Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

      να πω ότι  δεν το είχες ξαναδοκιμασει να πω ψάχνεις συμπτώματα!  ακομα δεν θα έχει αγγίξει τη χοριακη αν έχει γίνει εμφύτευση ! σ ειπα εγώ τα εκανα 5η μέρα αλλά μέχρι και 7-8 έδινα ελπίδες! την δεύτερη  φορά με βλαστοκυστες βγήκε στις 5 ημέρες και την πρωτη με 3ων βγήκε την 8η ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , bella32 είπε:

@Μάντη μου εγώ για τα πρόωρα ξέρω  τα εξής:  ακραία προωροτητα  <28

υψηλού βαθμου<28-32

μέτρια ή οριακή 32-<37.  

Έτσι μου τα είχαν πει στο νοσοκομείο οι νεογνολογοι. 

μετά θεωρείται τελειομηνο.  βέβαια, στα 2μιση κιλά αν φτάσει το μωρό και 36 να είσαι ούτε καν θερμοκοιτιδα δε θα μπει το μωρό. στο μέτρημα των εβδομάδων πάω εγώ ως εξής:36+1 θεωρείται ότι διανυεις την 37η εβδομάδα. 

με προσοχή στο μπανάκι..εγώ ντουζ μέρα πάρα μέρα με τόση ζεστη και τα μαλλιά μόνο μια φορά την εβδομάδα για να μην κουράζομαι..αυτές είναι οι εντολές μου !

@Marimarv πως είσαι κορίτσι μου; ρυθμιστηκε το σάκχαρο καθόλου;

εγώ που είμαι ταβλα πόσο μήνες μου είπε ο γιατρός όσο περνάει ο καιρός πρέπει σιγά σιγά να περπατάω για να πάρει θέση το μωρό!!μη φανταστείς να πάρω τους δρόμους, αλλά έστω και λίγο, το βοηθάει να κατέβει με το κεφαλάκι κατω!

Κάπου το διαβασα αυτα για τα πρόωρο... ενταξει θα ειναι οριακα προωρο το μπεμπακι μ!!! Ας ειναι γερο και δεν πειράζει!!! Εγω ντουζ κανω καθε μερα ειδικα τωρα που δεν εχει κλιματιστικό το σπιτι που μενω τωρα! Τα μαλλια 2 φορες την εβδομάδα γτ ειναι μπουκλες και μπλέκονται απίστευτα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Κάπου το διαβασα αυτα για τα πρόωρο... ενταξει θα ειναι οριακα προωρο το μπεμπακι μ!!! Ας ειναι γερο και δεν πειράζει!!! Εγω ντουζ κανω καθε μερα ειδικα τωρα που δεν εχει κλιματιστικό το σπιτι που μενω τωρα! Τα μαλλια 2 φορες την εβδομάδα γτ ειναι μπουκλες και μπλέκονται απίστευτα!!!

υπομονή κορίτσι μου! θα περάσουν οι μέρες και θα πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλια και ας ειναι λιγακι προωρακια!! μετά θα κάνουμε δώρο στον εαυτό μασάζ και κομμωτήριο! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , bella32 είπε:

υπομονή κορίτσι μου! θα περάσουν οι μέρες και θα πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλια και ας ειναι λιγακι προωρακια!! μετά θα κάνουμε δώρο στον εαυτό μασάζ και κομμωτήριο! 

Αχ!!! Μου θυμισες αυτα που ελεγα προχθες σ αντρα μ!!! Να γεννησω με το καλο, να μπει σε μια σειρά η μπεμπα και μετα θα παρω σβαρνα μασατζιδικα,  κομμωτήρια και νυχαδικα!!! Να γινω άνθρωπος!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Marimarv είπε:

.. Τώρα κάνω υπομονή άλλες 2 μέρες εδώ και μετά θα πάω να μείνω τις υπόλοιπες μέρες με την μαμά μου που δεν θα χρειαστεί να κάνω τίποτα να με προσέχει γτ στ δικό μου σπίτι εχω 3 ορόφους σκάλες χωρίς ασανσέρ και μου είπαν ούτε καν να σκεφτώ να γυρίσω εκεί.. 

εννοειται θα πας στης μητέρας σου!!! και πρόβλημα να μην είχες,  με τόσες σκάλες θα είχες τρελή κούραση!!άντε με το καλό να γυρίσεις σπιτάκι!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , bella32 είπε:

@Μάντη μου εγώ για τα πρόωρα ξέρω  τα εξής:  ακραία προωροτητα  <28

υψηλού βαθμου<28-32

μέτρια ή οριακή 32-<37.  

Έτσι μου τα είχαν πει στο νοσοκομείο οι νεογνολογοι. 

μετά θεωρείται τελειομηνο.  βέβαια, στα 2μιση κιλά αν φτάσει το μωρό και 36 να είσαι ούτε καν θερμοκοιτιδα δε θα μπει το μωρό. στο μέτρημα των εβδομάδων πάω εγώ ως εξής:36+1 θεωρείται ότι διανυεις την 37η εβδομάδα. 

με προσοχή στο μπανάκι..εγώ ντουζ μέρα πάρα μέρα με τόση ζεστη και τα μαλλιά μόνο μια φορά την εβδομάδα για να μην κουράζομαι..αυτές είναι οι εντολές μου !

@Marimarv πως είσαι κορίτσι μου; ρυθμιστηκε το σάκχαρο καθόλου;

εγώ που είμαι ταβλα πόσο μήνες μου είπε ο γιατρός όσο περνάει ο καιρός πρέπει σιγά σιγά να περπατάω για να πάρει θέση το μωρό!!μη φανταστείς να πάρω τους δρόμους, αλλά έστω και λίγο, το βοηθάει να κατέβει με το κεφαλάκι κατω!

