Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Κορίτσια σε εμάς οι biogaia δουλέψανε τέλεια! Αφού λέω να πάρω κ γω...χαχαχα. Δυσκοιλιότητα μου έκανε τη τελευταια βδομάδα, μαλλον επειδη  άλλαξα  γάλα. Επέστρεψα στο παλιό τη Δευτέρα κ κάπως φτιάξανε τα πράγματα. Πώς πάτε; Από υπνο εμένα μου κοιμάται 7ωρα τελευταία. Ούτε εγώ τη ξυπνάω. Μου είχε πει η παιδίατρος ούτως η άλλως να προσπαθήσω να κόψω τα βραδυνα γεύματα σιγά σιγά. Πήγαμε 63 πόντους κ 5.9 κιλά.

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τι κάνετε?? 

Η μικρούλα έκανε το πρώτο της εμβόλιο σήμερα.. Όλα πήγαν καλά έκλαψε πολύ εκείνη τη στιγμή αλλά την έβαλα στήθος και ηρέμησε..γενικώς κατά τη διάρκεια της εξέτασης ήταν πολύ ήσυχη.. άλλαξα και παιδίατρο.. είναι 4250 και 56 ύψος.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? 

Η μικρούλα έκανε το πρώτο της εμβόλιο σήμερα.. Όλα πήγαν καλά έκλαψε πολύ εκείνη τη στιγμή αλλά την έβαλα στήθος και ηρέμησε..γενικώς κατά τη διάρκεια της εξέτασης ήταν πολύ ήσυχη.. άλλαξα και παιδίατρο.. είναι 4250 και 56 ύψος.. 

Σοφάκι μου θα σου κοιμάται όλη μέρα, μην αγχωθεις. Μεγαλώσανε τα μωράκια μας. Η δικιά μου είναι λίγο χοντρούλα....άντε πολύ! Πονάνε χέρια, πλάτη αυχένας....

Παιδίατρο γιατί άλλαξες;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?? 

Η μικρούλα έκανε το πρώτο της εμβόλιο σήμερα.. Όλα πήγαν καλά έκλαψε πολύ εκείνη τη στιγμή αλλά την έβαλα στήθος και ηρέμησε..γενικώς κατά τη διάρκεια της εξέτασης ήταν πολύ ήσυχη.. άλλαξα και παιδίατρο.. είναι 4250 και 56 ύψος.. 

Και εμείς κάναμε εχθές το πρώτο του εμβολιακι! 6 κιλά ο φούσκας μου και 58 πόντους!!! Και εμένα έκλαψε πολύ και ήταν μέσα στο παράπονο μετά! Γενικά με τον μεγάλο δεν είχα θέμα με κανένα εμβόλιο, άντε να δούμε και με το νινακι μου το μικρό! Πάντως σχετικά με την ανάπτυξη κορίτσια βλέπω τρελή διάφορα με τον μεγάλο που δεν τον θηλασα!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , 2angels είπε:

Σοφάκι μου θα σου κοιμάται όλη μέρα, μην αγχωθεις. Μεγαλώσανε τα μωράκια μας. Η δικιά μου είναι λίγο χοντρούλα....άντε πολύ! Πονάνε χέρια, πλάτη αυχένας....

Παιδίατρο γιατί άλλαξες;

Να πεταχτώ να πω εδώ..ότι δυστυχώς δεν κοιμούνται όλα τα νινάκια τοοοοσο εύκολα όσο νομίζεις! Μακάρι να χει αυτήν την ''παρενέργεια'' και η μπέμπα μου μετά το εμβόλιο της μεθαύριο. Κοιμάται λίγο τη μέρα πλέον..όλο αγκαλιά θέλει και δεν ηρεμεί αλλιώς! Ευτυχώς κοιμάται σερυ 4 ώρες τη νύχτα και ξεκουράζομαι! χτες κοιμήθηκε 1.30 με 6 παρά το χάραμα... και μετά την πήρα αγκαλιά στον καναπέ να θηλάσει και κοιμήθηκαμε έτσι άλλες 2,30 ώρες ως τις 8.30. Αν την έβαζα στο λίκνο της..θα ξυπνούσε κατευθείαν! Άλλα παιδιά δεν κοιμούνται και καθόλου μόνα τους.. μόνο αγκαλιά!!! Έτσι ήταν ο γιος μου μωράκι.... αχ βάσανο!  


