Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , katia2018 είπε:

Αυτό με τα σαμπουάν δεν το πίστευα,μέχρι που το έζησα. Παίζει πολύ ρόλο. Μπορεί να μη σε ενοχλούσε στο παρελθόν και τώρα με την εγκυμοσύνη να σε πειράζει. Τα παιδικά υποαλλεργικα είναι τα καλύτερα, δοκίμασε.

Ναι ναι....εχω ενα παιδικο υποαλλεργικο. Θα το χρησιμοποιησω σημερα...αν δω οτι παλι εχω φαγουρα θα ενημερωσω αυριο το γιατρο.

Εγω απο σαπουνι για τα χερι -ντετολ- ειχα γινει, ενα κοκκινο πραγμα...τα χεεια μου ηταν σαν μπλε...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες, 

Σας γράφω μετά από καιρό για να σας πω και γω την περιπέτεια που πέρασα. Όταν πήγα για β επιπέδου στις 22 εβδομάδες και ενώ το μωρό ήταν μια χαρά, βρέθηκα με πληρη εξάλειψη τραχήλου και δύο εκατοστά διαστολή! Πήγαινα δηλαδή για γέννα. Και για να σας προλάβω θα σας πω ότι ούτε συσπάσεις είχα ούτε πονους ούτε αίμα ούτε ένιωθα βάρος χαμηλά. Επίσης ο τοτε γιατρός μου δεν με είχε κοιτάξει  τον τράχηλο ποτέ  κολπικα. Για να μην τα πολυλογω, μπήκα νοσοκομείο και έκανα έκτακτη περίδεση τραχήλου η οποία δόξα τω θεώ είχε αίσιο αποτέλεσμα. Ευτυχώς δεν έσπασαν τα νερά μου και σήμερα 6 εβδομάδες μετά τα πράγματα βαίνουν καλώς. Έχω κάποιες λίγες μικρές ανώδυνες συσπάσεις μες στη μέρα αλλα δεν είναι ανησυχητικές. Είμαι γενικά ξάπλα ή καθιστή και βγαίνω μόνο για να πάω στον γιατρό. Παίρνω μαγνήσιο και adalat. Επίσης έκανα τις ενέσεις κορτιζόνης όταν ήμουν 24εβδομαδων για παν ενδεχόμενο. Οι δόσεις κορτιζόνης είναι 4. Κάνεις τις 2 την μια μέρα και την επόμενη μερα τις άλλες 2. Οπότε είμαι καλυμμένη μέχρι τέλους. Δεν χρειάζεται να κάνεις ενέσεις κάθε δυο βδομάδες όπως κάνανε παλιά. Αυτό μου είπαν όλοι οι γιατροί όταν ήμουν στο νοσοκομείο αλλά και ο δικός μου ο γιατρός που μου τις έκανε. Απλά θα τονίσω ότι εγώ κινδυνευα και κινδυνεύω με προωρότητα για αυτό και τις έκανα νωρίς. 

Ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος ότι θα φτάσουμε μέχρι τέλους. 

Εύχομαι καλή συνέχεια εγκυμοσύνης σε όλες και προσοχή στον τράχηλο σας! 

Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 7

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Maraki2018 είπε:

Καλημέρα σε όλες, 

Σας γράφω μετά από καιρό για να σας πω και γω την περιπέτεια που πέρασα. Όταν πήγα για β επιπέδου στις 22 εβδομάδες και ενώ το μωρό ήταν μια χαρά, βρέθηκα με πληρη εξάλειψη τραχήλου και δύο εκατοστά διαστολή! Πήγαινα δηλαδή για γέννα. Και για να σας προλάβω θα σας πω ότι ούτε συσπάσεις είχα ούτε πονους ούτε αίμα ούτε ένιωθα βάρος χαμηλά. Επίσης ο τοτε γιατρός μου δεν με είχε κοιτάξει  τον τράχηλο ποτέ  κολπικα. Για να μην τα πολυλογω, μπήκα νοσοκομείο και έκανα έκτακτη περίδεση τραχήλου η οποία δόξα τω θεώ είχε αίσιο αποτέλεσμα. Ευτυχώς δεν έσπασαν τα νερά μου και σήμερα 6 εβδομάδες μετά τα πράγματα βαίνουν καλώς. Έχω κάποιες λίγες μικρές ανώδυνες συσπάσεις μες στη μέρα αλλα δεν είναι ανησυχητικές. Είμαι γενικά ξάπλα ή καθιστή και βγαίνω μόνο για να πάω στον γιατρό. Παίρνω μαγνήσιο και adalat. Επίσης έκανα τις ενέσεις κορτιζόνης όταν ήμουν 24εβδομαδων για παν ενδεχόμενο. Οι δόσεις κορτιζόνης είναι 4. Κάνεις τις 2 την μια μέρα και την επόμενη μερα τις άλλες 2. Οπότε είμαι καλυμμένη μέχρι τέλους. Δεν χρειάζεται να κάνεις ενέσεις κάθε δυο βδομάδες όπως κάνανε παλιά. Αυτό μου είπαν όλοι οι γιατροί όταν ήμουν στο νοσοκομείο αλλά και ο δικός μου ο γιατρός που μου τις έκανε. Απλά θα τονίσω ότι εγώ κινδυνευα και κινδυνεύω με προωρότητα για αυτό και τις έκανα νωρίς. 

Ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος ότι θα φτάσουμε μέχρι τέλους. 

Εύχομαι καλή συνέχεια εγκυμοσύνης σε όλες και προσοχή στον τράχηλο σας! 

Σας φιλώ!

Επιτελους! Ουτως η αλλως οσες εχουν ανεπαρκεια τραχηλου κινδυνευουν απο προωρο τοκετο. Μπορει να ναι ολα καλα στην εξεταση κ να παει κατι στραβα μετα. Καθε μερα ειναι καινουρια μερα γι αυτο κ ο γυναικολογος σε παρακολουθει πιο συχνα. Τα φιλιαα μας!

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναι ναι....εχω ενα παιδικο υποαλλεργικο. Θα το χρησιμοποιησω σημερα...αν δω οτι παλι εχω φαγουρα θα ενημερωσω αυριο το γιατρο.

Εγω απο σαπουνι για τα χερι -ντετολ- ειχα γινει, ενα κοκκινο πραγμα...τα χεεια μου ηταν σαν μπλε...

Όλα θα πάνε καλά,θα δεις!

πρίν από 54 λεπτά , Maraki2018 είπε:

Καλημέρα σε όλες, 

Σας γράφω μετά από καιρό για να σας πω και γω την περιπέτεια που πέρασα. Όταν πήγα για β επιπέδου στις 22 εβδομάδες και ενώ το μωρό ήταν μια χαρά, βρέθηκα με πληρη εξάλειψη τραχήλου και δύο εκατοστά διαστολή! Πήγαινα δηλαδή για γέννα. Και για να σας προλάβω θα σας πω ότι ούτε συσπάσεις είχα ούτε πονους ούτε αίμα ούτε ένιωθα βάρος χαμηλά. Επίσης ο τοτε γιατρός μου δεν με είχε κοιτάξει  τον τράχηλο ποτέ  κολπικα. Για να μην τα πολυλογω, μπήκα νοσοκομείο και έκανα έκτακτη περίδεση τραχήλου η οποία δόξα τω θεώ είχε αίσιο αποτέλεσμα. Ευτυχώς δεν έσπασαν τα νερά μου και σήμερα 6 εβδομάδες μετά τα πράγματα βαίνουν καλώς. Έχω κάποιες λίγες μικρές ανώδυνες συσπάσεις μες στη μέρα αλλα δεν είναι ανησυχητικές. Είμαι γενικά ξάπλα ή καθιστή και βγαίνω μόνο για να πάω στον γιατρό. Παίρνω μαγνήσιο και adalat. Επίσης έκανα τις ενέσεις κορτιζόνης όταν ήμουν 24εβδομαδων για παν ενδεχόμενο. Οι δόσεις κορτιζόνης είναι 4. Κάνεις τις 2 την μια μέρα και την επόμενη μερα τις άλλες 2. Οπότε είμαι καλυμμένη μέχρι τέλους. Δεν χρειάζεται να κάνεις ενέσεις κάθε δυο βδομάδες όπως κάνανε παλιά. Αυτό μου είπαν όλοι οι γιατροί όταν ήμουν στο νοσοκομείο αλλά και ο δικός μου ο γιατρός που μου τις έκανε. Απλά θα τονίσω ότι εγώ κινδυνευα και κινδυνεύω με προωρότητα για αυτό και τις έκανα νωρίς. 

Ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος ότι θα φτάσουμε μέχρι τέλους. 

Εύχομαι καλή συνέχεια εγκυμοσύνης σε όλες και προσοχή στον τράχηλο σας! 

Σας φιλώ!

Μπράβο που βαίνεις καλώς!! Είναι πολύ δύσκολο αυτό που πέρασες, αλλά τα καταφέρνεις πολύ καλά! Σου εύχομαι να γεννήσεις ένα τελειομηνο μωράκι!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maraki2018 είπε:

Καλημέρα σε όλες, 

Σας γράφω μετά από καιρό για να σας πω και γω την περιπέτεια που πέρασα. Όταν πήγα για β επιπέδου στις 22 εβδομάδες και ενώ το μωρό ήταν μια χαρά, βρέθηκα με πληρη εξάλειψη τραχήλου και δύο εκατοστά διαστολή! Πήγαινα δηλαδή για γέννα. Και για να σας προλάβω θα σας πω ότι ούτε συσπάσεις είχα ούτε πονους ούτε αίμα ούτε ένιωθα βάρος χαμηλά. Επίσης ο τοτε γιατρός μου δεν με είχε κοιτάξει  τον τράχηλο ποτέ  κολπικα. Για να μην τα πολυλογω, μπήκα νοσοκομείο και έκανα έκτακτη περίδεση τραχήλου η οποία δόξα τω θεώ είχε αίσιο αποτέλεσμα. Ευτυχώς δεν έσπασαν τα νερά μου και σήμερα 6 εβδομάδες μετά τα πράγματα βαίνουν καλώς. Έχω κάποιες λίγες μικρές ανώδυνες συσπάσεις μες στη μέρα αλλα δεν είναι ανησυχητικές. Είμαι γενικά ξάπλα ή καθιστή και βγαίνω μόνο για να πάω στον γιατρό. Παίρνω μαγνήσιο και adalat. Επίσης έκανα τις ενέσεις κορτιζόνης όταν ήμουν 24εβδομαδων για παν ενδεχόμενο. Οι δόσεις κορτιζόνης είναι 4. Κάνεις τις 2 την μια μέρα και την επόμενη μερα τις άλλες 2. Οπότε είμαι καλυμμένη μέχρι τέλους. Δεν χρειάζεται να κάνεις ενέσεις κάθε δυο βδομάδες όπως κάνανε παλιά. Αυτό μου είπαν όλοι οι γιατροί όταν ήμουν στο νοσοκομείο αλλά και ο δικός μου ο γιατρός που μου τις έκανε. Απλά θα τονίσω ότι εγώ κινδυνευα και κινδυνεύω με προωρότητα για αυτό και τις έκανα νωρίς. 

Ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος ότι θα φτάσουμε μέχρι τέλους. 

Εύχομαι καλή συνέχεια εγκυμοσύνης σε όλες και προσοχή στον τράχηλο σας! 

Σας φιλώ!

Ευτυχως κορίτσι μου. Να είναι το τελευταίο. να σου πάνε όλα καλα... 

  • Ευχαριστώ 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Θα σου πω τι μου ειπε η μαμα μου. Καθε βραδυ κανω ντουζ.

Το δερμα μου ειναι αρκετα ξηρο.

