Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Οι συσπάσεις που έχουμε τώρα ή μάλλον μέχρι τώρα κανονικά είναι ανώδυνες και άρα ακίνδυνες.Οι συσπάσεις τοκετού (οι ωδίνες δηλαδή) έχουν πόνο γι 'αυτο και λέγονται ωδίνες.Οσον αφορά στο πέτρωμα της κοιλιάς που λένε ζήτημα αν κι αυτοί που το λένε το καταλαβαίνουν,αφού έτσι κι αλλιώς μετά τον έβδομο μηνα η κοιλιά τσιτωνει.Αρα πώς να καταλάβουμε το πέτρωμα αφού είναι πετρωμενη συνεχώς????Εγώ άκρη δε βγάζω.Ξερω ότι αν έχω πόνους περιόδου που εμφανίζουν περιοδικότητα,όχι δηλαδή 3-4 φορές τη μέρα,αλλά συστηματικά,αρχίζω να μετράω χρόνους και ετοιμάζομαι να πάω να με δούνε.Την πρωτη φορά δεν το κατάλαβα,γιατί έτσι πονούσα όλο τον ένατο μήνα και τελικά έφτασα στη Γενική με διαστολή 5 εκ. Στο σπίτι θα γεννούσα όπως πήγαινα.Το ίδιο έπαθα και όταν έχασα το ενα,είχα ωδίνες πολύ ωρα,αλλά έλεγα θα περάσουν,δε γίνεται να γεννάω (ημουν πέντε μηνών). Φτάνει ο καιρός μας Αυγουστάκη!!!Όλα καλά θα μας πάνε,πρώτα ο Θεός!!!

Είχε έρθει μια κοπέλα στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού που κάναμε κ ήταν στο μήνα της. Μας είπε η μαία να πιέσουμε την κοιλιά της για να καταλάβουμε πως είναι το πέτρωμα γτ είχε συσπάσεις εκείνη την ώρα. Όντως είναι τελείως άκαμπτη. Κ εγώ αυτό που λες έλεγα, μου φαινόταν έτσι κ αλλιώς τσιτα. Δύο φορές έχει πετρώσει η δική μου μόνο. Δεν είναι συχνό πολύ.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 57 λεπτά , modena είπε:

Είχε έρθει μια κοπέλα στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού που κάναμε κ ήταν στο μήνα της. Μας είπε η μαία να πιέσουμε την κοιλιά της για να καταλάβουμε πως είναι το πέτρωμα γτ είχε συσπάσεις εκείνη την ώρα. Όντως είναι τελείως άκαμπτη. Κ εγώ αυτό που λες έλεγα, μου φαινόταν έτσι κ αλλιώς τσιτα. Δύο φορές έχει πετρώσει η δική μου μόνο. Δεν είναι συχνό πολύ.

Δηλαδή ήταν πιο τσίτα από ότι είμαστε τώρα? Μπορεις τώρα να το ξεχωρίσεις?Πονούσε εκείνη την ώρα ή κοπέλα ή απλώς είχε σύσπαση μονο?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Δηλαδή ήταν πιο τσίτα από ότι είμαστε τώρα? Μπορεις τώρα να το ξεχωρίσεις?Πονούσε εκείνη την ώρα ή κοπέλα ή απλώς είχε σύσπαση μονο?

Όχι δεν πονάει. Το νιώθεις στο ξαφνικό σαν να μαζεύει σε ένα σημείο κ είναι πολύ σκληρότερη. Εγώ την ένιωθα κ πιο βαριά, να το πω? Κάτι τέτοιο..

