Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

@anemoni1989 @Marimarv εγώ κορίτσια μόνο πεθερά έχω αλλά μένει στο χωριό και τον σύζυγό τον έφερα εγώ στα μέρη μου και μάλιστα νοίκιασα δίπλα στην μανούλα μου αλλά η μαμά μου μας βοηθάει πολύ και αυτό το αναγνωρίζει ο δικός μου πότε δεν μου έχει πει τίποτα για την μάνα μου ενώ εγώ στο παρελθόν και τι δεν έχω πει.. Χα χα χα χα από την άλλη και οι δύο θα μένετε σε δικά σας σπίτια όχι μαζί τους οπότε μια χαρά γιατί εγώ είμαι υπέρ τα ζευγάρια να είναι μόνα τους στο σπίτι. 

μακριά και αγαπημένοι είμαστε κ μεις! σε νησί οι μεν Θεσσαλονίκη οι δε,  κ μεις Αθήνα! ωστόσο 3 μήνες στο κρεββάτι είχα 1 μήνα και κατι την πεθερά να με προσέχει..δυσκολη η συγκατοίκηση..ανυπομονω να αναλάβω ξανά τα ηνία του σπιτιου μου!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Κ εμάς μας βοηθάει πάρα πολύ η μαμά μου όμως ο άντρας μου βλέπει μόνο όσα κάνει η μαμά του κ αυτό είναι που με ενοχλεί τόσο πολύ.. Εννοείται πως δεν δείχνω τίποτα τέτοιο στην πεθερά μου αλλά στον άντρα μου δεν κρατιέμαι να μην του τα πω.. Την μαμά μου για κάποιο λόγο που ειλικρινά δεν έχω καταλάβει την θεωρηθεί πειστική ενώ την δικιά του την σούπερ μαμά.. Πφφφ αυτό το θέμα όμως είναι τόσο λεπτό γτ δεν μπορω και να του πω ξεκάθαρα ότι δεν αντέχω την μαμά του.. Από την άλλη σκέφτομαι ότι όταν γεννηθεί η μικρή η μάνα του που θα είναι δίπλα μας θα έρχεται συνέχεια στ σπίτι μας.. Είναι αυτό που είπε η @anemoni1989 πρέπει να κρατηθούν ισορροπίες.. Αλλά πως? 

Κοριτσάκι μου θα κάτσεις και θα μιλήσεις με τον άντρα σου και θα βάλεις τα όρια πριν πας εκεί και την επόμενη φορά που θα σου λέει για την μαμά σου κάτι θα του το κόβεις μαχαίρι η θα του λες για την δικιά του για να δούμε θα του αρέσει.. 

πρίν από 2 λεπτά , bella32 είπε:

μακριά και αγαπημένοι είμαστε κ μεις! σε νησί οι μεν Θεσσαλονίκη οι δε,  κ μεις Αθήνα! ωστόσο 3 μήνες στο κρεββάτι είχα 1 μήνα και κατι την πεθερά να με προσέχει..δυσκολη η συγκατοίκηση..ανυπομονω να αναλάβω ξανά τα ηνία του σπιτιου μου!

Αυτό λέω και εγώ όταν κλείνει η πόρτα σπίτι μου μόνο εγώ ο άντρας μου και σε λίγο καιρό η μπέμπα μου!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

μακριά και αγαπημένοι είμαστε κ μεις! σε νησί οι μεν Θεσσαλονίκη οι δε,  κ μεις Αθήνα! ωστόσο 3 μήνες στο κρεββάτι είχα 1 μήνα και κατι την πεθερά να με προσέχει..δυσκολη η συγκατοίκηση..ανυπομονω να αναλάβω ξανά τα ηνία του σπιτιου μου!

Καλή η βοήθεια από μαμά και πεθερά δεν λέω αλλά το ακόμα καλύτερο είναι το μακριά κ αγαπημένοι.. Εγώ αυτό θα ήθελα αλλά έλα που δεν.. Ειδικά εδώ που μένω.. Στ νησί όλοι κοντά μένουμε χάχαχα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , bella32 είπε:

μακριά και αγαπημένοι είμαστε κ μεις! σε νησί οι μεν Θεσσαλονίκη οι δε,  κ μεις Αθήνα! ωστόσο 3 μήνες στο κρεββάτι είχα 1 μήνα και κατι την πεθερά να με προσέχει..δυσκολη η συγκατοίκηση..ανυπομονω να αναλάβω ξανά τα ηνία του σπιτιου μου!

