Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , bella32 είπε:

η κάθε μία έχει τις αγωνίες της και τους φόβους της και δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης σε αυτές. οπότε να μη νιώθεις καθόλου άσχημα όπως λες.  τώρα όσο για τους κοντινούς σου..δε μπορούν να μπουν με τπτ στη θέση σου.. έχουν μια ανεπάρκεια ως προς αυτό. από τη μια απογοητεύεσαι από την άλλη δεν μπορούν να κάνουν κ αλλιώς. όταν έχασα το πρώτο μου βρήκα στήριξη όχι από κοντινούς και παιδικές φίλες, αλλά από κοπέλες που περνούσαν παρόμοια φάση και ήξεραν τι εστί απώλεια! κ ενώ στην αρχή θύμωνα με τα λόγια που μ έλεγαν οι δικοί μου, μετά σταμάτησα να δίνω σημασία..γτ έξω από το χορό πολλά λέγονται και εύκολα μιλάνε όλοι τους.. να είσαι καλαα με τον άντρα σου και να σε καταλαβαίνει αυτός και αυτό είναι αρκετό.  τουλάχιστον έτσι είναι για μένα!

Εχεις απόλυτο δίκιο.... Αυτό σκέφτομαι και εγώ και αυτό λέω στον εαυτό μου! Απλά ώρες ωρεςμε πιάνει καταθλιψάρα και σκέφτομαι βλακείες και με παίρνει απο κάτω... Και εμένα στην αποβολή, κορίτσια απο εδω μεσα με βοήθησαν που είχαν βιώσει την απώλεια.... Ολοι οι άλλοι με πίκραιναν περισσότερο άθελά τους, ενώ παράλληλα ένιωθα πως τους βάραινα περισσότερο και (το πιο τραγικό κατεμέ) υπήρξε και φάση που παρηγόρησα εγω άλλον και τ έλεγα να μη στεναχωριεται που απέβαλλα (όχι τον άντρα μου παρακαλώ!)!

Τέλος πάντων, αυτά πλέον ανήκουν στο παρελθόν! Τώρα είμαστε καλά, όλα πάνε υπέροχα και απο μέρα σε μέρα περιμένουμε όλες τα παιδάκι αμας, γερά και υγιή!!!! <3

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 hour ago, bella32 είπε:

παρούσα!! σήμερα είχα βιντεοκλήση με σύζυγο για ψώνια!! Αφού δεν μπορώ να βγω η ίδια, τα διάλεγα από τη κάμερα! πήρα εσώρουχα μιας χρησης με διχτακι σε περιπτωση που κανω καισαρική  και σερβιέτες λοχείας και συνειδητοποιώ ότι φτάνει ο καιρός! και ρουχαλάκια για το νινί μου και μετά με πιάσανε τα κλάματα..ορμόνες! τι να πω!

@Marimarv ποσο σε καταλάβαινω να ξερες.. είναι πολύ δύσκολο το νοσοκομείο και θέλει γερο στομάχι. Μπορεί σε αυτή την εγκυμοσύνη να νοσηλευτηκα ελάχιστα, όμως στην προηγούμενη, που δεν τα κατάφερα στο τέλος,  είχα μείνει κοντά στο μήνα... 

κ τώρα που είμαι κλεισμένη σε ένα δωμάτιο εξαρτώμαι κγω από άλλους, μέχρι κ το φαΐ μου φέρνουν  και δε μου αρέσει καθόλου...αλλά δε γίνεται αλλιώς.. παραιτήθηκα και από το φροντιστήριο που δούλευα από τη πρώτη στιγμή που το έμαθα λόγω εντολής γιατρού...είμαι να σκάσω.. όλο το καλοκαίρι σε ένα κρεβάτι και όλες οι φίλες οργωναν νησιά και μετά γκρίνια που τελείωσε το καλοκαίρι κ ότι βαριούνται Αθήνα.  οι παιδικές μου φίλες σε επαρχία μιας κγω έχει λίγα χρόνια που έφυγα λόγω δουλειάς συζύγου.. υπομονή όμως, είναι για ιερό σκοπό όλα όσα κάνουμε. Αυτό να λες στον εαυτό σου!όλες έχουμε ξεσπάσματα αλλά προσπαθώ όσο γίνεται να είμαι ευδιάθετη. 

