Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

υτό κάνω κ γω.... Κάθε λίγο κ λιγάκι σηκώνομαι να τη σκεπάσω κ να τσεκαρβ αν αναπνέει καλά η έχει μαζέψει φλεματακι. Χθες βράδυ ήταν έντονη η δυσφορία.

Πες στην παιδίατρο σου για το otrivin baby εμένα ξεμπουκωσε αμέσως!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Αυτό κάνω κ γω.... Κάθε λίγο κ λιγάκι σηκώνομαι να τη σκεπάσω κ να τσεκαρβ αν αναπνέει καλά η έχει μαζέψει φλεματακι. Χθες βράδυ ήταν έντονη η δυσφορία.

 

Ελάχιστα πράγματα. Αλλά της δίνω μέρα παρά μέρα προβιοτικα. Εσένα εχει ακομα;

Ξεκινησαν όταν εγινε 2 μηνών δεν δινω τιποτα βέβαια το πολεμάμε φυσικά ελπίζω στις 8 του μηνα να υποχωρήσουν σιγα σιγά 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Αυτό κάνω κ γω.... Κάθε λίγο κ λιγάκι σηκώνομαι να τη σκεπάσω κ να τσεκαρβ αν αναπνέει καλά η έχει μαζέψει φλεματακι. Χθες βράδυ ήταν έντονη η δυσφορία.

 

Ελάχιστα πράγματα. Αλλά της δίνω μέρα παρά μέρα προβιοτικα. Εσένα εχει ακομα;

Και εμένα έχει ακόμα έχουν βελτιωθεί βέβαια αρκετά αλλά τον πιάνουν κ μέχρι να κάνει πείτε υποφέρει.

9 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Λογικό είναι μωρέ να αγχωνεσαι εντάξει μωρακια είναι κ κάθε τι μας φαίνεται παράξενο..προσπάθησε όμως να είσαι πιο ήρεμη, οσο γίνεται, για να είναι κ η μικρούλα σου ήρεμη! 

Λογικό μου φαίνεται να ανγχωνσε παιδί σου είναι!!! Τα πάντα μας τρομάζουν κ βάζουμε με το μυαλό μας τα χειρότερα...  Να προσπαθείς να κάνεις θετικές σκέψεις...όσο ήταν το πώς την παλεύουμε... Με πολύ υπομονή καμία βοήθεια από την πρώτη μέρα..  όταν νιώθω ότι εκνευρίζομαι από κούραση αϋπνία κ χάνω την αντοχή Μ προσπαθώ να σκέφτομαι ότι μόνο εμένα έχει το μικρό Μ ανθρωπακι κ περνώ κουράγιο. Κ λέω αύριο θα ξεκουραστώ.. αλλά έλα που κ αύριο δεν ξεκουράζομαι.. άστα υπομονή κ καλή θέληση μας έχουν ανάγκη κ πρέπει να είμαστε κοντά τους


...:-D

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Πες στην παιδίατρο σου για το otrivin baby εμένα ξεμπουκωσε αμέσως!

Τίποτα μου είπε.... Μόνο όρο! Το συνάχι στα νεογέννητα είναι λίγο ζορικό λέει. Να κλείσω τον κλιματισμό κ να βγάζω νερό με χαμομήλι για ατμό.... Κ βλέπουμε πως θα παει....πφφφφφ


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Τίποτα μου είπε.... Μόνο όρο! Το συνάχι στα νεογέννητα είναι λίγο ζορικό λέει. Να κλείσω τον κλιματισμό κ να βγάζω νερό με χαμομήλι για ατμό.... Κ βλέπουμε πως θα παει....πφφφφφ

Οι παιδίατροι που αφήνουν τα μωρά να ζοριζονται με νευριάζουν πολύ! Γι'αυτό έφυγα από την πρώτη μου παιδίατρο! Γιατί μου τον άφηνε μπουκωμενο και μου έλεγε μόνο ορο και τελικά έπαθε βρογχιολιτιδα...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Οι παιδίατροι που αφήνουν τα μωρά να ζοριζονται με νευριάζουν πολύ! Γι'αυτό έφυγα από την πρώτη μου παιδίατρο! Γιατί μου τον άφηνε μπουκωμενο και μου έλεγε μόνο ορο και τελικά έπαθε βρογχιολιτιδα...

Καλημέρα! Τι να πω; Μου είπε ότι δεν έχει κλείσει τους 3 μήνες κ δεν κάνει. Είναι πολύ μικρή... Το otrivin είναι για 3 μηνών κ μετά.... Την έχω ταράξει στον ορό! Κ με σύριγγα από χθες. Απλά δεν της βάζω 5 ml αλλά από 2-2.5 σε κάθε ρουθούνι. Θα δείξει... Ευελπιστώ να περάσει , αλλιώς αλλάζω κ γω παιδίατρο!!!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , 2angels είπε:

Καλημέρα! Τι να πω; Μου είπε ότι δεν έχει κλείσει τους 3 μήνες κ δεν κάνει. Είναι πολύ μικρή... Το otrivin είναι για 3 μηνών κ μετά.... Την έχω ταράξει στον ορό! Κ με σύριγγα από χθες. Απλά δεν της βάζω 5 ml αλλά από 2-2.5 σε κάθε ρουθούνι. Θα δείξει... Ευελπιστώ να περάσει , αλλιώς αλλάζω κ γω παιδίατρο!!!

