Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγώ τα τρώω πλέον όλα δεν με ενοχλούν!!! Εκτός από κάποιες φορές που έχω κάτι σαν καούρα!!! 

Εγώ θέλω να δω αν ανέβηκε καθόλου ο αιματοκρίτης μου ελπίζω να έγινε το θαύμα!

εμενα μοιαζει στον πατερα του... δυσανασχετει με ολα τα οσπρια κι ας του αρεσουν

απο σιδηρο τι παιρνεις για τον αιματοκριτη?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλά @zina7777 μας έχεις τρελάνει με τα tips που τα έχεις ξετρυπώσει όλα αυτά .

Τα φασολάκια από τον κήπο πολύ τα ζήλεψα !! Αν και θέλω λίγο προσοχη γιατί τα κιλάκια πήγαν ήδη + 4,5 . 

Και εμένα κορίτσια βγήκαν οι μηνιαίες εξετάσεις , όλα οκ . Ο αιματοκρίτης μου έπεσε όμως στο 37,5 και μου είπαν πρωί βράδυ σίδηρο . Θα φάω και λίγο κρεατακι πάλι , μήπως βοηθήσει ,  δεν το αγαπώ πολύ . Τώρα υπομονή ως το Σάββατο για την β επιπέδου !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, eamo είπε:

Καλά @zina7777 μας έχεις τρελάνει με τα tips που τα έχεις ξετρυπώσει όλα αυτά .

Τα φασολάκια από τον κήπο πολύ τα ζήλεψα !! Αν και θέλω λίγο προσοχη γιατί τα κιλάκια πήγαν ήδη + 4,5 . 

Και εμένα κορίτσια βγήκαν οι μηνιαίες εξετάσεις , όλα οκ . Ο αιματοκρίτης μου έπεσε όμως στο 37,5 και μου είπαν πρωί βράδυ σίδηρο . Θα φάω και λίγο κρεατακι πάλι , μήπως βοηθήσει ,  δεν το αγαπώ πολύ . Τώρα υπομονή ως το Σάββατο για την β επιπέδου !

πλακα κανεις με αιματοκριτη 37,5 δυο φορες σιδηρο???? καλε μηπως κανεις λαθος εγω δεν ειχα τοσο αιματοκριτη ουτε πριν την εγκυμοσυνη! τωρα με 35 αιματοκριτη κ δεν θα ξαναελενξω πλεον σιδηρο ειναι μια χαρα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Μια απο τα ιδια κι εγω... 

Σε καταστασεις ηρεμιας το βραδυ, ακουμπωντας την κοιλια μου χαμηλα κι αριστερα, νιωθω σαν να πιανω παλμους. Ανεπαισθητα χτυπηματακια δλδ. Μεχρι προχθες πιστευα οτι πιανω δικο μου σφυγμο, αλλα μια πιο εμπειρη φιλη μου γκαστρουλα μου ειπε οτι ειναι το μωρο κι οτι καπως ετσι ειναι τα φτερουγισματα που λενε ολοι. Χθες εβαλα και τον καλο μου να το νιωσει. Δεν μπορω να πω οτι ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρο αλλα ελπιζω μονο και μονο για να μην απογοητευομαι γτ τα ιδια με σενα σκεφτομαι

Ωραία κάτι είναι και αυτό να μην είμαι η μόνη που νιώθω έτσι... Δεν πειράζει ας μην καταλαβαίνουμε τίποτα κοπέλα μου ας είναι καλά τα μωράκια μας αυτό μόνο!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

εμενα μοιαζει στον πατερα του... δυσανασχετει με ολα τα οσπρια κι ας του αρεσουν

απο σιδηρο τι παιρνεις για τον αιματοκριτη?

Lactiferon plus παίρνω πρωί βράδυ...!!! 

πρίν από 2 λεπτά , eamo είπε:

Καλά @zina7777 μας έχεις τρελάνει με τα tips που τα έχεις ξετρυπώσει όλα αυτά .

Τα φασολάκια από τον κήπο πολύ τα ζήλεψα !! Αν και θέλω λίγο προσοχη γιατί τα κιλάκια πήγαν ήδη + 4,5 . 

