Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Ας γνωριστούμε κ εμείς "του Αυγούστου"! Είμαι η Μαρία, 40 ετών κ περιμένουμε το 3ο. Έχουμε άλλα δύο αγόρια, 5μιση κ 19 μηνών. 

Μέχρι τώρα όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη, αναμένουμε την Αυχενική στος τέλος του μήνα. 

Εχω ιστορικό καθ' έξιν αποβολών κ το αναφέρω ως αισιόδοξο μήνυμα σε όποιες απασχολεί.. 

Καλή συνέχεια!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, maria_papa είπε:

Ας γνωριστούμε κ εμείς "του Αυγούστου"! Είμαι η Μαρία, 40 ετών κ περιμένουμε το 3ο. Έχουμε άλλα δύο αγόρια, 5μιση κ 19 μηνών. 

Μέχρι τώρα όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη, αναμένουμε την Αυχενική στος τέλος του μήνα. 

Εχω ιστορικό καθ' έξιν αποβολών κ το αναφέρω ως αισιόδοξο μήνυμα σε όποιες απασχολεί.. 

Καλή συνέχεια!!

 

Καλησπέρα!!! Εμενα το όνειρο σταματησε στις 23 Νοεμβρίου,  οπότε και εμαθα πως η καρδιά του μωρού μου δεν χτυπούσε πια... Θα ηθελες να πεις 2 λόγια για το ιστορικό σου?? Όσο περνάει ο καιρός νιωθω πολύ χάλια και απελπιζομαι.. Ιστορίες σαν τη δικια σου μου δίνουν κουράγιο... 

Να σου ευχηθώ καλή χρονιά και με το καλο το μωράκι σου!!! Να ζητήσω συγνώμη απο οσες διαβάσουν το λυπηρο μήνυμα μου,  αλλα αυτη τη στιγμή εχω αναγκη να ακούσω για θετικη έκβαση εγκυμοσυνης μετά από αποβολη... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου @maria_papa καλώς ήρθες με το καλό και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Είμαι κι εγώ μανούλα Αυγούστου αλλά πιάσαμε την κουβέντα στις μανούλες Ιουλίου, εκεί θα βρεις κι άλλες μανούλες Αυγούστου! Ποια είναι η ΠΗΤ σου; Εμένα δεν μου έχει πει ο γιατρός ακόμη αλλά οι εφαρμογές βγάζουν 6/8. Αυχενική έχω 22/1, εσύ; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

@anemoni1989 λυπάμαι πολύ. Κάπου διάβασα την ιστορία σου. Κουράγιο, είσαι μικρή (του ‘89 σωστά;) και θα τα καταφέρεις σίγουρα! Ξεκινήσατε προσπάθειες;


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Είμαι η Τίνα! Είμαι καινούρια στο φόρουμ! Πρώτα ο Θεός (γιατί δεν πάνε και όλα καλά) θα γίνω και εγώ μαμά τέλος Αυγούστου... Με το καλό σε όλες μας... anemoni1989 λυπάμαι πάρα πολύ... Δυστυχώς δεν υπάρχουν λόγια σε τέτοιες περιπτώσεις... 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!  Κ εγώ όπως και η @Koulouri πιάσαμε κουβεντούλα κ στις Μανούλες Ιουλίου! ΠΗΤ η γιατρός μου έδωσε 11/8 και αυχενική έχω στις 26! 

Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα κατ'ευχή και να δούμε τα υγιή μωρά μας τον Αύγουστο!

@anemoni1989 μην απογοητεύεσαι! Το 2018 ίσως είναι η χρονιά που θα πιάσεις το σπορακι σου! Με όλη μου την καρδιά σου εύχομαι να μείνεις εγκυουλα σε ένα υγιές μωράκι σύντομα!!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κ από εμένα κορίτσια!!! Έχω κ εγώ ένα αγοράκι 15 μηνών κ αν όλα πάνε καλά προς τα τέλη Αυγούστου θα έχουμε ένα ακόμη μωράκι!! Βέβαια λίγο περίπλοκη ακόμη η κατάσταση... Είδαμε καρδούλα να χτυπάει αλλά δεν ακούσαμε... Την Κυριακή έχω γιατρο!!!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα κορίτσια!!! Έχω κ εγώ ένα αγοράκι 15 μηνών κ αν όλα πάνε καλά προς τα τέλη Αυγούστου θα έχουμε ένα ακόμη μωράκι!! Βέβαια λίγο περίπλοκη ακόμη η κατάσταση... Είδαμε καρδούλα να χτυπάει αλλά δεν ακούσαμε... Την Κυριακή έχω γιατρο!!!

Και εγώ μια από τα ίδια είμαι... Μόνο που έχω κάποια θεματακια παραπάνω... Να μην τα πολυλογώ αποκόλληση αίμα και μικρό έμβρυο... Τρίτη έχω ραντεβού... Μακάρι να μας πάνε όλα καλά... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε;; Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχετε μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! @marakiinlove σε ποια εβδομάδα πήγες και δεν ακούσατε καρδούλα;; @Τίνα28 έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις με αιμορραγία αλλά στο τέλος ήρθε ενα υγιές μωράκι! Την Τρίτη που θα πας στο γιατρό θα μας πεις τι σου είπε και ο ίδιος!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! @marakiinlove μήπως ήταν πολύ νωρίς; Θετικές σκέψεις! @Τίνα28 καλώς ήρθες, εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Υπομονή και ξεκούραση.

