Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αα καλά θα είχε γίνει χαμός αν είχα πει θα πάρω την μπάλα και μου έλεγε αυτά τα πράγματα και πόσο μάλλον αφού ο γιατρός σου συμφωνεί... Να του πεις εσύ απλά θα γίνεις μπαμπάς εγώ όμως για να φέρω στον κόσμο το παιδί μας θα περάσω όλους τους πόνους οπότε πρέπει με κάτι να βοηθήσω τον εαυτό μου. 

Καλα δεν θα του περάσει εννοείται! Στην τελική δική μου υπόθεση είναι όλο αυτό.... Αυτός απλά θα κάθεται και θα περιμένει, άρα χωρίς απολύτως καμία δημοκρατία, ότι πω εγώ θα γίνει και του το ξεκαθάρισα. Η γνώμη του απλά δεν μετράει!!

Και φυσικά όλο αυτό έγινε γιατί τολμήσαμε να θίξουμε τη μανούλα του!!! Τί να κάνουμε? Οι αλήθειες πονάνε! Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Αραγε, άμα κάνω φόνο, τη γλιτώνω λόγω ορμονών??? Εχουμε καμία δικηγόρο στην παρέα??? :P

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 28 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλα δεν θα του περάσει εννοείται! Στην τελική δική μου υπόθεση είναι όλο αυτό.... Αυτός απλά θα κάθεται και θα περιμένει, άρα χωρίς απολύτως καμία δημοκρατία, ότι πω εγώ θα γίνει και του το ξεκαθάρισα. Η γνώμη του απλά δεν μετράει!!

Και φυσικά όλο αυτό έγινε γιατί τολμήσαμε να θίξουμε τη μανούλα του!!! Τί να κάνουμε? Οι αλήθειες πονάνε! Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Αραγε, άμα κάνω φόνο, τη γλιτώνω λόγω ορμονών??? Εχουμε καμία δικηγόρο στην παρέα??? :P

Χαχαχαχα δεν ξέρω τι θα γίνει στο δικαστήριο αλλά εγώ θα είμαι εκεί να φωνάζω αθώα αθώα.. Χάχαχαχαχα σε καταλαβαίνω τόσο πολύ.. Την μπάλα εννοείται πως θα την πάρεις δεν φτάνει που έχουμε το άγχος μας περνάμε τόσα μα τόσα πολλά θα μας πουν και τι θα κάνουμε.. Κ εμένα εάν μου έλεγε κάτι τέτοιο μπίλιες θα είχαμε γίνει.. Που οριακά δεν γίναμε δλδ το πρωί για την μάνα του κ εμείς.. Τι είναι αυτό το πράγμα με τους άντρες και τις μαμάδες τους δεν μπορώ να το καταλάβω.. 

Κορίτσια ετοίμασα βαλίτσα σήμερα αλλά έχω μια απορία.. Τις ετικέτες από ταφιρμακια τις κόψατε? Εγώ έκοψα σε 2 και νομίζω πως έγιναν πιο άγρια κ θα τσιμπάνε πιο πολύ.. Εσείς τι κάνατε?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marimarv είπε:

Χαχαχαχα δεν ξέρω τι θα γίνει στο δικαστήριο αλλά εγώ θα είμαι εκεί να φωνάζω αθώα αθώα.. Χάχαχαχαχα σε καταλαβαίνω τόσο πολύ.. Την μπάλα εννοείται πως θα την πάρεις δεν φτάνει που έχουμε το άγχος μας περνάμε τόσα μα τόσα πολλά θα μας πουν και τι θα κάνουμε.. Κ εμένα εάν μου έλεγε κάτι τέτοιο μπίλιες θα είχαμε γίνει.. Που οριακά δεν γίναμε δλδ το πρωί για την μάνα του κ εμείς.. Τι είναι αυτό το πράγμα με τους άντρες και τις μαμάδες τους δεν μπορώ να το καταλάβω.. 