Και εμένα κορίτσια βγήκαν οι μηνιαίες εξετάσεις , όλα οκ . Ο αιματοκρίτης μου έπεσε όμως στο 37,5 και μου είπαν πρωί βράδυ σίδηρο . Θα φάω και λίγο κρεατακι πάλι , μήπως βοηθήσει ,  δεν το αγαπώ πολύ . Τώρα υπομονή ως το Σάββατο για την β επιπέδου !

Εγώ είμαι +2 κιλακια αλλά κάτω από αυτά που ξεκίνησα! Μια χαρά είναι ο αιματοκρίτης σου διάβασα ότι στον 6ο μήνα ο αιματοκρίτης μένει σταθερός... Λίγο έμεινε για τη β επιπέδου άντε να μας πεις την εμπειρία σου!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

πλακα κανεις με αιματοκριτη 37,5 δυο φορες σιδηρο???? καλε μηπως κανεις λαθος εγω δεν ειχα τοσο αιματοκριτη ουτε πριν την εγκυμοσυνη! τωρα με 35 αιματοκριτη κ δεν θα ξαναελενξω πλεον σιδηρο ειναι μια χαρα. 

 Ξέχασα να γράψω ότι κανονικά εχω 40 με 41 για αυτό και δίνω 2 φορές το χρόνο αίμα . Όποτε για εμένα είναι διαφορά .  

Οσο για την β επιπέδου , θα σας ενημερώσω για την εμπειρία ! Ελπίζω να είναι καλή !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , eamo είπε:

 Ξέχασα να γράψω ότι κανονικά εχω 40 με 41 για αυτό και δίνω 2 φορές το χρόνο αίμα . Όποτε για εμένα είναι διαφορά .  

Οσο για την β επιπέδου , θα σας ενημερώσω για την εμπειρία ! Ελπίζω να είναι καλή !

παντως να ξερεις τωρα πια δεν θα ξαναπεσει αλλο. κ εμενα επεσε απο το 36.5 στο 33,9 κ μετα την β επιπεδου πηγε  35. σιδηρο λογω δυσκιλιοτητας τον σταματουσα για μεγαλα διαστηματα δηλαδη τωρα στις τελευταιες εξετασεις ειχα δυο εβδομαδες να παρω κ ο σιδιρος κ η φεριτινη ανεβηκαν κ ο αιματοκριτης εμεινε σταθερος. οποτε μην ανχωνεσε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια! @Μάντη ολα καλα θα πανε! @eamo εχεις πολυ καλο αιματοκριτη , προσεχε μη σου κανει δυσκοιλιοτητα ο σιδηρος πρωι κ βραδυ. 

εγω παιρνω ενα χαπακι την μερα , ακομα πηγαινω 1 φορα την μερα τουαλετα αλλα το νιωθω οτι ειναι διαφορετικα. με 2 δλδ στανταρ θα ειχα προβλημα..

κοριτσια σημερα παρειγειλα κατι κοντομανικα φορμακια κ πετσετες σιελ!! δεν κρατηθηκα!!!

επισης σας χω πει οτι εγω θα τα παθω ολα σε αυτην την εγκυμοσυνη. τωρα ξεκινησε κ μουδιαζει το αριστερο μου χερι ,το μικρο δαχτυλακι.. τελεια!!

@maria kai μαρθα, οσο για το μωρο μη φανταστειιτε οτι εγω το νιωθω τρελα.. απλα νιωθω κατι να κινειται καποιες φορες. βεβαια χθες παρατηρησα ενα καρουμπαλακι διπλα στον αφαλο που ηταν οντως το μωρο !!! γτ κινηθηκε κ μετα εφυγε.. δεν καταλαβα δλδ κινηση απλα ετυχε κ ειδα κατι να προεξεχει..

 

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λέτε κορίτσια να μην το ξεκινήσω αμέσως  ή να πάρω κάποιες μέρες πρωί βράδυ. Να μη φορτώνω τσάμπα τον οργανισμό . Μέχρι τώρα δεν είχα θέμα με το έντερο λειτουργεί ρολόι . 

Φορμακια βλέπω τι ωραία , να μπαίνουμε στο κλίμα !!!!

 

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

Kαλημερα κοριτσια! @Μάντη ολα καλα θα πανε! @eamo εχεις πολυ καλο αιματοκριτη , προσεχε μη σου κανει δυσκοιλιοτητα ο σιδηρος πρωι κ βραδυ. 

