Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ναι αυτο έχω κ εγώ.

5 κιλα κ είμαι 20 +5!! Μια χαρά είσαι με τα κιλά σου.

Εχψ ακουσει οτι τα πσρισσοτσρα τα περνεις τους τελευταιους 2 μηνες ... και δν θςλω να φτασω συνολο πανω απο 13 ... 5

Κοριτσια μου να πω καλο ξημερωμα κ να προτοτυπισω.... αυπνη παλι απο τις 2 κ δν με περνει ο  υπνος με τιποτα κ το μωρο να κανει βολτες συνεχεια συν τις καουρες που εχω το πηρα αποφαση μετα απο 2 χρονια υπνος παλι... αλλα χαλαλι...


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια σας καλημερίζω. Ανοίκω και εγώ στις μανούλες Οκτωβρίου και σας γράφω για πρώτη φορά. Είμαι 18 εβδομάδων και στη χθεσινή μου επίσκεψη στον γιατρό μου είπε ότι ο πλακούντας μου έχει άσχημη θέση. Είναι πολυ χαμηλά και καλύπτει τον τράχηλο. Αυτό συνηθως προκαλεί αιμορραγίες μου είπε και χρειάζεται μεγάλη προσοχή. Ήθελα να ρωτήσω είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία?? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα κοριτσακια πως μου ξυπνησατε σημερα?

@ναντια δε δε σε αφηνει απο τωρα να κοιμηθεις το μωρακι σου? πω πω ταλαιπωρια. εγω που ξυπναω δυο τρεις φορες απλαγια τουαλετα και νιωθω κομματια το πρωι. φανταζομαι εσυ. τωρα για τα κιλα μην αγχωνεσαι. οπως εχουμε ξαναπει αν εισαι λεπτουλα τα χρειαζεσαι αυτα τα κιλα. μια φιλη που ειναι πετσι και κοκκαλο ειναι στην 30η εβδομαδα κι εχει παρει 13κιλακια κι ουτε που της φαινονται. εγω φαινεται οτι αυτη την εβδομαδα εχω παρει το κιλο που ειχα χασει στις αρχες. Δλδ ειμαι στα ιδια κιλα με την μερα που εκανα την πρωτη χοριακη. ομως εγω εχω εξτρα κιλα απο μονη μου

@Elenaki5186 καλωσορισες στο παρεακι μας και με το καλο το μωρο σου. Δεν γνωριζω για το θεμα που σου προεκυψε με τον πλακουντα. Καποιες πιο εμπειρες μπορει να ξερουν περισσοτερα. Αν θες ομως πες μας περισσοτερες πληροφοριες για εσενα για να σε γνωρισουμε καλυτερα και να σε βαλουμε στο πινακακι μας. Δλδ φυλο, ηλικια σου, που θα γεννησεις κι αν ειναι το πρωτο σου παιδακι κτλ


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας καλημερίζω. Ανοίκω και εγώ στις μανούλες Οκτωβρίου και σας γράφω για πρώτη φορά. Είμαι 18 εβδομάδων και στη χθεσινή μου επίσκεψη στον γιατρό μου είπε ότι ο πλακούντας μου έχει άσχημη θέση. Είναι πολυ χαμηλά και καλύπτει τον τράχηλο. Αυτό συνηθως προκαλεί αιμορραγίες μου είπε και χρειάζεται μεγάλη προσοχή. Ήθελα να ρωτήσω είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία?? Ευχαριστώ.

Καλως ηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου.. δεν εχω εμπειρια παρομοια. Δε το εχω ακουσει ξανα. Τωρα το ειδε πρωτη φορα;; μεχρι τωρα ηταν ολα ενταξει; αφου παντως ξερεις τι ειναι υπομονη κ χαλαρα κ δε θα εχεις θεμα.. απλως ισως πρεπει να προσεχεις περισσοτερο.. ολα θα πανε τελεια! ! 

5 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Εχψ ακουσει οτι τα πσρισσοτσρα τα περνεις τους τελευταιους 2 μηνες ... και δν θςλω να φτασω συνολο πανω απο 13 ... 5

Κοριτσια μου να πω καλο ξημερωμα κ να προτοτυπισω.... αυπνη παλι απο τις 2 κ δν με περνει ο  υπνος με τιποτα κ το μωρο να κανει βολτες συνεχεια συν τις καουρες που εχω το πηρα αποφαση μετα απο 2 χρονια υπνος παλι... αλλα χαλαλι...

Καουρες ε;;; μια απο τα ιδια αλλα στον υπνο ειμαι αναισθητη.. τπτ δε χαμπαριαζω.. χαχα.. υπομονη μονο κοριτσι μ!! 

Ναντια μ για τα κιλακια μην σκας.. οπως ερθουν θα φυγουν κιολας.. ισως τα ειχες αναγκη.. 

