Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , vaclia είπε:

ναι σημασια εχει αυτο να βγουν γερα και καλοφωτιστα!!! Ετσι και αλλιως τα μισα τα παιρνουμε πισω. Εχουν πεσει πολυ οι τιμες!!! τωρα θα παμε ξανα την 18η εβδομαδα για υπερηχο και ελεγχο ρουτινας αλλα νομιζω ειναι νωρις για β επιπεδου. Μετα την 21 εβδομαδα θεωρητικα.

Καλώς ήρθες Λια μου!!!μεγάλωσε η περεουλα μας!!!ναι, εγω εχω κλείσει β'επιπεδου 19 Απριλίου, 22η βδομάδα!

Εμάς φύλο μας είπε στην αυχενική και την προηγούμενη βδομάδα(15η) μας το επιβεβαίωσε και ο γιατρός μου το κοριτσάκι μας!!! 

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να το χαιρεσαι Rapounzel μου!!! εμενα ο γιατρος δεν μου ειπε τπτ για φυλλο αλλα θα το μαθουμε απο βδομαδα με τις εξετασεις που καναμε για την μη επεμβατικη. Εχω ομως ενστικτο οτι θα ειναι αγορακι!!! Αν και τα πεθερικα μου και ο αντρας μου λενε για κοριτσακι. Θα φανει!!! 

Δεν θελει αγχος κοριτσια!!!Ολα καλα θα πανε!!!! Επηρεαζεται και το  μωρο!!! Διαβασα οτι απο την επομενη βδομαδα κ μετα θα αρχισουμε να το καταλαβαινουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vaclia είπε:

να το χαιρεσαι Rapounzel μου!!! εμενα ο γιατρος δεν μου ειπε τπτ για φυλλο αλλα θα το μαθουμε απο βδομαδα με τις εξετασεις που καναμε για την μη επεμβατικη. Εχω ομως ενστικτο οτι θα ειναι αγορακι!!! Αν και τα πεθερικα μου και ο αντρας μου λενε για κοριτσακι. Θα φανει!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!με το καλό το μωρακι σου!!!λόγω ηλικίας ο παραπάνω έλεγχος;;;ναι, και θα είναι σίγουρο αυτό που θα σας πουν!

Εγω ήμουν σίγουρη ότι είναι αγόρι!!!και όταν στο τέλος της αυχενικής αφού είδαμε οτι όλα είναι καλά, ρωτησα τον εμβρυολογο και μου είπε οτι είναι κορίτσι, παραξενευτηκα!η χαρά μου όμως ήταν μοναδική!!!οτι και να μου έλεγε θα ειχα ακριβώς την ίδια χαρά!!!να είναι γερό με νοιάζει μόνο, ειδικά με αυτά που παθαινω!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογω ηλικιας κ μονο!!! και η εξεταση ειναι 99% σωστη. Το φυλλο στην αυχενικη πως το καταλαβαν απο τους παλμους? η ειδαν τα γεννητικα οργανα? Το δικο μου δεν καθοταν ησυχο ουτε για να μετρησουμε τους παλμους!!! 

4 ώρες πρίν, elenistam είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εγώ είμαι στις 15 βδομάδες και ακόμα η πρωινή ναυτία δεν υποχώρησε....άλλα συμπτώματα δεν έχω εκτός από κάτι τραβήγματα χαμηλά που και που...ακόμα κιλά δεν έβαλα....αρχίσαμε και μεις την έρευνα αγοράς και αποφασίσαμε να πάρουμε καρότσι από εξωτερικό... είδαμε συγκεκριμένα μοντέλα που εδώ έχουν 600 εκεί έχουν 400 με τα μεταφορικά μαζί. Κοιτάμε 2 σε 1 καρότσι πορτ μπεμπέ και κάθισμα αμαξιού λέμε να πάρουμε ένα που είναι από 0 μέχρι 32 κιλά που έχει θέση για βρέφος και μετά βγαίνει το μαξιλαράκι και γίνεται ευρύχωρο για πιο μεγάλο μωρό και παιδί.

Ελενη μου απο ποια σαιτ κοιτας.κ γω ενδιαφερομαι!!!! εδω ολα ειναι πανακριβα!!!!! για ποιες μαρκες ενδιαφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , vaclia είπε:

Ναι λογω ηλικιας κ μονο!!! και η εξεταση ειναι 99% σωστη. Το φυλλο στην αυχενικη πως το καταλαβαν απο τους παλμους? η ειδαν τα γεννητικα οργανα? Το δικο μου δεν καθοταν ησυχο ουτε για να μετρησουμε τους παλμους!!! 

Ήσυχη δεν ηταν ούτε εμένα αλλά έκανε μια χαρά τις μετρήσεις!μας είπε οτι από την στιγμή που δεν βλέπουν πουλάκι, το πιο πιθανό είναι να είναι κορίτσι!και τελικά το επιβεβαίωσαμε!!!πότε με το καλό τα αποτέλεσματα;

Αυτό με τους παλμούς δεν ισχύει γιατί στην αυχενική ειχε 153!

