Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Αυτό σκέφτομαι συνεχώς αυτές τις μέρες... ότι μου φαίνεται αδιανόητο πώς έφτασα σε αυτές τις εβδομάδες!!!Κάθε μέρα κάθε εβδομάδα θυμάμαι πόσο δύσκολα πέρασε!!!Αλλά μετά τις 32 όλα φαίνονταν πιο εύκολα!!!Να βλέπεις εμάς όπως είπες και να παίρνεις κουράγιο, γιατί τελικά όλα μπορούν να συμβούν με τη βοήθεια του Θεού!!

Φιλιά κοριτσάκι μου!!

Κορίτσια μου,έχω νέο θέμα!

Από χθες με έχει πιάσει αφόρητος πόνος στο ηβικό οστό,από την αριστερή πλευρά και δε μπορώ να κάνω βήμα...ούτε μέχρι την τουαλέτα πλέον!!Μου είπαν ότι είναι από την προγεστερόνη και τη ρελαξινη,που χαλαρώνει όλους τους συνδέσμους.Αυτο που έχω και με τη μέση δηλαδή.Αλλα εδώ μιλάμε για απίστευτο πόνο,τα πόδια δεν ανοίγουν με τίποτα,δεν κάνουν βήμα.Δυστυχως θα πάει ετσι μέχρι τον τοκετό και ενδέχεται να κρατήσει και μέρες μετά. Είναι σα να έκανα την άσκηση στο όργανο που γυμνάζει τους προσαγωγούς και την άλλη μέρα να έχω καταπιαστεί.Το έχει πάθει καμιά σας?

Δεν θελω να σε αγχωσω αλλα ξεκινα να προετοιμαζεσαι. Με ειχε πιασει και μενα λιγες μερες πριν γεννησω. 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Καλημέρα!

Μήπως μπορείς να πάρεις κανένα παυσίπονο να σε βοηθήσει κάπως; Σου'πε ο γιατρός ότι θα κρατήσει και μετά τον τοκετό; Πάρε κάτι σε παυσίπονο πάντως, βρε κοριτσάκι μου, αν μπορείς, μην ταλαιπωρείσαι τώρα και με αυτό.

Καλημέρα κορίτσια μου! Μου είπε ο παθολόγος ότι μπορώ να πάρω παρακεταμόλη,αλλά γενικά δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει τώρα μέχρι να γεννήσω.Και οι πιθανότητες είναι αυξημένες να συνεχιστούν και μετά τον τοκετό κάποιο διάστημα.Και πάνω που έκλεινα 37 αύριο και έλεγα να αρχίσω να βγαίνω για να βοηθήσω να κατέβει.Αφηστε τα ,από το ένα πρόβλημα στο άλλο πάω...Θα ρωτήσω σήμερα και το γιατρό μου!

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα!!!!εγώ είχα πόνο στο ηβικό οστό νωρίτερα!τέλος 7ου αρχές 8ου!σηκωνομουν για τουαλέτα και να φαω και υπέφερα!οταν άρχισα όμως να σηκωνομαι πιο πολύ ήμουν καλύτερα!και εμένα ο γιατρός και η μαία μου είπε οτι είναι φυσιολογικό γιατί ανοίγουν τα κόκκαλα για να μπορείς να γεννήσεις!

Στο ηβικό οστό πονούσε ή στο περίνεο και στον κόλπο?Τότε που το έλεγες νόμιζα ότι εκεί είχες θέμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , katia2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Μου είπε ο παθολόγος ότι μπορώ να πάρω παρακεταμόλη,αλλά γενικά δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει τώρα μέχρι να γεννήσω.Και οι πιθανότητες είναι αυξημένες να συνεχιστούν και μετά τον τοκετό κάποιο διάστημα.Και πάνω που έκλεινα 37 αύριο και έλεγα να αρχίσω να βγαίνω για να βοηθήσω να κατέβει.Αφηστε τα ,από το ένα πρόβλημα στο άλλο πάω...Θα ρωτήσω σήμερα και το γιατρό μου!

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!

Στο ηβικό οστό πονούσε ή στο περίνεο και στον κόλπο?Τότε που το έλεγες νόμιζα ότι εκεί είχες θέμα.