προς όλες τις εγκυουλες που απάντησαν ,με δύσκολες εγκυμοσύνες, με όχι μεγάλο κυκλο, υπομονή κορίτσια,  οι κόποι μας θα ανταμειφθούν!!

Υπομονή θα κανουμε!!! Και εμενα με πηρανε σήμερα με βιτεοκληση οι δικοι μου και εβαλα τα κλαματα δεν αντεχω εδω... αλλα θα περασει κ αυτο...

πρίν από 51 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καταλαβαίνω κοπέλα μου.... και ειλικρινά, νιώθω πολυ ασχημα που παραπονιεμαι εγω ενω άλλες κοπέλες περνάτε πολύ χειρότερα και έχετε πιο μεγάλες αγωνίες.... Αλλά με θλίβει και με γονατίζει το γεγονός ότι πολύ κοντινοί μου άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν ούτε στο ελάχιστο τί περνάω..... Με λένε υπερβολικοί και υποβιβάζουν αυτά που βιώνω... Πιστεύω αν είχα την στηριξη που πίσταυα πως θα είχα, θα ήμουν καλύτερα! Αλλά αυτή τη στιγμή νιώθω πέρα απο ψυχολογικά πιεσμένη με όλα αυτά, εξαιρετικά απογοητευμένη απο ανθρώπους που δεν το περίμενα...

Αυτό για τους κοντινους ανθρώπους ξανα πεστο.. μου σπανε τα νευρα νομιζουν οτι ολα ειναι τελεια και ειμαι υπερβολική οτι δεν σηκωνομαι απο το κρεβατι γτ τεμπελιαζω... τα νευρα μου... πραγματικά εξω απ το χορο πολλα τραγουδια... οτι φοβαμαι και τουαλετα να παω για να μην δω τιποτα να περασουν αυτες οι δυο εβδομάδες και να ερθει ενα γερο μωρο στο κοσμο κανεις δεν το καταλαβαίνει περα απο τον αντρα μ...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Υπομονή θα κανουμε!!! Και εμενα με πηρανε σήμερα με βιτεοκληση οι δικοι μου και εβαλα τα κλαματα δεν αντεχω εδω... αλλα θα περασει κ αυτο...

Αυτό για τους κοντινους ανθρώπους ξανα πεστο.. μου σπανε τα νευρα νομιζουν οτι ολα ειναι τελεια και ειμαι υπερβολική οτι δεν σηκωνομαι απο το κρεβατι γτ τεμπελιαζω... τα νευρα μου... πραγματικά εξω απ το χορο πολλα τραγουδια... οτι φοβαμαι και τουαλετα να παω για να μην δω τιποτα να περασουν αυτες οι δυο εβδομάδες και να ερθει ενα γερο μωρο στο κοσμο κανεις δεν το καταλαβαίνει περα απο τον αντρα μ...

Αχ ναι!!! Ακριβως όπως τα λες! Λες και άλλη καουρα δεν είχαμε, να καθόμαστε κλεισμένες σε ένα σπίτι και να μην μπορούμε ούτε το φαι μας να μαγειρέψουμε ή να πάμε για ένα καφέ ή να κανουμε 2 ψώνια απ το σούπερ ρε αδερφέ!! Εμένα εκφέρει και άποψη ακόμα και ο πατέρας μου! Προφανώς θεωρεί πως ξέρει, αλλά δεν έχω καταλάβει απο πού!!!! Εχει μείνει εγκυος πχ και έχει γεννήσει?

Μωρε ας είμαστε εμείς΄, τα παιδάκια μας και οι αντρούληδες μας καλά και ας πανε στα κομμάτια οι υπόλοιποι!