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς χθες κάναμε το πρώτο εμβολίο.εκλαψε στιγμιαία και ηρέμησε!Ήπιε κι αυτό της γαστρεντερίτιδας..χθες ήταν ανήσυχος το βράδυ..φαινόταν ότι πονούσε η κοιλίτσα του..ενώ κοιμάται το βράδυ 5.30 ώρες σερι,τρώει και ξανακοίταξα ένα 3 ωρο.,χθες ανά δυο ώρες ξυπνούσε..την έβγαλε στο στήθος μου!Η χαρά του βέβαια!κατά τ αλλα έχει φτάσει 5,5 κιλά και 62 εκ.υψος!!


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Σοφάκι μου θα σου κοιμάται όλη μέρα, μην αγχωθεις. Μεγαλώσανε τα μωράκια μας. Η δικιά μου είναι λίγο χοντρούλα....άντε πολύ! Πονάνε χέρια, πλάτη αυχένας....

Παιδίατρο γιατί άλλαξες;

Προς το παρόν είναι ως συνήθως δεν έχει αλλάξει κάτι..Ναι πότε πέρασαν 2 μήνες.. χαχα εμένα κάνει Διατροφή.. με το μάρσιπο τα έχεις καταφέρει?

Άλλαξα τότε που μου πρότεινε να κάνω τον υπέρηχο και ξενέρωσα..Καλύτερα κιόλας.. Μεγάλη διαφορά ο ένας παιδίατρος με τον άλλον..

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εμείς κάναμε εχθές το πρώτο του εμβολιακι! 6 κιλά ο φούσκας μου και 58 πόντους!!! Και εμένα έκλαψε πολύ και ήταν μέσα στο παράπονο μετά! Γενικά με τον μεγάλο δεν είχα θέμα με κανένα εμβόλιο, άντε να δούμε και με το νινακι μου το μικρό! Πάντως σχετικά με την ανάπτυξη κορίτσια βλέπω τρελή διάφορα με τον μεγάλο που δεν τον θηλασα!

Δηλαδή?? Στο ύψος και κιλά??

Παρενέργεια από το εμβόλιο??μμόνο παράπονο??

2 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Να πεταχτώ να πω εδώ..ότι δυστυχώς δεν κοιμούνται όλα τα νινάκια τοοοοσο εύκολα όσο νομίζεις! Μακάρι να χει αυτήν την ''παρενέργεια'' και η μπέμπα μου μετά το εμβόλιο της μεθαύριο. Κοιμάται λίγο τη μέρα πλέον..όλο αγκαλιά θέλει και δεν ηρεμεί αλλιώς! Ευτυχώς κοιμάται σερυ 4 ώρες τη νύχτα και ξεκουράζομαι! χτες κοιμήθηκε 1.30 με 6 παρά το χάραμα... και μετά την πήρα αγκαλιά στον καναπέ να θηλάσει και κοιμήθηκαμε έτσι άλλες 2,30 ώρες ως τις 8.30. Αν την έβαζα στο λίκνο της..θα ξυπνούσε κατευθείαν! Άλλα παιδιά δεν κοιμούνται και καθόλου μόνα τους.. μόνο αγκαλιά!!! Έτσι ήταν ο γιος μου μωράκι.... αχ βάσανο!  

Και εμένα κάπως έτσι είναι..σε νιώθω!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Προς το παρόν είναι ως συνήθως δεν έχει αλλάξει κάτι..Ναι πότε πέρασαν 2 μήνες.. χαχα εμένα κάνει Διατροφή.. με το μάρσιπο τα έχεις καταφέρει?

Άλλαξα τότε που μου πρότεινε να κάνω τον υπέρηχο και ξενέρωσα..Καλύτερα κιόλας.. Μεγάλη διαφορά ο ένας παιδίατρος με τον άλλον..

Δηλαδή?? Στο ύψος και κιλά??

Παρενέργεια από το εμβόλιο??μμόνο παράπονο??

Και εμένα κάπως έτσι είναι..σε νιώθω!

Παρενέργειες δεν έχουμε καθόλου, όπως ήταν είναι, δεν του έκανε κάτι εκτός από το παραπονακι! Και στο ύψος και στα κιλά και στα αντανακλαστικά, στη δυναμη... Γενικά είναι πολύ ανεπτυγμένος!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Προς το παρόν είναι ως συνήθως δεν έχει αλλάξει κάτι..Ναι πότε πέρασαν 2 μήνες.. χαχα εμένα κάνει Διατροφή.. με το μάρσιπο τα έχεις καταφέρει?