πρίν από 37 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερααααα κοριτσακια πως μου ξυπνησατε σημερα?

Καλημερα!! Εγω ειμαι για την καμπυλη ζαχαρου.. τλκ δν ηταν τοσο ασχημο το σιροπακι.. στη μπεμπα αρεσε σιγουρα.. χαχα.. χοροπηδαει!! Αλλα 3 φορες αιμοληψια ειναι πολυ.. Αλλη μια μου εμεινε κ τελειωνω! Αυριο αποτελεσματα.. βρε ας ειναι καλα κ ξανα δινω κ αυριο που λεει ο λογος.  Χαχα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας καλημερίζω. Ανοίκω και εγώ στις μανούλες Οκτωβρίου και σας γράφω για πρώτη φορά. Είμαι 18 εβδομάδων και στη χθεσινή μου επίσκεψη στον γιατρό μου είπε ότι ο πλακούντας μου έχει άσχημη θέση. Είναι πολυ χαμηλά και καλύπτει τον τράχηλο. Αυτό συνηθως προκαλεί αιμορραγίες μου είπε και χρειάζεται μεγάλη προσοχή. Ήθελα να ρωτήσω είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία?? Ευχαριστώ.

 Καλωσηρθες ελενακι να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη.. προσωπικα δεν εχω  γνωση επι του θεματος αλλα σιγουρα πρεπει να προσεχεις λιγο παραπανω ...

πρίν από 9 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλως ηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου.. δεν εχω εμπειρια παρομοια. Δε το εχω ακουσει ξανα. Τωρα το ειδε πρωτη φορα;; μεχρι τωρα ηταν ολα ενταξει; αφου παντως ξερεις τι ειναι υπομονη κ χαλαρα κ δε θα εχεις θεμα.. απλως ισως πρεπει να προσεχεις περισσοτερο.. ολα θα πανε τελεια! ! 

Καουρες ε;;; μια απο τα ιδια αλλα στον υπνο ειμαι αναισθητη.. τπτ δε χαμπαριαζω.. χαχα.. υπομονη μονο κοριτσι μ!! 

Ναντια μ για τα κιλακια μην σκας.. οπως ερθουν θα φυγουν κιολας.. ισως τα ειχες αναγκη.. 

Τι τυχερη αυτη την αναισθησια θελω κ εγω αν ειναι να ερθου ας ερθουν αλλα να φυγουν κιολας μετα..

πρίν από 45 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερααααα κοριτσακια πως μου ξυπνησατε σημερα?

@ναντια δε δε σε αφηνει απο τωρα να κοιμηθεις το μωρακι σου? πω πω ταλαιπωρια. εγω που ξυπναω δυο τρεις φορες απλαγια τουαλετα και νιωθω κομματια το πρωι. φανταζομαι εσυ. τωρα για τα κιλα μην αγχωνεσαι. οπως εχουμε ξαναπει αν εισαι λεπτουλα τα χρειαζεσαι αυτα τα κιλα. μια φιλη που ειναι πετσι και κοκκαλο ειναι στην 30η εβδομαδα κι εχει παρει 13κιλακια κι ουτε που της φαινονται. εγω φαινεται οτι αυτη την εβδομαδα εχω παρει το κιλο που ειχα χασει στις αρχες. Δλδ ειμαι στα ιδια κιλα με την μερα που εκανα την πρωτη χοριακη. ομως εγω εχω εξτρα κιλα απο μονη μου

@Elenaki5186 καλωσορισες στο παρεακι μας και με το καλο το μωρο σου. Δεν γνωριζω για το θεμα που σου προεκυψε με τον πλακουντα. Καποιες πιο εμπειρες μπορει να ξερουν περισσοτερα. Αν θες ομως πες μας περισσοτερες πληροφοριες για εσενα για να σε γνωρισουμε καλυτερα και να σε βαλουμε στο πινακακι μας. Δλδ φυλο, ηλικια σου, που θα γεννησεις κι αν ειναι το πρωτο σου παιδακι κτλ

Αυτο με την τουαλετα το εχω κ εγω υο λιγοτερο 3 φορες θα παω το βραδυ αστα αψου λεω ατον αντρα μ δλδ στον τελευταιο μηνα τι θα κανω ;;;; εγω ξεκινησα με 3 κικα πανω απο το φυσιολογικο μου ουτε εμενα μου φαινοντε οτι εχω παρει 6 κιλα απλα δν ξερω ποσα θα παρω τους αλλους 3 μηνες...ελπιζω να μην ειναι πανω απο 6..


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλως ηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου.. δεν εχω εμπειρια παρομοια. Δε το εχω ακουσει ξανα. Τωρα το ειδε πρωτη φορα;; μεχρι τωρα ηταν ολα ενταξει; αφου παντως ξερεις τι ειναι υπομονη κ χαλαρα κ δε θα εχεις θεμα.. απλως ισως πρεπει να προσεχεις περισσοτερο.. ολα θα πανε τελεια! ! 