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Οι συσπάσεις που έχουμε τώρα ή μάλλον μέχρι τώρα κανονικά είναι ανώδυνες και άρα ακίνδυνες.Οι συσπάσεις τοκετού (οι ωδίνες δηλαδή) έχουν πόνο γι 'αυτο και λέγονται ωδίνες.Οσον αφορά στο πέτρωμα της κοιλιάς που λένε ζήτημα αν κι αυτοί που το λένε το καταλαβαίνουν,αφού έτσι κι αλλιώς μετά τον έβδομο μηνα η κοιλιά τσιτωνει.Αρα πώς να καταλάβουμε το πέτρωμα αφού είναι πετρωμενη συνεχώς????Εγώ άκρη δε βγάζω.Ξερω ότι αν έχω πόνους περιόδου που εμφανίζουν περιοδικότητα,όχι δηλαδή 3-4 φορές τη μέρα,αλλά συστηματικά,αρχίζω να μετράω χρόνους και ετοιμάζομαι να πάω να με δούνε.Την πρωτη φορά δεν το κατάλαβα,γιατί έτσι πονούσα όλο τον ένατο μήνα και τελικά έφτασα στη Γενική με διαστολή 5 εκ. Στο σπίτι θα γεννούσα όπως πήγαινα.Το ίδιο έπαθα και όταν έχασα το ενα,είχα ωδίνες πολύ ωρα,αλλά έλεγα θα περάσουν,δε γίνεται να γεννάω (ημουν πέντε μηνών). Φτάνει ο καιρός μας Αυγουστάκη!!!Όλα καλά θα μας πάνε,πρώτα ο Θεός!!!

Όλα θα πάνε καλά κ θα επιστρέψουμε σπίτια μας με τις οικογένειές μας πρώτα ο Θεός!! Όταν έρθει η ώρα θα το καταλάβουμε!!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Οι συσπάσεις που έχουμε τώρα ή μάλλον μέχρι τώρα κανονικά είναι ανώδυνες και άρα ακίνδυνες.Οι συσπάσεις τοκετού (οι ωδίνες δηλαδή) έχουν πόνο γι 'αυτο και λέγονται ωδίνες.Οσον αφορά στο πέτρωμα της κοιλιάς που λένε ζήτημα αν κι αυτοί που το λένε το καταλαβαίνουν,αφού έτσι κι αλλιώς μετά τον έβδομο μηνα η κοιλιά τσιτωνει.Αρα πώς να καταλάβουμε το πέτρωμα αφού είναι πετρωμενη συνεχώς????Εγώ άκρη δε βγάζω.Ξερω ότι αν έχω πόνους περιόδου που εμφανίζουν περιοδικότητα,όχι δηλαδή 3-4 φορές τη μέρα,αλλά συστηματικά,αρχίζω να μετράω χρόνους και ετοιμάζομαι να πάω να με δούνε.Την πρωτη φορά δεν το κατάλαβα,γιατί έτσι πονούσα όλο τον ένατο μήνα και τελικά έφτασα στη Γενική με διαστολή 5 εκ. Στο σπίτι θα γεννούσα όπως πήγαινα.Το ίδιο έπαθα και όταν έχασα το ενα,είχα ωδίνες πολύ ωρα,αλλά έλεγα θα περάσουν,δε γίνεται να γεννάω (ημουν πέντε μηνών). Φτάνει ο καιρός μας Αυγουστάκη!!!Όλα καλά θα μας πάνε,πρώτα ο Θεός!!!

Και εγώ εχω πολλά πετρώματα!!τα καταλαβαίνω!αν και είναι τσιτα η κοιλιά μου!σφίγγει οταν εχω σύσπαση και παραμορφώνεται!δεν πιέζεται καθόλου εκείνα τα δευτερόλεπτα!εγω εχω και απο νωρίς συσπάσεις και έχει τύχει να είμαι και στον γιατρό και να πετρώνει!για τα πονακια αν δεν είναι συστηματικά μου είπε και με συγκεκριμένο χρόνο δεν είναι οδύνες γέννας!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εγώ εχω πολλά πετρώματα!!τα καταλαβαίνω!αν και είναι τσιτα η κοιλιά μου!σφίγγει οταν εχω σύσπαση και παραμορφώνεται!δεν πιέζεται καθόλου εκείνα τα δευτερόλεπτα!εγω εχω και απο νωρίς συσπάσεις και έχει τύχει να είμαι και στον γιατρό και να πετρώνει!για τα πονακια αν δεν είναι συστηματικά μου είπε και με συγκεκριμένο χρόνο δεν είναι οδύνες γέννας!

Κατάλαβα τι λες! Μπορεί και να μου έχει συμβεί,αλλά δεν μπορώ να αξιολογήσω αν ήταν τελικά. Τώρα πια τις θέλουμε μάλλον τις συσπάσεις, θα βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Κατάλαβα τι λες! Μπορεί και να μου έχει συμβεί,αλλά δεν μπορώ να αξιολογήσω αν ήταν τελικά. Τώρα πια τις θέλουμε μάλλον τις συσπάσεις, θα βοηθήσουν.