Άλλαξα τότε που μου πρότεινε να κάνω τον υπέρηχο και ξενέρωσα..Καλύτερα κιόλας.. Μεγάλη διαφορά ο ένας παιδίατρος με τον άλλον..

Δηλαδή?? Στο ύψος και κιλά??

Παρενέργεια από το εμβόλιο??μμόνο παράπονο??

Και εμένα κάπως έτσι είναι..σε νιώθω!

Με τον μάρσιπο τίποτα. Δεν θέλει καθόλου. Αγκαλιά κ Άγιος ο Θεός. Αν κ είναι ήσυχη γενικότερα. Μόνο με τους κολικούς έκλαιγε αλλά τώρα έχει ηρεμήσει αρκετά.

Εμάς το πόσιμο μας είπε να μην το κάνουμε γιατί δεν της αρέσει καθόλου κ ότι ο ιός ρωτα δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Τι να πω; Το κάνατε όλες; 

Να ρωτήσω κάτι; Το βράδυ στον ύπνο της μου κάνει σαν να θέλει να κάνει εμετό. Αναγιυλες. Τη σηκώνω της χτυπάω λίγο τη πλατουλα κ όλα καλά. Μήπως έπρεπε να το πω στη παιδίατρο; Το ξέχασα.... Είχα πολλές ερωτήσεις κ αυτό μου ξέφυγε. 

On 14/11/2018 at 4:32 ΜΜ, lenoutso είπε:

Κι εμείς χθες κάναμε το πρώτο εμβολίο.εκλαψε στιγμιαία και ηρέμησε!Ήπιε κι αυτό της γαστρεντερίτιδας..χθες ήταν ανήσυχος το βράδυ..φαινόταν ότι πονούσε η κοιλίτσα του..ενώ κοιμάται το βράδυ 5.30 ώρες σερι,τρώει και ξανακοίταξα ένα 3 ωρο.,χθες ανά δυο ώρες ξυπνούσε..την έβγαλε στο στήθος μου!Η χαρά του βέβαια!κατά τ αλλα έχει φτάσει 5,5 κιλά και 62 εκ.υψος!!

Οκ να ησυχάσω είναι κ σένα ψηλό μωρό. Εμένα 63, εκτός κλίμακας τα μωράκια μας.... Είστε κ εσείς ψηλοί; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Οκ να ησυχάσω είναι κ σένα ψηλό μωρό. Εμένα 63, εκτός κλίμακας τα μωράκια μας.... Είστε κ εσείς ψηλοί; 

Ειναι εκτοσ κλιμακος οντως..Ψηλος ναι..Πλεον φορμακια 6-9...


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , lenoutso είπε:

Ειναι εκτοσ κλιμακος οντως..Ψηλος ναι..Πλεον φορμακια 6-9...

Κ είχα αρχίσει να ανησυχώ για το 6-9 στα ρούχα... Νόμιζα ότι τα καλούπια είναι μικρά, μέχρι που είδα την κλίμακα.

Ξέρει κάτι καμιά για τις αναγουλες; Μόνο το βράδυ στον ύπνο της μου το κάνει, τα δύο τελευταία βράδυα δλδ. Εκτός αν το έκανε κ πιο πριν κ δεν ξυπναγα, αλλά δεν νομίζω.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , 2angels είπε:

Κ είχα αρχίσει να ανησυχώ για το 6-9 στα ρούχα... Νόμιζα ότι τα καλούπια είναι μικρά, μέχρι που είδα την κλίμακα.

Ξέρει κάτι καμιά για τις αναγουλες; Μόνο το βράδυ στον ύπνο της μου το κάνει, τα δύο τελευταία βράδυα δλδ. Εκτός αν το έκανε κ πιο πριν κ δεν ξυπναγα, αλλά δεν νομίζω.

