Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια έχει καμία άλλη δυσπνοια? 

Εγώ!!! Αν δεν εχω δυο μαξιλάρια στο κεφαλι δεν γίνεται!! Και με βοηθαει να ειμαι ξαπλωμενη στο αριστερό πλευρό!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγώ!!! Αν δεν εχω δυο μαξιλάρια στο κεφαλι δεν γίνεται!! Και με βοηθαει να ειμαι ξαπλωμενη στο αριστερό πλευρό!

Αχ με κανεις και νιωθω τοσο καλα!! Νομιζα κατι δεν παει καλα!! Εχω 3 μαξιλαρια και εφαγα βαρια τ μεσημερι και τωρα υποφερω και νόμιζα κατι παθαινω!!! (τερας ψυχραιμιας μιλαμε) :D


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Αχ με κανεις και νιωθω τοσο καλα!! Νομιζα κατι δεν παει καλα!! Εχω 3 μαξιλαρια και εφαγα βαρια τ μεσημερι και τωρα υποφερω και νόμιζα κατι παθαινω!!! (τερας ψυχραιμιας μιλαμε) :D

Κοριτσια γεια σας!!! Και εγω εχω συνεχεια δυσφορια!!! Εν τω μεταξυ εχω πολυ μικρη κοιλια και κανω λες κ ειμαι κανενα μπαλονι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεια σας!!! Και εγω εχω συνεχεια δυσφορια!!! Εν τω μεταξυ εχω πολυ μικρη κοιλια και κανω λες κ ειμαι κανενα μπαλονι!!

Ελα να συγκρίνουμε τις κοιλιες μας! Ολοι οι ξενοι μ λενε να κανω υπομονη γτ εχω αλλους 4 μηνες μπροστα μ σχεδον και η κοιλια μ θα γινει τεράστια! Που να δεις τα μουτρα τς οταν λεω πως ειμαι σ μηνα μ!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Αν και τ αποκορυφωμα ηταν οταν μ ρωτησαν ποσο ειναι τ μωράκι μου! Νόμιζαν ειχα γεννησει και ειναι η κοιλια π μ έμεινε (η φαρμακοποιος όταν πήγα να παρω τα παμπερς)!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχ με κανεις και νιωθω τοσο καλα!! Νομιζα κατι δεν παει καλα!! Εχω 3 μαξιλαρια και εφαγα βαρια τ μεσημερι και τωρα υποφερω και νόμιζα κατι παθαινω!!! (τερας ψυχραιμιας μιλαμε) :D

Καλα αμα φαω και βαρια παειιι!!! Οχι μην ανησυχείς καθολου κ εγω τωρα ειμαι χαλια τσακισα μια πιτουλα!!!:mrgreen:

  • Χαχα 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εχετε ζωάκια σπίτι σας? Εμεις εχουμε μια σκυλιτσα μαλαμα και ανυπομονω να δω πως θα ειναι με τη μπεμπα!!! Λατρεύει τα παιδιά και πιστεύω θα την "υιοθετήσει"!!! Ηδη ειναι υπερπροστατευτικη απέναντι μου απο οταν εμεινα εγκυος! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου εχετε ζωάκια σπίτι σας? Εμεις εχουμε μια σκυλιτσα μαλαμα και ανυπομονω να δω πως θα ειναι με τη μπεμπα!!! Λατρεύει τα παιδιά και πιστεύω θα την "υιοθετήσει"!!! Ηδη ειναι υπερπροστατευτικη απέναντι μου απο οταν εμεινα εγκυος! 

Και εμεις εχουμε αλλα εξω απο το σπιτι για φύλακα ενα βελγικο!!! Λατρευω τα σκυλια ειχα πριν αρκετα χρονια ενα λυκόσκυλο και ημουν πολυ δεμένη μαζι του... ολη μερα επαιζα μαζι του... μεχρι που τον εχασα... απο τοτε δεν θελω να δεθω και δεν μπορεσα να δεθω με το επομενο που πηρα... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εμεις εχουμε αλλα εξω απο το σπιτι για φύλακα ενα βελγικο!!! Λατρευω τα σκυλια ειχα πριν αρκετα χρονια ενα λυκόσκυλο και ημουν πολυ δεμένη μαζι του... ολη μερα επαιζα μαζι του... μεχρι που τον εχασα... απο τοτε δεν θελω να δεθω και δεν μπορεσα να δεθω με το επομενο που πηρα... 

Εμεις την έχουμε μεσα σ σπιτι αλλα κανει και για "συναγερμος"!! Παντα μας ειδοποιεί οταν έρχεται καποιος ξενος σ πορτα τ πολυκατοικιας!!! Την υιοθετησαμε πριν εναμιση χρόνο απο φιλοζωικη!!! Ειναι οντως ερωτας! Είναι δύσκολο οταν πεθαίνουν! Έχω χάσει γατάκια αλλά σκύλο ποτέ! Είναι ο πρώτος μου! Αλλά δεν μετανιωνω στιγμή! Ήταν η καλύτερη απόφαση που πηραμε με τον αντρα μου! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εγκυουλες! Καλή εβδομάδα να χουμε! πλησιάζει ο Οκτώβριος!(αμήν Παναγιά μου)! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε πάει σε μαθήματα τοκετού.  Εγώ επικοινώνησα με το πανελλήνιο σύλλογο μαιων και μου βρήκαν μαία κοντά στη περιοχή μου.  θα έρθει την Τρίτη στο σπίτι μου να μου κάνει ένα 2ωρο μάθημα μιας και δε μπορώ να το κουνήσω από δω! ελπίζω να με ξε αγχωσει για την  όλη διαδικασία!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα εγκυουλες! Καλή εβδομάδα να χουμε! πλησιάζει ο Οκτώβριος!(αμήν Παναγιά μου)! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε πάει σε μαθήματα τοκετού.  Εγώ επικοινώνησα με το πανελλήνιο σύλλογο μαιων και μου βρήκαν μαία κοντά στη περιοχή μου.  θα έρθει την Τρίτη στο σπίτι μου να μου κάνει ένα 2ωρο μάθημα μιας και δε μπορώ να το κουνήσω από δω! ελπίζω να με ξε αγχωσει για την  όλη διαδικασία!