Η φαγουρα με πιανει λιγο μετα το ντουζ

 Σημερα θα βαλω ενα παιδικο σαμπουαν που εχω.

Αν παλι εχω φαγουρα, θα παρω αυριο το πρωι το γιατρο. Αν δεν εχω με επηρεαζουν τα σαμπουαν...

Ιωαννα μου αυτο το εχω κ εγω κ πριν την εγκυμοσυνη κ τωρα . οχι παντα ομως. ειδικα αν ξυριστω , με πιανει τρελη φαγουρα στα ποδια. παρε παιδικο σαμπουαν κ θα εισαι καλυτερα πιστευω.

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ada32 είπε:

Ιωαννα μου αυτο το εχω κ εγω κ πριν την εγκυμοσυνη κ τωρα . οχι παντα ομως. ειδικα αν ξυριστω , με πιανει τρελη φαγουρα στα ποδια. παρε παιδικο σαμπουαν κ θα εισαι καλυτερα πιστευω.

Αντακι μου η αληθεις ειναι πως και γω χτες ξυριστηκα και ηταν εντονοτερο απο αλλες φορες...

Ωστοσο, θα χρησιμοποιησω για λιγες μερες ενς παιδικο-υποαλλεργικο και βλεπουμε.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αντακι μου η αληθεις ειναι πως και γω χτες ξυριστηκα και ηταν εντονοτερο απο αλλες φορες...

Ωστοσο, θα χρησιμοποιησω για λιγες μερες ενς παιδικο-υποαλλεργικο και βλεπουμε.

αστο απο το ξυρισμα ειναι !! την πατησα κ εγω!!! μαλιστα μια φορα εβαλα κ το conditioner σωματος της nivea κ μιλαμε οτι δν αντεχα την φαγουρα.. προχθες που ξυριστικα μετα αφησα να τρεξει κρυο νερο στα ποδια κ σαν να ανακουφιστηκα.. 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ada32 είπε:

αστο απο το ξυρισμα ειναι !! την πατησα κ εγω!!! μαλιστα μια φορα εβαλα κ το conditioner σωματος της nivea κ μιλαμε οτι δν αντεχα την φαγουρα.. προχθες που ξυριστικα μετα αφησα να τρεξει κρυο νερο στα ποδια κ σαν να ανακουφιστηκα.. 

Κοιτα...το παθαινω καθε βραδυ...λιγη ωρα μετα το ντουζ...με πιανει φαγουρα.

Απλα χτες ηταν εντονη αρκετα!!!

Θα κανω σημερα το πειραμα, να δω :roll:

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Το βράδυ θα πάρω το τελευταίο χάπι. Οπότε πάει και αυτό.

 

 

 Να ρωτήσω ποια κοπέλα ξέρει από το Λητω 

Καλησπέρα, εχω γεννήσει τα δυο απο τα τέσσερα στο Λητω και  τώρα θα γεννήσω εκεί και το νεο μου μπεμπακι... σε γενικές γραμμές εχω μείνει πολυ ευχαριστημένη και μπορω να πω ότι κα8 οι μαίες ειναι ευγενέστατες και αν δείξεις καλή διάθεση σε βοηθάμε πολυ με τον θηλασμό ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Κοιτα...το παθαινω καθε βραδυ...λιγη ωρα μετα το ντουζ...με πιανει φαγουρα.

Απλα χτες ηταν εντονη αρκετα!!!

Θα κανω σημερα το πειραμα, να δω :roll:

δες το γτ εμενα μονο μετα το ντους με πιανει....

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Ενημερωτικά αύριο έχει σεμινάριο από την nutricia online κ μπορείτε να το παρακολουθήσετε κ οι μανουλες που είστε στο κρεβάτι. Έκανα τσεκ το λινκ κ λειτουργεί μια χαρά κ από το κινητό. Το μόνο που θέλει είναι πολύ κατεβάσετε μια εφαρμογή που δεν αναφέρω τώρα το όνομα κ δουλευει κανονικά!