Μηπως εχει πονακια και σφιγγεται με αποτελεσμα να πιεζεται το στομαχακι της;εγω γενικα τον κραταω ενα τεταρτο ορθιο ,μεχρι να τον βαλω στο κρεβατι..Αν ποναει εχει πονακια ομως σιγουρα θα βγαλει..Στην καλαθουνα που κοιμαται εχει μια κλιση..Ο παιδιατρος μας ειχε πει στην κουνια αν θελουμε να βαλουμε μια πτσετουλα κατω απο το σεντονι εκει που ακουμπαει το κεφαλακι του για να κανει μια κλιση..Δεν το καναμε.Πηραμε ενα μαξιλαρι που ειναι για αναγωγες αλλα επισης δεν βολευει..

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , lenoutso είπε:

Μηπως εχει πονακια και σφιγγεται με αποτελεσμα να πιεζεται το στομαχακι της;εγω γενικα τον κραταω ενα τεταρτο ορθιο ,μεχρι να τον βαλω στο κρεβατι..Αν ποναει εχει πονακια ομως σιγουρα θα βγαλει..Στην καλαθουνα που κοιμαται εχει μια κλιση..Ο παιδιατρος μας ειχε πει στην κουνια αν θελουμε να βαλουμε μια πτσετουλα κατω απο το σεντονι εκει που ακουμπαει το κεφαλακι του για να κανει μια κλιση..Δεν το καναμε.Πηραμε ενα μαξιλαρι που ειναι για αναγωγες αλλα επισης δεν βολευει..

Την κρατάω 15-30 λεπτά για να τη ξαπλώσω. Κ την έχω κ με κλίση.... Μάλλον αυτό που λες θα είναι. Είτε ζοριζεται είτε επειδη τρώει λαίμαργα  μετά ανακατεύεται. Αν συνεχίσει να μου το κάνει θα πάρω τη γιατρό. Την έχω πρήξει την άμοιρη. Χαχαχα

Με τη κοιλίτσα του εντάξει; Για το πόσιμο εμβόλιο τι σου είπε; Δεν είναι γαστρεντερίτιδας είναι για τον ρωτά ιό που προκαλεί γαστρεντερίτιδα


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 5.30 το πρωι βογκουσε στον υπνο του..Δεν ξερω αν ηταν  απο το εμβολιο ή κολικοι..Θα δειξει αυτο το βραδυ...Το ποσιμο εμβολιο ειναι γι τον ρωτα ιο οντως.Μας ειπε ότι τα στελεχη του ιου θα αποβληθουν με τα κακα του και να προσεχουμε με την καθαριοτητα για να μην εξαπλωθει ο ιος(να πεταμε αμεσως την πανα στα σκουπιδια και να πλενουμε καλα τα χερια μας)..Οντως απο την ωρα που το καναμε μεχρι και σημερα το πρωι ειχε αρκετες κενωσεις.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Με τον μάρσιπο τίποτα. Δεν θέλει καθόλου. Αγκαλιά κ Άγιος ο Θεός. Αν κ είναι ήσυχη γενικότερα. Μόνο με τους κολικούς έκλαιγε αλλά τώρα έχει ηρεμήσει αρκετά.

Εμάς το πόσιμο μας είπε να μην το κάνουμε γιατί δεν της αρέσει καθόλου κ ότι ο ιός ρωτα δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Τι να πω; Το κάνατε όλες; 

Να ρωτήσω κάτι; Το βράδυ στον ύπνο της μου κάνει σαν να θέλει να κάνει εμετό. Αναγιυλες. Τη σηκώνω της χτυπάω λίγο τη πλατουλα κ όλα καλά. Μήπως έπρεπε να το πω στη παιδίατρο; Το ξέχασα.... Είχα πολλές ερωτήσεις κ αυτό μου ξέφυγε. 

Οκ να ησυχάσω είναι κ σένα ψηλό μωρό. Εμένα 63, εκτός κλίμακας τα μωράκια μας.... Είστε κ εσείς ψηλοί; 

κ εμας μας ειπε να μην το κανουμε το ποσιμο. εμας μας ειπε οτι θα το καναμε μονο αν πηγαινα εγω στη δουλεια η αν το παιδι ερχοταν καθημερινα σε επαφη με πολυ κοσμο.

κ εμενα εκανε πολλες αναγουλες αρχισα να τον κραταω πολυ στα χερια πριν τον αφησω στην κουνια του. μισαωρο μπορει κ περισσοτερο κ πλεον δεν κανει τιποτα. κ εμεις φορμακια 6-9 φοραμε. εγω νομιζα ειναι μικρες οι φορμες στα ρουχαλακια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...