Γιατί δεν δοκιμάζεις το περπάτημα παρόλο που πονάει? Ίσως είναι λόγω ακινησίας κ όταν ζεσταθεί λίγο να υποχωρήσει. Εγώ έχω τρομερό πόνο στον κόκκυγα από τις αρχές του δεύτερου τριμήνου όποτε κάθομαι πολλή ώρα κ μόλις σηκωθώ κ κάνω δουλειές μου περνάει σιγά σιγά.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Δεν θελω να σε αγχωσω αλλα ξεκινα να προετοιμαζεσαι. Με ειχε πιασει και μενα λιγες μερες πριν γεννησω. 

Ωχ μη μου λες τέτοια!!Κι εγώ προβληματίστηκα αρκετά με αυτό,μου χτύπησε καμπανάκια,αλλά δεν το είχα πάθει στο πρώτο παιδί και ήταν κάτι καινούριο για μένα.Θα δούμε....

Just now, modena είπε:

Γιατί δεν δοκιμάζεις το περπάτημα παρόλο που πονάει? Ίσως είναι λόγω ακινησίας κ όταν ζεσταθεί λίγο να υποχωρήσει. Εγώ έχω τρομερό πόνο στον κόκκυγα από τις αρχές του δεύτερου τριμήνου όποτε κάθομαι πολλή ώρα κ μόλις σηκωθώ κ κάνω δουλειές μου περνάει σιγά σιγά.

Δεν πάει το πόδι πουθενά...και να θέλω να περπατησω θα σφαδαζω.Εδω όλη νύχτα μέχρι να φτάσω στην  τουαλέτα έλεγα τωρα θα μου φύγουν....Εδώ δεν ξέρω πώς θα πάω στο γιατρό το απόγευμα....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , katia2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Μου είπε ο παθολόγος ότι μπορώ να πάρω παρακεταμόλη,αλλά γενικά δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει τώρα μέχρι να γεννήσω.Και οι πιθανότητες είναι αυξημένες να συνεχιστούν και μετά τον τοκετό κάποιο διάστημα.Και πάνω που έκλεινα 37 αύριο και έλεγα να αρχίσω να βγαίνω για να βοηθήσω να κατέβει.Αφηστε τα ,από το ένα πρόβλημα στο άλλο πάω...Θα ρωτήσω σήμερα και το γιατρό μου!

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!

Στο ηβικό οστό πονούσε ή στο περίνεο και στον κόλπο?Τότε που το έλεγες νόμιζα ότι εκεί είχες θέμα.

Στο ηβικό οστό!τώρα ποναω στον κόλπο, που είναι το κεφαλακι της πολύ χαμηλά και σπρώχνει!εχω τσιμπήματα και πόνο στον τράχηλο!κάποιες φορές αν είμαι όρθια πρέπει να κάτσω οπωσδήποτε οταν το κάνει!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, katia2018 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Μου είπε ο παθολόγος ότι μπορώ να πάρω παρακεταμόλη,αλλά γενικά δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει τώρα μέχρι να γεννήσω.Και οι πιθανότητες είναι αυξημένες να συνεχιστούν και μετά τον τοκετό κάποιο διάστημα.Και πάνω που έκλεινα 37 αύριο και έλεγα να αρχίσω να βγαίνω για να βοηθήσω να κατέβει.Αφηστε τα ,από το ένα πρόβλημα στο άλλο πάω...Θα ρωτήσω σήμερα και το γιατρό μου!

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!

Στο ηβικό οστό πονούσε ή στο περίνεο και στον κόλπο?Τότε που το έλεγες νόμιζα ότι εκεί είχες θέμα.

Ειλικρινα ΠΑΝΤΟΥ!

Δεν μπορουσα εντοπισω το κεντρο. Δεν μπορουσα εννοειται να αλλαξω πλευρο. Να σηκωθω απο κει που καθομουν...αστα. Δραμα!

  • Λυπημένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Στο ηβικό οστό!τώρα ποναω στον κόλπο, που είναι το κεφαλακι της πολύ χαμηλά και σπρώχνει!εχω τσιμπήματα και πόνο στον τράχηλο!κάποιες φορές αν είμαι όρθια πρέπει να κάτσω οπωσδήποτε οταν το κάνει!

