Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Τα έγραψα καΪ στις μανουλες Σεπτεμβρίου.αχ κορίτσια  γυρισα από το γιατρό ,όλα τέλεια πάνε , η μικρή 1860 γρ. Μπορώ να κάθομαι σ ε καρεκλα και γενικά να αρχίσω να κινουμαι λίγο και σε δύο βδομάδες θα σηκωθώ συντηρητικα βέβαια αλλά και παλι.δεν το πιστεύω.... Είπα και στο γιατρό ότι δεν πίστευα ότι θα φτάσουμε ως εδώ και ούτε αυτός το πίστευε στην αρχή -Με είπε ήταν πολύ δύσκολα τα πραγματα. Και 36η θα μου βγάλει τον πεσσο και μπορεί να γεννήσω και εκείνη την μερά . Το μωρό έχει πάρει θέση . Μου έκανε και ντοπλερ όλα τέλεια αρτηρίες πλακούντας αμνιακό υγρό . Υπέροχα όλα .λίγο υπομονή ακόμα και πάει πέρασε. Θα πάω και για ψώνια με τη μαμάκα μου, μόλις μου δώσει το οκ ο γιατρός. Για βλαστοκύτταρα με ειπε ναι δωρεά όσο χρειάζεται θα μείνει ο λώρος στο μωρό.και όσο κι αν περισσέψει θα γίνει  δωρεα, προεχει το μωρό μου είπε. Και μου τόνισε ότι πάμε για φυσιολογικο.,χωρίς να σηκώνει κουβέντα και χωρις να  έχει γίνει κάποια συζήτηση πιο πριν και χάρηκα πολύ. Και ότι αυτά τα πονακια είναι φυσιολογικά που έχω. Και ότι όταν είναι να γεννήσω θα το καταλάβω.

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Πάρα πολύ καλά τα νέα σας!! Δεν έμεινε πολύς καιρός! Λίγη υπομονή ακόμα! Εμένα από την 32η μου φάνηκε ότι πέρασε νεράκι! Όλα καλά θα πάνε! Νομίζω η καλή ψυχολογία βοηθάει παντού και πάντα επίσης!!

Κ μένα ο γιατρός μου είπε μπορώ να τα κάνω δωρεά γιατί θα αφήσει όσο χρειάζεται τον ομφάλιο λώρο στο μωρό κ μετά θα συλλέξει τα βλαστοκύτταρα, σου είπε πόση ώρα περίπου αφήνει τον ομφάλιο;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Agusta είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Πάρα πολύ καλά τα νέα σας!! Δεν έμεινε πολύς καιρός! Λίγη υπομονή ακόμα! Εμένα από την 32η μου φάνηκε ότι πέρασε νεράκι! Όλα καλά θα πάνε! Νομίζω η καλή ψυχολογία βοηθάει παντού και πάντα επίσης!!

Κ μένα ο γιατρός μου είπε μπορώ να τα κάνω δωρεά γιατί θα αφήσει όσο χρειάζεται τον ομφάλιο λώρο στο μωρό κ μετά θα συλλέξει τα βλαστοκύτταρα, σου είπε πόση ώρα περίπου αφήνει τον ομφάλιο;

Ναι η καλή ψυχολογία βοήθησε αρκετά. Θα πέρασει  κι αυτό  γρήγορα  όπως  ο καιρός  μέχρι  τωρα. Νομίζω με είπε 2 λεπτά γτ συζητήσαμε  πολλά πράγματα.αλλα τόνισε ότι προεχει το μωρό.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Πωσ είστε? Εγώ ΤΕΛ βδομάδα σέρνομαι. Ώρες ώρες νομίζω θα γεννήσω νωρίτερα.. Με πονάει η μέση η πλάτη τα κόκαλα μου, δεν μπορώ να σταθώ πολύ ώρα όρθια, ιδρώνω, κρυώνω, άλλοτε έχω δέκατα άλλοτε όχι... Τα βράδια δεν ξέρω που να βάλω την κοιλιά μου... Με πιάνει φοβερή ανασφάλεια όταν είμαι ώρες μόνη μου με το παιδί γιατί αδυνατώ να τη φροντίσω πολύ καλά. Ευτυχώς ακούει και ντύνεται μόνη της η μαζευει τα παιχνίδια της η καρδούλα μου.. Έχει προσκολληθει πάνω μου προφανώς και καταλαβαίνει... 

