Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ελπίζω όλες να είμαστε καλά!

Σήμερα πάω γιατρό,να δούμε τράχηλο πάλι. Ελπίζω να έμεινε σταθερός, γύρω στο 2,3 εκ. που ήταν την περασμένη εβδομάδα. Ενώ μου είχε πει ο γιατρός να βγω για καφέ,ο άντρας μου δε με πάει πουθενά, φοβάται πάρα πολύ.

Αυτή η κλεισούρα μου κοστίζει πάρα πολύ,η ψυχολογία είναι χάλια.

Έχω κι έναν πολύ άσχημο πόνο όλη μέρα στο αριστερό πλευρό, ακριβώς κάτω από το στήθος,που με τρελαίνει και σφαδαζω συνεχώς.

Σήμερα είμαι 29+4, ελπίζω η 32η να έρθει σύντομα!!!

Σας φιλώ

Καλημέρα!!!εύχομαι να έχει παραμένει σταθερός!την πέμπτη που μου έβαλε τον πεσσό 2,3 είχε πάει και εμένα!!!

Για ενα καφέ να σε πηγαίνει πες του απο την στιγμή που το επιτρέπει ο γιατρός!χωρίς να περπατησεις καθόλου όμως!να δείτε οτι όλα είναι καλά, και ξανασυζητησε το με τον γιατρό για να το ξανα ακούσει και από τον  γιατρό!

Και εγω σήμερα που θα παω να ελενξουμε οτι όλα είναι καλά με τον πεσσό, αν μου πει οτι μπορώ μια φορά την βδομάδα να με πηγαινει για ενα καφέ, θα πηγαίνω!μου είπε βέβαια οτι δεν θα κάνω οτι θέλω, απλά θα είμαι λίγο πιο άνετη σε αυτά που κάνω ήδη!θα δειξει το βράδυ!

2 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε?? Από βδομάδα εδώ ξεκινάμε μαθήματα ανώδυνου τοκετού, ήρθε ο καιρός για τον μήνα μας. Όποιες μπορείτε ψαχτειτε να προλάβετε να εγγραφείτε. Εμείς έχουμε ακόμη μια εβδομάδα για να σταματήσουμε από την δουλειά κ ανυπομονούμε, μάνα και γιός.. :-D Άντε να ξεκινήσουμε το παιδικό δωμάτιο!! Που χαθήκατε οι υπόλοιπες? Δύο τρία κορίτσια βλέπω μόνο..

Μπράβο αγάπη!!!αν με αφήσει θα παω και εγω!μετά την 32η βδομάδα βέβαια γιατί μέχρι τότε δεν θα με αφήσει!

Τίποτα δεν έμεινε, μετά ξεκούραση και χαλάρωση!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα!!!εύχομαι να έχει παραμένει σταθερός!την πέμπτη που μου έβαλε τον πεσσό 2,3 είχε πάει και εμένα!!!

Για ενα καφέ να σε πηγαίνει πες του απο την στιγμή που το επιτρέπει ο γιατρός!χωρίς να περπατησεις καθόλου όμως!να δείτε οτι όλα είναι καλά, και ξανασυζητησε το με τον γιατρό για να το ξανα ακούσει και από τον  γιατρό!

Και εγω σήμερα που θα παω να ελενξουμε οτι όλα είναι καλά με τον πεσσό, αν μου πει οτι μπορώ μια φορά την βδομάδα να με πηγαινει για ενα καφέ, θα πηγαίνω!μου είπε βέβαια οτι δεν θα κάνω οτι θέλω, απλά θα είμαι λίγο πιο άνετη σε αυτά που κάνω ήδη!θα δειξει το βράδυ!

Μπράβο αγάπη!!!αν με αφήσει θα παω και εγω!μετά την 32η βδομάδα βέβαια γιατί μέχρι τότε δεν θα με αφήσει!

Τίποτα δεν έμεινε, μετά ξεκούραση και χαλάρωση!!!

Μα το περίεργο είναι ότι ο γιατρός μου δε συστήνει την κατάκλιση,το αντίθετο, μάλιστα, θεωρεί ότι ο τράχηλος δεν επηρεάζεται από την κούραση. Εγώ βέβαια διαφωνώ σε αυτό.Να φανταστείς και στο 1,5 εκ. που έφτασε,δε μου είπε να ξαπλώσω. Αλλά καταλαβαίνεις πως είμαι ψυχολογικά, γιατί κι εσύ το ίδιο τραβάς.

Τώρα με τον πεσσο,θα μακρύνει ο τράχηλος ή απλά θα μείνει σταθερός?

Εύχομαι να τα πας καλά κι εσύ σήμερα!!

