Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κορίτσια μου εχθές έγινε ή κηδεία του αγαπημένου μου πατέρα....Ο πόνος μου μεγάλος αλλά ο θεός μου έχει δώσει ένα θαύμα που μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα μου και για αυτό τον λόγο κάνω κουράγιο.... Μία ζωή έφυγε καί σέ λιγότερο από 3 μήνες έρχεται μία άλλη..... εγώ πεθαίνω υπογλυκαιμία οπότε όχι τόσο αυστηρά διατροφή μόνο ζάχαρη μου είπε να κόψω καί νά βάζω υδατάνθρακες στα γεύματα μου αυτά..

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 minute ago, Μαρθα Κ said:

Κορίτσια μου εχθές έγινε ή κηδεία του αγαπημένου μου πατέρα....Ο πόνος μου μεγάλος αλλά ο θεός μου έχει δώσει ένα θαύμα που μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα μου και για αυτό τον λόγο κάνω κουράγιο.... Μία ζωή έφυγε καί σέ λιγότερο από 3 μήνες έρχεται μία άλλη..... εγώ πεθαίνω υπογλυκαιμία οπότε όχι τόσο αυστηρά διατροφή μόνο ζάχαρη μου είπε να κόψω καί νά βάζω υδατάνθρακες στα γεύματα μου αυτά..

ωχ! συλληπητηρια Μάρθα μου! :( Να σαι πάντα καλά να τον θυμάσαι. Και με το καλό να έρθει το γλυκό σου πλασματάκι για να απαλυνθεί κάπως ο πόνος...

  • Λυπημένη/-ος 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου εχθές έγινε ή κηδεία του αγαπημένου μου πατέρα....Ο πόνος μου μεγάλος αλλά ο θεός μου έχει δώσει ένα θαύμα που μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα μου και για αυτό τον λόγο κάνω κουράγιο.... Μία ζωή έφυγε καί σέ λιγότερο από 3 μήνες έρχεται μία άλλη..... εγώ πεθαίνω υπογλυκαιμία οπότε όχι τόσο αυστηρά διατροφή μόνο ζάχαρη μου είπε να κόψω καί νά βάζω υδατάνθρακες στα γεύματα μου αυτά..

κοριτσάκι μου τα θερμά μου συλλυπητήρια.. λυπάμαι ειλικρινά.. έχω χάσει κ γω τον υπέροχο μου πατέρα κ καταλαβαίνω.. κουράγιο γλυκιά μου για την ζωούλα που έχεις μέσα σου..  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια από την ομάδα Σεπτεμβρίου είμαι με το καλό τα μωράκια σας..

πάντως εγώ ανα δύο βδομάδες πάω στη γιατρό μου και μόλις μπω 33η θα αρχίσω να πηγαίνω μια φορά τη βδομάδα για nst και μια στο ιατρείο της.. μάλλον ο κάθε ιατρός έχει την δική του ιδεολογία..

Με το καλό και εσύ να υποδεχτεις το μωράκι σου. Ναι ο γιατρός της καθε μιας ακολουθεί το δικό του πρόγραμμα. Καλα να ναι τα μωράκια μας και σε λιγο καιρό θα τα βλέπουμε καθε μέρα και καθε λεπτό :-)

πρίν από 17 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου εχθές έγινε ή κηδεία του αγαπημένου μου πατέρα....Ο πόνος μου μεγάλος αλλά ο θεός μου έχει δώσει ένα θαύμα που μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα μου και για αυτό τον λόγο κάνω κουράγιο.... Μία ζωή έφυγε καί σέ λιγότερο από 3 μήνες έρχεται μία άλλη..... εγώ πεθαίνω υπογλυκαιμία οπότε όχι τόσο αυστηρά διατροφή μόνο ζάχαρη μου είπε να κόψω καί νά βάζω υδατάνθρακες στα γεύματα μου αυτά..

Μάρθα μου συλλυπητήρια. Οπως το είπες μια ζωή έφυγε και μια αλλη έρχεται. Να παίρνεις κουράγιο απο αυτη τη ψυχούλα που ετοιμάζεται να έρθει στον κόσμο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

@ada32 παντρευτηκες κοπελα μου; Να ζησετε παντα ευτυχισμενοι κ με πολλα, πολλα νινια (ή οσα θελετε τελοσπαντων). Ωραια ηταν; Για πες...

Κοριτσια καμπυλη σακχαρου σημερα... Σκετη αηδια αυτο το πραγμα κ τωρα αναμονη 3 ωρες... δεν ειχαν αυτο το καινουριο το σιροπι με τις γευσεις κ με το ζορι κατεβαινε.

@Μαρθα Κ συλληπητηρια κοπελα μ. Μονο χαρες απο εδω και περα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου εχθές έγινε ή κηδεία του αγαπημένου μου πατέρα....Ο πόνος μου μεγάλος αλλά ο θεός μου έχει δώσει ένα θαύμα που μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα μου και για αυτό τον λόγο κάνω κουράγιο.... Μία ζωή έφυγε καί σέ λιγότερο από 3 μήνες έρχεται μία άλλη..... εγώ πεθαίνω υπογλυκαιμία οπότε όχι τόσο αυστηρά διατροφή μόνο ζάχαρη μου είπε να κόψω καί νά βάζω υδατάνθρακες στα γεύματα μου αυτά..

