Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Maraki2018 είπε:

Σε ευχαριστώ @modena μου. Ο γιατρος μου όταν έμεινα έγκυος το πρώτο πράγμα που με είπε είναι ότι πρέπει να προσέχουμε τον τραχηλο μου επειδή πέρσι που είχα κάνει διακοπή κύησης γέννησα το μωρό πολύ γρήγορα (μέσα σε επτά ώρες όλα είχαν τελειωσει). Το ξαναειπε αυτό και όταν ήμουν στον δεύτερο μήνα. Παρόλαυτα δεν τον κοίταξε ούτε στις 18 ούτε στις 20 εβδομάδες που είχα πάει για εξέταση. Εγώ επειδή δεν είχα κανένα σύμπτωμα δεν πήγε το μυαλό μου ότι κάτι δεν πάει καλά. 

Τον πήρα τηλ εκείνη τη μέρα που έκανα τη β επιπεδου και του είπα ότι πάω νοσοκομείο άρον άρον για έκτακτη περίδεση και αντί την άλλη μέρα να με πάρει ένα τηλ να με ρωτήσει τι έγινε αυτός δεν πήρε. Τον πήρα εγώ τη μεθεπόμενη. Αλλά ήδη είχα νευριάσει γιατί δεν ενδιαφέρθηκε να με πάρει να δει πώς πήγε η επέμβαση. Με έπαιρνε μετά από δέκα μέρες αλλά δε το σήκωσα. Άλλωστε ήδη είχα απευθυνθεί σε άλλο μαιευτήρα.

 

Καλά έκανες κορίτσι μου! Αν είναι δυνατόν να μην ενδιαφερθεί! Σε άλλον γιατρό να έχεις σωστή καθοδήγηση κ παρακολούθηση! Ευτυχώς που το προλάβατε! Μπήκες κ στον έβδομο βλέπω! Όλα καλά!!! 

πρίν από 18 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αλήθεια;;;μακάρι να μπορέσω να το παρακολουθησω από το κινητό!!!

Ναι!! Κ εγώ από το κινητό θα μπω! Μπες να γραφτείς να σου στείλουν το λινκ, να κατεβάσεις το app κ είσαι έτοιμη!

πρίν από 11 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Μισή ώρα και λιγότερο απόσταση είμαι από το νοσοκομείο εδώ στη Χαλκιδική,δεν είναι δίπλα αλλά δεν είναι τεράστια απόσταση

Έβλεπα όταν ένιωθα τη πίεση να ανεβαίνει ο αριθμός και μόλις άφηνε η πίεση κατέβαινε στο 0 ..τώρα πως μετριούνται και πόσο είχα δεν μου είπαν να σου πω την αλήθεια! 

Πονεμένη ιστορία η βοήθεια στο σπίτι.. ίσως να μπορεί μέχρι ένα βαθμό ο μπαμπάς μου..θα δείξει! Σε ευχαριστώ πάντως! 

Κ εγώ δεν θα το άφηνα να τραβήξει μέχρι την Τρίτη να σου πω την αλήθεια μου. Είναι σχεδόν μια βδομάδα κ οι πολλές συσπάσεις μπορεί να δημιουργήσουν αλλά προβλήματα. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , modena είπε:

Καλά έκανες κορίτσι μου! Αν είναι δυνατόν να μην ενδιαφερθεί! Σε άλλον γιατρό να έχεις σωστή καθοδήγηση κ παρακολούθηση! Ευτυχώς που το προλάβατε! Μπήκες κ στον έβδομο βλέπω! Όλα καλά!!! 

Ναι!! Κ εγώ από το κινητό θα μπω! Μπες να γραφτείς να σου στείλουν το λινκ, να κατεβάσεις το app κ είσαι έτοιμη!

Κ εγώ δεν θα το άφηνα να τραβήξει μέχρι την Τρίτη να σου πω την αλήθεια μου. Είναι σχεδόν μια βδομάδα κ οι πολλές συσπάσεις μπορεί να δημιουργήσουν αλλά προβλήματα. 

Εχω δήλωση συμμετοχή αλλά έλεγα οτι απο το κινητό δεν θα μπορώ να μπω!!!τέλεια, θα μπω τώρα να το τακτοποιησω!!! 

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Πονεμένη ιστορία η κυτταριτιδα κορίτσια!μου εχει φτάσει στο γόνατο και είμαι 54 κιλά τώρα!μέχρι να γέννησω θα είναι στον αστράγαλο!εχω φρικαρει!!!

Τι παιζει με την κυτταριτιδα??? Κ γω τη βλεπω κ με βλεπει 3 μερες τωρα. Ασε που στις αδυνατες φαινεται χειροτερα!


