Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Πως πηγε η καμπυλη; Εισαστε τυχερες ειχε το καινουριο το σιροπακι. Το αλλο που ειναι σκετο ζαχαρη δεν κατεβαινει με τιποτα, μεγαλη αηδια. 

Λοιπον εμενα χαλια τα αποτελεσματα. Οι δυο πρωτες οριακα και οι αλλες δυο πανω απο τα ορια. Μεσα στην εβδομαδα θα παμε και σε καινουριο ενδοκρινολογο.

Το μπεμπακι τελειο. Το ειδαμε χθες! Κουκλος εννοειται και δεν καθεται καθολου φρονιμος!

Οσο για τη δουλεια περιμενω πως κ πως να τελειωσω, δεν αντεχω αλλο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια μου πηρα αποτελέσματα νομιζω ειναι καλα! Νηστείας 88 μετααπο απο 1 ωρα 147 και μετα απο 2 119... το μονο που με ανησύχησε ειναι μια τρανσαμιναση sgpt που ειναι αυξημένη και η γενικη ούρων που δείχνει αρκετό τρισασβεστιο... δεν ξερω τι ειναι αυτα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Πως πηγε η καμπυλη; Εισαστε τυχερες ειχε το καινουριο το σιροπακι. Το αλλο που ειναι σκετο ζαχαρη δεν κατεβαινει με τιποτα, μεγαλη αηδια. 

Λοιπον εμενα χαλια τα αποτελεσματα. Οι δυο πρωτες οριακα και οι αλλες δυο πανω απο τα ορια. Μεσα στην εβδομαδα θα παμε και σε καινουριο ενδοκρινολογο.

Το μπεμπακι τελειο. Το ειδαμε χθες! Κουκλος εννοειται και δεν καθεται καθολου φρονιμος!

Οσο για τη δουλεια περιμενω πως κ πως να τελειωσω, δεν αντεχω αλλο!!!!

θα σε βάλει σε πρόγραμμα ο νέος γιατρός κ αν το τηρείς όλα θα πάνε τέλεια με τον μπέμπη. Μην σκας βέβαια θέλει προσοχή, ξέρεις εσύ... είδατε σε ποιον μοιάζει? βάρος ύψος σας είπε? Πότε θα σταματήσεις δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κάνετε? Εκανα και εγω καμπυλη! Πιο χαλια την περιμενα τη γλυκοζη, αλλα ευτυχως ολα καλα και τα αποτελέσματα τελεια!!! 76 - 98 - 119

Τωρα δεν ξερω γτ ανεβηκε τη 2η ωρα αντί να πεσει, αλλα και παλι μια χαρα ειναι, οπότε παίρνουμε βαθια ανασα και τρωμε γλυκακια!! Γιουπιιιιιιι 

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου πηρα αποτελέσματα νομιζω ειναι καλα! Νηστείας 88 μετααπο απο 1 ωρα 147 και μετα απο 2 119... το μονο που με ανησύχησε ειναι μια τρανσαμιναση sgpt που ειναι αυξημένη και η γενικη ούρων που δείχνει αρκετό τρισασβεστιο... δεν ξερω τι ειναι αυτα...

μπράβο, όλα υπό έλεγχο.Πότε θα ρωτήσεις τον γιατρό τι είναι αυτά που σε προβλημάτισαν?πάρ τον τηλ

κορίτσια η καμπύλη πόσο κοστίζει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

μπράβο, όλα υπό έλεγχο.Πότε θα ρωτήσεις τον γιατρό τι είναι αυτά που σε προβλημάτισαν?πάρ τον τηλ

Το απογευμα θα παω στη γυναικολόγο για υπέρηχο και θα ρωτήσω... τα έστειλα και στο γιατρο μου και θα μου πει...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ασία είπε:

θα σε βάλει σε πρόγραμμα ο νέος γιατρός κ αν το τηρείς όλα θα πάνε τέλεια με τον μπέμπη. Μην σκας βέβαια θέλει προσοχή, ξέρεις εσύ... είδατε σε ποιον μοιάζει? βάρος ύψος σας είπε? Πότε θα σταματήσεις δουλειά?