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κορίτσια το συμπέρασμα από όλες μας για τους κοντινούς μας είναι ότι δεν μπορούν να μας καταλάβουν... αν δεν το περάσεις εάν δεν νιώσεις αυτό το άγχος για το πλάσμα που κουβαλάς και για το οποίο είσαι μοναδική υπεύθυνη για 9 ολόκληρους μήνες είσαι εσύ και αυτό κ πρεπει να κάνεις το καλύτερο για να είναι αυτό καλά και όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα τότε για τους έξω τα λόγια είναι πολύ εύκολα.. Κ εγώ νόμιζα πως είμαι η μόνη που δεν είχα την στήριξη που περίμενα.. Μόνο από τους γονείς μου μόνο αυτοί με άκουγαν χωρίς να λένε τίποτα και να με βοηθάνε σε ότι χρειαστώ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πάντως κορίτσια που λέτε για την γνώμη που έχει ο καθένας για το τι πρέπει να κάνουμε κ το πόσο υπερβολικές είμαστε....  κ εμένα με έχουν κρίνει γυναίκες που έκαναν άπειρες εξωσωματικες χρόνια κ όταν κατάφεραν εγκυμοσύνη κάπνιζαν ένα σωρό τσιγάρα κατά τη διάρκεια... με ύφος μου έχουν πει πως μπορώ να κάνω τα πάντα όσο είμαι έγκυος, μπορώ να πίνω φυσικά, να καπνίζω, να τρώω ότι θέλω κ το καλύτερο μπορώ να είμαι στο νοσοκομείο μέσα στους ασθενείς πρωί μεσημέρι βράδυ αν θέλω κ όχι να χρησιμοποιώ την εγκυμοσύνη ως δικαιολογία για να μην κάθομαι παρέα στον άντρα μου που νοσηλευόταν!περιττό να σας πω πως τότε όλες οι νοσηλεύτριες ήξεραν πως είμαι έγκυος κ μου έλεγαν να μην μένω πολύ στο επισκεπτήριο κ να χρησιμοποιώ συγκεκριμένο ασανσέρ στο οποίο δεν μπαίνουν οι ασθενείς για να προφύλαχθω. Μέχρι κ κρούσμα μηνιγγίτιδας είχαν εκείνες τις μέρες στο νοσοκομείο όπως μου είπαν. έπρεπε να μην πολυπηγαίνω, ακόμη κ ο άντρας μου που περνούσε δύσκολα με έδιωχνε!όμως πάντα ο καλοπροαίρετος θα βρεθεί να πει πως απλά χρησιμοποιώ την εγκυμοσύνη ως δικαιολογία κ γι αυτό δεν μένω το βράδυ δίπλα στον άντρα μου στην καρέκλα με την κοιλιά τουρλα κ την μηνιγγίτιδα στην γωνία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ είμαι από τις πιθανές μανούλες Δεκεμβρίου....ελπίζω.... 

Σας νιώθω παρά πολύ σε όσα λέτε!! Μην το βάζετε κάτω, όμως! Έχω γράψει κ εγώ για το πρόβλημα μου εδώ. Συμφωνώ ότι κανείς δεν μπορεί να σε καταλάβει εάν δεν έχει περάσει το ίδιο... όμως μην το βάζετε κάτω. Σε 2 μόνον εβδομάδες μπαίνει ο Οκτώβριος κ θα τελειώσει το άγχος σας. 

Κ εγώ θα πρέπει να είμαι ξάπλα μέχρι να έρθει ο Δεκέμβρη ελπίζω, κλεισμένη σπίτι, σε ένα διαμέρισμα ... Είναι παρά παρά παρά πολύ δύσκολο όμως μακάρι να είναι μόνο αυτό το τίμημα παρακαλώ. Μπορεί να πρέπει να είμαι κλεισμένη κ σε νοσοκομείο για μεγάλο διάστημα αν μου πουν οι γιατροί, που το απεύχομαι γιατί δεν θα βλέπω το αγοράκι μου, που είναι κ αυτό μικρό ακόμη!

Ειμαι κ εγώ τώρα στο σπίτι κλεισμένη μόνη... κ σας διαβάζω... Άπειρες ώρες ψάχνω για παρόμοια θέματα στο Ίντερνετ. Όταν πηγαίνω στο μπάνιο φοβάμαι μη τυχόν δω κ εγ κάτι στο χαρτί. Σηκώνομαι για ελάχιστα πράγματα κ με το φόβο. Χίλιες δυο σκέψεις παίρνανε στο μυαλό μου, άλλοτε κλαίω.... αλλά προσπαθώ να λέω στον εαυτό μου ότι όλα θα πάνε καλά για εμένα κ για το μωράκι μου, που το νιώθω να κλωτσάει μέσα μου!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ασία είπε:

πάντως κορίτσια που λέτε για την γνώμη που έχει ο καθένας για το τι πρέπει να κάνουμε κ το πόσο υπερβολικές είμαστε....  κ εμένα με έχουν κρίνει γυναίκες που έκαναν άπειρες εξωσωματικες χρόνια κ όταν κατάφεραν εγκυμοσύνη κάπνιζαν ένα σωρό τσιγάρα κατά τη διάρκεια... με ύφος μου έχουν πει πως μπορώ να κάνω τα πάντα όσο είμαι έγκυος, μπορώ να πίνω φυσικά, να καπνίζω, να τρώω ότι θέλω κ το καλύτερο μπορώ να είμαι στο νοσοκομείο μέσα στους ασθενείς πρωί μεσημέρι βράδυ αν θέλω κ όχι να χρησιμοποιώ την εγκυμοσύνη ως δικαιολογία για να μην κάθομαι παρέα στον άντρα μου που νοσηλευόταν!περιττό να σας πω πως τότε όλες οι νοσηλεύτριες ήξεραν πως είμαι έγκυος κ μου έλεγαν να μην μένω πολύ στο επισκεπτήριο κ να χρησιμοποιώ συγκεκριμένο ασανσέρ στο οποίο δεν μπαίνουν οι ασθενείς για να προφύλαχθω. Μέχρι κ κρούσμα μηνιγγίτιδας είχαν εκείνες τις μέρες στο νοσοκομείο όπως μου είπαν. έπρεπε να μην πολυπηγαίνω, ακόμη κ ο άντρας μου που περνούσε δύσκολα με έδιωχνε!όμως πάντα ο καλοπροαίρετος θα βρεθεί να πει πως απλά χρησιμοποιώ την εγκυμοσύνη ως δικαιολογία κ γι αυτό δεν μένω το βράδυ δίπλα στον άντρα μου στην καρέκλα με την κοιλιά τουρλα κ την μηνιγγίτιδα στην γωνία!!!

Καλοθελητες, υπάρχουν παντού!!!! Μακριά!!! Να τους απομακρυνουμε από κοντά μας! Δεν είμαστε αναγκασμένες να τους ακουμε!

Εγω πάντως οπότε μου λένε καμία περίεργη συμβουλη, αντιδράω κ τους δίνω να καταλάβουν τι γνώμη έχω για αυτές τις 'συμβουλές'! Ευτυχώς δε μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο, αλλά είναι τραγικό που δε σκέφτονται τη κατάσταση σου κ λένε τέτοια πράγματα... Μακριά κράτησε τους κ από το μωράκι σου!

πρίν από 45 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ είμαι από τις πιθανές μανούλες Δεκεμβρίου....ελπίζω.... 

Σας νιώθω παρά πολύ σε όσα λέτε!! Μην το βάζετε κάτω, όμως! Έχω γράψει κ εγώ για το πρόβλημα μου εδώ. Συμφωνώ ότι κανείς δεν μπορεί να σε καταλάβει εάν δεν έχει περάσει το ίδιο... όμως μην το βάζετε κάτω. Σε 2 μόνον εβδομάδες μπαίνει ο Οκτώβριος κ θα τελειώσει το άγχος σας. 

Κ εγώ θα πρέπει να είμαι ξάπλα μέχρι να έρθει ο Δεκέμβρη ελπίζω, κλεισμένη σπίτι, σε ένα διαμέρισμα ... Είναι παρά παρά παρά πολύ δύσκολο όμως μακάρι να είναι μόνο αυτό το τίμημα παρακαλώ. Μπορεί να πρέπει να είμαι κλεισμένη κ σε νοσοκομείο για μεγάλο διάστημα αν μου πουν οι γιατροί, που το απεύχομαι γιατί δεν θα βλέπω το αγοράκι μου, που είναι κ αυτό μικρό ακόμη!

Ειμαι κ εγώ τώρα στο σπίτι κλεισμένη μόνη... κ σας διαβάζω... Άπειρες ώρες ψάχνω για παρόμοια θέματα στο Ίντερνετ. Όταν πηγαίνω στο μπάνιο φοβάμαι μη τυχόν δω κ εγ κάτι στο χαρτί. Σηκώνομαι για ελάχιστα πράγματα κ με το φόβο. Χίλιες δυο σκέψεις παίρνανε στο μυαλό μου, άλλοτε κλαίω.... αλλά προσπαθώ να λέω στον εαυτό μου ότι όλα θα πάνε καλά για εμένα κ για το μωράκι μου, που το νιώθω να κλωτσάει μέσα μου!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, και να έχεις αγκαλίτσα κι εσύ το μωράκι σου σε δύο μήνες!! Να κλείσει η χρονιά σου με τον ομορφότερο τρόπο! Υπομονή και κουράγιο !:x

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ είμαι από τις πιθανές μανούλες Δεκεμβρίου....ελπίζω.... 