Εγω την έχω καταλάβει 2-3 φορές! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, rapounzel_rapounzel είπε:

Ήσυχη δεν ηταν ούτε εμένα αλλά έκανε μια χαρά τις μετρήσεις!μας είπε οτι από την στιγμή που δεν βλέπουν πουλάκι, το πιο πιθανό είναι να είναι κορίτσι!και τελικά το επιβεβαίωσαμε!!!πότε με το καλό τα αποτέλεσματα;

μετα τις 13 την αλλη βδομαδα!!! Με εχει πιασει αγχος και για το παιδι αν ειναι ολα καλα και για το φυλλο. Αν και εχω καλο προαισθημα!!!! Λες να ειναι κ μενα κοριτσακι γτ λενε οτι ειναι πιο υπερκινητικα τα κοριτσακια σαν εμβρυα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , vaclia είπε:

Ναι λογω ηλικιας κ μονο!!! και η εξεταση ειναι 99% σωστη. Το φυλλο στην αυχενικη πως το καταλαβαν απο τους παλμους? η ειδαν τα γεννητικα οργανα? Το δικο μου δεν καθοταν ησυχο ουτε για να μετρησουμε τους παλμους!!! 

Ελενη μου απο ποια σαιτ κοιτας.κ γω ενδιαφερομαι!!!! εδω ολα ειναι πανακριβα!!!!! για ποιες μαρκες ενδιαφερεσαι?

koitao apo e bay kai amazon....exei poli kala polonika me metaforika giro sta 30 euro ke de sizito se sigkrisi me ta dika mas....αυτα που κοιταω εγω ειναι με καλαθουνα σα βαρκα, με εξαερισμο απο κατω, με αμορτισερ μπρος πισω και στη μεση ,με πλενομενα υφασματα (ενω εδω στην ελλαδα δε βγαινουν ολα) , με ροδες αερα οχι πλαστικες και σκελετο αλουμινιου στα 360 ευρω ....ενω αν ζητησεις απο τα δικα μας μαγαζια με αμορτισερ για τους κραδασμους θα σου πουν τουλαχιστον 550-600....εμεις πηγαμε στο λυτω και στο κιντο πριν αρχισουμε να κοιταμε εξω...φυσικα ολα ειναι ευρωπαικης ενωσης με ολες τις πιστοποιησεις εγγυηση και ανταλλακτικα μπορεις να βρεις παντου....μαρκες κοιταμε τα bebbeto, babymerc, camarelo, ειναι ίδιας ποιοτητας με bexa kai anex αλλα μιση τιμη


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ακριβουτσ

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

koitao apo e bay kai amazon....exei poli kala polonika me metaforika giro sta 30 euro ke de sizito se sigkrisi me ta dika mas....αυτα που κοιταω εγω ειναι με καλαθουνα σα βαρκα, με εξαερισμο απο κατω, με αμορτισερ μπρος πισω και στη μεση ,με πλενομενα υφασματα (ενω εδω στην ελλαδα δε βγαινουν ολα) , με ροδες αερα οχι πλαστικες και σκελετο αλουμινιου στα 360 ευρω ....ενω αν ζητησεις απο τα δικα μας μαγαζια με αμορτισερ για τους κραδασμους θα σου πουν τουλαχιστον 550-600....εμεις πηγαμε στο λυτω και στο κιντο πριν αρχισουμε να κοιταμε εξω...φυσικα ολα ειναι ευρωπαικης ενωσης με ολες τις πιστοποιησεις εγγυηση και ανταλλακτικα μπορεις να βρεις παντου....μαρκες κοιταμε τα bebbeto, babymerc, camarelo, ειναι ίδιας ποιοτητας με bexa kai anex αλλα μιση τιμη

Ακριβουτσικα ρε συ αλλα για τα μωρα μας χαλαλι!!Αν τα παρεις ομως απο εξωτερικο δινουν εγγυση? και σε ποσο καιρο γινεται η παραδοση? Γιατι δε κοιτας και τα carello? Ειδικα στη θεσσαλονικη κυκλοφορουν πολυ και ειναι κ σε καλη τιμη!!! Βεβαια δεν ξερω εαν εχουν ολες τις προδιαγραφες!!! Και για τα αμορτισερ δεν ειμαι σιγουρη μπορεις να ρωτησεις ομως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , vaclia είπε:

μετα τις 13 την αλλη βδομαδα!!! Με εχει πιασει αγχος και για το παιδι αν ειναι ολα καλα και για το φυλλο. Αν και εχω καλο προαισθημα!!!! Λες να ειναι κ μενα κοριτσακι γτ λενε οτι ειναι πιο υπερκινητικα τα κοριτσακια σαν εμβρυα!!!

