Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Λοιπόν κορίτσια σήμερα νιώθω από κάτω λες και με τρυπαει βελόνα τώρα το είπα στον γιατρό μου και είπε να κάτσω φρόνιμα γιατί λείπει σε σεμινάριο Αθήνα.. Λέτε να βγει η ευχή μου και να γεννήσω 1 Οκτωβρίου στην επέτειο γάμου μου!! 

Μαρθα έτσι νιώθω κ εγώ αλλά μέρες τώρα.. Σήμερα βέβαια πιο έντονα.. Πονάω ακόμα και όταν αλλάζω πλευρό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , Marimarv είπε:

Μαρθα έτσι νιώθω κ εγώ αλλά μέρες τώρα.. Σήμερα βέβαια πιο έντονα.. Πονάω ακόμα και όταν αλλάζω πλευρό.. 

Εγώ σήμερα είμαι έτσι και νιώθω πονακια κάτω χαμηλά δεξιά εύχομαι να γυρίσει αύριο ο γιατρός μου από Αθήνα και ότι είναι να γίνει να γίνει τότε. Εγώ πάντως θα κάτσω φρόνιμα ξαπλωμένη όπως μου είπε... Άσε ούτε εγώ εδώ και καιρό δεν μπορώ να γυρίσω πλευρό εύκολα.. Ειδικά το βράδυ ο ύπνος είναι μαρτύριο και από θέμα ότι δεν μπορώ να γυρίσω αλλά και ότι ξυπνάω 5 φορές την μέρα για τουαλέτα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εγώ σήμερα είμαι έτσι και νιώθω πονακια κάτω χαμηλά δεξιά εύχομαι να γυρίσει αύριο ο γιατρός μου από Αθήνα και ότι είναι να γίνει να γίνει τότε. Εγώ πάντως θα κάτσω φρόνιμα ξαπλωμένη όπως μου είπε... Άσε ούτε εγώ εδώ και καιρό δεν μπορώ να γυρίσω πλευρό εύκολα.. Ειδικά το βράδυ ο ύπνος είναι μαρτύριο και από θέμα ότι δεν μπορώ να γυρίσω αλλά και ότι ξυπνάω 5 φορές την μέρα για τουαλέτα. 

Εμένα μου είπε ο γιατρός μου ότι και αυτά είναι συσπάσεις πάντως.. Κ τα νιώθω πολύ πιο έντονα όταν αλλάζω πλευρό.. Επίσης πονάει κ η κοιλιά μου όταν αλλάζω πλευρό πολύ δύσκολο.. Θύμισε μου σε ποια βδομάδα εισαι?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, arous είπε:

Εγω παντως ενιωθα να ανοιγω, στο προηγουμενο, προκληση που κατεληξε σε καισαρικη γιατι επεφταν οι παλμοι του παιδιου.

Εγω ειμαι 40 εβδομαδες, πολυ καλα σε γενικη κατασταση, θα περιμενουμε μεχρι 42 το πολυ. Ελπιζω να αρχισω να εχω συμπτωματα οτι πλησιαζω στον τοκετο, ως τωρα τιποτα!

Εχω κανει κι εγω nst στο Αλεξανδρα και οντως το χρεωνουν. Αλλα δεν ειναι αληθεια οτι οι ιδιωτες το χεωνουν τοσο, ο ιδιωτης γιατρος μου το κανει δωρεαν καθε βδομαδα- ή καθε 3 μερες τωρα που περναω τις 40.

 

Τι ροφηματα; Εγω δεν εχω τιποτα απο συσπασεις αλλα μια φορα που εβαλα στο φαγητο κροκο κοζανης νομιζα οτι θα γεννησω... οποτε οταν περασουν οι μερες θα το ξαναδοκιμασω!

Δεν περναει στο μωρο το φαρμακο, μη σε νοιαζει, τουλαχιστον οχι σε ποσοτητα σαν αυτη που θα περνουσε αν σου εκαναν ενεση. Απειροελαχιστη ποσοτητα που δε θα επηρεασει καθολου το μωρο, ειδικα αν ο αναισθησιολογος κανει χαμηλη δοση ( περιπατητικη επισκληριδιο) Το αρνητικο για μενα ειναι οτι αν κανω επισκληριδιο θα πρεπει να εχω ορο και καθετηρα. Θα το αποφασισω εκεινη τη στιγμη ομως...

Εγω παντως θα νοικιασω νοσοκομειακο.

Και εμενα ιδιώτης ειναι και το κανω δωρεαν στην κλινική...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Εμένα μου είπε ο γιατρός μου ότι και αυτά είναι συσπάσεις πάντως.. Κ τα νιώθω πολύ πιο έντονα όταν αλλάζω πλευρό.. Επίσης πονάει κ η κοιλιά μου όταν αλλάζω πλευρό πολύ δύσκολο.. Θύμισε μου σε ποια βδομάδα εισαι?? 

Βάση υπέρηχο είμαι 38+2 που ο γιατρός μου με πάει με τον υπέρηχο γιατί λέει ότι έχω καθυστερημένη σύλληψη αλλά βάση περιόδου είμαι 40+2...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@arous την τιμή μου την ειπε φιλη που γεννησε σε γνωστό ιδιωτικο της Αθήνας.. Βεβαια μ ειπε οτι και αυτη μια φορά που εκανε, την έστειλε ο γιατρός της και δεν της ζητησαν χρηματα... Παντως η τιμή ήταν αυτη! 