Ναι δεν αγχωνομαι, εχω αποδεχτει οτι μπορω να κανω και ινσουλινες, γιατι στη δευτερη εγκυμοσυνη ο διαβητης εμφανιζεται δριμυτερος. Ασε που εδω και δυο μηνες σταματησα τις υπερβολες! Πηρα κ 4 κιλα! Τωρα στην πεινα κ παλι, στυλακι θα γινω!

Σε δυο εβδομαδες σταματω επιτελους!!! Κουκλος κουκλος σου λεω, μου μοιαζει αλλα εχει τη μυτη του πατερα του! Χαχαχα! Βαρος κ υψος δε μου λεει γενικα αλλα τον ρωτησα αν ειμαστε φυσιολογικα (το σακχαρο κανει μεγαλα μωρακια) και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικοτατος. 

Α δε σας ειπα: ο πλακουντας ανεβαινει! Πλεον θεωρειται απλα χαμηλος κ οχι επιχειλιος, παλι προσοχη μεν αλλα ξεκιναμε περπατημα κ βολτες.

@Μάντη και @anemoni1989 μια χαρα οι μετρησεις σας! Μπραβο!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω την έγραψα πληρωσα μονο 3 ευρω τη γλυκόζη...

πρίν από 20 λεπτά , Ασία είπε:

μπράβο, όλα υπό έλεγχο.Πότε θα ρωτήσεις τον γιατρό τι είναι αυτά που σε προβλημάτισαν?πάρ τον τηλ

κορίτσια η καμπύλη πόσο κοστίζει?

 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ασία είπε:

μπράβο, όλα υπό έλεγχο.Πότε θα ρωτήσεις τον γιατρό τι είναι αυτά που σε προβλημάτισαν?πάρ τον τηλ

κορίτσια η καμπύλη πόσο κοστίζει?

Εμενα επειδή ειχε γινει μπερδεμα με τον κωδικό της συνταγής και την πληρωσα, πηγε 3 ευρω ο καθε χρονος, οποτε 9 ευρω ιδιωτικα συνολικά 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Alekk είπε:

Ναι δεν αγχωνομαι, εχω αποδεχτει οτι μπορω να κανω και ινσουλινες, γιατι στη δευτερη εγκυμοσυνη ο διαβητης εμφανιζεται δριμυτερος. Ασε που εδω και δυο μηνες σταματησα τις υπερβολες! Πηρα κ 4 κιλα! Τωρα στην πεινα κ παλι, στυλακι θα γινω!

Σε δυο εβδομαδες σταματω επιτελους!!! Κουκλος κουκλος σου λεω, μου μοιαζει αλλα εχει τη μυτη του πατερα του! Χαχαχα! Βαρος κ υψος δε μου λεει γενικα αλλα τον ρωτησα αν ειμαστε φυσιολογικα (το σακχαρο κανει μεγαλα μωρακια) και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικοτατος. 

Α δε σας ειπα: ο πλακουντας ανεβαινει! Πλεον θεωρειται απλα χαμηλος κ οχι επιχειλιος, παλι προσοχη μεν αλλα ξεκιναμε περπατημα κ βολτες.

@Μάντη και @anemoni1989 μια χαρα οι μετρησεις σας! Μπραβο!

 

αχ μπράβο κ ο πλακούντας πάει καλά. ωραία. από τώρα ξεκινάς περπάτημα ε?νόμιζα πιο μετά πρέπει. τα περισσότερα αγοράκια μοιάζουν την μαμά:-D έτσι και ο κούκλος σας!! 4 κιλά είσαι τέλεια, εγώ πήρα 10 ο μπογος χαχαχα

πρίν από 18 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγω την έγραψα πληρωσα μονο 3 ευρω τη γλυκόζη...