Συλλυπητηρια κοριτσι μου να χεις την ευχη του.Ηταν αρρωστος,πως εγινε?? Ειναι καλο που εισαι εγκυος και το μυαλο σου ξεφευγει σ ευχαριστα πραγματα θα σε βοηθησει το μωρο να προχωρησεις πιο ευκολα.Φυσικα,οχι να ξεχασεις..απλα να μαθεις να ζεις μ αυτη την απωλεια.Συμμεριζομαι τον πονο σου.Να σου δωσει δυναμη ο Θεος,σ εσενα και ολη την οικογενεια σου.Και οταν με το καλο ερθει το μωρο να χαρειτε ολοι και να χαμογελασετε ξανα.

 

Καλημερα και στις υπολοιπες κοπελες,ξεκινησαμε δυσαρεστα δυστυχως.

Ειμαι πολυ δεμενη με την οικογενεια μου,ενας απ τους λογους που θελω να κανω πολλαλ παιδια και να μου δωσει ο Θεος.Ειναι για να τα βαπτισω με τα ονοματα των γονεων μου και πεθερικων μου.Νομίζω οτι αν τους χασω ποτε,θα με παρηγορει να φωναζω τα ονοματα τους στο σπιτι και να βλεπω χαρακτηριστικα τους στα παιδιά μου.Συγκινηθηκα τωρα και δακρυσα.Ουφφφφ...γιατι να υπαρχουν οι απωλειες..??

Αισιοδοξες καλημερες σε ολες σας.

Γιορτάζω σημερα,της Αγίας Βερονικης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

@Μαρθα Κ μου συλλυπητήρια για την απώλεια σου ! Πάρε δύναμη από το πλασματάκι στην κοιλιά σου και ο πόνος θα απαλύνει με τον καιρό !

@zina7777 χρόνια πολλά κορίτσι μου ότι επιθυμείς με το καλό το μωράκι σου !

@Alekk καλή υπομονή στην αναμονή και καλά αποτελέσματα !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

@ada32 παντρευτηκες κοπελα μου; Να ζησετε παντα ευτυχισμενοι κ με πολλα, πολλα νινια (ή οσα θελετε τελοσπαντων). Ωραια ηταν; Για πες...

Κοριτσια καμπυλη σακχαρου σημερα... Σκετη αηδια αυτο το πραγμα κ τωρα αναμονη 3 ωρες... δεν ειχαν αυτο το καινουριο το σιροπι με τις γευσεις κ με το ζορι κατεβαινε.

@Μαρθα Κ συλληπητηρια κοπελα μ. Μονο χαρες απο εδω και περα

 

Καλημέρα!!ναι Ευχαριστώ πολύ!! Με το καλό το μωράκι σας!!

Λοιπόν ωραία ήταν,ευτυχώς βγάλαμε πολλές φωτο ,Μας πέταξαν ρύζι κ βγάλαμε πολλες φωτο!!!κ πέταξα κ την ανθοδέσμη..χαχαχα πλάκα είχε!!

Καλη επιτυχια με την καμπυλη σήμερα.

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα!!ναι Ευχαριστώ πολύ!! Με το καλό το μωράκι σας!!

Λοιπόν ωραία ήταν,ευτυχώς βγάλαμε πολλές φωτο ,Μας πέταξαν ρύζι κ βγάλαμε πολλες φωτο!!!κ πέταξα κ την ανθοδέσμη..χαχαχα πλάκα είχε!!

Καλη επιτυχια με την καμπυλη σήμερα.

Να ζήσετε κοπελα μου.Με το καλο να δεχτειτε το μωρο σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , zina7777 είπε:

Συλλυπητηρια κοριτσι μου να χεις την ευχη του.Ηταν αρρωστος,πως εγινε?? Ειναι καλο που εισαι εγκυος και το μυαλο σου ξεφευγει σ ευχαριστα πραγματα θα σε βοηθησει το μωρο να προχωρησεις πιο ευκολα.Φυσικα,οχι να ξεχασεις..απλα να μαθεις να ζεις μ αυτη την απωλεια.Συμμεριζομαι τον πονο σου.Να σου δωσει δυναμη ο Θεος,σ εσενα και ολη την οικογενεια σου.Και οταν με το καλο ερθει το μωρο να χαρειτε ολοι και να χαμογελασετε ξανα.

 

Καλημερα και στις υπολοιπες κοπελες,ξεκινησαμε δυσαρεστα δυστυχως.