Σας νιώθω παρά πολύ σε όσα λέτε!! Μην το βάζετε κάτω, όμως! Έχω γράψει κ εγώ για το πρόβλημα μου εδώ. Συμφωνώ ότι κανείς δεν μπορεί να σε καταλάβει εάν δεν έχει περάσει το ίδιο... όμως μην το βάζετε κάτω. Σε 2 μόνον εβδομάδες μπαίνει ο Οκτώβριος κ θα τελειώσει το άγχος σας. 

Κ εγώ θα πρέπει να είμαι ξάπλα μέχρι να έρθει ο Δεκέμβρη ελπίζω, κλεισμένη σπίτι, σε ένα διαμέρισμα ... Είναι παρά παρά παρά πολύ δύσκολο όμως μακάρι να είναι μόνο αυτό το τίμημα παρακαλώ. Μπορεί να πρέπει να είμαι κλεισμένη κ σε νοσοκομείο για μεγάλο διάστημα αν μου πουν οι γιατροί, που το απεύχομαι γιατί δεν θα βλέπω το αγοράκι μου, που είναι κ αυτό μικρό ακόμη!

Ειμαι κ εγώ τώρα στο σπίτι κλεισμένη μόνη... κ σας διαβάζω... Άπειρες ώρες ψάχνω για παρόμοια θέματα στο Ίντερνετ. Όταν πηγαίνω στο μπάνιο φοβάμαι μη τυχόν δω κ εγ κάτι στο χαρτί. Σηκώνομαι για ελάχιστα πράγματα κ με το φόβο. Χίλιες δυο σκέψεις παίρνανε στο μυαλό μου, άλλοτε κλαίω.... αλλά προσπαθώ να λέω στον εαυτό μου ότι όλα θα πάνε καλά για εμένα κ για το μωράκι μου, που το νιώθω να κλωτσάει μέσα μου!

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου! Να σκέφτεσαι θετικα! Σίγουρα ειναι πολυ δύσκολο και ψυχοφθορο αυτό που περνάς.. 

Σε ποια εβδομάδα εισαι? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Καλοθελητες, υπάρχουν παντού!!!! Μακριά!!! Να τους απομακρυνουμε από κοντά μας! Δεν είμαστε αναγκασμένες να τους ακουμε!

Εγω πάντως οπότε μου λένε καμία περίεργη συμβουλη, αντιδράω κ τους δίνω να καταλάβουν τι γνώμη έχω για αυτές τις 'συμβουλές'! Ευτυχώς δε μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο, αλλά είναι τραγικό που δε σκέφτονται τη κατάσταση σου κ λένε τέτοια πράγματα... Μακριά κράτησε τους κ από το μωράκι σου!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, και να έχεις αγκαλίτσα κι εσύ το μωράκι σου σε δύο μήνες!! Να κλείσει η χρονιά σου με τον ομορφότερο τρόπο! Υπομονή και κουράγιο !:x

δίκιο έχεις φυσικά, έχω απομακρυνθεί καιρό τώρα από τότε που το άτομο αυτό ενώ όπως είπα πέρασε πολλά για να κάνει παιδί, μου ευχήθηκε να αργήσω να γίνω μάνα!!!ναι ναι ναι, έτσι ακριβώς είπε κ το είπε κ για καλό υποτίθεται, ενώ εγώ προσπαθούσα τότε καιρό κ είχα τον πόνο μου που δεν τα καταφένραμε, είχα κ αυτή την κοντινή συγγενή να μου εύχεται να λαχταρισω πρώτα το παιδί πολύ κ μετά από καιρό να γίνω μάνα!! πάντως όταν της είπα πως όλοι μου λένε να μην πηγαίνω στο νοσοκομείο τότε που ήταν ο άντρας μου μέσα, γύρισε κ μου είπε πως ο άντρας μου δεν με θέλει κοντά του γι αυτό κ μου λέει να μην μείνω τα βράδια εκεί κ πως είναι υπερβολές που θέλω να προσέχω τόσο, αν ήταν έτσι ούτε στο μάρκετ δεν θα έπρεπε να πηγαίνω γιατί μπορεί κάποιος πελάτης να είναι άρρωστος κ να με κολλήσει.Ότι και να πω... απλά δεν υπάρχει λόγος να δίνουμε σημασία σε τέτοια άτομα, η ζωή μας χωράει πολλούς ανθρώπους, θα διαλέξουμε αυτούς που την κάνουν καλύτερη κ θα την γεμίσουμε!!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου! Να σκέφτεσαι θετικα! Σίγουρα ειναι πολυ δύσκολο και ψυχοφθορο αυτό που περνάς.. 