Όλα καλά θα είναι!!!!σημασία έχει να είναι γερό και θα είναι!!!σε λίγες μέρες θα ξέρεις αν πρέπει να σκέφτεσαι ροζ ή γαλάζια!!!όσο μπορείς λιγότερο άγχος, εχω και εγω μπόλικο και δεν κάνει καλό!απο ότι κατάλαβα θες κοριτσάκι, ε;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaclia είπε:

Ακριβουτσ

Ακριβουτσικα ρε συ αλλα για τα μωρα μας χαλαλι!!Αν τα παρεις ομως απο εξωτερικο δινουν εγγυση? και σε ποσο καιρο γινεται η παραδοση? Γιατι δε κοιτας και τα carello? Ειδικα στη θεσσαλονικη κυκλοφορουν πολυ και ειναι κ σε καλη τιμη!!! Βεβαια δεν ξερω εαν εχουν ολες τις προδιαγραφες!!! Και για τα αμορτισερ δεν ειμαι σιγουρη μπορεις να ρωτησεις ομως. 

δεν εχουν αμορτισερ τα carello απο οτι ειδα....σε ενα μηνα περιπου ειναι εδω...εγω θα το παραγγειλω μετα τη β επιπεδου...εγγυηση δινουν κανονικα οπως και εδω


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Όλα καλά θα είναι!!!!σημασία έχει να είναι γερό και θα είναι!!!σε λίγες μέρες θα ξέρεις αν πρέπει να σκέφτεσαι ροζ ή γαλάζια!!!όσο μπορείς λιγότερο άγχος, εχω και εγω μπόλικο και δεν κάνει καλό!απο ότι κατάλαβα θες κοριτσάκι, ε;;;

Δεν ξερω πραγματικα!!!! πριν μεινω εγγυος ελεγα κοριτσακι γιατι συνηθως ειναι πιο ησυχα αλλα μολις εμεινα εγκυος ειχα ενστικτο για αγορακι!! Οτι ερθει καλοδεχουμενο!!!

πρίν από 3 λεπτά , elenistam είπε:

δεν εχουν αμορτισερ τα carello απο οτι ειδα....σε ενα μηνα περιπου ειναι εδω...εγω θα το παραγγειλω μετα τη β επιπεδου...εγγυηση δινουν κανονικα οπως και εδω

Και γω τοτε λεω να το ψαξω!!! Παντως τα bebbeto ειναι πανεμορφα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , vaclia είπε:

Δεν ξερω πραγματικα!!!! πριν μεινω εγγυος ελεγα κοριτσακι γιατι συνηθως ειναι πιο ησυχα αλλα μολις εμεινα εγκυος ειχα ενστικτο για αγορακι!! Οτι ερθει καλοδεχουμενο!!!

Και γω τοτε λεω να το ψαξω!!! Παντως τα bebbeto ειναι πανεμορφα!!!

ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ????ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ..ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ....ΤΟΚΕΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ? ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ? ΕΓΩ ΚΟΡΔΕΛΙΟ ΔΥΤΙΚΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, είναι πανάκριβα αυτά!εμένα ευτυχώς καθίσματακι αυτοκινήτου θα μας δώσει η αδερφή του άντρα μου οπότε τα απλά καροτσια είναι πιο Νορμάλ οι τιμές!

Και εμένα θα μου δώσουν καθισματακι...Θα το ψάξω το θέμα και θα σου πω. Εγώ Β.επιπεδου εχω 17/4 κοντά ήμαστε Ε?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Και εμένα θα μου δώσουν καθισματακι...Θα το ψάξω το θέμα και θα σου πω. Εγώ Β.επιπεδου εχω 17/4 κοντά ήμαστε Ε?

Μια χαρά,ειναι σημαντικο εξοδο!

Ναι!!!εγω θέλει ο γιατρός να την κάνω 22η βδομάδα συγκεκριμένα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nefeli2014 κορίτσι μου περαστικά στην μικρούλα σας και καλή υπομονή!! Τώρα με τον γιατρό σου αυτό είναι θεματακι γτ δεν γίνεται να σε πανικοβάλλει για ψύλλου πήδημα. Δίκοπο μαχαίρι δυστυχώς μιας κ έχετε ήδη μια γέννα μαζί. Εγώ μάλλον στην θέση σου την επόμενη φορά που θα έβλεπε "κάτι" θα του το έλεγα απέξω απέξω.. δεν είναι καιρός να σκορπάτε χρήματα έτσι και πόσο μάλλον να αγχώνεσαι κιόλας ότι κάτι πάει στραβά!

@vaclia καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!!! Με το καλό το μπεμπουλι σας!!! Στην αυχενική θα σας πει σίγουρα φύλο. Έτσι κ αλλιώς 100% σε όλες μας τότε επιβεβαιώνεται γτ πιο πριν δείχνουν τα πράγματα προς μια κατεύθυνση αλλά είναι μια πιθαμή μωράκι όλο κ ολο στις βδομάδες που είμαστε ακόμη. Εμείς αυχενική 12 Απριλίου... Πάνω από μήνας κ το φυσάω κ δεν κρυώνει...

@elenistam με φουντωσες με το ebay! Χαχαχα.. θα μπω κ εγώ να δω τι παίζει.. δεν το είχα σκεφτεί!

Κορίτσια ετοιμάζω πινακακι με β επιπέδου να μετράμε αντίστροφα! Στείλτε στοιχεία!

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...