Αχ! Τί τυχερή που εισαι!!! Καλή η βοήθεια, δε λέω, αλλα΄το ιδανικό ειναι μακριά και αγαπημένοι! Και στο λέω εγω που εχω απο πάνω τους γονεις και την αδερφη μου!!!

@Marimarv βαλε ορια όσο ειναι νωρίς γτ μετα δεν θα μαζεύεται!!! Καταρχάς, μην κάνεις το σφάλμα και δώσεις κλειδί!!! Κάηκες!!! Από κει κ περα, σε ότι δε συμφωνεις, θα το νλες μ τροπο στον άντρα σου! Εμενα πχ στις αρχες ήταν πολύ "απο κοντα" με τους γονεις του! Μέχρι που δεν αντεξα άλλο!!! Αφού με το καλο δεν καταλαβαινε, τον έβαλα μια μερα κατω και του εκανα ωραια κουβεντουλα. Χωρις φωνες και ουρλιαχτα και τ ζητησα να βαζει όρια και να σεβεται και εμενα, αφου στην τελικη εμενα παντρευτηκε και δεν μενει πλεον στην μαμα και τον μπαμπα. Αλλά δεν τ εδωσα κανενα περιθωριο. Του ειπα πως όταν έχω παραπονα, θα τα μεταφερω σε αυτον για να μην παρεξηγηθω με τους γονεις του και ή θα τους το ξεκοβει αυτός ή θα αναλάβω εγω μετα!!!! Και πίστεψέ με, δεν το θελει καθόλου αυτο, καθώς ξέρει ποσο πεισματαρα ειμαι και ειδικα όταν έχω δίκιο δεν κάνω πίσω, ο Θεος ο ίδιος να κατεβει να μ το ζητησει!

Και κάπως έτσι μπήκαμε σε μια σειρά! Κατα καιρους ξοκείλει, αλλα φροντιζω να του υπενθυμιζω με τακτ τα κακως κειμενα! Και έτσι πορευόμαστε!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Έτσι και ο δικός μου από τις 36 εβδομάδες μου κάνει κάθε εβδομάδα.. Αύριο θα πάω 11 νοσοκομείο για nst και 11:30 θα με δει αυτός μου είπε. Λίγο έμεινε ακόμα στο κρεβάτι κοριτσάκι μετά θα λες θέλω κρεβάτι και δεν θα σε αφήνει το ζουζούνι σου..πες μου ποια εβδομάδα είσαι?? 

Να σου πω κάτι την καλύτερη γέννα είχε αυτή η γνωστή σου εμένα η μαια μου έχει πει μακάρι να περάσεις όλους τους πόνους σπίτι σόυ και να σου σπάσουν και τα νερά και όταν έρθεις να γεννήσεις μπαμ μπαμ.. Εμένα με τρομάζει μην σπάσουν τα νερά δεν το καταλάβω και δεν με πιάσουν πόνοι καθόλου γιατί από την ώρα που θα σπάσουν τα νερά πρέπει ο γιατρός το πολύ σε 12 ώρες να πάρει το παιδί με είτε φυσιολογικά είτε καισαρική. 

Χαίρεται! Είμαι από τις μανουλες Δεκεμβρίου και σας παρακολουθώ γιατί είσαστε το πιο δραστήριο θέμα!!! 

Έχω μια απορία που μπορεί να σας φανεί χαζη: γιατί είναι καλύτερα να περάσεις όλους τους πόνους σπίτι σου,τι αλλάζει;


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχ! Τί τυχερή που εισαι!!! Καλή η βοήθεια, δε λέω, αλλα΄το ιδανικό ειναι μακριά και αγαπημένοι! Και στο λέω εγω που εχω απο πάνω τους γονεις και την αδερφη μου!!!