Καουρες ε;;; μια απο τα ιδια αλλα στον υπνο ειμαι αναισθητη.. τπτ δε χαμπαριαζω.. χαχα.. υπομονη μονο κοριτσι μ!! 

Ναντια μ για τα κιλακια μην σκας.. οπως ερθουν θα φυγουν κιολας.. ισως τα ειχες αναγκη.. 

Καλημερα!! Εγω ειμαι για την καμπυλη ζαχαρου.. τλκ δν ηταν τοσο ασχημο το σιροπακι.. στη μπεμπα αρεσε σιγουρα.. χαχα.. χοροπηδαει!! Αλλα 3 φορες αιμοληψια ειναι πολυ.. Αλλη μια μου εμεινε κ τελειωνω! Αυριο αποτελεσματα.. βρε ας ειναι καλα κ ξανα δινω κ αυριο που λεει ο λογος.  Χαχα..

Καλα αποτελεσματα!!! Θελω κι εγω τετοιο σιροπακι που να κανει το μπεμπη να χοροπηδαει, να τον νιωσω να το χαρω


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Μόλις ξεκίνησα τη καμπύλη σακχάρου και είναι βαρετά!!!!

1 hour ago, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας καλημερίζω. Ανοίκω και εγώ στις μανούλες Οκτωβρίου και σας γράφω για πρώτη φορά. Είμαι 18 εβδομάδων και στη χθεσινή μου επίσκεψη στον γιατρό μου είπε ότι ο πλακούντας μου έχει άσχημη θέση. Είναι πολυ χαμηλά και καλύπτει τον τράχηλο. Αυτό συνηθως προκαλεί αιμορραγίες μου είπε και χρειάζεται μεγάλη προσοχή. Ήθελα να ρωτήσω είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία?? Ευχαριστώ.

Ελενάκι καλώς ήρθες στις μανουλες Οκτωβρίου!!! Έκανες β επιπέδου από τώρα;;; Και εμένα ο πλακούντας μου είναι πολύ χαμηλά και προσέχω πολύ καθόλου βάρος καθόλου δουλειές σπιτιού σχεδόν καθόλου περπάτημα.. να ξέρεις ότι στο β επιπέδου θα σου πουν για το πλακούντα τη θέση του μέχρι τότε ξεκούραση με απλό υπέρηχο δεν μπορεί να χαρακτηρίσει σε τη φάση είναι!

πρίν από 26 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλως ηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου.. δεν εχω εμπειρια παρομοια. Δε το εχω ακουσει ξανα. Τωρα το ειδε πρωτη φορα;; μεχρι τωρα ηταν ολα ενταξει; αφου παντως ξερεις τι ειναι υπομονη κ χαλαρα κ δε θα εχεις θεμα.. απλως ισως πρεπει να προσεχεις περισσοτερο.. ολα θα πανε τελεια! ! 

Καουρες ε;;; μια απο τα ιδια αλλα στον υπνο ειμαι αναισθητη.. τπτ δε χαμπαριαζω.. χαχα.. υπομονη μονο κοριτσι μ!! 

Ναντια μ για τα κιλακια μην σκας.. οπως ερθουν θα φυγουν κιολας.. ισως τα ειχες αναγκη.. 

Καλημερα!! Εγω ειμαι για την καμπυλη ζαχαρου.. τλκ δν ηταν τοσο ασχημο το σιροπακι.. στη μπεμπα αρεσε σιγουρα.. χαχα.. χοροπηδαει!! Αλλα 3 φορες αιμοληψια ειναι πολυ.. Αλλη μια μου εμεινε κ τελειωνω! Αυριο αποτελεσματα.. βρε ας ειναι καλα κ ξανα δινω κ αυριο που λεει ο λογος.  Χαχα..

Καλημέρααα και εγώ για καμπύλη είμαι! Μόλις πήρα το σιρόπι με γεύση πορτοκάλι!!! Δεν ήταν τραγικό!!! Εγώ έχω ένα δίωρο μπροστά μου ακόμα!!! Με πόση γλυκόζη σου έβαλε;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κοτιτσια θα κανετε ολες καμπυλη ζαχαρου εμενα μου ειπε δν χρειαζετε να μου κανει δν τρωω καθολου γλυκα και το ζαχαρο μ ειναι 74

θεωρηται απαραιτητη εξεταση. το ζαχαρο δεν ειναι μονο τα γλυκα ειναι τα ζυμαρικα το ψωμι τα φρουτα. εχεις καλο δεικτη νηστειας αλλα οταν τρως μπορει ο οργανισμος σου να μην μπορει να τον μεταβολισει κ να ανεβαινει στα υψη. επισης κ οι υπογλυκαιμιες δηλαδη πολυ χαμηλο ζαχαρο μεσα στην μερα μπορει να δειξουν διαβητη. 