Στη δουλειά έχω κουραστεί να πηγαίνω, ντύσου βαψου χαμογελα μη δώσεις δικαιώματα κοκ.. Ευτυχώς την άλλη βδομάδα κλείνω!

35 η μπαίνω σήμερα... Αντε να περάσει ο καιρός να γεννήσουμε να ησυχάσουμε... 

Nst αρχίζω αυτή τη βδομάδα δωρεάν και κάθε βδομάδα πλέον γιατρό. Έχω και σήμερα. 

Πάω να μαγειρέψω.. Σας χαιρετώ... 

On 15/7/2018 at 11:17 ΠΜ, rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, το εχω διαβάσει και εγώ οτι πολλές γυναίκες το έπαθαν μετά, φαντάζεσαι να παθουμε τέτοιο πράγμα;;;

Ναι!!!!να αλλάξουμε και λίγο παραστάσεις γιατί με ολα αυτά το έχουμε ανάγκη!είναι κοντά στα Καλάβρυτα το χωριό του άντρα μου!

Είσαι πολύ τυχερη που θα ξεφύγεις, το ήθελα κι εγώ τόσο πολύ αλλά δυστυχώς εμάς το νησί είναι πολύ μακριά... Ακόμα κ σπίτι να είσαι Συνέχεια - που δε θα είσαι όλο και κάποια βολτίτσα θα πάτε.. - θα αλλάξεις παραστάσεις και θα γυρίσεις ανανεωμένη! 

 

Όσο για την κοπέλα ήδη έχω αρχίσει και ρωτάω γνωστούς. Ιδανική περίπτωση που ξέρει την κόρη μου και συμπαθιουνται πολύ είναι η κοπέλα που μας καθαρίζει. Θα της το προτείνω και μακάρι να δεχτεί, αν και δύσκολο μου φαίνεται γιατί εκείνη δουλεύει σε σπίτια συνέχεια και ίσως της είναι too much αυτό. 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Τα έγραψα καΪ στις μανουλες Σεπτεμβρίου.αχ κορίτσια  γυρισα από το γιατρό ,όλα τέλεια πάνε , η μικρή 1860 γρ. Μπορώ να κάθομαι σ ε καρεκλα και γενικά να αρχίσω να κινουμαι λίγο και σε δύο βδομάδες θα σηκωθώ συντηρητικα βέβαια αλλά και παλι.δεν το πιστεύω.... Είπα και στο γιατρό ότι δεν πίστευα ότι θα φτάσουμε ως εδώ και ούτε αυτός το πίστευε στην αρχή -Με είπε ήταν πολύ δύσκολα τα πραγματα. Και 36η θα μου βγάλει τον πεσσο και μπορεί να γεννήσω και εκείνη την μερά . Το μωρό έχει πάρει θέση . Μου έκανε και ντοπλερ όλα τέλεια αρτηρίες πλακούντας αμνιακό υγρό . Υπέροχα όλα .λίγο υπομονή ακόμα και πάει πέρασε. Θα πάω και για ψώνια με τη μαμάκα μου, μόλις μου δώσει το οκ ο γιατρός. Για βλαστοκύτταρα με ειπε ναι δωρεά όσο χρειάζεται θα μείνει ο λώρος στο μωρό.και όσο κι αν περισσέψει θα γίνει  δωρεα, προεχει το μωρό μου είπε. Και μου τόνισε ότι πάμε για φυσιολογικο.,χωρίς να σηκώνει κουβέντα και χωρις να  έχει γίνει κάποια συζήτηση πιο πριν και χάρηκα πολύ. Και ότι αυτά τα πονακια είναι φυσιολογικά που έχω. Και ότι όταν είναι να γεννήσω θα το καταλάβω.