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , modena είπε:

Καλά έκανες κορίτσι μου! Αν είναι δυνατόν να μην ενδιαφερθεί! Σε άλλον γιατρό να έχεις σωστή καθοδήγηση κ παρακολούθηση! Ευτυχώς που το προλάβατε! Μπήκες κ στον έβδομο βλέπω! Όλα καλά!!! 

Ναι!! Κ εγώ από το κινητό θα μπω! Μπες να γραφτείς να σου στείλουν το λινκ, να κατεβάσεις το app κ είσαι έτοιμη!

Κ εγώ δεν θα το άφηνα να τραβήξει μέχρι την Τρίτη να σου πω την αλήθεια μου. Είναι σχεδόν μια βδομάδα κ οι πολλές συσπάσεις μπορεί να δημιουργήσουν αλλά προβλήματα. 

Θα δω πως θα πάει και σήμερα και αύριο αν συνεχίσουν θα πάω..και ο Θεός βοηθός! Οι συσπάσεις αν συνεχιστούν μου είπαν θα ανοίξουν τον τράχηλο και η συνέχεια νομίζω είναι γνωστή...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , samiam είπε:

Τι παιζει με την κυτταριτιδα??? Κ γω τη βλεπω κ με βλεπει 3 μερες τωρα. Ασε που στις αδυνατες φαινεται χειροτερα!

Ναι αστα! Εγώ είχα μόνο στους γλουτούς κ τώρα βλέπω κ εγώ σε όλο το πόδι.. Ντρέπομαι να βάλω μαγιό.. 

πρίν από 1 λεπτό , Zouzou94 είπε:

Θα δω πως θα πάει και σήμερα και αύριο αν συνεχίσουν θα πάω..και ο Θεός βοηθός! Οι συσπάσεις αν συνεχιστούν μου είπαν θα ανοίξουν τον τράχηλο και η συνέχεια νομίζω είναι γνωστή...

Ναι γι'αυτό σου το πα.. μην φτάσεις σε αυτό το σημείο.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καταρχήν χρειάζεται ψυχραιμία κοπέλα μου!!!και για τα δύο μωρακια σου!!!εύχομαι για την μικρή σου να πάνε ολα καλά και να ξεπερασετε γρήγορα οτι έχει προκύψει!εγω λεω να πας νωρίτερα στον γιατρό σου να σε δει για παν ενδεχόμενο γιατί μέχρι την άλλη τρίτη είναι σχεδόν μια βδομάδα!να σου δώσει τοκολυτικά για νσ γλιτωσεις και την εισαγωγή αν είναι εφικτό!πήγαινε και βλέπεται πως θα κινηθειτε αλλά μην το αφήσεις!

Περνώ τηλέφωνα να τον βρω αλλά όλο κατειλημμένο είναι.. σε ευχαριστώ πολύ,αλλά δυστυχώς δεν ξεπερνιέται μόνο συνηθίζεται νέος τρόπος ζωής! Θα δω πως θα πάει η μέρα σήμερα και ελπίζω να καταφέρω να μιλήσω μαζί του! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , samiam είπε:

Τι παιζει με την κυτταριτιδα??? Κ γω τη βλεπω κ με βλεπει 3 μερες τωρα. Ασε που στις αδυνατες φαινεται χειροτερα!

Αυτό που το πας;;;μα να είμαι 54 κιλά με μια σταλιά μπουτακια και να εχω γεμίσει κυτταριτιδα;;;παίζει ρόλο σίγουρα και η ακινησία σε εμάς!βοηθάει λίγο παραπάνω να δημιουργηθεί!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , modena είπε:

Ναι αστα! Εγώ είχα μόνο στους γλουτούς κ τώρα βλέπω κ εγώ σε όλο το πόδι.. Ντρέπομαι να βάλω μαγιό.. 

Ναι γι'αυτό σου το πα.. μην φτάσεις σε αυτό το σημείο.

Να'σαι καλά! Είμαι καλύτερα από χτες αλλά αν δεν δω βελτίωση αύριο θα πάω,όσο η μικρή θα είναι νήπια, να είμαι πιο ήσυχη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Περνώ τηλέφωνα να τον βρω αλλά όλο κατειλημμένο είναι.. σε ευχαριστώ πολύ,αλλά δυστυχώς δεν ξεπερνιέται μόνο συνηθίζεται νέος τρόπος ζωής! Θα δω πως θα πάει η μέρα σήμερα και ελπίζω να καταφέρω να μιλήσω μαζί του! 