Εγω παρακολουθησα μαθηματα στο ΑΛΕΞΆΝΔΡΑΣ!!! Ήταν πολυ ώραια και πιστεύω θα φανουν πολυ χρησιμα απο οτι εχω διαβασει απο κοπελες σ φόρουμ!!! 

Καλα εκανες και εψαξες για μαια!! Ποσο θα σ κοστίσει? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ελα να συγκρίνουμε τις κοιλιες μας! Ολοι οι ξενοι μ λενε να κανω υπομονη γτ εχω αλλους 4 μηνες μπροστα μ σχεδον και η κοιλια μ θα γινει τεράστια! Που να δεις τα μουτρα τς οταν λεω πως ειμαι σ μηνα μ!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Αν και τ αποκορυφωμα ηταν οταν μ ρωτησαν ποσο ειναι τ μωράκι μου! Νόμιζαν ειχα γεννησει και ειναι η κοιλια π μ έμεινε (η φαρμακοποιος όταν πήγα να παρω τα παμπερς)!! 

Χαχαχαχαχ! Και εμενα το ιδιο! Εχω βαρεθει να ακουω τα σχολια τους..Πλεον αποφασισα να λεω οτι ειμσι πεντε μηνων μπας και τους ξεφορτωθω!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα εγκυουλες! Καλή εβδομάδα να χουμε! πλησιάζει ο Οκτώβριος!(αμήν Παναγιά μου)! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε πάει σε μαθήματα τοκετού.  Εγώ επικοινώνησα με το πανελλήνιο σύλλογο μαιων και μου βρήκαν μαία κοντά στη περιοχή μου.  θα έρθει την Τρίτη στο σπίτι μου να μου κάνει ένα 2ωρο μάθημα μιας και δε μπορώ να το κουνήσω από δω! ελπίζω να με ξε αγχωσει για την  όλη διαδικασία!

Εγώ κάνω στο σταθμό προστασίας μάνας και παιδιού, στο ΙΚΑ.

Έχω κάνει μέχρι τώρα δύο και συνολικά είναι 5 3ωρα μαθήματα. Με έχει βοηθήσει με το αγχος μιας κ η μαία μας λύνει συνεχώς και τις δικές μας απορίες!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω παρακολουθησα μαθηματα στο ΑΛΕΞΆΝΔΡΑΣ!!! Ήταν πολυ ώραια και πιστεύω θα φανουν πολυ χρησιμα απο οτι εχω διαβασει απο κοπελες σ φόρουμ!!! 

Καλα εκανες και εψαξες για μαια!! Ποσο θα σ κοστίσει? 

Μακάρι να μπορούσα να πάω κγω στο Αλεξάνδρας.. Λογικά είναι και δωρεάν ε; Μου είπε ότι για 2 ώρες κοστίζει 40 ευρώ.  αλλά τι να κανω θα τα δώσω... Απλά δε θα μπορέσω να κάνω τις άσκησεις με τη μπαλα λόγω της κατάστασης μου..Μόνο θα βλέπω!

@Anastasia05 3ωρα μαθήματα ε; μια χαρά!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εγώ κάνω στο σταθμό προστασίας μάνας και παιδιού, στο ΙΚΑ.

Έχω κάνει μέχρι τώρα δύο και συνολικά είναι 5 3ωρα μαθήματα. Με έχει βοηθήσει με το αγχος μιας κ η μαία μας λύνει συνεχώς και τις δικές μας απορίες!

Εμάς στο ΙΚΑ ήταν πραγματικά Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η !!!!! Με ξεπέταξε μέσα σε 1μιση ώρα, λέγοντας μ τα βασικά και ότι αν είχα κάποια επιπλέον απορία να πάω άλλη μερα να τη βρω!!!

Εννοείται δεν ξαναπατησα!!!

πρίν από 4 λεπτά , bella32 είπε:

Μακάρι να μπορούσα να πάω κγω στο Αλεξάνδρας.. Λογικά είναι και δωρεάν ε; Μου είπε ότι για 2 ώρες κοστίζει 40 ευρώ.  αλλά τι να κανω θα τα δώσω... Απλά δε θα μπορέσω να κάνω τις άσκησεις με τη μπαλα λόγω της κατάστασης μου..Μόνο θα βλέπω!

@Anastasia05 3ωρα μαθήματα ε; μια χαρά!!!

Δεν χρειάζεται να κάνεις practice τώρα, θα δεις, είναι πανεύκολο!!! Αλλά να έχεις ένα τετράδιο να κρατάς σημειώσεις για όσα σ πει!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...