Μπράβο κοριτσακι μου! Πράγματι τα έχεις καταφέρει πάρα πολύ καλά, ήταν και είναι αρκετά δύσκολο αυτό που περνάς κι εμείς εδώ σε καταλαβαίνουμε γιατί το ζούμε.Αφου τα κιλά πάνε καλά και στις 36 να γεννήσεις δε θα έχεις πρόβλημα. Ο καιρός περνάει και όλα αυτό θα τελειώσει σύντομα και θα αρχίσει κάτι πολύ όμορφο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nefeli2014 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Πωσ είστε? Εγώ ΤΕΛ βδομάδα σέρνομαι. Ώρες ώρες νομίζω θα γεννήσω νωρίτερα.. Με πονάει η μέση η πλάτη τα κόκαλα μου, δεν μπορώ να σταθώ πολύ ώρα όρθια, ιδρώνω, κρυώνω, άλλοτε έχω δέκατα άλλοτε όχι... Τα βράδια δεν ξέρω που να βάλω την κοιλιά μου... Με πιάνει φοβερή ανασφάλεια όταν είμαι ώρες μόνη μου με το παιδί γιατί αδυνατώ να τη φροντίσω πολύ καλά. Ευτυχώς ακούει και ντύνεται μόνη της η μαζευει τα παιχνίδια της η καρδούλα μου.. Έχει προσκολληθει πάνω μου προφανώς και καταλαβαίνει... 

Στη δουλειά έχω κουραστεί να πηγαίνω, ντύσου βαψου χαμογελα μη δώσεις δικαιώματα κοκ.. Ευτυχώς την άλλη βδομάδα κλείνω!

35 η μπαίνω σήμερα... Αντε να περάσει ο καιρός να γεννήσουμε να ησυχάσουμε... 

Nst αρχίζω αυτή τη βδομάδα δωρεάν και κάθε βδομάδα πλέον γιατρό. Έχω και σήμερα. 

Πάω να μαγειρέψω.. Σας χαιρετώ... 

Είσαι πολύ τυχερη που θα ξεφύγεις, το ήθελα κι εγώ τόσο πολύ αλλά δυστυχώς εμάς το νησί είναι πολύ μακριά... Ακόμα κ σπίτι να είσαι Συνέχεια - που δε θα είσαι όλο και κάποια βολτίτσα θα πάτε.. - θα αλλάξεις παραστάσεις και θα γυρίσεις ανανεωμένη! 

 

Όσο για την κοπέλα ήδη έχω αρχίσει και ρωτάω γνωστούς. Ιδανική περίπτωση που ξέρει την κόρη μου και συμπαθιουνται πολύ είναι η κοπέλα που μας καθαρίζει. Θα της το προτείνω και μακάρι να δεχτεί, αν και δύσκολο μου φαίνεται γιατί εκείνη δουλεύει σε σπίτια συνέχεια και ίσως της είναι too much αυτό. 

Χαρά στο κουράγιο σου που δουλεύεις ακόμη.Εδω εμείς που είμαστε μέσα στο σπίτι στον καναπέ  ξάπλα και κάτω απο το κλιματιστικό και δεν αντέχουμε...Τα μεγάλα μας παιδιά καταλαβαίνουν πολύ καλά την κατάσταση και ευτυχώς μας διευκολύνουν.Καλα έκανες και ψάχνεις άμεσα να βρεις γυναίκα για τα παιδιά,να είσαι ψιλοετοιμη όταν έρθει το μωρό.Ολα θα πάνε καλά,μόλις σταματήσεις τη δουλειά θα νιώσεις καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, katia2018 είπε:

Μπράβο κοριτσακι μου! Πράγματι τα έχεις καταφέρει πάρα πολύ καλά, ήταν και είναι αρκετά δύσκολο αυτό που περνάς κι εμείς εδώ σε καταλαβαίνουμε γιατί το ζούμε.Αφου τα κιλά πάνε καλά και στις 36 να γεννήσεις δε θα έχεις πρόβλημα. Ο καιρός περνάει και όλα αυτό θα τελειώσει σύντομα και θα αρχίσει κάτι πολύ όμορφο!

Νια τα κιλακια είναι μια χαρά ευτυχώς την άλλη βδομάδα με είπε θα έχουμε φτάσει στα 2 λογικά. Έπαιρνα πολύ δύναμη από σας.που ήσασταν κάνα δυο βδομάδες πιο μετά και έλεγα και γω θα φτάσω εκεί. Ειδικά εσύ που είχες και άλλο παιδάκι και τα έχεις καταφέρει τελεια.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια μου!

Γυρίσαμε κι εμείς από nst και όλα καλά!

Ο μικρός θρεφταράκι, πάνω από 3100γρμ, και επειδή υπερηχογραφικά είναι μια βδομάδα μεγαλύτερος, τον περιμένουμε έως 5/8! Σοκ! Αρχικά, λέγαμε για 15/8, μετά ΠΗΤ 13/8, τώρα το 5/8 μου φαίνεται πολύ κοντινό!!