Τα λέμε αργότερα λοιπόν με τα νέα μας!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , katia2018 είπε:

Μα το περίεργο είναι ότι ο γιατρός μου δε συστήνει την κατάκλιση,το αντίθετο, μάλιστα, θεωρεί ότι ο τράχηλος δεν επηρεάζεται από την κούραση. Εγώ βέβαια διαφωνώ σε αυτό.Να φανταστείς και στο 1,5 εκ. που έφτασε,δε μου είπε να ξαπλώσω. Αλλά καταλαβαίνεις πως είμαι ψυχολογικά, γιατί κι εσύ το ίδιο τραβάς.

Τώρα με τον πεσσο,θα μακρύνει ο τράχηλος ή απλά θα μείνει σταθερός?

Εύχομαι να τα πας καλά κι εσύ σήμερα!!

Τα λέμε αργότερα λοιπόν με τα νέα μας!!

Ο γιατρός μου,μου έχει πεί οτι δεν μεγαλώνει!να παραμένει σταθερός θέλουμε!και γενικά να αντέξει στην πίεση, γιατί είναι το κεφαλακι της πολυ χαμηλά και τον πιέζει πολύ!τον πεσσό τον βαλαμε για μεγαλύτερη ασφάλεια,σε συνδιασμό με την ξάπλα και την προγεστερόνη!

Και εγω διαφωνω,γιατί η παραπάνω πίεση που ασκείται στον τράχηλο από την ορθοστασία ή το περπάτημα θα τον μικρύνουν κι άλλο και θα προκαλέσουν τοκετό!για αυτό σε βάζουν να περπατας στο τέλος, για να μαλακώσει και να μικρύνει ο τράχηλος για να γεννήσεις!εμενα ο γιατρός μου γενικά δεν είναι αγχωτικος, ούτε υπερβολικός!και για να με βάλει σε ακινησία, αυτό θα πρέπει να κάνω!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , katia2018 είπε:

Μα το περίεργο είναι ότι ο γιατρός μου δε συστήνει την κατάκλιση,το αντίθετο, μάλιστα, θεωρεί ότι ο τράχηλος δεν επηρεάζεται από την κούραση. Εγώ βέβαια διαφωνώ σε αυτό.Να φανταστείς και στο 1,5 εκ. που έφτασε,δε μου είπε να ξαπλώσω. Αλλά καταλαβαίνεις πως είμαι ψυχολογικά, γιατί κι εσύ το ίδιο τραβάς.

Τώρα με τον πεσσο,θα μακρύνει ο τράχηλος ή απλά θα μείνει σταθερός?

Εύχομαι να τα πας καλά κι εσύ σήμερα!!

Τα λέμε αργότερα λοιπόν με τα νέα μας!!

η κατακλιση βοηθαει στο να μην κανει συσπασεις η μητρα οχι για να μεγαλωσει ο τραχηλος.  ενας μηνας μιση μηνας εμεινε κ θα μπεις στο μηνα σου οποτε εισαι εισαι πολυ καλα μην το σκεφτεσε καν. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Ο γιατρός μου,μου έχει πεί οτι δεν μεγαλώνει!να παραμένει σταθερός θέλουμε!και γενικά να αντέξει στην πίεση, γιατί είναι το κεφαλακι της πολυ χαμηλά και τον πιέζει πολύ!τον πεσσό τον βαλαμε για μεγαλύτερη ασφάλεια,σε συνδιασμό με την ξάπλα και την προγεστερόνη!

Και εγω διαφωνω,γιατί η παραπάνω πίεση που ασκείται στον τράχηλο από την ορθοστασία ή το περπάτημα θα τον μικρύνουν κι άλλο και θα προκαλέσουν τοκετό!για αυτό σε βάζουν να περπατας στο τέλος, για να μαλακώσει και να μικρύνει ο τράχηλος για να γεννήσεις!εμενα ο γιατρός μου γενικά δεν είναι αγχωτικος, ούτε υπερβολικός!και για να με βάλει σε ακινησία, αυτό θα πρέπει να κάνω!

Έτσι είναι, συμφωνώ απόλυτα για την κατάκλιση.Φυσικα και όσο βαραίνει το μωρό, πιέζει προς τα κάτω.Ειναι ο νόμος της βαρύτητας, λογικό είναι.

Ο πεσσος έχει ανάλογα αποτελέσματα με την περίδεση?

1 hour ago, linaa είπε:

η κατακλιση βοηθαει στο να μην κανει συσπασεις η μητρα οχι για να μεγαλωσει ο τραχηλος.  ενας μηνας μιση μηνας εμεινε κ θα μπεις στο μηνα σου οποτε εισαι εισαι πολυ καλα μην το σκεφτεσε καν. 