Κορίτσια ετοίμασα βαλίτσα σήμερα αλλά έχω μια απορία.. Τις ετικέτες από ταφιρμακια τις κόψατε? Εγώ έκοψα σε 2 και νομίζω πως έγιναν πιο άγρια κ θα τσιμπάνε πιο πολύ.. Εσείς τι κάνατε?? 

αχαχαχαχα αστα να πανε ρε παιδακι μου! Οι μαμαδες τους παντα εχουν δικιο! Ακομα και οταν κανει μπαμ πως εχουν αδικο!!!!

Εγω δεν τα εκοψα γιατι φοβηθηκα ακριβως αυτο, πως θα το γρατζουνανε... Δοκίμασε να τα κοψεις τωρα όσο το δυνατον πιο κοντα στη ραφη!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλα δεν θα του περάσει εννοείται! Στην τελική δική μου υπόθεση είναι όλο αυτό.... Αυτός απλά θα κάθεται και θα περιμένει, άρα χωρίς απολύτως καμία δημοκρατία, ότι πω εγώ θα γίνει και του το ξεκαθάρισα. Η γνώμη του απλά δεν μετράει!!

Και φυσικά όλο αυτό έγινε γιατί τολμήσαμε να θίξουμε τη μανούλα του!!! Τί να κάνουμε? Οι αλήθειες πονάνε! Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Αραγε, άμα κάνω φόνο, τη γλιτώνω λόγω ορμονών??? Εχουμε καμία δικηγόρο στην παρέα??? :P

Που κολλάει η μαμά του με την μπάλα??? Όχι εσύ μείνε ήρεμη σκέψου το μωράκι σου... Εγώ πάντως ποτέ γίνετε κάτι και πάει να μου την βγει και του λέω εσύ την περιμένεις απλά εγώ όμως θα τα περάσω όλα τον βλέπεις αμέσως μαλακώνει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρθα Κ είπε:

Που κολλάει η μαμά του με την μπάλα??? Όχι εσύ μείνε ήρεμη σκέψου το μωράκι σου... Εγώ πάντως ποτέ γίνετε κάτι και πάει να μου την βγει και του λέω εσύ την περιμένεις απλά εγώ όμως θα τα περάσω όλα τον βλέπεις αμέσως μαλακώνει. 

Εχεις δικιο.... τα μπλεξα!!!! Είχαμε ξεκινησει απο πριν το ματς! Με αφορμη την πεθερα! Απλά η ιστορία με την μπάλα μ εβγαλε εκτος εαυτού!

Καλα εννοειται εγω θα ηρεμησω!!!! Ηρεμη ειμαι βασικα!!!! Αυτον θ κανω να σκασει!!! :twisted:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

αχαχαχαχα αστα να πανε ρε παιδακι μου! Οι μαμαδες τους παντα εχουν δικιο! Ακομα και οταν κανει μπαμ πως εχουν αδικο!!!!

Εγω δεν τα εκοψα γιατι φοβηθηκα ακριβως αυτο, πως θα το γρατζουνανε... Δοκίμασε να τα κοψεις τωρα όσο το δυνατον πιο κοντα στη ραφη!!

Εγώ πάντως κορίτσια πλέων Που έχω σταματήσει να λέω για την μαμά του είμαστε καλύτερα από ποτέ. Όχι δεν της έκοψα γιαυτο τον λόγο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

αχαχαχαχα αστα να πανε ρε παιδακι μου! Οι μαμαδες τους παντα εχουν δικιο! Ακομα και οταν κανει μπαμ πως εχουν αδικο!!!!

Εγω δεν τα εκοψα γιατι φοβηθηκα ακριβως αυτο, πως θα το γρατζουνανε... Δοκίμασε να τα κοψεις τωρα όσο το δυνατον πιο κοντα στη ραφη!!