Εγω εχω κάθε τρεις και λίγο!βέβαια τις θέλουμε τώρα!!!αυτό μου έλεγε εχτες ο γιατρός, θέλουμε συσπάσεις για να εξαλειφθεί ο τράχηλος και να ξεκινήσει ο τοκετός!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοιλούμπες! Με το καλό να υποδεχτούμε τα νέα μωράκια σήμερα από τα κορίτσια μας! Γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά στο nst, και τα κιλά του περίπου 3200! Απλά βρε κορίτσια σήμερα φοβήθηκα λίγο, γιατί ήθελε να δει ο γιατρός πόσο κατέβηκε το μωρό κ μου έβαλε το χέρι του, αυτό δεν μπορεί να προκαλέσει τοκετό;; Κουράστηκα πολύ, θέλω να βγει ο μπέμπης, αλλά θέλω μόνος του να το αποφασίσει το πότε..

Κατά τα άλλα τώρα αισθάνομαι φούσκωμα πολύ κ αναγούλα όπως κ χθες το βράδυ... Συμπτώματα που δεν ταιριάζουν σε αυτή τη φάση! Χθες το βράδυ έκανα κ εμετό.. Μετά το ραντεβού πήγαμε για brunch τρομάρα μας κ έφαγα κ αυγό μάτι! Κ τώρα μ'ενοχλούν κ οι μυρωδιές από τα φαγητά κ πίνω σόδα για να μου φύγει το φούσκωμα! Ουφ!! Εσείς πώς είστε;; @katia2018 πήγες στον γιατρό;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα κοιλούμπες! Με το καλό να υποδεχτούμε τα νέα μωράκια σήμερα από τα κορίτσια μας! Γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά στο nst, και τα κιλά του περίπου 3200! Απλά βρε κορίτσια σήμερα φοβήθηκα λίγο, γιατί ήθελε να δει ο γιατρός πόσο κατέβηκε το μωρό κ μου έβαλε το χέρι του, αυτό δεν μπορεί να προκαλέσει τοκετό;; Κουράστηκα πολύ, θέλω να βγει ο μπέμπης, αλλά θέλω μόνος του να το αποφασίσει το πότε..

Κατά τα άλλα τώρα αισθάνομαι φούσκωμα πολύ κ αναγούλα όπως κ χθες το βράδυ... Συμπτώματα που δεν ταιριάζουν σε αυτή τη φάση! Χθες το βράδυ έκανα κ εμετό.. Μετά το ραντεβού πήγαμε για brunch τρομάρα μας κ έφαγα κ αυγό μάτι! Κ τώρα μ'ενοχλούν κ οι μυρωδιές από τα φαγητά κ πίνω σόδα για να μου φύγει το φούσκωμα! Ουφ!! Εσείς πώς είστε;; @katia2018 πήγες στον γιατρό;;

Μπράβο κορίτσι μου!! Για την εξέταση τώρα εγώ θα του έλεγα τις ανησυχίες μου. Κ εγώ συμφωνώ στο να βγει όποτε θέλει εκείνο. Είδες καθόλου αίμα?

Για τα συμπτώματα τώρα δεν εχω ιδέα τι να πω.. Δεν παίρνεις ένα τηλ το γιατρό να ρωτήσεις? 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα κοιλούμπες! Με το καλό να υποδεχτούμε τα νέα μωράκια σήμερα από τα κορίτσια μας! Γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά στο nst, και τα κιλά του περίπου 3200! Απλά βρε κορίτσια σήμερα φοβήθηκα λίγο, γιατί ήθελε να δει ο γιατρός πόσο κατέβηκε το μωρό κ μου έβαλε το χέρι του, αυτό δεν μπορεί να προκαλέσει τοκετό;; Κουράστηκα πολύ, θέλω να βγει ο μπέμπης, αλλά θέλω μόνος του να το αποφασίσει το πότε..