Τώρα καταλαβαίνετε ότι αγχώθηκα να φτιάξω βαλίτσα κλπ. Και έκλεισα άρον-άρον ραντεβού για πεντικιούρ ;-) 

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Heidelberg είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια μου!

Γυρίσαμε κι εμείς από nst και όλα καλά!

Ο μικρός θρεφταράκι, πάνω από 3100γρμ, και επειδή υπερηχογραφικά είναι μια βδομάδα μεγαλύτερος, τον περιμένουμε έως 5/8! Σοκ! Αρχικά, λέγαμε για 15/8, μετά ΠΗΤ 13/8, τώρα το 5/8 μου φαίνεται πολύ κοντινό!!

Τώρα καταλαβαίνετε ότι αγχώθηκα να φτιάξω βαλίτσα κλπ. Και έκλεισα άρον-άρον ραντεβού για πεντικιούρ ;-) 

 

Ωπ κοντεύεις αλήθεια αλλά έχεις ακόμα 20 μερουλες .σωστή σε βρίσκω μην πάμε και ατημέλητες στο μαιευτήριο.χχαχαχ Καντά να τα έχεις όλα έτοιμα, να μηνμ αγχωνεσαι και όλα θα πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Heidelberg είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια μου!

Γυρίσαμε κι εμείς από nst και όλα καλά!

Ο μικρός θρεφταράκι, πάνω από 3100γρμ, και επειδή υπερηχογραφικά είναι μια βδομάδα μεγαλύτερος, τον περιμένουμε έως 5/8! Σοκ! Αρχικά, λέγαμε για 15/8, μετά ΠΗΤ 13/8, τώρα το 5/8 μου φαίνεται πολύ κοντινό!!

Τώρα καταλαβαίνετε ότι αγχώθηκα να φτιάξω βαλίτσα κλπ. Και έκλεισα άρον-άρον ραντεβού για πεντικιούρ ;-) 

 

Ουαου!!!! Τέλεια!!!!! Με το καλό!!! Τπτ δεν έμεινε!!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sunshine18          ΠΗΤ 03/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg      ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

anastella      ΠΗΤ 07/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

Summer G.      ΠΗΤ 12/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

angeliki1979    ΠΗΤ 13/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Katerina.84    ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  ΠΗΤ 22/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux       ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

elenistam     ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

zina1987      ΠΗΤ 05/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

4 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Πωσ είστε? Εγώ ΤΕΛ βδομάδα σέρνομαι. Ώρες ώρες νομίζω θα γεννήσω νωρίτερα.. Με πονάει η μέση η πλάτη τα κόκαλα μου, δεν μπορώ να σταθώ πολύ ώρα όρθια, ιδρώνω, κρυώνω, άλλοτε έχω δέκατα άλλοτε όχι... Τα βράδια δεν ξέρω που να βάλω την κοιλιά μου... Με πιάνει φοβερή ανασφάλεια όταν είμαι ώρες μόνη μου με το παιδί γιατί αδυνατώ να τη φροντίσω πολύ καλά. Ευτυχώς ακούει και ντύνεται μόνη της η μαζευει τα παιχνίδια της η καρδούλα μου.. Έχει προσκολληθει πάνω μου προφανώς και καταλαβαίνει... 

Στη δουλειά έχω κουραστεί να πηγαίνω, ντύσου βαψου χαμογελα μη δώσεις δικαιώματα κοκ.. Ευτυχώς την άλλη βδομάδα κλείνω!

35 η μπαίνω σήμερα... Αντε να περάσει ο καιρός να γεννήσουμε να ησυχάσουμε... 

Nst αρχίζω αυτή τη βδομάδα δωρεάν και κάθε βδομάδα πλέον γιατρό. Έχω και σήμερα. 

Πάω να μαγειρέψω.. Σας χαιρετώ... 

Είσαι πολύ τυχερη που θα ξεφύγεις, το ήθελα κι εγώ τόσο πολύ αλλά δυστυχώς εμάς το νησί είναι πολύ μακριά... Ακόμα κ σπίτι να είσαι Συνέχεια - που δε θα είσαι όλο και κάποια βολτίτσα θα πάτε.. - θα αλλάξεις παραστάσεις και θα γυρίσεις ανανεωμένη! 

