Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

η crp αυξανετε σε φλεγμονες π.χ εγω που εχω ενα ειδος ρευματοπαθειας και πονανε οι μυες μου κ η πλατη μου οταν δεν κανω την αγωγη μου οπως τωρα λογο εγκυμοσυνης . εχουν αρχησει οι πονοι και οι crp ανεβηκε αρκετα... δεν νομιζω οτι πρεπει να σε ανησυχει εξαλλου στους υπερυχους φενεται το αμνιοακο υγρο 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , Alekk είπε:

Ναι το ξερω αλλα ακομα δεν εχει εφαρμοστει, τουλαχιστον σε εμας και απ´οτι εψαξα δεν υπαρχει καποιο χρονοδιαγραμμα. Ο Εδοεαπ που θεωρειται υποτιθεται καλυτερο ταμειο τι προσφερει δλδ; Αν μεχρι να τελειωσουν οι αδειες απο ΙΚΑ δεν εχουμε ενταχθει λογικα δε τον χανουμε. Φανταζομαι... Αθηνα ειμαι ada. Πως θα βγαλουμε ακρη;

εγω παντως που πηρα τηλ στον Εδοεαπ , βρηκαν το ονομα μου.. λοιπον πηρα τωρα στο ικα κ με ενημερωσε ο προισταμενος οτι εφοσον εχουμε ενσημα το 2017 ,200 , ειμαστε οκ. γτ αυτοι βλεπουν τα συνταξιμα κ οχι για ιατρ. περιθαλψη. οποτε μου ειπε οτι κανονικα θα βγουμε κ στο 6μηνο του οαεδ εκτος αν αλλαξει κατι .. βεβαια δεν πρεπει να παμε να παρουμε βιβλιαριο απο τον Εδοεαπ.

Οσον αφορα τον εδοεαπ ειναι καλυτερος βλεπω γτ εχει κ οδοντιατρους κ αλλους γιατρους συμβεβλημενους κ αν πας σε ιδιωτη γιατρο , παιρνεις την αποδειξη που πληρωσες την πας στον εδοεαπ κ σου δινουν 20 ευρω πισω για επισκεψη κτλ.. 

αλλα δεν υποστηριζει το 6μηνο του οαεδ απο οτι διαβασα.. οποτε μας συμφερει να ειμαστε ικα.

οσο για τον τοκετο , δινει επιδομα για φυσιολ  1500, οπου κ να γεννησεις, για καισαρικη σου καλυπτει το 80% του ποσου σε κλινικη κ επιδομα 750ευρω . 

απλα εγω θα γεννησω σε δημοσιο , ετσι σκεφτομαι κ δεν με νοιαζουν αυτα ,περισσοτερο θελω το 6μηνο του οαεδ μετα.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ZiliHer είπε:

Μην σκοτίζεσαι μόνη σου με τις τιμές γιατί όπως σου έγραψε και η @linaa είναι ο συνδυασμός με άλλες τιμές που ίσως προβηματίσει. Το αμνιακό υγρό , αν έχεις αμφιβολίες, ζήτα από τον γιατρό σου να το μετράει κάθε φορά. Εμένα λόγω υποψίας ζαχάρου (που κάνει αυξημένο αμνιακό υγρό) το μετράει κάθε φορά πια.

Τα καφέ γιατί; Κουράστηκες πάλι;

Ναι έχεις δίκιο και εσύ και η Λίνα!!! Θα μου πουν για το υγρό στη β επιπέδου!!! Λογικά αν έβλεπε κάτι με το υγρό θα το είχε πει! Δεν ξέρω ρε γαμωτο δεν κουραστικά εχθές δεν έκανα κάτι το πρωί πήγα για εξετάσεις βέβαια είχε κάποια σκαμπανεβάσματα ο δρόμος αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο γύρισα σπίτι ξάπλωσα και το απόγευμα πήγα για ένα καφεδάκι δεν έκανα ουτε δουλειές ούτε τίποτα... Ελπίζω πως μέχρι το βράδυ θα σταματήσει...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Ίσως λοιπόν είναι και από το λαιμό που λίγο με ενοχλεί! Δεν πρέπει να αγχώνομαι λοιπόν!!! Εμένα μου τι βάζει κάθε μήνα προληπτικά δεν ξέρω γτ φαντάσου τώρα το κατάλαβα!!! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!