Έτσι τα έκανα όσο πιο κοντά γίνεται αλλά κ πάλι πιστεύω θα την τσιμπάει.. Μετά μόνο να το ξηλωσω αλλά φοβάμαι μην χαλάσω το ρουχαλάκι οπότε λέω τα άλλα να τα αφήσω έτσι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Εχεις δικιο.... τα μπλεξα!!!! Είχαμε ξεκινησει απο πριν το ματς! Με αφορμη την πεθερα! Απλά η ιστορία με την μπάλα μ εβγαλε εκτος εαυτού!

Καλα εννοειται εγω θα ηρεμησω!!!! Ηρεμη ειμαι βασικα!!!! Αυτον θ κανω να σκασει!!! :twisted:

Να σε καλά ρε αλήθεια γελώ μόνη μου.. Πόσες φορές το είχα κάνει αυτό στο παρελθόν για άλλο γινόταν καυγάς στην μάνα του κατέληγα. 

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Έτσι τα έκανα όσο πιο κοντά γίνεται αλλά κ πάλι πιστεύω θα την τσιμπάει.. Μετά μόνο να το ξηλωσω αλλά φοβάμαι μην χαλάσω το ρουχαλάκι οπότε λέω τα άλλα να τα αφήσω έτσι.. 

Ναι μην πειράξεις τίποτα άλλο και αυτά που έκοψες θα έχεις το νου σου μην σου βγάλει κάνα ερεθισμό το μωράκι στο σημείο αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Να σε καλά ρε αλήθεια γελώ μόνη μου.. Πόσες φορές το είχα κάνει αυτό στο παρελθόν για άλλο γινόταν καυγάς στην μάνα του κατέληγα. 

Χαχαχα μια από τα ίδια κ εμείς.. Καλά το χειρότερο μου είναι που από Γενάρη θα πάμε να μείνουμε δίπλα τους και θα τους βλέπω κάθε μέρα.. Εκεί δεν ξέρω τι θα γίνει... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Να σε καλά ρε αλήθεια γελώ μόνη μου.. Πόσες φορές το είχα κάνει αυτό στο παρελθόν για άλλο γινόταν καυγάς στην μάνα του κατέληγα. 

Αχαχαχαχχαχα τι να κανω η ερμη?? Και γω γενικα δεν την αναφερω πλεον και αν με ενοχλει κατι το προσπερναω!! Αλλα μου την  ειπε για τη μανα μ για κατι που ειχε αδικο αυτος ξεκαθαρα και δν αντεξα! Δε φτανει που έχει γίνει θυσια, να την κατηγορησει κιολας? Που ήρθε η μανα τ 3 μερες και αντι να ερθει να βαλει 2 μακαρόνια επινε καφεδες με φιλεναδες και σογια "για να μην με ταλαιπωρησει"??? :mad:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Να σε καλά ρε αλήθεια γελώ μόνη μου.. Πόσες φορές το είχα κάνει αυτό στο παρελθόν για άλλο γινόταν καυγάς στην μάνα του κατέληγα. 

Ναι μην πειράξεις τίποτα άλλο και αυτά που έκοψες θα έχεις το νου σου μην σου βγάλει κάνα ερεθισμό το μωράκι στο σημείο αυτό. 

Ναι ναι το έκανα για να το δοκιμάσω σε 2 που μας είχαν δώσει κ δεν με πειράζει και να μην τα βάλει. Αλλά είχαν μεγάλες ετικέτες κ σκεφτικα μήπως είναι καλύτερα να τις κόψω αλλά όχι τελικά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marimarv είπε:

Χαχαχα μια από τα ίδια κ εμείς.. Καλά το χειρότερο μου είναι που από Γενάρη θα πάμε να μείνουμε δίπλα τους και θα τους βλέπω κάθε μέρα.. Εκεί δεν ξέρω τι θα γίνει... 