@iwanna24 κ εγώ πολλή αφυδάτωση γενικά κ αρκετή φαγούρα. Με ενυδάτωση περνάει όμως.

@elenistam εγώ κορίτσι μου δεν μπορώ να πω ότι έχω μεγάλη κοιλιτσα. είναι ανάλογα του σωματότυπου νομίζω της καθεμιάς μας.

@Maraki2018 χαίρομαι που πήγαν όλα καλά άσχετα την ταλαιπωρία σου καλή μου. Αυτό που δεν ελέγχουν τον τράχηλο ορισμένοι γιατροί δεν το καταλαβαίνω.. τι σου είπε μετά?

 

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , modena είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! Ενημερωτικά αύριο έχει σεμινάριο από την nutricia online κ μπορείτε να το παρακολουθήσετε κ οι μανουλες που είστε στο κρεβάτι. Έκανα τσεκ το λινκ κ λειτουργεί μια χαρά κ από το κινητό. Το μόνο που θέλει είναι πολύ κατεβάσετε μια εφαρμογή που δεν αναφέρω τώρα το όνομα κ δουλευει κανονικά!

@iwanna24 κ εγώ πολλή αφυδάτωση γενικά κ αρκετή φαγούρα. Με ενυδάτωση περνάει όμως.

@elenistam εγώ κορίτσι μου δεν μπορώ να πω ότι έχω μεγάλη κοιλιτσα. είναι ανάλογα του σωματότυπου νομίζω της καθεμιάς μας.

@Maraki2018 χαίρομαι που πήγαν όλα καλά άσχετα την ταλαιπωρία σου καλή μου. Αυτό που δεν ελέγχουν τον τράχηλο ορισμένοι γιατροί δεν το καταλαβαίνω.. τι σου είπε μετά?

 

Ναι. Δυστυχως. Και το χειμωνα με το κρυο ημουν χειροτερα...

Τωρα τα χερια εστω ειναι ενταξει.

Ελεγα πως θα πιανω το παιδι με τετοια χερια;!;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναι. Δυστυχως. Και το χειμωνα με το κρυο ημουν χειροτερα...

Τωρα τα χερια εστω ειναι ενταξει.

Ελεγα πως θα πιανω το παιδι με τετοια χερια;!;

Θα επανέλθει αυτό, δεν μπορεί.. εγώ όλη μέρα πίνω νερά κ ειμαι στην τουαλέτα κ τπτ... Αφυδατωμένο δέρμα παντού κ γέμισα κ κυτταρίτιδα.. :-(


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε? Εγώ πάλι όχι και στα καλύτερα μου! Πήγα χτες νοσοκομείο γιατί αισθάνθηκα δύο φορές έντονο πόνο στη κοιλιά και στη μέση και παρολου που δεν πονούσα όταν πήγα ήθελα να είμαι σίγουρη! Με είδαν κολπικά,(έχω κολπιτιδα) και ο τράχηλος άψογος κλειστός (5 άκουσα..γίνεται τόσο μεγάλος? ) Όλα φαίνονταν μια χαρά αλλά είπαν να με κάνουν καρδιοτοκογραφο.. δυστυχώς έδειξες συσπάσεις,πράγμα που εγώ νόμιζα ότι απλά με πίεζε ο μπέμπης τις στιγμές εκείνες.. Ειπαν για εισαγωγή 48ωρη αλλά λόγο που βρισκόμασταν Ξάνθη δεν δέχτηκα να κάτσω! Μου είπαν ξαπλωμένη,να κάνω καλλιέργεια,μέχρι τρεια Orbimag την ημέρα και να πάω στο γιατρό που με παρακολουθεί.. είμαι καλύτερα από χτες και έχω ραντεβού τη Τρίτη..δεν ξέρω τι να κανω.?! Να πάω νωρίτερα?! Φοβάμαι μη με κρατήσουν πάλι και δεν είναι η καλύτερη στιγμη! :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...