Αχ να σαι καλά με ξεμπερδεψες πολύ!!!! Αυτό θα πάρω τέλος!!!! Χαχαχαχα!!! Το ερωτεύτηκα απ' τη πρώτη στιγμή που το είδα στο ίντερνετ θα το δω βέβαια και από κοντά τώρα που θα πάω Αθήνα! Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες είναι πολύ χρήσιμες!!!!

Κι εγώ το ερώτεύτηκα και το πήρα. Απορώ που η inglesina κάνει τέτοια προώθηση στο trilogy ενώ το quad είναι κλάσεις ανώτερο. :) Δες το και από κοντά όντως και ζήτα να κάνεις μια βόλτα. :)


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

ε απτο λαιμο σου ειναι κ αυτο φλεγμονη ειναι!! μην ανχωνεσε!!! 

Σωστά!!!!

πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

η crp αυξανετε σε φλεγμονες π.χ εγω που εχω ενα ειδος ρευματοπαθειας και πονανε οι μυες μου κ η πλατη μου οταν δεν κανω την αγωγη μου οπως τωρα λογο εγκυμοσυνης . εχουν αρχησει οι πονοι και οι crp ανεβηκε αρκετα... δεν νομιζω οτι πρεπει να σε ανησυχει εξαλλου στους υπερυχους φενεται το αμνιοακο υγρο 

Ναι το κατάλαβα δεν χρειάζεται να αγχώνομαι!!! Ευχαριστώ!!!

πρίν από 1 λεπτό , ZiliHer είπε:

Κι εγώ το ερώτεύτηκα και το πήρα. Απορώ που η inglesina κάνει τέτοια προώθηση στο trilogy ενώ το quad είναι κλάσεις ανώτερο. :) Δες το και από κοντά όντως και ζήτα να κάνεις μια βόλτα. :)

Το trilogy που το είδα από κοντά δεν μου άρεσε κουνιόταν όλο!!! Καθόλου σταθερό δεν φάνηκε!!! Ίσως κάνει περισσότερη  διαφήμιση σε αυτό γτ ένα καλό προϊόν δεν χρειάζεται τοση διαφήμιση!!! ;-)


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

εγω παντως που πηρα τηλ στον Εδοεαπ , βρηκαν το ονομα μου.. λοιπον πηρα τωρα στο ικα κ με ενημερωσε ο προισταμενος οτι εφοσον εχουμε ενσημα το 2017 ,200 , ειμαστε οκ. γτ αυτοι βλεπουν τα συνταξιμα κ οχι για ιατρ. περιθαλψη. οποτε μου ειπε οτι κανονικα θα βγουμε κ στο 6μηνο του οαεδ εκτος αν αλλαξει κατι .. βεβαια δεν πρεπει να παμε να παρουμε βιβλιαριο απο τον Εδοεαπ.

Οσον αφορα τον εδοεαπ ειναι καλυτερος βλεπω γτ εχει κ οδοντιατρους κ αλλους γιατρους συμβεβλημενους κ αν πας σε ιδιωτη γιατρο , παιρνεις την αποδειξη που πληρωσες την πας στον εδοεαπ κ σου δινουν 20 ευρω πισω για επισκεψη κτλ.. 

αλλα δεν υποστηριζει το 6μηνο του οαεδ απο οτι διαβασα.. οποτε μας συμφερει να ειμαστε ικα.