 

Όσο για την κοπέλα ήδη έχω αρχίσει και ρωτάω γνωστούς. Ιδανική περίπτωση που ξέρει την κόρη μου και συμπαθιουνται πολύ είναι η κοπέλα που μας καθαρίζει. Θα της το προτείνω και μακάρι να δεχτεί, αν και δύσκολο μου φαίνεται γιατί εκείνη δουλεύει σε σπίτια συνέχεια και ίσως της είναι too much αυτό. 

Κ εγώ απορώ πως τα καταφέρνεις κ δουλεύεις! Εγώ σήμερα με το ζόρι μαγειρεψα κ τπτ άλλο. Νιώθω κουρέλι, με το που σηκωθώ με πονάνε τα πόδια μου απίστευτα..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Heidelberg τέλεια είστε!! Άσε που θα γιορτάσετε και μαζί 15Αύγουστο!Μπορεί να γεννήσουμε κ ίδια μέρα! 

@Nefeli2014 λογική η κούρασή σου.. Εδώ ζορίζομαι εγώ χωρίς να δουλεύω! Αφού καθίσεις λίγο θα δεις διαφορά!

Εν τω μεταξύ τώρα θα έχει πλάκα που θα ανεβοκατεβαινουμε στο πινακακι μας @modena! Σαν τη Eurovision! Τσέκαρε και την @Summer G. που γέννησε!

Εγώ πήγα σήμερα με τον αντρούλη μου στο μάθημα τοκετού! Πολύ καλό ήταν! Τώρα που το έκανα κ αυτό αισθάνομαι ακόμα πιο συνειδητοποιημένη ότι γεννάω σε λίγες ημέρες! Αχ τίποτα δεν έμεινε!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Πωσ είστε? Εγώ ΤΕΛ βδομάδα σέρνομαι. Ώρες ώρες νομίζω θα γεννήσω νωρίτερα.. Με πονάει η μέση η πλάτη τα κόκαλα μου, δεν μπορώ να σταθώ πολύ ώρα όρθια, ιδρώνω, κρυώνω, άλλοτε έχω δέκατα άλλοτε όχι... Τα βράδια δεν ξέρω που να βάλω την κοιλιά μου... Με πιάνει φοβερή ανασφάλεια όταν είμαι ώρες μόνη μου με το παιδί γιατί αδυνατώ να τη φροντίσω πολύ καλά. Ευτυχώς ακούει και ντύνεται μόνη της η μαζευει τα παιχνίδια της η καρδούλα μου.. Έχει προσκολληθει πάνω μου προφανώς και καταλαβαίνει... 

Στη δουλειά έχω κουραστεί να πηγαίνω, ντύσου βαψου χαμογελα μη δώσεις δικαιώματα κοκ.. Ευτυχώς την άλλη βδομάδα κλείνω!

35 η μπαίνω σήμερα... Αντε να περάσει ο καιρός να γεννήσουμε να ησυχάσουμε... 

Nst αρχίζω αυτή τη βδομάδα δωρεάν και κάθε βδομάδα πλέον γιατρό. Έχω και σήμερα. 

Πάω να μαγειρέψω.. Σας χαιρετώ... 

Είσαι πολύ τυχερη που θα ξεφύγεις, το ήθελα κι εγώ τόσο πολύ αλλά δυστυχώς εμάς το νησί είναι πολύ μακριά... Ακόμα κ σπίτι να είσαι Συνέχεια - που δε θα είσαι όλο και κάποια βολτίτσα θα πάτε.. - θα αλλάξεις παραστάσεις και θα γυρίσεις ανανεωμένη! 

 

Όσο για την κοπέλα ήδη έχω αρχίσει και ρωτάω γνωστούς. Ιδανική περίπτωση που ξέρει την κόρη μου και συμπαθιουνται πολύ είναι η κοπέλα που μας καθαρίζει. Θα της το προτείνω και μακάρι να δεχτεί, αν και δύσκολο μου φαίνεται γιατί εκείνη δουλεύει σε σπίτια συνέχεια και ίσως της είναι too much αυτό. 

Εμάς ευτυχώς είναι 2 ώρες από την Αθήνα, οπότε είναι ευκαιρία να ξεφύγουμε και να πάμε λίγο στον καθαρό αέρα!μιλησα και με την μαια!θα μιλήσω και τον παιδίατρο βέβαια!