 

αα εγώ δεν έχω ασφάλεια... Ποιος ξέρει πόσο να κάνει? την κάνουν κ μέσα στο νοσοκομείο μου είπαν αλλά καμία λένε δεν προτιμάει να την κάνει μέσα, όλες έξω την κάνουν.

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εμενα επειδή ειχε γινει μπερδεμα με τον κωδικό της συνταγής και την πληρωσα, πηγε 3 ευρω ο καθε χρονος, οποτε 9 ευρω ιδιωτικα συνολικά 

μόνο?????????? σίγουρα?????? νόμιζα Κανένα 70 άρι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

αχ μπράβο κ ο πλακούντας πάει καλά. ωραία. από τώρα 

μόνο?????????? σίγουρα?????? νόμιζα Κανένα 70 άρι...

Ναι καλε!!! Στη Βιο...τρικη κιολας!!!! Και γω οταν μ πε για μπέρδεμα νομιζα θα ακουσω κανα αστρονομικο ποσο, αλλα κομπλε!!! 

Εβαλα και εγω τα 2 πρωτα μου κιλα!!! Ειμαι μολις μειον 13 πια!!! Αχχαχαχαχαχαχα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekk τι καλά που είναι όλα οκ εντάξει με το μπεμπακι . Τώρα διατροφουλα και όλα τέλεια ! Είδες και ο πλακούντας; Θα δεις, θα ανεβεί και άλλο! 

@Μάντη και @anemoni1989 πάει και αυτό ! Αντε τώρα να μας πεις και τα νέα από τον υπέρηχο ! 

@Μαρία1430 στα καλά του δημοσίου είναι και η ξεκούραση ! Τουλάχιστον έχεις την θάλασσα δίπλα , είναι μια μικρή ανταμοιβή. 

 

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekk είπε:

Ναι δεν αγχωνομαι, εχω αποδεχτει οτι μπορω να κανω και ινσουλινες, γιατι στη δευτερη εγκυμοσυνη ο διαβητης εμφανιζεται δριμυτερος. Ασε που εδω και δυο μηνες σταματησα τις υπερβολες! Πηρα κ 4 κιλα! Τωρα στην πεινα κ παλι, στυλακι θα γινω!

Σε δυο εβδομαδες σταματω επιτελους!!! Κουκλος κουκλος σου λεω, μου μοιαζει αλλα εχει τη μυτη του πατερα του! Χαχαχα! Βαρος κ υψος δε μου λεει γενικα αλλα τον ρωτησα αν ειμαστε φυσιολογικα (το σακχαρο κανει μεγαλα μωρακια) και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικοτατος. 

Α δε σας ειπα: ο πλακουντας ανεβαινει! Πλεον θεωρειται απλα χαμηλος κ οχι επιχειλιος, παλι προσοχη μεν αλλα ξεκιναμε περπατημα κ βολτες.

@Μάντη και @anemoni1989 μια χαρα οι μετρησεις σας! Μπραβο!

 

Τα αγοράκια λένε μοιάζουν στη μαμά :-):-) είχα και εγώ επιχείλιο πλακούντα και στο τελευταίο ραντεβού μου είπε οτι ανέβηκε λίγο και άρχισα να ξεθαρρεύω λίγο στο θέμα περπάτημα αλλά οκ δεν το παρακάνω, επειδή είμαι φοβητσιάρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Μάντη είπε:

Γυρισααα!!! 1030 γραμμάρια ο μπεμπης μου!!!!

τέλειος είναι!!παλικάρι!!!!:D

Έχει εμφανίσει καμία ραγάδες από τώρα? εκτός από τη μάντη που μας το είπε πριν λίγες μέρες??

τα κορίτσια που ήδη μπήκαν στον έβδομο μήνα έχουν παρατηρήσει δυσκολίες σε σχέση με το δεύτερο τρίμηνο που ήταν πιο εύκολο από συμπτώματα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...