εγω παιρνω ενα χαπακι την μερα , ακομα πηγαινω 1 φορα την μερα τουαλετα αλλα το νιωθω οτι ειναι διαφορετικα. με 2 δλδ στανταρ θα ειχα προβλημα..

κοριτσια σημερα παρειγειλα κατι κοντομανικα φορμακια κ πετσετες σιελ!! δεν κρατηθηκα!!!

επισης σας χω πει οτι εγω θα τα παθω ολα σε αυτην την εγκυμοσυνη. τωρα ξεκινησε κ μουδιαζει το αριστερο μου χερι ,το μικρο δαχτυλακι.. τελεια!!

@maria kai μαρθα, οσο για το μωρο μη φανταστειιτε οτι εγω το νιωθω τρελα.. απλα νιωθω κατι να κινειται καποιες φορες. βεβαια χθες παρατηρησα ενα καρουμπαλακι διπλα στον αφαλο που ηταν οντως το μωρο !!! γτ κινηθηκε κ μετα εφυγε.. δεν καταλαβα δλδ κινηση απλα ετυχε κ ειδα κατι να προεξεχει..

 

Ada μου καλή αρχή στις αγορές!!! Αλλά μήπως δεν χρειάζεσαι κοντομανικα αλλά μακρυμάνικα φορμακια;;;;;

Μόλις τσακισα μια σοκολάτα!!!! Δεν άντεξα!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Ada μου καλή αρχή στις αγορές!!! Αλλά μήπως δεν χρειάζεσαι κοντομανικα αλλά μακρυμάνικα φορμακια;;;;;

Μόλις τσακισα μια σοκολάτα!!!! Δεν άντεξα!!!!

διορθωση!! δεν ξερω κ πως λεγονται!!! ζιπουνακια πηρα κοντομανικα για να του τα φοραω απο κατω απο τα μακρυμανικα φορμακαι!!!

χαχαχ που θα παει θα τα μαθω κ εγω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

θα παω κι εγω για εξεταση αυτες τις μερες, οχι καμπυλη ακομα. ΑΝτε να δω τι θα δειξει τωρα που χαλαρωσα λιγο τη διατροφη....

Φασολακια λαδερα και μαλιστα απο δικο σας κηπο!!! μμμμμμμμμ τρεχουν τα σαλια μου αν και μετα  απο ολα τα οσπρια και τα λαδερα εχω ενα στομαχι, οπως τον πρωτο καιρο, ανακατωσουρες κτλ

Και εγω το ιδιο παθενω ριπα χθες να φτιαξω φασολακια σαλατα... τι ηθελα το μετανιωσαααα

Εν το μεταξυ οι ορμονες δν ειναι καλα εχω αρχισει κ βλεπω ακαταλληκα ονειρα..... οτι καταλαβατε καταλαβατε.... να περασει ο καιρος να πανε ολα καλα γτ δν με βλρπω καλα.... και μας το εχει απαγορεψει κιολας...


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ada32 είπε:

διορθωση!! δεν ξερω κ πως λεγονται!!! ζιπουνακια πηρα κοντομανικα για να του τα φοραω απο κατω απο τα μακρυμανικα φορμακαι!!!

χαχαχ που θα παει θα τα μαθω κ εγω.

Δύο μακρυμάνικα δεν θα τους φοράμε;;; Μάλλον είμαι άσχετη θα ρωτήσω την αδελφή μου!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μάντη είπε:

Δύο μακρυμάνικα δεν θα τους φοράμε;;; Μάλλον είμαι άσχετη θα ρωτήσω την αδελφή μου!!! 

δεν ξερω.. κ εγω ετσι σκεφτηκα αλλα δν ειναι νωρις απο τον Οκτωβρη? για ρωτα κ ενημερωσε με κ εσυ. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

δεν ξερω.. κ εγω ετσι σκεφτηκα αλλα δν ειναι νωρις απο τον Οκτωβρη? για ρωτα κ ενημερωσε με κ εσυ. 

χα χα βρε κοριτσια που ξερουμε τι καιρο θα κανει τον οκτωμβρη ???? εχει τυχει 28 οκτωμβριου κ κανουμε μπανια στη θαλασσα εχει τυχη κ να κανει κ κρυο!!! μην ξοδεψετε ενα σωρο λεφτα για μικρα φορμακια ειναι περιεργη εποχη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...