Καλα και εγω κοντα τους θα παω μεσα στον επομενο χρονο γτ θελουμε να φυγουμε απο Αθηνα και λέμε να μετακομισουμε στο χωριο του (μακρια απο τη μανουλα μου), αλλά δεν με νοιαζει αυτο! Ισορροπιες ξερω να κραταω! Αλλα η αχαριστια με εξαγριώνει!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Καλα και εγω κοντα τους θα παω μεσα στον επομενο χρονο γτ θελουμε να φυγουμε απο Αθηνα και λέμε να μετακομισουμε στο χωριο του (μακρια απο τη μανουλα μου), αλλά δεν με νοιαζει αυτο! Ισορροπιες ξερω να κραταω! Αλλα η αχαριστια με εξαγριώνει!

Εγω πιστευω θα δυσκολευτώ πααααρα πολύ με τις ισορροπίες και η μάνα του είναι τοοοοσο δύσκολος άνθρωπος.. Και δεν το λέω μόνο εγώ είχε έρθει να με δει όταν ήμουν στο νοσοκομείο και όταν έφυγε με ρώτησε μια νοσοκόμα τι μου είναι κ πως την αντέχω όταν της είπα ότι είναι πεθερά μου μου λέει πρόσεχε την τώρα με το μωρό ειδικά.. Ρε τα ξέρει όλα τα κάνει όλα σωστά έχει πάντα κάτι να πει μιλάει άπειρα πολύ κ απλά ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΈΧΩ 

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 @Marimarv εγώ κορίτσια μόνο πεθερά έχω αλλά μένει στο χωριό και τον σύζυγό τον έφερα εγώ στα μέρη μου και μάλιστα νοίκιασα δίπλα στην μανούλα μου αλλά η μαμά μου μας βοηθάει πολύ και αυτό το αναγνωρίζει ο δικός μου πότε δεν μου έχει πει τίποτα για την μάνα μου ενώ εγώ στο παρελθόν και τι δεν έχω πει.. Χα χα χα χα από την άλλη και οι δύο θα μένετε σε δικά σας σπίτια όχι μαζί τους οπότε μια χαρά γιατί εγώ είμαι υπέρ τα ζευγάρια να είναι μόνα τους στο σπίτι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρθα Κ είπε:

@anemoni1989 @Marimarv εγώ κορίτσια μόνο πεθερά έχω αλλά μένει στο χωριό και τον σύζυγό τον έφερα εγώ στα μέρη μου και μάλιστα νοίκιασα δίπλα στην μανούλα μου αλλά η μαμά μου μας βοηθάει πολύ και αυτό το αναγνωρίζει ο δικός μου πότε δεν μου έχει πει τίποτα για την μάνα μου ενώ εγώ στο παρελθόν και τι δεν έχω πει.. Χα χα χα χα από την άλλη και οι δύο θα μένετε σε δικά σας σπίτια όχι μαζί τους οπότε μια χαρά γιατί εγώ είμαι υπέρ τα ζευγάρια να είναι μόνα τους στο σπίτι. 

Κ εμάς μας βοηθάει πάρα πολύ η μαμά μου όμως ο άντρας μου βλέπει μόνο όσα κάνει η μαμά του κ αυτό είναι που με ενοχλεί τόσο πολύ.. Εννοείται πως δεν δείχνω τίποτα τέτοιο στην πεθερά μου αλλά στον άντρα μου δεν κρατιέμαι να μην του τα πω.. Την μαμά μου για κάποιο λόγο που ειλικρινά δεν έχω καταλάβει την θεωρηθεί πειστική ενώ την δικιά του την σούπερ μαμά.. Πφφφ αυτό το θέμα όμως είναι τόσο λεπτό γτ δεν μπορω και να του πω ξεκάθαρα ότι δεν αντέχω την μαμά του.. Από την άλλη σκέφτομαι ότι όταν γεννηθεί η μικρή η μάνα του που θα είναι δίπλα μας θα έρχεται συνέχεια στ σπίτι μας.. Είναι αυτό που είπε η @anemoni1989 πρέπει να κρατηθούν ισορροπίες.. Αλλά πως? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...