν την πιασει καθεται μεχρι που αποκοιμιεται..Εχουμε δει ασπρακια στα ουλα σε δυο σημεια..Γκρινια ομως δεν εχει..Μονο οταν εχει αερια.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , lenoutso είπε:

Κι εμενα ενω εχει φαει (θηλαζω) συνεχεια την μπουνια στο στομα και σαλακια..Συνηθως δινω πιπιλα κι αν την πιασει καθεται μεχρι που αποκιμιεται..Εχουμε δει ασπρακια στα ουλα σε δυο σημεια..Γκρινια ομως δεν εχει..Μονο οταν εχει αερια.

Όταν θα είναι να βγάλει δοντακια θα πρηστικα τα ούλα πάρα πολύ και θα είναι κατακόκκινα!!! Αυτό που έχουν τώρα μπορεί να κρατήσει μήνες...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια!

Ο γιος μου έβγαλε τα δυο κάτω δόντια 4μιση μηνών!

Εγώ αν δω μπουνιά στο στόμα δίνω στήθος! Και πάντα τρώει... μπορεί να θέλει μια γουλίτσα..κι ας έχει φάει πριν 1 ώρα π.χ.

Δεν μπορεί να ναι τα δόντια 2 μηνών..είπαμε!

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

hello, πηγαμε χθες παιδιατρο, 56εκ και 4720γρ, η μικρη μου. ακολουθει την καμπυλη της στ περιπου.αν καιειναι κατω απο τη μεση. Κανει πραγματα κινητικα και ψυχοκινηΤΙκα που κανουν κανονικα τα βρεφη στον 4ο μηνα, κραταει το κεφαλι της, γυριζει απο μπρουμυτα ανασκελα και χθες γελασε με ηχο...! καναμε το εμβολιο,εκλαψε 5 δευτερολεπτα και την εχει πιασει υπνηλια σημερα. καναμε και το ποσιμο για τη γαστρεντεριτιδα

On 7/11/2018 at 11:30 ΠΜ, 2angels είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Χάνομαι αλλά παιδί κ δουλειά καταλαβαίνετε!  Διάβασα όσα μπόρεσα γιατί πάτε τρέχοντας! Χαχαχαχααχ....

Εμένα είναι πολύ ήσυχη, μόνο όταν πεινάει η πονάει, γκρινιάζει η πετάγεται στον ύπνο της κ κλαίει. Ακόμα λίγοι κολικοί υπάρχουν. Δεν έχω αδιαθετησει ακόμα παρόλο που μου κόπηκε τελείως το γάλα εδώ κ 2 βδομάδες περιπου... Να ανησυχήσω;

Τη Δευτέρα πάμε για το πρώτο εμβόλιο. Είναι το 6πλο. 

Αυτό που έχω να επισημάνω είναι ότι ζω την απόλυτη ευτυχία!!! Μετά από τόσες ταλαιπωρίες επιτέλους! 

Εσείς κάνατε καμία το εμβόλιο;

 

λοιπον, βλεπω μεγαλλωνουν τα μωρακια μας. εχει δυομερες ανακαλυψε τα χερια της και καθεται κ τα κοιταει με θαυμασμο. χαχχαα και μενα χωνει μπουνιαα στο στομα τις τελευταιες μερες...το βραδυ κανει μπανιο στις 9 και 10.30 κοιμαται εως 5-6 περιπου. την παιρνω στοκρεββατι εκεινη την ωρα θηλαζει ξαπλωμενη και κοιμαται ως τις 9.. ειναι 5κιλα περιπου και 57 ποντους, μας γελαει οχι ακομα με ηχο.και κανει φωωνουλες συνεχεια. και θελει αγκαλια στον ωμο για να βλεπει τριγυρω η κουτσομπολα μου

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

τοπρωτο μνμ ηταν αποθηκευμενο κ το ανεβασα καταλαθος τωρα. το εμβολιο τοκαναμε6/11. α και πηγαμε εκδρομνη στο χωριο 4 μερες και περασαμε  τελεια

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

hello, πηγαμε χθες παιδιατρο, 56εκ και 4720γρ, η μικρη μου. ακολουθει την καμπυλη της στ περιπου.αν καιειναι κατω απο τη μεση. Κανει πραγματα κινητικα και ψυχοκινηΤΙκα που κανουν κανονικα τα βρεφη στον 4ο μηνα, κραταει το κεφαλι της, γυριζει απο μπρουμυτα ανασκελα και χθες γελασε με ηχο...! καναμε το εμβολιο,εκλαψε 5 δευτερολεπτα και την εχει πιασει υπνηλια σημερα. καναμε και το ποσιμο για τη γαστρεντεριτιδα