Εγώ έκλεισα αυχενική 24/1 απόγευμα και ανυπομονώ.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2018 at 7:16 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα!!! Εμενα το όνειρο σταματησε στις 23 Νοεμβρίου,  οπότε και εμαθα πως η καρδιά του μωρού μου δεν χτυπούσε πια... Θα ηθελες να πεις 2 λόγια για το ιστορικό σου?? Όσο περνάει ο καιρός νιωθω πολύ χάλια και απελπιζομαι.. Ιστορίες σαν τη δικια σου μου δίνουν κουράγιο... 

Να σου ευχηθώ καλή χρονιά και με το καλο το μωράκι σου!!! Να ζητήσω συγνώμη απο οσες διαβάσουν το λυπηρο μήνυμα μου,  αλλα αυτη τη στιγμή εχω αναγκη να ακούσω για θετικη έκβαση εγκυμοσυνης μετά από αποβολη... 

καταρχην κοριτσια με το καλο τα μωρακια σας....!!!!!!!! anemoni μην απογοητευεσε ολα ειναι μεσα στη ζωη.. περιση τετοιον καιρο ειμουν και εγω εγκυος το δευτερο μου μωρακι θα ειμουν μανουλα αυγουστου και εγω.. αλλα τελικα παλινδομησε και ολα τελειωσα στις 14 γεναρη μενω παλι εγκυος με την πρωτη προσπαθεια τον μαιο... βιοχημικη και αυτη... και μετα ξανα εγκυος παλι με την πρωτη προσπαθεια τον αυγουστο και τωρα  βρησκομαι στην 23 εβδομαδα κυησης....!!!!! σου ευχομαι συντομα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου και ενα υγειη μωρο στην αγκαλια σου..!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε;; Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχετε μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! @marakiinlove σε ποια εβδομάδα πήγες και δεν ακούσατε καρδούλα;; @Τίνα28 έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις με αιμορραγία αλλά στο τέλος ήρθε ενα υγιές μωράκι! Την Τρίτη που θα πας στο γιατρό θα μας πεις τι σου είπε και ο ίδιος!

 

πρίν από 47 λεπτά , Koulouri είπε:

Γεια σας κορίτσια! @marakiinlove μήπως ήταν πολύ νωρίς; Θετικές σκέψεις! @Τίνα28 καλώς ήρθες, εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Υπομονή και ξεκούραση.

Εγώ έκλεισα αυχενική 24/1 απόγευμα και ανυπομονώ.

Εννοείται σκέφτομαι μόνο θετικά....υπερηχογραφικά ήμουν 6κ1... Είναι μια καθηστεριμενη σύλληψη.... Γτ υπερηχογραφικά είμαι μια εβδομάδα πίσω! Κ λογικό γτ ο κύκλος μου είναι από 30 έως 35 μέρες... Η γιατρός είναι αισιόδοξη οπότε μέχρι κάτι να αλλάξει θα είμαι κ εγώ!!!! Με το καλό οι αυχενικες κορίτσια... Από Αθήνα είστε? Εγώ που την κάνω Θεσσαλονίκη στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μυ την έκανα στον Αρναούτογλου κ είναι φοβερός!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@marakiinlove εγώ μένω Ξάνθη και θα μου την κάνει κ εμένα ο Αρναούτογλου που έχει ιατρείο κ εδώ! Θελω όμως να γεννήσω Θεσσαλονίκη γιατί κατάγομαι από εκεί και νιώθω περισσότερη ασφάλεια για κάποιο λόγο! Είμαι στη φάση που προσπαθώ να αποφασίσω τι να κάνω, γιατί θα χρειαστεί να βρω φυσικά και άλλο γιατρό.. Εσύ πού γεννησες το πρώτο σου παιδάκι;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι ο αρναουτογλου εξαιρετικος!

Αγκουστα αν χρειαζεσαι κτ κυριως για ξανθη στο νοσοκομειο ευχαριστως να σου απαντησω αν γνωριζω

Κ τα δυο μου παιδακια τα γεννησα εκει με καισαρικη.με παρακολουθει ο βλαχος.την πρωτη καισαρικη την εκανε η προσκυνητοπουλου,αλλα οσο να ναι εχω "δει" λιγο κ τους υπολοιπους

Link to comment
Share on other sites

@vikib εμένα με παρακολουθεί η Παπαδοπούλου και είμαι ευχαριστημένη προς το παρόν! Απλώς θα ήθελα να γεννήσω στην Θεσσαλονίκη για ψυχολογικούς λόγους επειδή έχω 1 χρόνο περίπου στην Ξάνθη!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

καταρχην κοριτσια με το καλο τα μωρακια σας....!!!!!!!! anemoni μην απογοητευεσε ολα ειναι μεσα στη ζωη.. περιση τετοιον καιρο ειμουν και εγω εγκυος το δευτερο μου μωρακι θα ειμουν μανουλα αυγουστου και εγω.. αλλα τελικα παλινδομησε και ολα τελειωσα στις 14 γεναρη μενω παλι εγκυος με την πρωτη προσπαθεια τον μαιο... βιοχημικη και αυτη... και μετα ξανα εγκυος παλι με την πρωτη προσπαθεια τον αυγουστο και τωρα  βρησκομαι στην 23 εβδομαδα κυησης....!!!!! σου ευχομαι συντομα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου και ενα υγειη μωρο στην αγκαλια σου..!!!!!

Σε ευχαριστώ πολυ!!! Ειμαι και εγω αρκετά αισιοδοξη,  αλλα όπως και να το κανουμε ενα αγκαθακι υπάρχει... Σου ευχομαι να σου πανε ολα πριμα!!! Καινσε ολα τα κορίτσια εδω με το καλο!!! Και να πάρουμε και εμεις σιγα σιγα σειρα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...