Κατάλαβα τι πέρασες και τι περνάς!!! Καλη μας δύναμη....για πόσο πια ακόμη ε???Φιλιά κοριτσακι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@katia2018 δεν έχω προσωπική εμπειρία οπότε δεν μπορώ να πω κάτι με σιγουριά, αλλά όπως είπε και η @rapounzel_rapounzel όταν άρχισε να σηκώνεται πιο συχνά (αν κ υπέφερε αρχικά) ήταν πολύ καλύτερα! Ρώτα κ το γιατρό σου βέβαια! Επίσης απ' ότι θυμάμαι δεν είχες συνεχίσει την προγεστερόνη ενώ σου είπε να την κόψεις;; Πάντως πιστεύω πως αφού γεννήσουμε, το σώμα μας κ ο οργανισμός μας θα επανέλθει σε φυσιολογικά επίπεδα, ίσως μείνουν για λίγο μόνο κάποιες μικρές ενοχλήσεις!

 

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας, η κοπέλα μου είπε ναι! Μπορεί να το αναλάβει. Αλλά βρε κορίτσια πείτε μου κι εσείς γιατί δεν έχω ιδέα... Πόσα χρήματα να της πω για 4 ώρες τη βδομάδα? Έλεγα να της πω 60 ευρώ το μηνα εφόσον μια επαγγελματίας παίρνει 5ευρω την ώρα, εγώ να δίνω 3,5. Τι λέτε εσείς? Σας φαίνονται πολλά? Λίγα? 

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Δεν θελω να σε αγχωσω αλλα ξεκινα να προετοιμαζεσαι. Με ειχε πιασει και μενα λιγες μερες πριν γεννησω. 

Κι εμένα τα ίδια... Λίγο πριν γεννήσω με είχε πιάσει πολύ έντονα σε σημείο να μην αντέχω. Βέβαια και τώρα με πονάει αλλά όχι συνεχόμενα... 

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Κορίτσια γειά σας, η κοπέλα μου είπε ναι! Μπορεί να το αναλάβει. Αλλά βρε κορίτσια πείτε μου κι εσείς γιατί δεν έχω ιδέα... Πόσα χρήματα να της πω για 4 ώρες τη βδομάδα? Έλεγα να της πω 60 ευρώ το μηνα εφόσον μια επαγγελματίας παίρνει 5ευρω την ώρα, εγώ να δίνω 3,5. Τι λέτε εσείς? Σας φαίνονται πολλά? Λίγα? 

Κι εμένα τα ίδια... Λίγο πριν γεννήσω με είχε πιάσει πολύ έντονα σε σημείο να μην αντέχω. Βέβαια και τώρα με πονάει αλλά όχι συνεχόμενα... 

Εμένα λίγα μου φαίνονται για να είμαι ειλικρινής αλλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα. Εγώ θα σου έλεγα να της δίνεις όσα παίρνουν όλες.

  • Ευχαριστώ 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Κατάλαβα τι πέρασες και τι περνάς!!! Καλη μας δύναμη....για πόσο πια ακόμη ε???Φιλιά κοριτσακι μου!!

Ελα πλησιάζει ο καιρός!εγώ πιστεύω μέσα στις επόμενες 2 βδομάδες θα εχω γεννήσει!και εσύ τόσο έχεις λογικά!!!

πρίν από 48 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Κορίτσια γειά σας, η κοπέλα μου είπε ναι! Μπορεί να το αναλάβει. Αλλά βρε κορίτσια πείτε μου κι εσείς γιατί δεν έχω ιδέα... Πόσα χρήματα να της πω για 4 ώρες τη βδομάδα? Έλεγα να της πω 60 ευρώ το μηνα εφόσον μια επαγγελματίας παίρνει 5ευρω την ώρα, εγώ να δίνω 3,5. Τι λέτε εσείς? Σας φαίνονται πολλά? Λίγα? 

Κι εμένα τα ίδια... Λίγο πριν γεννήσω με είχε πιάσει πολύ έντονα σε σημείο να μην αντέχω. Βέβαια και τώρα με πονάει αλλά όχι συνεχόμενα... 

4 ώρες την εβδομάδα δεν είναι τίποτα!γενικά όταν θέλεις για πολύ λίγο συνήθως δίνεις παραπάνω λεφτά από οτι οταν θέλεις μια κοπέλα για συνέχεια!εσένα σου έρχεται και για το σπίτι και γενικά συνεργάζεστε!κάντο 4€ την ώρα αφού οι άλλες παίρνουν 5€!