οσο για τον τοκετο , δινει επιδομα για φυσιολ  1500, οπου κ να γεννησεις, για καισαρικη σου καλυπτει το 80% του ποσου σε κλινικη κ επιδομα 750ευρω . 

απλα εγω θα γεννησω σε δημοσιο , ετσι σκεφτομαι κ δεν με νοιαζουν αυτα ,περισσοτερο θελω το 6μηνο του οαεδ μετα.

Αν ειναι ετσι ειμαστε κομπλε. Δε με νοιαζει για τα επιδοματα βρε Αντα (πανω κατω τα ιδια ειναι εξαλλου), αλλα δεν μπορω να φανταστω να γυρισω πισω οταν το μωρο θα ειναι δυο μηνων.

Οποτε το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να μην παρουμε βιβλιαριο Εδοεαπ. Αχ μακαρι βρε Αντα, ηρεμησα λιγο... μας εχει φαει το αγχος...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Αν ειναι ετσι ειμαστε κομπλε. Δε με νοιαζει για τα επιδοματα βρε Αντα (πανω κατω τα ιδια ειναι εξαλλου), αλλα δεν μπορω να φανταστω να γυρισω πισω οταν το μωρο θα ειναι δυο μηνων.

Οποτε το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να μην παρουμε βιβλιαριο Εδοεαπ. Αχ μακαρι βρε Αντα, ηρεμησα λιγο... μας εχει φαει το αγχος...

ναι κ εμενα αυτο με εκαιγε .. τι να αφησω το μωρο απο 2 μηνων? αφου μου ελεγε χθες ο αντρας μου να πληρωσουμε αλλου τα ενσημα  για να εισαι ικα.. (αυτος πανικοβληθηκε περισσοτερο γτ θελει να το θηλασω 6μηνες)!! 

αν εχω νεοτερα απο Εδοεαπ θα σε ενημερωσω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα!!! Αυτό το καρότσι θέλω να πάρω!!! Είναι εύκολο στο κλείσιμο;;; Θα το ξανά έπαιρνες;;; Από αντοχή;;;; Επίσης το καρότσι μπορεί να χρησιμοποιηθεί από νεογέννητο αν δεν πάρω Πορτ μπεμπέ;;; 

Καλημέρα!!! Τι ώρα περιμένεις αποτελέσματα;;;;

Καλημερα. Τα πηρα.. δυστυχως ενω  η πρωτη κ η δευτερη μετρηση ειναι καλες η τριτη χαλια.. αντι να πεφτει εμενα συνεχιζει δυναμικα προς τα πανω.  Καμια ιδεα;; τωρα υπομονη μεχρι τη δευτερα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλημερα. Τα πηρα.. δυστυχως ενω  η πρωτη κ η δευτερη μετρηση ειναι καλες η τριτη χαλια.. αντι να πεφτει εμενα συνεχιζει δυναμικα προς τα πανω.  Καμια ιδεα;; τωρα υπομονη μεχρι τη δευτερα.. 

τι τιμες εχεις? αν ξεφευγει η τριτη απτα ορια ξεκινα διατροφη κ υπομονη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλημερα. Τα πηρα.. δυστυχως ενω  η πρωτη κ η δευτερη μετρηση ειναι καλες η τριτη χαλια.. αντι να πεφτει εμενα συνεχιζει δυναμικα προς τα πανω.  Καμια ιδεα;; τωρα υπομονη μεχρι τη δευτερα.. 

Το νηστείας και η πρώτη ώρα είναι καλά;;; Τι τιμές βγήκαν;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Το νηστείας και η πρώτη ώρα είναι καλά;;; Τι τιμές βγήκαν;

Νηστειας 73. Στα 60 λεπτα 168 κ στα 120 λεπτα 190!!

πρίν από 33 λεπτά , linaa είπε:

τι τιμες εχεις? αν ξεφευγει η τριτη απτα ορια ξεκινα διατροφη κ υπομονη. 