@Μαρθα Κ @Ασία σας θυμαμαι και τις 2 εκείνο το μηνα!!! :D

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θέλω τη γνώμη σας: μου έστειλε η ξαδέρφη μου σακουλάκια αποθήκευσης μητρικού γάλακτος ( που της είχαν περισσέψει 2 χρόνια πριν) και είδα ότι είναι αγορασμένα από Jumbo. θα τα εμπιστευοσασταν ή μόνο εγώ είμαι τόσο επιφυλακτική;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια θέλω τη γνώμη σας: μου έστειλε η ξαδέρφη μου σακουλάκια αποθήκευσης μητρικού γάλακτος ( που της είχαν περισσέψει 2 χρόνια πριν) και είδα ότι είναι αγορασμένα από Jumbo. θα τα εμπιστευοσασταν ή μόνο εγώ είμαι τόσο επιφυλακτική;

Εγω δεν θα τα χρησιμοποιουσα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Εγω δεν θα τα χρησιμοποιουσα... 

κγω αυτο είπα και έπεσαν να με φάνε ότι είμαι παράξενη και πως κάνω έτσι και το δικό της δεν έπαθε τπτ άρα δε θα πάθει κ το δικό μου ( μα εκατομμύρια έχουν πια αυτά τα σακουλάκια αν πάρω από κάποια γνωστή εταιρεία; )


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια θέλω τη γνώμη σας: μου έστειλε η ξαδέρφη μου σακουλάκια αποθήκευσης μητρικού γάλακτος ( που της είχαν περισσέψει 2 χρόνια πριν) και είδα ότι είναι αγορασμένα από Jumbo. θα τα εμπιστευοσασταν ή μόνο εγώ είμαι τόσο επιφυλακτική;

Νομίζω πως κ εγώ δεν θα τα χρησιμοποιουσα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , bella32 είπε:

κγω αυτο είπα και έπεσαν να με φάνε ότι είμαι παράξενη και πως κάνω έτσι και το δικό της δεν έπαθε τπτ άρα δε θα πάθει κ το δικό μου ( μα εκατομμύρια έχουν πια αυτά τα σακουλάκια αν πάρω από κάποια γνωστή εταιρεία; )

Δεν ειναι ανάγκη και εσυ να το πεις!!! Πεε οτι τα χρησιμοποιησες και πετα τα!!! :P

Η αλήθεια είναι ότι ειναι τσιμπημενα στην τιμη, αλλα νομιζω απο τη στιγμή που αποθηκεύουμε το γαλα των παιδιών μας αξίζουν τα λεφτά τους... Στην τελικη τοσα χρηματα ξοδευουμε για αχρηστες αγορες! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν ειναι ανάγκη και εσυ να το πεις!!! Πεε οτι τα χρησιμοποιησες και πετα τα!!! :P

Η αλήθεια είναι ότι ειναι τσιμπημενα στην τιμη, αλλα νομιζω απο τη στιγμή που αποθηκεύουμε το γαλα των παιδιών μας αξίζουν τα λεφτά τους... Στην τελικη τοσα χρηματα ξοδευουμε για αχρηστες αγορες! 

τι να κάνω που τους έχω στο σπίτι και με προσέχουν κ δεν έχω την ελευθερία που θέλω! αλλά μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω! Όπως ακριβώς το είπες,  τόσα χρήματα δίνουμε αλλού κ αλλού,  το γάλα είναι η τροφή τους και θέλω  να είμαι σίγουρη ότι είναι πιστοποιημένα τα προϊόντα!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , bella32 είπε:

τι να κάνω που τους έχω στο σπίτι και με προσέχουν κ δεν έχω την ελευθερία που θέλω! αλλά μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω! Όπως ακριβώς το είπες,  τόσα χρήματα δίνουμε αλλού κ αλλού,  το γάλα είναι η τροφή τους και θέλω  να είμαι σίγουρη ότι είναι πιστοποιημένα τα προϊόντα!

Ουτως ή αλλως, καλο ειναι να βγαζεις γαλα με το θηλαστρο μετα τις 40 πρωτες μερες... Το ιδανικο είναι μετα απο 9 βδομαδες... Οποτε δεν είναι κατι που χρειάζεται αμεσα! Τοτε θα εισαι μονη στο σπίτι σου

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια σήμερα έχω πέσει πάρα πολύ ψυχολογικά.. Με έχει πιάσει και το άγχος εάν θα είναι όλα καλά με την μικρή μου μέχρι να γεννηθεί δεν θα ηρεμίσω νομίζω.. Επίσης έχω τόσες τύψεις νιώθω χάλια για την μικρή μου γτ όλη σχεδόν την εγκυμοσύνη την πέρασα με κλάματα άγχος πολύ και τσακωμούς και νεύρα.. Πφφφ δεν ξέρω τι με έπιασε σήμερα.. Χάλια νιώθω.. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Ναι και εγώ θα το ήθελα ένα βράδυ που κοιμόμασταν να το έπαιρνε από την κοιλιά μας και το πρωί να το βρίσκαμε στην κούνια δίπλα μας. Χα χα χα χα χα χα 

Το ίδιο και εγώ να φανταστείς ότι έκανα τεστ μετά από 12 μέρες Τσικνοπέμπτη ήταν το θυμάμαι σαν τώρα... Ξέρεις οτι πολλές γυναίκες με άστατο κύκλο μετά την εγκυμοσύνη φτιάχνει ρολόι. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ ναι είμαι πολύ κοντά αλλά οι μέρες φαίνονται αιώνας.. 

κι εγώ είχα κάνει τεστ καθυστερημένα,πάνω από ένα μήνα μετά τη σύλληψη!Σαν σήμερα το θυμάμαι!μακάρι μετά τη γέννα να φτιάξουν οι κύκλοι μας να είναι έτοιμοι για την δεύτερη εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...