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Ειλικρινα ΠΑΝΤΟΥ!

Δεν μπορουσα εντοπισω το κεντρο. Δεν μπορουσα εννοειται να αλλαξω πλευρο. Να σηκωθω απο κει που καθομουν...αστα. Δραμα!

Έιδες τι βγηκε όμως, μια μπεμπαρα κούκλα!!!αυτο σκέφτομαι και παίρνω κουράγιο γενικά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Agusta είπε:

@katia2018 δεν έχω προσωπική εμπειρία οπότε δεν μπορώ να πω κάτι με σιγουριά, αλλά όπως είπε και η @rapounzel_rapounzel όταν άρχισε να σηκώνεται πιο συχνά (αν κ υπέφερε αρχικά) ήταν πολύ καλύτερα! Ρώτα κ το γιατρό σου βέβαια! Επίσης απ' ότι θυμάμαι δεν είχες συνεχίσει την προγεστερόνη ενώ σου είπε να την κόψεις;; Πάντως πιστεύω πως αφού γεννήσουμε, το σώμα μας κ ο οργανισμός μας θα επανέλθει σε φυσιολογικά επίπεδα, ίσως μείνουν για λίγο μόνο κάποιες μικρές ενοχλήσεις!

 

Μόλις γύρισα από γιατρό!Δόξα τω Θεώ,όλα φαίνονται καλά!Τα κιλά μας είναι 3 kg ακριβώς (σήμερα 36+6).Ανέβηκε ευτυχώς στην κατάταξη,είναι περίεργο,αλλά πήρε μισό κιλό σε μια εβδομάδα ακριβώς.Βεβαια,όπως μου είπε οι αποκλίσεις είναι αρκετά μεγάλες (+-400) , οπότε απλώς εικασίες είναι τα κιλά που φαίνονται.Δεν είδε κάποια ένδειξη για τοκετό.Το καρδιοτοκογραφημα καλό, αρτηρίες ΟΚ, αμνιακό ΟΚ, πλακούντας ΟΚ.

Μου είπε ότι είναι φυσιολογικός ο πόνος στο ηβικό οστό τώρα τον τελευταίο μήνα και είναι από το βάρος του παιδιού, παρότι δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη.Δεν υπάρχει κάποια λύση επ'αυτου,μόνο υπομονή!!!

Έπαιρνα προγεστερόνη κολπικά μέχρι πριν δεκα μέρες,αλλά μάλλον δεν παίζει ρόλο.

Αυτά κορίτσια μου!! Εύχομαι έτσι να πορευτουμε μέχρι τέλους!!

4 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Κορίτσια γειά σας, η κοπέλα μου είπε ναι! Μπορεί να το αναλάβει. Αλλά βρε κορίτσια πείτε μου κι εσείς γιατί δεν έχω ιδέα... Πόσα χρήματα να της πω για 4 ώρες τη βδομάδα? Έλεγα να της πω 60 ευρώ το μηνα εφόσον μια επαγγελματίας παίρνει 5ευρω την ώρα, εγώ να δίνω 3,5. Τι λέτε εσείς? Σας φαίνονται πολλά? Λίγα? 

Κι εμένα τα ίδια... Λίγο πριν γεννήσω με είχε πιάσει πολύ έντονα σε σημείο να μην αντέχω. Βέβαια και τώρα με πονάει αλλά όχι συνεχόμενα... 

Νεφελακι,είναι καλά 3,5 ευρώ η ώρα.Τοσο δίνουν και οι γνωστές μου!Από τη στιγμή κιόλας που δεν είναι παιδαγωγός ... γνώμη μου είναι καλύτερα να την πληρώνεις κάθε φορά και όχι με το μήνα,γιατί μπορεί κάποια φορά να μην τη χρειαστείς.

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Ελα πλησιάζει ο καιρός!εγώ πιστεύω μέσα στις επόμενες 2 βδομάδες θα εχω γεννήσει!και εσύ τόσο έχεις λογικά!!!

4 ώρες την εβδομάδα δεν είναι τίποτα!γενικά όταν θέλεις για πολύ λίγο συνήθως δίνεις παραπάνω λεφτά από οτι οταν θέλεις μια κοπέλα για συνέχεια!εσένα σου έρχεται και για το σπίτι και γενικά συνεργάζεστε!κάντο 4€ την ώρα αφού οι άλλες παίρνουν 5€!