Τι διατροφη;;; λογικα αυτα δε θα μου τα πει ο γιατρος;; αχ ρε κοριτσια κ ελεγα μολις παρω τα αποτελεσματα θα παρω μια τεραστια κρεπα γλυκια!!!! Αλλα την εβγαλα με δημητριακα βρωμης.  Χαχα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , irinikavala είπε:

Νηστειας 73. Στα 60 λεπτα 168 κ στα 120 λεπτα 190!!

Τι διατροφη;;; λογικα αυτα δε θα μου τα πει ο γιατρος;; αχ ρε κοριτσια κ ελεγα μολις παρω τα αποτελεσματα θα παρω μια τεραστια κρεπα γλυκια!!!! Αλλα την εβγαλα με δημητριακα βρωμης.  Χαχα..

ναι η αληθεια ειναι οτι το 190 δεν ειναι καλο αλλα μην ανχωνεσε. μεχρι να πας στο γιατρο μην φας ζυμαρικα ψωμι πατατες γλυκα κ φρουτα γαλα τηγανιτα. τρωγε μικρα γευματακια καθε 2 ωρες τα υπολοιπα θα στα φτιαξει ο γιατρος σου με προγραμμα κ θα παρεις μηχανακι να μετρας το ζαχαρο μετα τα γευματα. 

μπορεις να πας κ σε διαβητολογο να σου δωσει καθε μερα τι θα τρως σε χαρτι κ ποσοτητες μερικους τους βοηθαει ετσι καλητερα εχουν το χαρτι τυπωμενο κ δεν σκεφτονται καθε μερα τι θα φανε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , irinikavala είπε:

Νηστειας 73. Στα 60 λεπτα 168 κ στα 120 λεπτα 190!!

Τι διατροφη;;; λογικα αυτα δε θα μου τα πει ο γιατρος;; αχ ρε κοριτσια κ ελεγα μολις παρω τα αποτελεσματα θα παρω μια τεραστια κρεπα γλυκια!!!! Αλλα την εβγαλα με δημητριακα βρωμης.  Χαχα..

Νηστείας 73;;;; και μετά ανέβηκε τόσο πολύ; Δεν έχω καμιά ελπίδα... Εγώ με 95 και 97 ξεκινάω συνήθως... ωχ ωχ ....Θα πάω το απόγευμα να πάρω και τα δικά μου...

 

Πόσα γραμμάρια γλυκόζης σου έδωσε ; 75;

 

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZiliHer είπε:

Νηστείας 73;;;; και μετά ανέβηκε τόσο πολύ; Δεν έχω καμιά ελπίδα... Εγώ με 95 και 97 ξεκινάω συνήθως... ωχ ωχ ....Θα πάω το απόγευμα να πάρω και τα δικά μου...

 

Πόσα γραμμάρια γλυκόζης σου έδωσε ; 75;

 

 

μην ανχωνεσε καμια φορα το χαμηλο ζαχαρο δειχνει διαβητη κανεις δηλαδη υπογλυκαιμιες  δεν ειναι στανταρ οτι το υψηλο ζαχαρο κανει διαβητη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , irinikavala είπε:

Νηστειας 73. Στα 60 λεπτα 168 κ στα 120 λεπτα 190!!

Τι διατροφη;;; λογικα αυτα δε θα μου τα πει ο γιατρος;; αχ ρε κοριτσια κ ελεγα μολις παρω τα αποτελεσματα θα παρω μια τεραστια κρεπα γλυκια!!!! Αλλα την εβγαλα με δημητριακα βρωμης.  Χαχα..

Το 73 είναι πολύ λίγο... Σίγουρα πιστεύω πως κάτι συμβαίνει... Μήπως πρέπει να κάνεις τη ποιο μεγάλη καμπύλη με τις 4 λήψης;; Να δεις τι γίνεται και τη 3 ώρα... Τις προηγούμενες μέρες είχες κάνει σωστή προετοιμασία;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...