Έχεις δίκιο, οι συσπάσεις είναι που προκαλούν μείωση τραχήλου κι από τη στιγμή που αυτές προκαλούνται και από το περπάτημα και ορθοστασία,θα πρέπει να προσέχουμε.

Έχω 42 μέρες μέχρι να μπω στο μήνα μου....έτσι τις μετράω και τις σβήνω σε χαρτί....σαν κατάδικος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγώ έχω από το Σάββατο συσπάσεις. Και διάβασα αυτά που λέτε τώρα και αγχώθηκα λίγο. Σήμερα δεν είχα πολύ όρεξη και δεν έχω κάνει τίποτα. Είμαι ξάπλα και βλέπω τηλεόραση. Μέχρι στιγμής σήμερα δύο φορές είχα συσπάσεις. Και είμαι ξάπλα άμα σηκωθώ δηλαδή θα έχω περισσότερες συσπάσεις.?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΝΙΝΙΑ ΣΑΣ........ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΜΑΙ....ΣΤΑΘΕΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.....ΛΙΓΑ ΥΓΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ....ΕΠΙΣΗΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΤΗ ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΓΑΜΩΤΟ ΜΟΥ.........ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΚΥΜΑΤΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΚΕΦΙΑ......ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΖΕΤ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ ΒΕΒΑΙΑ......ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ....ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ.......ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.....ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ....ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΟΧΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΚΑΜΙΑ ΣΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΓΧΟΣ ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ.....ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΚΟΜΗ....ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΝΤΩΣ Η ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 80 ΠΑΝΤΑ....ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΤΗΝ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ.....ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΧΟΥΜΕ ΑΣΑΝΣΕΡ ΕΝΩ ΕΔΩ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΤΗ ΣΚΑΛΑ ΔΥΟ ΤΡΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ.....ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ.....ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΩΣ....ΤΑ ΚΙΛΑ ΔΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑΩ...ΦΟΒΑΜΑΙ......

πρίν από 3 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσια εγώ έχω από το Σάββατο συσπάσεις. Και διάβασα αυτά που λέτε τώρα και αγχώθηκα λίγο. Σήμερα δεν είχα πολύ όρεξη και δεν έχω κάνει τίποτα. Είμαι ξάπλα και βλέπω τηλεόραση. Μέχρι στιγμής σήμερα δύο φορές είχα συσπάσεις. Και είμαι ξάπλα άμα σηκωθώ δηλαδή θα έχω περισσότερες συσπάσεις.?

ΠΩΣ ΤΙΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΩΡΕ???? ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ???? ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΠΑΣΗ? ΕΧΕΙΣ ΠΟΝΟ???? ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ....Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΞΑΠΛΩΣΩ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΟΥΡΛΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΑΣΗ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΝΙΝΙΑ ΣΑΣ........ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΜΑΙ....ΣΤΑΘΕΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.....ΛΙΓΑ ΥΓΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ....ΕΠΙΣΗΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΤΗ ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΓΑΜΩΤΟ ΜΟΥ.........ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΚΥΜΑΤΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΚΕΦΙΑ......ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΖΕΤ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ ΒΕΒΑΙΑ......ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ....ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ.......ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.....ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ....ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΟΧΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΚΑΜΙΑ ΣΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΓΧΟΣ ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ.....ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΚΟΜΗ....ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΝΤΩΣ Η ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 80 ΠΑΝΤΑ....ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΤΗΝ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ.....ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΧΟΥΜΕ ΑΣΑΝΣΕΡ ΕΝΩ ΕΔΩ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΤΗ ΣΚΑΛΑ ΔΥΟ ΤΡΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ.....ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ.....ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΩΣ....ΤΑ ΚΙΛΑ ΔΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑΩ...ΦΟΒΑΜΑΙ......

ΠΩΣ ΤΙΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΩΡΕ???? ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ???? ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΠΑΣΗ? ΕΧΕΙΣ ΠΟΝΟ???? ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ....Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΞΑΠΛΩΣΩ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΟΥΡΛΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΑΣΗ....

Νιώθεις καπως σαν πίεση στην κοιλιά. Βγαίνει ελαφρος προς τα έξω και γίνεται σαν πέτρα. Αν την πιέσεις την κοιλιά σου με τα δάχτυλα σου ειναι μαλακή κανονικα όταν έχεις σύσπαση δεν κουνιέται καθόλου η κοιλιά σου. 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Νιώθεις καπως σαν πίεση στην κοιλιά. Βγαίνει ελαφρος προς τα έξω και γίνεται σαν πέτρα. Αν την πιέσεις την κοιλιά σου με τα δάχτυλα σου ειναι μαλακή κανονικα όταν έχεις σύσπαση δεν κουνιέται καθόλου η κοιλιά σου. 

gia posi ora niotheis autin tin piesi??? 