Έιδες τι βγηκε όμως, μια μπεμπαρα κούκλα!!!αυτο σκέφτομαι και παίρνω κουράγιο γενικά!!!

Έλα rapounzel μου!

Εγώ δεν ξέρω πόσο έχω,γιατί μου είπε να τον περιμένω να γυρίσει από τις διακοπές του.Δηλαδη θα έχω φτάσει 39 τότε. Αύριο 37 είμαι,δεν το λες και απίθανο από εδώ και πέρα!!!Αύριο θα ετοιμάσω και βαλίτσα,είχα πει μόλις κλείσω 37,ούτε μέρα πιο νωρίς!!Να που έφτασε η μέρα!!!

Άντε όλα καλά να μας πανε!!Ποτέ πας ξανά γιατρό?Εγώ την Τρίτη πάλι τώρα! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , katia2018 είπε:

Μόλις γύρισα από γιατρό!Δόξα τω Θεώ,όλα φαίνονται καλά!Τα κιλά μας είναι 3 kg ακριβώς (σήμερα 36+6).Ανέβηκε ευτυχώς στην κατάταξη,είναι περίεργο,αλλά πήρε μισό κιλό σε μια εβδομάδα ακριβώς.Βεβαια,όπως μου είπε οι αποκλίσεις είναι αρκετά μεγάλες (+-400) , οπότε απλώς εικασίες είναι τα κιλά που φαίνονται.Δεν είδε κάποια ένδειξη για τοκετό.Το καρδιοτοκογραφημα καλό, αρτηρίες ΟΚ, αμνιακό ΟΚ, πλακούντας ΟΚ.

Μου είπε ότι είναι φυσιολογικός ο πόνος στο ηβικό οστό τώρα τον τελευταίο μήνα και είναι από το βάρος του παιδιού, παρότι δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη.Δεν υπάρχει κάποια λύση επ'αυτου,μόνο υπομονή!!!

Έπαιρνα προγεστερόνη κολπικά μέχρι πριν δεκα μέρες,αλλά μάλλον δεν παίζει ρόλο.

Αυτά κορίτσια μου!! Εύχομαι έτσι να πορευτουμε μέχρι τέλους!!

Νεφελακι,είναι καλά 3,5 ευρώ η ώρα.Τοσο δίνουν και οι γνωστές μου!Από τη στιγμή κιόλας που δεν είναι παιδαγωγός ... γνώμη μου είναι καλύτερα να την πληρώνεις κάθε φορά και όχι με το μήνα,γιατί μπορεί κάποια φορά να μην τη χρειαστείς.

συνχαρητηρια!!!! κοριτσαρα μου φαινετε εχεις ξεχασει οτι εφτασες στο τελος πλεον!!! τι ασχολησε με μετρησεις? πλεον γεννας μπηκες 37 εβδομαδων μη μου πεις τωρα οτι θες να γεννησεις 41 εβδομαδων κ 5 κιλα παιδι γιατι θα τρελαθω μετα απο τοση περιπετεια!! να τελειωνεις να το κρατησεις αγκαλια κ ασε τις υπερβολες οση αποκλιση κ να εχει ο υπερηχος παλι εισαι πολυ καλα!!!! ευχομαι καλη λευτερια πλεον!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , linaa είπε:

συνχαρητηρια!!!! κοριτσαρα μου φαινετε εχεις ξεχασει οτι εφτασες στο τελος πλεον!!! τι ασχολησε με μετρησεις? πλεον γεννας μπηκες 37 εβδομαδων μη μου πεις τωρα οτι θες να γεννησεις 41 εβδομαδων κ 5 κιλα παιδι γιατι θα τρελαθω μετα απο τοση περιπετεια!! να τελειωνεις να το κρατησεις αγκαλια κ ασε τις υπερβολες οση αποκλιση κ να εχει ο υπερηχος παλι εισαι πολυ καλα!!!! ευχομαι καλη λευτερια πλεον!!!! 