Κατά τα άλλα τώρα αισθάνομαι φούσκωμα πολύ κ αναγούλα όπως κ χθες το βράδυ... Συμπτώματα που δεν ταιριάζουν σε αυτή τη φάση! Χθες το βράδυ έκανα κ εμετό.. Μετά το ραντεβού πήγαμε για brunch τρομάρα μας κ έφαγα κ αυγό μάτι! Κ τώρα μ'ενοχλούν κ οι μυρωδιές από τα φαγητά κ πίνω σόδα για να μου φύγει το φούσκωμα! Ουφ!! Εσείς πώς είστε;; @katia2018 πήγες στον γιατρό;;

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Δεν το έκανε για να ξεκινήσει τοκετό. Εγώ έχω συσπάσεις από νωρίς, εδώ και δύο μήνες τουλάχιστον. Είναι φορές που ελέγχει τον τράχηλο και με το χέρι... Και δεν το έχει κάνει μια φορά! Εάν σου πίεζε για τοκετό θα το ένιωθες αλλιώς ( κάνει ένα κρατς και πονάει παααρα πολύ, αλλά και πάλι μην νομίζεις ότι ξεκινάει τόσο εύκολα!) Ηρέμησε και μην το σκέφτεσαι καθόλου.... Με το καλό το μωράκι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , 2angels είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Δεν το έκανε για να ξεκινήσει τοκετό. Εγώ έχω συσπάσεις από νωρίς, εδώ και δύο μήνες τουλάχιστον. Είναι φορές που ελέγχει τον τράχηλο και με το χέρι... Και δεν το έχει κάνει μια φορά! Εάν σου πίεζε για τοκετό θα το ένιωθες αλλιώς ( κάνει ένα κρατς και πονάει παααρα πολύ, αλλά και πάλι μην νομίζεις ότι ξεκινάει τόσο εύκολα!) Ηρέμησε και μην το σκέφτεσαι καθόλου.... Με το καλό το μωράκι σου!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αγχώθηκα γιατί είχα διαβάσει διάφορα! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!

1 hour ago, modena είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Για την εξέταση τώρα εγώ θα του έλεγα τις ανησυχίες μου. Κ εγώ συμφωνώ στο να βγει όποτε θέλει εκείνο. Είδες καθόλου αίμα?

Για τα συμπτώματα τώρα δεν εχω ιδέα τι να πω.. Δεν παίρνεις ένα τηλ το γιατρό να ρωτήσεις? 

Μπα όχι, αίμα δεν είδα καθόλου! Μάλλον ανησύχησα από διάφορα που διαβάζω! Του είπα για τις χθεσινές ενοχλήσεις, αλλά δεν επέμεινα γιατί σήμερα το έπαθα μετά το ραντεβου! Φυσιολογικά μου είπε είναι τα φουσκωματα, απλώς έχουν στριμωχτει λίγο τα όργανα υποθέτω κ εφόσον αργεί η πέψη πρέπει να τρώω πολύ πιο ελαφριά!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @Agusta μου! Πολύ ωραία τα νέα σας!

Για το φούσκωμα που λες δεν θα ανησυχούσα, κι άλλα κορίτσια είναι που παραπονούνται για δυσπεψίες κλπ. Κι εγώ τελευταία νιώθω την ανάγκη να πίνω κάτι με ανθρακικό μετά το φαγητό, για να χωνέψω. Νομίζω με το μέγεθος που έχουν τα μωράκια τώρα φυσιολογικό είναι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Agusta είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αγχώθηκα γιατί είχα διαβάσει διάφορα! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Που λες, κάθε φορά που βάζει το γάντι και μου λέει "κάτσε να σε δω κ από κάτω" λέω "ωωωχ" !!! Χαχαχα. Καταλαβαίνουν αν μαλάκωσε ο τράχηλος, αν είναι έτοιμος να ανοίξει κτλ. Βγάλτο εντελώς από το μυαλό σου. Στο λέω γιατί το ζω σχεδόν κάθε βδομάδα .... :shock:

  • Χαχα 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα κοιλούμπες! Με το καλό να υποδεχτούμε τα νέα μωράκια σήμερα από τα κορίτσια μας! Γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά στο nst, και τα κιλά του περίπου 3200! Απλά βρε κορίτσια σήμερα φοβήθηκα λίγο, γιατί ήθελε να δει ο γιατρός πόσο κατέβηκε το μωρό κ μου έβαλε το χέρι του, αυτό δεν μπορεί να προκαλέσει τοκετό;; Κουράστηκα πολύ, θέλω να βγει ο μπέμπης, αλλά θέλω μόνος του να το αποφασίσει το πότε..