Σε ποια εβδομάδα εισαι? 

Στην 22η εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Μην δινετε σημασια, εγω αυτο κανω. Εχω κοντα τις φιλες μ, ειμαστε ολες με μικρουλια και ολα καλα. Αλλα και παλι πολυ δικος μ ανθρωπος μετα απο δυο βιοχημικες μου ειπε να το παρω αποφαση οτι ο γιος μου θα ειναι μοναχοπαιδι..... Ο,τι να ναι... Ευτυχως ο γιατρος μ τοτε ειχε αλλη αποψη και μου εδινε πολυ κουραγιο. Τεσπα...

@ada32 αληθεια που χαθηκες; Ολα καλα; Εδω ο λαος σου σε ψαχνει!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Ασία είπε:

δίκιο έχεις φυσικά, έχω απομακρυνθεί καιρό τώρα από τότε που το άτομο αυτό ενώ όπως είπα πέρασε πολλά για να κάνει παιδί, μου ευχήθηκε να αργήσω να γίνω μάνα!!!ναι ναι ναι, έτσι ακριβώς είπε κ το είπε κ για καλό υποτίθεται, ενώ εγώ προσπαθούσα τότε καιρό κ είχα τον πόνο μου που δεν τα καταφένραμε, είχα κ αυτή την κοντινή συγγενή να μου εύχεται να λαχταρισω πρώτα το παιδί πολύ κ μετά από καιρό να γίνω μάνα!! πάντως όταν της είπα πως όλοι μου λένε να μην πηγαίνω στο νοσοκομείο τότε που ήταν ο άντρας μου μέσα, γύρισε κ μου είπε πως ο άντρας μου δεν με θέλει κοντά του γι αυτό κ μου λέει να μην μείνω τα βράδια εκεί κ πως είναι υπερβολές που θέλω να προσέχω τόσο, αν ήταν έτσι ούτε στο μάρκετ δεν θα έπρεπε να πηγαίνω γιατί μπορεί κάποιος πελάτης να είναι άρρωστος κ να με κολλήσει.Ότι και να πω... απλά δεν υπάρχει λόγος να δίνουμε σημασία σε τέτοια άτομα, η ζωή μας χωράει πολλούς ανθρώπους, θα διαλέξουμε αυτούς που την κάνουν καλύτερη κ θα την γεμίσουμε!!

α καλά... Ο κόσμος δεν πάει καλά.. κ ότι έλεγα ότι εγώ τα χω ακούσει όλα,  αλλά αυτό με ξεπερνά!!! μην ασχολείσαι..δεν αξίζουν τέτοιοι άνθρωποι.  Μπορεί να σε στεναχώρησε γτ δε ξέρω πόσο καλές σχέσεις μπορεί να είχατε, αλλά με κάτι τέτοια κάνουμε ένα πολύ καλό ξεκαθάρισμα στη ζωή μας και μετά ηρεμουμε! εγώ ξεκοψα από πολλά άτομα.  συγγενείς και μη και βρήκα την ήρεμια μου.  ένα θα σου πω: μετά απ όσα άκουσα όταν απέβαλα,  αυτή την εγκυμοσύνη την ξέρουν μόνο γονείς και αδέρφια.  κάνεις άλλος!! βοηθάει βέβαια που μένω σε άλλη πόλη, αλλά αποφασίσαμε με σύζυγο να το ανακοινώσουμε όταν με το καλό γεννηθεί!!! τόσο που μας κούρασε η κατάσταση πέρισυ..