μακάρι! Αφού τα παει καλά με την μικρή θα είναι ιδανικό!και εγώ τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, κουραζομαι πολύ εύκολα και κάθε φορά που είμαι ξαπλωμένη και πρέπει να σηκώθω είναι μαρτύριο!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Νια τα κιλακια είναι μια χαρά ευτυχώς την άλλη βδομάδα με είπε θα έχουμε φτάσει στα 2 λογικά. Έπαιρνα πολύ δύναμη από σας.που ήσασταν κάνα δυο βδομάδες πιο μετά και έλεγα και γω θα φτάσω εκεί. Ειδικά εσύ που είχες και άλλο παιδάκι και τα έχεις καταφέρει τελεια.

Αυτό σκέφτομαι συνεχώς αυτές τις μέρες... ότι μου φαίνεται αδιανόητο πώς έφτασα σε αυτές τις εβδομάδες!!!Κάθε μέρα κάθε εβδομάδα θυμάμαι πόσο δύσκολα πέρασε!!!Αλλά μετά τις 32 όλα φαίνονταν πιο εύκολα!!!Να βλέπεις εμάς όπως είπες και να παίρνεις κουράγιο, γιατί τελικά όλα μπορούν να συμβούν με τη βοήθεια του Θεού!!

Φιλιά κοριτσάκι μου!!

Κορίτσια μου,έχω νέο θέμα!

Από χθες με έχει πιάσει αφόρητος πόνος στο ηβικό οστό,από την αριστερή πλευρά και δε μπορώ να κάνω βήμα...ούτε μέχρι την τουαλέτα πλέον!!Μου είπαν ότι είναι από την προγεστερόνη και τη ρελαξινη,που χαλαρώνει όλους τους συνδέσμους.Αυτο που έχω και με τη μέση δηλαδή.Αλλα εδώ μιλάμε για απίστευτο πόνο,τα πόδια δεν ανοίγουν με τίποτα,δεν κάνουν βήμα.Δυστυχως θα πάει ετσι μέχρι τον τοκετό και ενδέχεται να κρατήσει και μέρες μετά. Είναι σα να έκανα την άσκηση στο όργανο που γυμνάζει τους προσαγωγούς και την άλλη μέρα να έχω καταπιαστεί.Το έχει πάθει καμιά σας?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Κορίτσια μου,έχω νέο θέμα!

Από χθες με έχει πιάσει αφόρητος πόνος στο ηβικό οστό,από την αριστερή πλευρά και δε μπορώ να κάνω βήμα...ούτε μέχρι την τουαλέτα πλέον!!Μου είπαν ότι είναι από την προγεστερόνη και τη ρελαξινη,που χαλαρώνει όλους τους συνδέσμους.Αυτο που έχω και με τη μέση δηλαδή.Αλλα εδώ μιλάμε για απίστευτο πόνο,τα πόδια δεν ανοίγουν με τίποτα,δεν κάνουν βήμα.Δυστυχως θα πάει ετσι μέχρι τον τοκετό και ενδέχεται να κρατήσει και μέρες μετά. Είναι σα να έκανα την άσκηση στο όργανο που γυμνάζει τους προσαγωγούς και την άλλη μέρα να έχω καταπιαστεί.Το έχει πάθει καμιά σας?

Καλημέρα!

Μήπως μπορείς να πάρεις κανένα παυσίπονο να σε βοηθήσει κάπως; Σου'πε ο γιατρός ότι θα κρατήσει και μετά τον τοκετό; Πάρε κάτι σε παυσίπονο πάντως, βρε κοριτσάκι μου, αν μπορείς, μην ταλαιπωρείσαι τώρα και με αυτό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Αυτό σκέφτομαι συνεχώς αυτές τις μέρες... ότι μου φαίνεται αδιανόητο πώς έφτασα σε αυτές τις εβδομάδες!!!Κάθε μέρα κάθε εβδομάδα θυμάμαι πόσο δύσκολα πέρασε!!!Αλλά μετά τις 32 όλα φαίνονταν πιο εύκολα!!!Να βλέπεις εμάς όπως είπες και να παίρνεις κουράγιο, γιατί τελικά όλα μπορούν να συμβούν με τη βοήθεια του Θεού!!

Φιλιά κοριτσάκι μου!!

Κορίτσια μου,έχω νέο θέμα!