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μέχρι στιγμής όσες φορές το έχω νιώσει είναι για λιγότερο από λεπτό 

pantos diavasa oti sispaseis ine fisiologikes ke ofelimes apo do ke pera giati i mitra ine enas mis pou prepei na proetoimastei gia ton toketo...oso de niotheis pono i den kratane oli mera min anisixeis


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenistam είπε:

pantos diavasa oti sispaseis ine fisiologikes ke ofelimes apo do ke pera giati i mitra ine enas mis pou prepei na proetoimastei gia ton toketo...oso de niotheis pono i den kratane oli mera min anisixeis

Ναι απο εδω και πέρα θα έχουμε συσπάσεις Το θέμα είναι ο τράχηλος όμως. Οι συσπάσεις μικραίνουν τον τράχηλο. Γι'αυτό ανησυχώ.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ναι απο εδω και πέρα θα έχουμε συσπάσεις Το θέμα είναι ο τράχηλος όμως. Οι συσπάσεις μικραίνουν τον τράχηλο. Γι'αυτό ανησυχώ.

min anisixeis an den exeis apo prin idi poli mikro traxilo....apo do ke pera etsi kai allios stadiaka tha mazeuei....apla otan pas gia iperixo pes tis anisixises sto giatro sou ke ekeinos tha se kathisixasei.....min agxonese....

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katia2018 είπε:

Έτσι είναι, συμφωνώ απόλυτα για την κατάκλιση.Φυσικα και όσο βαραίνει το μωρό, πιέζει προς τα κάτω.Ειναι ο νόμος της βαρύτητας, λογικό είναι.

Ο πεσσος έχει ανάλογα αποτελέσματα με την περίδεση?

Έχεις δίκιο, οι συσπάσεις είναι που προκαλούν μείωση τραχήλου κι από τη στιγμή που αυτές προκαλούνται και από το περπάτημα και ορθοστασία,θα πρέπει να προσέχουμε.

Έχω 42 μέρες μέχρι να μπω στο μήνα μου....έτσι τις μετράω και τις σβήνω σε χαρτί....σαν κατάδικος....

Ο πεσσός μπορεί να μπει και σε μεγάλη βδομαδα, όπως τον έβαλα εγω 27η και δεν έχεις κίνδυνο να προκαλέσει τοκετό όπως η περίδεση!δημιουργεί παραπάνω υγρά και μπορεί να δημιουργηθεί μικρόβιο και οταν μπαίνει για πολυ καιρό μου είπε ο γιατρός οτι πρέπει να βγαίνει, να καθαρίζεται(μπαίνει σε ενα ειδικό υγρό) να πέρνει 2-3 αέρα η περιοχή και μετά ξανα τοποθετείται!εγω ευτυχώς 2 μήνες θα τον εχω οπότε λογικά δεν θα χρειαστεί!ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω οτι υπάρχει περίπτωση να τον ξαναβάλει!

Γενικά οσο διάβασα για κοπέλες που είχαν πεσσό δεν γέννησε καμία νωρίτερα, πριν της τον βγάλουν!σίγουρα έχεις μια ασφάλεια παραπάνω με τον πεσσό, ειδικά οταν τρώει τόσο ζόρι από το μωρο ο ήδη κοντός τράχηλος!τον χρησιμοποιούν και μετά από περίδεση!και φυσικά το κόστος δεν έχει καμία σχέση της περιδεσης με τον πεσσό!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό να φέρετε όλες τα καλύτερα νέα από τους γιατρούς σας! Περιμένουμε νέα! @Χαρά Τριανταφυλλακι. αφού θα δεις τον γιατρό σου μην αγχώνεσαι! Σίγουρα θα σου δώσει απαντήσεις που θα σε ηρεμήσουν! Με την ουρολοίμωξη τι έγινε;;

@elenistam εφόσον είναι όλα καλά με το μωράκι, νομίζω καλά κάνεις κ ασχολήσε με κάτι που σ'ευχαριστεί!Με μέτρο βέβαια!

@modena κ εγώ περιμένω να με ειδοποιήσουν από την κλινική που θα γεννήσω για τα μαθήματα, Ιούνιο μου είπαν κ ανυπομονώ! Εμείς το δωμάτιο θα το βαψουμε το άλλο ΣΚ κ μετά θα ξεκινήσω να το φτιάχνω! 

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...