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , bella32 είπε:

α καλά... Ο κόσμος δεν πάει καλά.. κ ότι έλεγα ότι εγώ τα χω ακούσει όλα,  αλλά αυτό με ξεπερνά!!! μην ασχολείσαι..δεν αξίζουν τέτοιοι άνθρωποι.  Μπορεί να σε στεναχώρησε γτ δε ξέρω πόσο καλές σχέσεις μπορεί να είχατε, αλλά με κάτι τέτοια κάνουμε ένα πολύ καλό ξεκαθάρισμα στη ζωή μας και μετά ηρεμουμε! εγώ ξεκοψα από πολλά άτομα.  συγγενείς και μη και βρήκα την ήρεμια μου.  ένα θα σου πω: μετά απ όσα άκουσα όταν απέβαλα,  αυτή την εγκυμοσύνη την ξέρουν μόνο γονείς και αδέρφια.  κάνεις άλλος!! βοηθάει βέβαια που μένω σε άλλη πόλη, αλλά αποφασίσαμε με σύζυγο να το ανακοινώσουμε όταν με το καλό γεννηθεί!!! τόσο που μας κούρασε η κατάσταση πέρισυ..

Δεν πρέπει να δίνουμε σημασία σε τέτοιους ανθρώπους, όσο μπορούμε. Καλά λες για τα ξεκαθαρίσματα!!αν ήταν στο χέρι μου θα έριχνα ένα Χ και θα ξεμπερδευα είναι όμως πολύ κοντινή συγγενής του άντρα μου κ αναγκαστικά θα την ανέχομαι για χάρη του.Έχει πει και έχει κάνει και άλλα και δεν την έχω σε εκτίμηση, γι αυτό περιορίζομαι στα τυπικά.πολύ καλά κάνατε κ δεν είπατε σε πολλούς για την εγκυμοσύνη κι εμείς από την αρχή το είχαμε κρυφό. στο σόι του άντρα μου να φανταστείς που περιμέναμε πώς δεν θα χαρούν το είπαμε όταν μπήκα στον 4ο κ μάλιστα παρεξηγήθηκαν που το έμαθαν αργά,εγώ πάλι θεωρώ πως ήταν και νωρίς γι αυτούς από τη στιγμή που δεν είναι κοντά μας ποτέ κ δεν θεωρούσαν πως είναι σωστή περίοδος ούτε για γάμο ούτε για παιδί!!είχαν κ άποψη δηλαδή!!!μακάρι να μπορούσα κι εγώ να το κρατούσα κρυφό σε όλη την εγκυμοσύνη κ να το έλεγα όταν με το καλό γεννούσα, είστε τυχεροί εσείς γιατί είστε σε άλλη πόλη. πάντα στα δύσκολα φαίνεται ποιος είναι πραγματικά δίπλα σου! 

πρίν από 35 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημερα κοριτσια! Μην δινετε σημασια, εγω αυτο κανω. Εχω κοντα τις φιλες μ, ειμαστε ολες με μικρουλια και ολα καλα. Αλλα και παλι πολυ δικος μ ανθρωπος μετα απο δυο βιοχημικες μου ειπε να το παρω αποφαση οτι ο γιος μου θα ειναι μοναχοπαιδι..... Ο,τι να ναι... Ευτυχως ο γιατρος μ τοτε ειχε αλλη αποψη και μου εδινε πολυ κουραγιο. Τεσπα...

@ada32 αληθεια που χαθηκες; Ολα καλα; Εδω ο λαος σου σε ψαχνει!!!

 

σε τόσο δύσκολες καταστάσεις πολλές φορές δεν ξέρουμε τι να πούμε στον άλλον, αν δεν έχουμε έρθει στην θέση του δεν ξέρουμε πως να το χειριστούμε, όμως σε καμιά καμία περίπτωση δεν λέμε "παρτο απόφαση, ο γιος σου θα είναι μοναχοπαίδι". Δεν είναι ωραίες κουβέντες αυτές κ δεν πρέπει να λέγονται έτσι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2018 at 3:04 ΜΜ, Marimarv είπε:

 

@elise δεν σου ζητούσαν κάθε μήνα γενικές αίματος για αιματοκρίτη κτλ? 

οχι, δεν εκανα καθε μηνα, μόνο δυο φορές μεχρι στιγμής .... και σίδηρο έξτρα  -tardyferon- μου δώσανε τώρα, απο την 30η εβδ και ξεκινησα... 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...