Από χθες με έχει πιάσει αφόρητος πόνος στο ηβικό οστό,από την αριστερή πλευρά και δε μπορώ να κάνω βήμα...ούτε μέχρι την τουαλέτα πλέον!!Μου είπαν ότι είναι από την προγεστερόνη και τη ρελαξινη,που χαλαρώνει όλους τους συνδέσμους.Αυτο που έχω και με τη μέση δηλαδή.Αλλα εδώ μιλάμε για απίστευτο πόνο,τα πόδια δεν ανοίγουν με τίποτα,δεν κάνουν βήμα.Δυστυχως θα πάει ετσι μέχρι τον τοκετό και ενδέχεται να κρατήσει και μέρες μετά. Είναι σα να έκανα την άσκηση στο όργανο που γυμνάζει τους προσαγωγούς και την άλλη μέρα να έχω καταπιαστεί.Το έχει πάθει καμιά σας?

Καλημέρα! Δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο .. ο γιατρός τι προτείνει για να ανακουφιστεις?

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!

Summer G.     16/07/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sunshine18          ΠΗΤ 27/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

angeliki1979    ΠΗΤ 30/07/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg      ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

anastella      ΠΗΤ 07/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

Katerina.84    ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  ΠΗΤ 22/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux       ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

elenistam     ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

λιλιτο           ΠΗΤ 11/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

11 ώρες πρίν, Agusta είπε:

@Heidelberg τέλεια είστε!! Άσε που θα γιορτάσετε και μαζί 15Αύγουστο!Μπορεί να γεννήσουμε κ ίδια μέρα! 

@Nefeli2014 λογική η κούρασή σου.. Εδώ ζορίζομαι εγώ χωρίς να δουλεύω! Αφού καθίσεις λίγο θα δεις διαφορά!

Εν τω μεταξύ τώρα θα έχει πλάκα που θα ανεβοκατεβαινουμε στο πινακακι μας @modena! Σαν τη Eurovision! Τσέκαρε και την @Summer G. που γέννησε!

Εγώ πήγα σήμερα με τον αντρούλη μου στο μάθημα τοκετού! Πολύ καλό ήταν! Τώρα που το έκανα κ αυτό αισθάνομαι ακόμα πιο συνειδητοποιημένη ότι γεννάω σε λίγες ημέρες! Αχ τίποτα δεν έμεινε!

Done! Καλά που το πες! Ξεχάστηκα! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Αυτό σκέφτομαι συνεχώς αυτές τις μέρες... ότι μου φαίνεται αδιανόητο πώς έφτασα σε αυτές τις εβδομάδες!!!Κάθε μέρα κάθε εβδομάδα θυμάμαι πόσο δύσκολα πέρασε!!!Αλλά μετά τις 32 όλα φαίνονταν πιο εύκολα!!!Να βλέπεις εμάς όπως είπες και να παίρνεις κουράγιο, γιατί τελικά όλα μπορούν να συμβούν με τη βοήθεια του Θεού!!

Φιλιά κοριτσάκι μου!!

Κορίτσια μου,έχω νέο θέμα!

Από χθες με έχει πιάσει αφόρητος πόνος στο ηβικό οστό,από την αριστερή πλευρά και δε μπορώ να κάνω βήμα...ούτε μέχρι την τουαλέτα πλέον!!Μου είπαν ότι είναι από την προγεστερόνη και τη ρελαξινη,που χαλαρώνει όλους τους συνδέσμους.Αυτο που έχω και με τη μέση δηλαδή.Αλλα εδώ μιλάμε για απίστευτο πόνο,τα πόδια δεν ανοίγουν με τίποτα,δεν κάνουν βήμα.Δυστυχως θα πάει ετσι μέχρι τον τοκετό και ενδέχεται να κρατήσει και μέρες μετά. Είναι σα να έκανα την άσκηση στο όργανο που γυμνάζει τους προσαγωγούς και την άλλη μέρα να έχω καταπιαστεί.Το έχει πάθει καμιά σας?

Καλημέρα!!!!εγώ είχα πόνο στο ηβικό οστό νωρίτερα!τέλος 7ου αρχές 8ου!σηκωνομουν για τουαλέτα και να φαω και υπέφερα!οταν άρχισα όμως να σηκωνομαι πιο πολύ ήμουν καλύτερα!και εμένα ο γιατρός και η μαία μου είπε οτι είναι φυσιολογικό γιατί ανοίγουν τα κόκκαλα για να μπορείς να γεννήσεις!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...