Έλα Λινακι,το έχω καταλάβει ότι γεννάω σε λίγο,αλλά πάλι δε με βγάζει ο άντρας μου πουθενά,γιατί θέλουμε να περιμένουμε να γυρίσει ο γιατρός από τις διακοπές του (θα είμαι 39 εβδομάδων τότε).Πάντως θα με περιμενει μέχρι 41 ακριβώς είπε ο γιατρός.Μετα θα μπούμε με προκληση.Σπασε πλάκα να πάω τόσο...δεν εχω πάντως αλλες αντοχές...είναι τόσο μεγάλη η ταλαιπωρία και το άγχος τους μήνες που δεν ξέρω πώς αντέχω ακόμη!Θα άντεχα κι άλλο αν δεν πονούσα παντού!!

Αχ με έκανες και γέλασα πάντως φιλενάδα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katia2018 είπε:

Μόλις γύρισα από γιατρό!Δόξα τω Θεώ,όλα φαίνονται καλά!Τα κιλά μας είναι 3 kg ακριβώς (σήμερα 36+6).Ανέβηκε ευτυχώς στην κατάταξη,είναι περίεργο,αλλά πήρε μισό κιλό σε μια εβδομάδα ακριβώς.Βεβαια,όπως μου είπε οι αποκλίσεις είναι αρκετά μεγάλες (+-400) , οπότε απλώς εικασίες είναι τα κιλά που φαίνονται.Δεν είδε κάποια ένδειξη για τοκετό.Το καρδιοτοκογραφημα καλό, αρτηρίες ΟΚ, αμνιακό ΟΚ, πλακούντας ΟΚ.

Μου είπε ότι είναι φυσιολογικός ο πόνος στο ηβικό οστό τώρα τον τελευταίο μήνα και είναι από το βάρος του παιδιού, παρότι δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη.Δεν υπάρχει κάποια λύση επ'αυτου,μόνο υπομονή!!!

Έπαιρνα προγεστερόνη κολπικά μέχρι πριν δεκα μέρες,αλλά μάλλον δεν παίζει ρόλο.

Αυτά κορίτσια μου!! Εύχομαι έτσι να πορευτουμε μέχρι τέλους!!

Νεφελακι,είναι καλά 3,5 ευρώ η ώρα.Τοσο δίνουν και οι γνωστές μου!Από τη στιγμή κιόλας που δεν είναι παιδαγωγός ... γνώμη μου είναι καλύτερα να την πληρώνεις κάθε φορά και όχι με το μήνα,γιατί μπορεί κάποια φορά να μην τη χρειαστείς.

Έλα rapounzel μου!

Εγώ δεν ξέρω πόσο έχω,γιατί μου είπε να τον περιμένω να γυρίσει από τις διακοπές του.Δηλαδη θα έχω φτάσει 39 τότε. Αύριο 37 είμαι,δεν το λες και απίθανο από εδώ και πέρα!!!Αύριο θα ετοιμάσω και βαλίτσα,είχα πει μόλις κλείσω 37,ούτε μέρα πιο νωρίς!!Να που έφτασε η μέρα!!!

Άντε όλα καλά να μας πανε!!Ποτέ πας ξανά γιατρό?Εγώ την Τρίτη πάλι τώρα! 

Έιδες που όλα πήγαν καλά;;;τώρα απλά περιμένουμε πότε θα θελήσει να βγει το baby!!!για αυτό σου λεω 15 μέρες!άντε να κάνει 20,να εξαντλήσει όλο το περιθώριο!κοιτά που δεν θα βγαίνει τώρα!δεν πιστεύω πλέον να φοβάσαι κάτι;;;τελειόμηνο από αύριο!!!

Εμένα την μια βδομάδα πήρε 350γρ και την επόμενη 185γρ!δεν παίρνουν όλες τις βδομαδες το ίδιο!αφου έφτασε 3.000 είναι τέλειο το βάρος!πάντα έχουμε απόκλιση αλλά δεν ξέρεις αν είναι πάνω ή κάτω!σίγουρα θα βγεί πάνω απο 3 κιλά!εμένα που είναι μινιον στην καλύτερη να βγει 3.000!

Δεύτερα εχω ραντεβού!και θα κάνουμε τα πάντα!υπέρυχο, nst, θα πάρει δείγμα για τις καλλιέργειες και θα δούμε αν θα βγάλει τον πεσσό!απο την μια θέλω να τον βγάλει από την άλλη λεω ας φτάσουμε 37η και τον βγάζει!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...