Τι να πω....καταλαβα οτι ειναι κατι σημαντικο!Να είναι γερή έχει σημασία!σε όλα τα αλλά θα προσαρμοστειτε και θα τα βρείτε με την μικρούλα σου!εύχομαι τα καλύτερα και για την μικρή και για τον μπεμπη!

Προσπάθησε και λίγο αργότερα αλλιώς θα τον βρεις σίγουρα αύριο!λίγο προσοχή  μονο μέχρι να πας!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex_mfpm είπε:

Καλησπέρα, εχω γεννήσει τα δυο απο τα τέσσερα στο Λητω και  τώρα θα γεννήσω εκεί και το νεο μου μπεμπακι... σε γενικές γραμμές εχω μείνει πολυ ευχαριστημένη και μπορω να πω ότι κα8 οι μαίες ειναι ευγενέστατες και αν δείξεις καλή διάθεση σε βοηθάμε πολυ με τον θηλασμό ...

Πολύ ωραία. Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι έκλεισα ραντεβού να κάνω το doppler εκεί. Την εξέταση την κάνει εμβρυολογος?  Να φανταστώ δίνουν φωτογραφιες απο τον υπέρηχο. Βγάζουν βίντεο η 3d? Και αν βγάζουν κοστίζει κάτι παραπάνω?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Πολύ ωραία. Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι έκλεισα ραντεβού να κάνω το doppler εκεί. Την εξέταση την κάνει εμβρυολογος?  Να φανταστώ δίνουν φωτογραφιες απο τον υπέρηχο. Βγάζουν βίντεο η 3d? Και αν βγάζουν κοστίζει κάτι παραπάνω?

Πότε εκλεισες τελικά;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τι να πω....καταλαβα οτι ειναι κατι σημαντικο!Να είναι γερή έχει σημασία!σε όλα τα αλλά θα προσαρμοστειτε και θα τα βρείτε με την μικρούλα σου!εύχομαι τα καλύτερα και για την μικρή και για τον μπεμπη!

Προσπάθησε και λίγο αργότερα αλλιώς θα τον βρεις σίγουρα αύριο!λίγο προσοχή  μονο μέχρι να πας!

Που θα πάει θα βρούμε την άκρη! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως...ξεκούραση μέχρι να καταφέρω να επικοινωνήσω είτε να πάω από κοντά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Πολύ ωραία. Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι έκλεισα ραντεβού να κάνω το doppler εκεί. Την εξέταση την κάνει εμβρυολογος?  Να φανταστώ δίνουν φωτογραφιες απο τον υπέρηχο. Βγάζουν βίντεο η 3d? Και αν βγάζουν κοστίζει κάτι παραπάνω?

Β άδικα για το Doppler δεν ξέρω γιατι εμένα το κανει ο δικός μου γιατρός αλλά νομίζω πως έμβρυο λόγος θα το κανει αλλά δεν νομίζω να δίνουν κάποιο dvd γιατι εστιάζουν στον πλακούντα και στην μήτρα όποτε ίσως να μη δίνουν ... ούτε ξέρω για το κοστος πάντως πρέπει να ειναι πιο οικονομική απο τις άλλες δυο μιας και ειναι πιο απλή σαν εξεταση

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Zouzou94 είπε:

Θα δω πως θα πάει και σήμερα και αύριο αν συνεχίσουν θα πάω..και ο Θεός βοηθός! Οι συσπάσεις αν συνεχιστούν μου είπαν θα ανοίξουν τον τράχηλο και η συνέχεια νομίζω είναι γνωστή...

Μια από τα ίδια με τις συσπάσεις. Εγώ θα ξεκινήσω αύριο κρέμα.

πρίν από 18 λεπτά , Alex_mfpm είπε:

Β άδικα για το Doppler δεν ξέρω γιατι εμένα το κανει ο δικός μου γιατρός αλλά νομίζω πως έμβρυο λόγος θα το κανει αλλά δεν νομίζω να δίνουν κάποιο dvd γιατι εστιάζουν στον πλακούντα και στην μήτρα όποτε ίσως να μη δίνουν ... ούτε ξέρω για το κοστος πάντως πρέπει να ειναι πιο οικονομική απο τις άλλες δυο μιας και ειναι πιο απλή σαν εξεταση

Σ'ευχαριστώ πολύ. Αν του ζητήσω 3d λες να κάνει?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μια από τα ίδια με τις συσπάσεις. Εγώ θα ξεκινήσω αύριο κρέμα.

Σ'ευχαριστώ πολύ. Αν του ζητήσω 3d λες να κάνει?

Αυτό νομίζω σίγουρα θα στο κανει δεν ειναι κατι δύσκολο όποτε φαντάζομαι θα στο κανει... γιατι όχι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...