 

λοιπον, βλεπω μεγαλλωνουν τα μωρακια μας. εχει δυομερες ανακαλυψε τα χερια της και καθεται κ τα κοιταει με θαυμασμο. χαχχαα και μενα χωνει μπουνιαα στο στομα τις τελευταιες μερες...το βραδυ κανει μπανιο στις 9 και 10.30 κοιμαται εως 5-6 περιπου. την παιρνω στοκρεββατι εκεινη την ωρα θηλαζει ξαπλωμενη και κοιμαται ως τις 9.. ειναι 5κιλα περιπου και 57 ποντους, μας γελαει οχι ακομα με ηχο.και κανει φωωνουλες συνεχεια. και θελει αγκαλια στον ωμο για να βλεπει τριγυρω η κουτσομπολα μου

Πανω κατω στα ιδια είναι οι μικρούλες μας.. εμένα είναι 57 πόντους 4.5κιλά Έχει 2 βδομάδες περίπου όπου κοιτάζει το χέρι της..μπουνιά επίσης 2 μέρες..κοιμάται σερι ε?? Μπράβο στο κορίτσι σας.. μπάνιο 7μιση και 8 την βαζω στο κρεβάτι θηλάζω ξάπλα 3 τέταρτα σίγουρα..ξυπνάει άλλοτε στις 12 άλλοτε 1και... τρωει και κοιμάται παλι ενα 3ωρο αυτο γίνεται ως τις 9 10 που θα σηκωθούμε..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια σε ριλαξ τα βάζετε?

Εμείς τη βάζουμε , της αρέσει αρκετά. Κοιτάει κ τα παιχνιδακια κ γελάει. Είναι φορές που κάθεται κ μόνη της να κάνω καμιά δουλειά. 

Κορίτσια αδιαθετησα τελικά αλλά πολύ άσχημα. Πολύ αίμα κ άσχημη ημικρανία. Να σκεφτείτε ότι επερνα παυσίπονο κ το έκανα εμετό. Ούτε νερό δεν μπορούσα να πιω. Σήμερα είμαι κάπως καλύτερα....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααααα! Που είστε; Τι κάνετε; Δεν έχουμε χρόνο ε; Τρέχουμε; Εμείς σήμερα καταφέραμε να στρώσουμε χαλιά.  

Η μικρή μου ξυπνάει φουλ τα βράδυα κ πεινάει η φαγανουλα μου! Εν τω μεταξύ ήρθε η μητέρα μου από Καλαμπάκα κ όταν την είδε μου είπε ότι παχυνε.....Κ άλλο!!!! Χαχαχαχαχα!

Τι να το κάνω το παιδάκι μου που πεινάει; Δεν καταφέρνω να τις κόψω το 3-4 η ώρα το πρωί γεύμα. Πεινάειειε! 

Αυτά από εμάς! Εσείς;

 

  • Χαχα 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , 2angels είπε:

Κορίτσιαααααα! Που είστε; Τι κάνετε; Δεν έχουμε χρόνο ε; Τρέχουμε; Εμείς σήμερα καταφέραμε να στρώσουμε χαλιά.  

Η μικρή μου ξυπνάει φουλ τα βράδυα κ πεινάει η φαγανουλα μου! Εν τω μεταξύ ήρθε η μητέρα μου από Καλαμπάκα κ όταν την είδε μου είπε ότι παχυνε.....Κ άλλο!!!! Χαχαχαχαχα!

Τι να το κάνω το παιδάκι μου που πεινάει; Δεν καταφέρνω να τις κόψω το 3-4 η ώρα το πρωί γεύμα. Πεινάειειε! 

Αυτά από εμάς! Εσείς;

 

Εμείς ποτέ έτσι ποτέ αλλιώς με τον ύπνο! Μια μέρα κοιμάται στις 8 και ξυπνάει 4 και λέω ωραία,εδώ είμαστε θα αρχίσουμε να κοιμόμαστε και την άλλη μου κοιμάται 8 και στις 11:30 ξυπνάει!!! Αλλά μεσημέρια κοιμάται μισή ώρα και αλλά όπως σήμερα 4 ώρες! Το καλό βέβαια είναι ότι το βράδυ ξυπνάει τρώει και κοιμάται δεν μένει ξύπνιος και δεν είναι καθόλου γκρινιάρης! Με τον μεγάλο πάνε πολύ καλά τα πράγματα ευτυχώς!!!

  • Μου αρέσει 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...