Κατά τα άλλα τώρα αισθάνομαι φούσκωμα πολύ κ αναγούλα όπως κ χθες το βράδυ... Συμπτώματα που δεν ταιριάζουν σε αυτή τη φάση! Χθες το βράδυ έκανα κ εμετό.. Μετά το ραντεβού πήγαμε για brunch τρομάρα μας κ έφαγα κ αυγό μάτι! Κ τώρα μ'ενοχλούν κ οι μυρωδιές από τα φαγητά κ πίνω σόδα για να μου φύγει το φούσκωμα! Ουφ!! Εσείς πώς είστε;; @katia2018 πήγες στον γιατρό;;

Γύρισα κι εγώ πριν λίγο!Όλα σταθερα,έκανα nst μόνο, τίποτα άλλο.Τωρα ξανά την άλλη Τετάρτη,αφού θα έχει γυρίσει ο δικός μου!Ελπίζω μη γίνει κάτι μέχρι τότε.

Δεν πειράζει που έβαλε χέρι,εξάλλου είναι προχωρημένες οι μέρες σου!!!

Όλα καλά θα μας πάνε!!Ας είμαστε ήρεμες τώρα τελευταίες μέρες!!

7 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα κοιλούμπες! Με το καλό να υποδεχτούμε τα νέα μωράκια σήμερα από τα κορίτσια μας! Γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά στο nst, και τα κιλά του περίπου 3200! Απλά βρε κορίτσια σήμερα φοβήθηκα λίγο, γιατί ήθελε να δει ο γιατρός πόσο κατέβηκε το μωρό κ μου έβαλε το χέρι του, αυτό δεν μπορεί να προκαλέσει τοκετό;; Κουράστηκα πολύ, θέλω να βγει ο μπέμπης, αλλά θέλω μόνος του να το αποφασίσει το πότε..

Κατά τα άλλα τώρα αισθάνομαι φούσκωμα πολύ κ αναγούλα όπως κ χθες το βράδυ... Συμπτώματα που δεν ταιριάζουν σε αυτή τη φάση! Χθες το βράδυ έκανα κ εμετό.. Μετά το ραντεβού πήγαμε για brunch τρομάρα μας κ έφαγα κ αυγό μάτι! Κ τώρα μ'ενοχλούν κ οι μυρωδιές από τα φαγητά κ πίνω σόδα για να μου φύγει το φούσκωμα! Ουφ!! Εσείς πώς είστε;; @katia2018 πήγες στον γιατρό;;

Οι εμετοι αποτελούν ένδειξη κάποιες φορές,αλλά κι εγώ με το μπήκα στο μήνα μου έχω αναγουλες συνέχεια Μάλλον δεν αντέχουμε το φαγητό πλέον.

1 hour ago, 2angels είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Που λες, κάθε φορά που βάζει το γάντι και μου λέει "κάτσε να σε δω κ από κάτω" λέω "ωωωχ" !!! Χαχαχα. Καταλαβαίνουν αν μαλάκωσε ο τράχηλος, αν είναι έτοιμος να ανοίξει κτλ. Βγάλτο εντελώς από το μυαλό σου. Στο λέω γιατί το ζω σχεδόν κάθε βδομάδα .... :shock:

Απλώς κορίτσια μου θέλει προσοχη μη μας βάλουν κανένα υπόθετο από κάτω.Ειναι υπόθετα προσταγλανδινων και ενεργοποιούν φυσικά τοκετό.Εχουμε μέρες όμως ακόμη,δε χρειάζεται και βασικά δεν πρέπει να το βάλουν τώρα.Εγω του απαγορεψα να με αγγίξει ξανά από κάτω  μέχρι τον  τοκετό.Οχι ότι έβαζε ποτέ χέρι,απλώς βλέπαμε τράχηλο διακολπικα κάθε εβδομάδα μέχρι τις 35!Τώρα αποχή!!! Μετά την ΠΗΤ θα επιτρέψω να βάλει,γιατί το περιθώριο που μου δίνει είναι μέχρι 41 εβδ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα κοιλούμπες! Με το καλό να υποδεχτούμε τα νέα μωράκια σήμερα από τα κορίτσια μας! Γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά στο nst, και τα κιλά του περίπου 3200! Απλά βρε κορίτσια σήμερα φοβήθηκα λίγο, γιατί ήθελε να δει ο γιατρός πόσο κατέβηκε το μωρό κ μου έβαλε το χέρι του, αυτό δεν μπορεί να προκαλέσει τοκετό;; Κουράστηκα πολύ, θέλω να βγει ο μπέμπης, αλλά θέλω μόνος του να το αποφασίσει το πότε..