τωρα βεβαια αν ειναι τοσο σιγουρος ο γιατρος σου αστον να παρει την ευθυνη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κοτιτσια θα κανετε ολες καμπυλη ζαχαρου εμενα μου ειπε δν χρειαζετε να μου κανει δν τρωω καθολου γλυκα και το ζαχαρο μ ειναι 74

Εγώ στην τελευταία εξέταση είχα 98 νηστείας οπότε ήταν ύποπτο! Θα κάνω μια καμπύλη τώρα και μια στον 6ο και βλέπουμε!!!! Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά!!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Ελενα καλωσόρισες!!! Δεν έχω ιδέα για το θέμα σου, αλλά πιστεύω πως ακολουθώντας τις οδηγίες του γιατρου σ όλα θα είναι μια χαρά! 

Εμενα δεν μου είπε ακόμα τίποτα για καμπύλη σακχαρου, αλλα τωρα έκλεισα τη 19η εβδομάδα οπότε είμαι μάλλον πολύ νωρίς!! 

Οι υπόλοιπες κορίτσια τι κανετε? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελενα καλωσόρισες!!! Δεν έχω ιδέα για το θέμα σου, αλλά πιστεύω πως ακολουθώντας τις οδηγίες του γιατρου σ όλα θα είναι μια χαρά! 

Εμενα δεν μου είπε ακόμα τίποτα για καμπύλη σακχαρου, αλλα τωρα έκλεισα τη 19η εβδομάδα οπότε είμαι μάλλον πολύ νωρίς!! 

Οι υπόλοιπες κορίτσια τι κανετε? 

Καλημέρα! Αν έχεις καλό σακχάρο νηστείας είναι νωρίς!!! Αν δεν κάνω λάθος 24 με 26 κάνουν!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα! Αν έχεις καλό σακχάρο νηστείας είναι νωρίς!!! Αν δεν κάνω λάθος 24 με 26 κάνουν!!!

Εχω κατω απο 80 οποτε μάλλον για αυτο!!! 

Κορίτσια εχετε δει καροτσια??? Θα παρετε τριλογια? Εγω λεω οχι... Θα παρω μαλλον ενα απλο καροτσι και εξτρα καθισμα αυτοκινήτου για να το χουμε και μετα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χαίρομαι που διαβάζω καλά νέα και έτοιμα ραντεβουδάκια!

Ποιά κοπέλα είχε γράψει για την εταιρεία la roche posay? Ποιό προϊόν έχεις? Είσαι ευχαριστημένη? Είναι οκ για εγκυμοσύνη?

Καλημερα! εγω ειχα γραψει . εγω ειμαι ευχαριστημενη γτ την χρησιμοποιω 3 χρονια. αντηλιακα προσωπου κ σωματος. του προσωπου λεει χωρις parabens. του σωματος που ειχα περσυ ειναι λαδι με 50 δεικτη προστασιας που δεν κοκκινιζεις καθολου. για οτι θες ρωτα με.

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Μόλις ξεκίνησα τη καμπύλη σακχάρου και είναι βαρετά!!!!

Ελενάκι καλώς ήρθες στις μανουλες Οκτωβρίου!!! Έκανες β επιπέδου από τώρα;;; Και εμένα ο πλακούντας μου είναι πολύ χαμηλά και προσέχω πολύ καθόλου βάρος καθόλου δουλειές σπιτιού σχεδόν καθόλου περπάτημα.. να ξέρεις ότι στο β επιπέδου θα σου πουν για το πλακούντα τη θέση του μέχρι τότε ξεκούραση με απλό υπέρηχο δεν μπορεί να χαρακτηρίσει σε τη φάση είναι!

Καλημέρααα και εγώ για καμπύλη είμαι! Μόλις πήρα το σιρόπι με γεύση πορτοκάλι!!! Δεν ήταν τραγικό!!! Εγώ έχω ένα δίωρο μπροστά μου ακόμα!!! Με πόση γλυκόζη σου έβαλε;;;

Μάντη μου σε 3 βδομάδες θα κανω β επιπέδου. Είμαι απο Κύπρο και εδω ο γυναικολόγος μου έχει εξελιγμένο υπέρηχο. Για αυχενική και β επιπέδου δεν σε στέλνει κάπου αλλού τα κάνει ο ίδιος. Σε κάθε επισκεψη μου οι υπέρηχοι μου και οι φωτογραφίες του μωρού που έχω είναι έγχρωμες και τρισδιάστατες. Οποτε βλέπει τα πάντα απο την αρχή της κύησης. Ευελπιστώ να ανέβει λίγο ο πλακούντας σε κάποια φάση. Και εγω προσέχω πολύ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...