Εμένα του το έδωσε πριν κλείσει τους 2 μήνες... Τι να πω; Ο καθένας έχει τα δικά του. Αυτό που βλέπω εγώ είναι ο δικός μου ισιωσε σε 2 μέρες τελείως! Πάρε και τη γνώμη 2ου γιατρού...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Πήγαμε για το πρωτο μας εμβόλιο σήμερα, ο καλός μου λίγο έκλαψε κ μετα ηρέμησε! 5540 βαρος κ 58 πόντους!! Εσάς σας είχαν πει για υπέρηχο ισχίων;

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πήγαμε για το πρωτο μας εμβόλιο σήμερα, ο καλός μου λίγο έκλαψε κ μετα ηρέμησε! 5540 βαρος κ 58 πόντους!! Εσάς σας είχαν πει για υπέρηχο ισχίων;

Εμάς δεν μας είπε να κανουμε. Κάποιοι το ζητάνε όμως προληπτικά κ άλλοι εάν κάτι δεν τους αρέσει όταν πιέζουν τα πόδια προς τα πάνω. Ούτε για εξέταση αίματος μας είπε. Πολλοί τη ζητανε κ αυτή...

Πολύ καλός ο μικρός σου! Μπράβο το παλικάρι μας!!!

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πήγαμε για το πρωτο μας εμβόλιο σήμερα, ο καλός μου λίγο έκλαψε κ μετα ηρέμησε! 5540 βαρος κ 58 πόντους!! Εσάς σας είχαν πει για υπέρηχο ισχίων;

Και εμένα στο πρώτο εμβόλιο το ίδιο ύψος και 6 κιλά βάρος! Αλλά εμένα έκλαψε ο παραπονιάρης μου πολύ! Υπέρηχο όχι δεν μας είπε να κάνουμε... Νομίζω σε 2 βδομάδες έχουμε το επόμενο εμβόλιο. Θα τη ρωτήσω όταν πάω!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Εμάς δεν μας είπε να κανουμε. Κάποιοι το ζητάνε όμως προληπτικά κ άλλοι εάν κάτι δεν τους αρέσει όταν πιέζουν τα πόδια προς τα πάνω. Ούτε για εξέταση αίματος μας είπε. Πολλοί τη ζητανε κ αυτή...

Πολύ καλός ο μικρός σου! Μπράβο το παλικάρι μας!!!

Μας είχαν πει απο το μαιευτηριο αλλά ρώτησα τώρα τη παιδίατρο κ μ είπε οτι τον βλέπει μια χαρά κ είπαμε να μη τη κάνουμε τελικά..μονο που το ενα ματακι του είναι λίγο πιο κλειστό κ είπε να το παρακολουθούμε..

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εμένα στο πρώτο εμβόλιο το ίδιο ύψος και 6 κιλά βάρος! Αλλά εμένα έκλαψε ο παραπονιάρης μου πολύ! Υπέρηχο όχι δεν μας είπε να κάνουμε... Νομίζω σε 2 βδομάδες έχουμε το επόμενο εμβόλιο. Θα τη ρωτήσω όταν πάω!

Αα μεγάλος ο μικρουλης σου, είναι ανάλογα πως θα το δουν κ ανάλογα τον παιδίατρο όσον αφορά τα ισχία..

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Μας είχαν πει απο το μαιευτηριο αλλά ρώτησα τώρα τη παιδίατρο κ μ είπε οτι τον βλέπει μια χαρά κ είπαμε να μη τη κάνουμε τελικά..μονο που το ενα ματακι του είναι λίγο πιο κλειστό κ είπε να το παρακολουθούμε..

Αα μεγάλος ο μικρουλης σου, είναι ανάλογα πως θα το δουν κ ανάλογα τον παιδίατρο όσον αφορά τα ισχία..

Είναι μπουλουκος το καμάρι μου! Έχει κάτι δίπλες στα μπουτακια του για δάγκωμα!!!!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Κ εγώ με αυτά τρελαινομαι!!

Ο μεγάλος μου ήταν μια σταλιτσα πάντα, δεν είχε δίπλες ποτέ! Ακόμη και τώρα είναι 5+ και είναι 17 κιλά! Όπως καταλαβαίνεις τα τραβάει όλα ο μπεμπακος! Αχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ο μεγάλος μου ήταν μια σταλιτσα πάντα, δεν είχε δίπλες ποτέ! Ακόμη και τώρα είναι 5+ και είναι 17 κιλά! Όπως καταλαβαίνεις τα τραβάει όλα ο μπεμπακος! Αχαχαχαχαχα

Χαχαχαχ καλα κάνεις δε πειράζει τέτοια θέλουν!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...