Κατά τα άλλα τώρα αισθάνομαι φούσκωμα πολύ κ αναγούλα όπως κ χθες το βράδυ... Συμπτώματα που δεν ταιριάζουν σε αυτή τη φάση! Χθες το βράδυ έκανα κ εμετό.. Μετά το ραντεβού πήγαμε για brunch τρομάρα μας κ έφαγα κ αυγό μάτι! Κ τώρα μ'ενοχλούν κ οι μυρωδιές από τα φαγητά κ πίνω σόδα για να μου φύγει το φούσκωμα! Ουφ!! Εσείς πώς είστε;; @katia2018 πήγες στον γιατρό;;

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!ολα μια χαρά!!!συσπάσεις είχες;ή ούτε εσένα θέλει να βγει;;;αν εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου μην ανησυχεις για το χέρι,ελέγχουν και τον τράχηλο τώρα και που είναι το κεφαλακι!και εμένα έπρεπε να τον δει και θα τον ξαναδεί την πέμπτη που είμαι 36η βδομάδα!σε μεγάλες βδομάδες τον πασπατευουν και λίγο για να μαλακώσει!καλύτερα από το χρειαστεί πρόκληση όμως πιστεύω!

Για το στομάχι σου μπορεί να είναι και σημάδι οτι πλησιάζει!μια ανακατοσουρα εχω και εγω τις τελευταίες μέρες!

πρίν από 52 λεπτά , katia2018 είπε:

Γύρισα κι εγώ πριν λίγο!Όλα σταθερα,έκανα nst μόνο, τίποτα άλλο.Τωρα ξανά την άλλη Τετάρτη,αφού θα έχει γυρίσει ο δικός μου!Ελπίζω μη γίνει κάτι μέχρι τότε.

Δεν πειράζει που έβαλε χέρι,εξάλλου είναι προχωρημένες οι μέρες σου!!!

Όλα καλά θα μας πάνε!!Ας είμαστε ήρεμες τώρα τελευταίες μέρες!!

Οι εμετοι αποτελούν ένδειξη κάποιες φορές,αλλά κι εγώ με το μπήκα στο μήνα μου έχω αναγουλες συνέχεια Μάλλον δεν αντέχουμε το φαγητό πλέον.

Απλώς κορίτσια μου θέλει προσοχη μη μας βάλουν κανένα υπόθετο από κάτω.Ειναι υπόθετα προσταγλανδινων και ενεργοποιούν φυσικά τοκετό.Εχουμε μέρες όμως ακόμη,δε χρειάζεται και βασικά δεν πρέπει να το βάλουν τώρα.Εγω του απαγορεψα να με αγγίξει ξανά από κάτω  μέχρι τον  τοκετό.Οχι ότι έβαζε ποτέ χέρι,απλώς βλέπαμε τράχηλο διακολπικα κάθε εβδομάδα μέχρι τις 35!Τώρα αποχή!!! Μετά την ΠΗΤ θα επιτρέψω να βάλει,γιατί το περιθώριο που μου δίνει είναι μέχρι 41 εβδ.

Μια βδομάδα ακόμα υπομονή να κάνει το μπεμπακι και ολα μια χαρά!να μην έχεις και εσυ άγχος οτι δεν θα γεννήσεις με τον γιατρό σου!

Εγω αν και δεν το μπορώ αυτό το χέρι θα το ξαναφαω την πέμπτη για να δει πως είναι ο τράχηλος μετά τον πεσσό και απο βδομάδα και να τον πασπατεψει λίγο δεν με χαλάει από το να μπω με πρόκληση!θελω να ξέρω και το γίνεται γιατί αν δούμε διαστολή θα μπορώ να κόψω και την ηπαρινη ενα 24ωρο νωρίτερα που θέλουμε γιατί αν γίνει ξαφνικά μπορεί να είμαι κάθε κοντά στην ένεση!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...