Ειμαι πολυ δεμενη με την οικογενεια μου,ενας απ τους λογους που θελω να κανω πολλαλ παιδια και να μου δωσει ο Θεος.Ειναι για να τα βαπτισω με τα ονοματα των γονεων μου και πεθερικων μου.Νομίζω οτι αν τους χασω ποτε,θα με παρηγορει να φωναζω τα ονοματα τους στο σπιτι και να βλεπω χαρακτηριστικα τους στα παιδιά μου.Συγκινηθηκα τωρα και δακρυσα.Ουφφφφ...γιατι να υπαρχουν οι απωλειες..??

Αισιοδοξες καλημερες σε ολες σας.

Γιορτάζω σημερα,της Αγίας Βερονικης

Χρονια πολλα οτι επιθυμείς! Και με το καλο το μπεμπακι σας!

20 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου εχθές έγινε ή κηδεία του αγαπημένου μου πατέρα....Ο πόνος μου μεγάλος αλλά ο θεός μου έχει δώσει ένα θαύμα που μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα μου και για αυτό τον λόγο κάνω κουράγιο.... Μία ζωή έφυγε καί σέ λιγότερο από 3 μήνες έρχεται μία άλλη..... εγώ πεθαίνω υπογλυκαιμία οπότε όχι τόσο αυστηρά διατροφή μόνο ζάχαρη μου είπε να κόψω καί νά βάζω υδατάνθρακες στα γεύματα μου αυτά..

Μαρθουλα συλλυπητήρια... καταλαβαίνω απολυτα το πονο σου εχω χασει και εγω τη μητερα μου... ευχομαι το μωρακι σου να απαλύνει αυτο που νιώθεις καποιος φεύγει καποιος έρχεται...

  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ada32 να ζήσετε κορίτσι μου και με το καλό ο ερχομός του μωρού σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας !

Πηγα σήμερα στο νοσοκομείο να πάρω κάποιες συνταγές και στην μαιευτική δεν ήταν κανένας επισκεπτησ μέσα . Μας είχαν πει ότι από τον Χειμώνα έχει απαγορευτεί το επισκεπτήριο , αλλά δεν ήμουν σιγουρη ότι θα το τηρούν. Νομιζω πολύ καλό αυτό για την προστασία και μαμάς και βρέφους !

Α! Κάναμε και μια βόλτα χτες για καρότσι . Μας άρεσε ένα  FoppaPedretti iWood Classic. 

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Γιορτάζω σημερα,της Αγίας Βερονικης

Χρόνια πολλά κορίτσι μου, να είσαι γερή, ευτυχισμένη, ερωτευμένη και με ένα υπέροχο πλασματάκι στην αγκαλίτσα σου σύντομα!!

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα!!ναι Ευχαριστώ πολύ!! Με το καλό το μωράκι σας!!

Λοιπόν ωραία ήταν,ευτυχώς βγάλαμε πολλές φωτο ,Μας πέταξαν ρύζι κ βγάλαμε πολλες φωτο!!!κ πέταξα κ την ανθοδέσμη..χαχαχα πλάκα είχε!!

Καλη επιτυχια με την καμπυλη σήμερα.

Να ζήσετε, να ζήσετε..!!! να είστε ευτυχισμένοι, αγαπημένοι, πολύ πολύ ερωτευμένοι κ με το μωράκι σας γερό σύντομα στην αγκαλίτσα σας.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα..

Χθες πήρα τα αποτελέσματα από το μικροβιολογικό δυστυχώς ο αιματοκρίτης μου είναι χαμηλός και σίδηρο έχω 29,5 με φυσιολογική τιμή 37 - 145..

χθες έπαιρνα τη γιατρό μου τηλέφωνο αλα δεν το σήκωνε.. η μικροβιολόγος μου είπε να πάρω σίδηρο σε χάπι.

έχω εδώ στο σπίτι 50 mg

σας έχει τύχει και εσάς; πόσα μιλιγκράμ παίρνετε;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Λένα1018 είπε:

Κορίτσια καλημέρα..

Χθες πήρα τα αποτελέσματα από το μικροβιολογικό δυστυχώς ο αιματοκρίτης μου είναι χαμηλός και σίδηρο έχω 29,5 με φυσιολογική τιμή 37 - 145..

χθες έπαιρνα τη γιατρό μου τηλέφωνο αλα δεν το σήκωνε.. η μικροβιολόγος μου είπε να πάρω σίδηρο σε χάπι.

έχω εδώ στο σπίτι 50 mg

σας έχει τύχει και εσάς; πόσα μιλιγκράμ παίρνετε;

Καλημερα Λένα!!! Εγω εχω αιματοκρίτη μολις 24! Μην εχεις αγχος και εγω στην αρχη τρελάθηκα αλλα ολα καλα! Εγω παιρνω lactiferon που ειναι ειδικό για εγκυμοσύνη με χαμηλο αιματοκρίτη!

  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@zina7777 @eamo @irinikavalaευχαριστω πολυ κοριτσια! ! με το καλο να υποδεχτουμε ολες τα μωρακια μας.

Καλημερα ! τι κανετε? απιστευτη ζεστη Θεσ/νικη .. χθες ηταν χαλια... κ ζεσταινομαι πολυ ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...