Τώρα έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω ή ακόμη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , bella32 είπε:

υπομονή κορίτσι μου! θα περάσουν οι μέρες και θα πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλια και ας ειναι λιγακι προωρακια!! μετά θα κάνουμε δώρο στον εαυτό μασάζ και κομμωτήριο! 

Ενα μασαζακι σιγουρα το θελω!!! Αν και παραπάνω δεν εχω οσο ημουν στο νησι μου εκανε ο αντρουλης μου συνέχεια βέβαια μονο ποδια και χερια!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Αχ!!! Μου θυμισες αυτα που ελεγα προχθες σ αντρα μ!!! Να γεννησω με το καλο, να μπει σε μια σειρά η μπεμπα και μετα θα παρω σβαρνα μασατζιδικα,  κομμωτήρια και νυχαδικα!!! Να γινω άνθρωπος!!! 

αχ κι εγώ αυτά σκέφτομαι!!αρκετά με παραμέλησα.Θέλω να είμαι περιποιημένη μαμά, να παίρνει παράδειγμα η κόρη μου από την κούνια χαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Τώρα έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω ή ακόμη?

εμένα έχει γυρίσει! το είδε ο γιατρός στο ντοπλερ! περπατούσα στη βεράντα λιγάκι και μάλλον βοήθησε.  ένιωθα έντονες κινήσεις και πονούσα αλλά δεν είχα καταλάβει ότι είναι από αυτό! και ευτυχώς που γύρισε γτ δε μου κλωτσάει τον τράχηλο, οπότε κερδιζουμε χρόνο!

  • Μου αρέσει 2

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω μαλλον λογω συσπασεων ειμαι σε οδηγίες για μειωμενο περπατημα!!! Ασε π δεν την παλεύω βεβαια να κουραστω! Αμεσω εχω πετρωματα και πονους... Οποτε περιοριζομαι σ μπαλα πιλατες για ασκηση, διατήρηση θεσης τ μωρου και ανοιγμα τραχήλου στο τελος! 

Ε ναι μαλλον. Φανταζομαι οταν ειναι θα σου πει ο γιατρος. 

Ωραιο αυτο με το πιλατες, δυστυχως εγω δεν σκαμπαζω τιποτα απο αυτα... αν και πολυ θα ηθελα... ειναι οτι πρεπει για φτ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alekk είπε:

Ε ναι μαλλον. Φανταζομαι οταν ειναι θα σου πει ο γιατρος. 

Ωραιο αυτο με το πιλατες, δυστυχως εγω δεν σκαμπαζω τιποτα απο αυτα... αν και πολυ θα ηθελα... ειναι οτι πρεπει για φτ

Μας έδειξε η κοπελα σ μαθήματα ανωδυνου και ετσι αγορασα τη μπαλα!! Ειναι πανευκολο και τ καθισμα σ μπαλα βοηθάει πολύ στη μεση

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μας έδειξε η κοπελα σ μαθήματα ανωδυνου και ετσι αγορασα τη μπαλα!! Ειναι πανευκολο και τ καθισμα σ μπαλα βοηθάει πολύ στη μεση

Αληθεια ειναι ευκολο; Α θα το ψαξω τοτε! Σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μας έδειξε η κοπελα σ μαθήματα ανωδυνου και ετσι αγορασα τη μπαλα!! Ειναι πανευκολο και τ καθισμα σ μπαλα βοηθάει πολύ στη μεση

Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω, γιατί τις χρησιμοποιούμε στα μαθήματα τοκετού και μου αρέσει πολύ! Από πού τη πηρες?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια εμένα ο γιατρός μου μόλις έκλεισα τις 36 εβδομάδες τον είδα ότι χαλάρωσε ! Βέβαια μου είπε ότι αν κλείσω και την 37η ακόμα καλύτερα . Είναι και μέτριο το μωρό , αν ήταν μεγαλύτερος φαντάζομαι ότι θα ήταν ακόμα πιο χαλαρός .

Και εγώ σήμερα σκεφτόμουν ότι σε 2 εβδομάδες από 2 θα γίνουμε 3! Δε μπορώ να πω ένα αγχος με έπιασε. Αφήστε που εχω πάθει και το εξής : δε θέλω να είμαι μόνη μου το βράδυ και λες και επίτηδες όλη αυτή την εβδομάδα ο καλός μου έχει εξόδους !

 


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , eamo είπε:

Πάντως κορίτσια εμένα ο γιατρός μου μόλις έκλεισα τις 36 εβδομάδες τον είδα ότι χαλάρωσε ! Βέβαια μου είπε ότι αν κλείσω και την 37η ακόμα καλύτερα . Είναι και μέτριο το μωρό , αν ήταν μεγαλύτερος φαντάζομαι ότι θα ήταν ακόμα πιο χαλαρός .

Και εγώ σήμερα σκεφτόμουν ότι σε 2 εβδομάδες από 2 θα γίνουμε 3! Δε μπορώ να πω ένα αγχος με έπιασε. Αφήστε που εχω πάθει και το εξής : δε θέλω να είμαι μόνη μου το βράδυ και λες και επίτηδες όλη αυτή την εβδομάδα ο καλός μου έχει εξόδους !

 

Ποσο βάρος δίνει ο υπέρηχος;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και μένα την Τετάρτη ο γιατρός μου είπε ότι πάμε βάση υπέρηχο που τώρα είμαι 36.2 και ότι δεν θέλουμε να γεννήσω τώρα γιατί θεωρητικά είναι πρόωρο από 37 και μετά δεν έχουμε θέμα είπε και υπόψη ότι η μικρή μου είναι 3160 είπε την Τετάρτη που μας είδε!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...