@Marimarv βαλε ορια όσο ειναι νωρίς γτ μετα δεν θα μαζεύεται!!! Καταρχάς, μην κάνεις το σφάλμα και δώσεις κλειδί!!! Κάηκες!!! Από κει κ περα, σε ότι δε συμφωνεις, θα το νλες μ τροπο στον άντρα σου! Εμενα πχ στις αρχες ήταν πολύ "απο κοντα" με τους γονεις του! Μέχρι που δεν αντεξα άλλο!!! Αφού με το καλο δεν καταλαβαινε, τον έβαλα μια μερα κατω και του εκανα ωραια κουβεντουλα. Χωρις φωνες και ουρλιαχτα και τ ζητησα να βαζει όρια και να σεβεται και εμενα, αφου στην τελικη εμενα παντρευτηκε και δεν μενει πλεον στην μαμα και τον μπαμπα. Αλλά δεν τ εδωσα κανενα περιθωριο. Του ειπα πως όταν έχω παραπονα, θα τα μεταφερω σε αυτον για να μην παρεξηγηθω με τους γονεις του και ή θα τους το ξεκοβει αυτός ή θα αναλάβω εγω μετα!!!! Και πίστεψέ με, δεν το θελει καθόλου αυτο, καθώς ξέρει ποσο πεισματαρα ειμαι και ειδικα όταν έχω δίκιο δεν κάνω πίσω, ο Θεος ο ίδιος να κατεβει να μ το ζητησει!

Και κάπως έτσι μπήκαμε σε μια σειρά! Κατα καιρους ξοκείλει, αλλα φροντιζω να του υπενθυμιζω με τακτ τα κακως κειμενα! Και έτσι πορευόμαστε!

Μωρέ κ εγώ που του έκανα κουβέντα για το πως θα είμαστε όταν πάμε στ άλλο σπίτι και να μην είναι συνέχεια μαζί τους κτλ ναι μου έλεγε σε όλα.. Να τα δω κ στ πράξη όμως γτ εκεί είναι το σημαντικό.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Χαίρεται! Είμαι από τις μανουλες Δεκεμβρίου και σας παρακολουθώ γιατί είσαστε το πιο δραστήριο θέμα!!! 

Έχω μια απορία που μπορεί να σας φανεί χαζη: γιατί είναι καλύτερα να περάσεις όλους τους πόνους σπίτι σου,τι αλλάζει;

Καλησπέρα κοπέλα μου και με το καλό το μωράκι σου θα είναι χριστουγεννιατικο δώρο!!!! Είναι καλύτερα γιατί είμαστε στο χώρο μας στο κρεβάτι μας από το νοσοκομείο είναι πολύ καλύτερα έτσι μου έχει πει η μαια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια άσχετο ξέρετε τι σκεφτόμουν τώρα.. Η Μάντη έχει να μπει από χθες και μου κάνει εντύπωση συνήθως είναι πιο ενεργή εδώ.. Ελπίζω να είναι όλα καλά.. 

@Μάντη περιμένουμε νέα σου.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια άσχετο ξέρετε τι σκεφτόμουν τώρα.. Η Μάντη έχει να μπει από χθες και μου κάνει εντύπωση συνήθως είναι πιο ενεργή εδώ.. Ελπίζω να είναι όλα καλά.. 

@Μάντη περιμένουμε νέα σου.. 

Έχεις δίκιο εύχομαι να είναι όλα καλά με το κορίτσι μας @Μάντη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natasoula85 είπε:

Χαίρεται! Είμαι από τις μανουλες Δεκεμβρίου και σας παρακολουθώ γιατί είσαστε το πιο δραστήριο θέμα!!! 

Έχω μια απορία που μπορεί να σας φανεί χαζη: γιατί είναι καλύτερα να περάσεις όλους τους πόνους σπίτι σου,τι αλλάζει;

Αλήθεια? Ειμαστε οι πιο δραστήριες? 

Γιατι στο νοσοκομείο σε περιοριζουν σε ενα δωμάτιο και αν εισαι ξαπλα με τα ποδια στην αναταση και περισσότερο υποφερεις (αφού σκέφτεσαι πότε θα γεννησεις) και μπορεί να πάει αργα η ολη ιστορία... Αντιθετα, σπίτι σου και πιο ανετα είσαι οπως ειπε η @Μαρθα Κ και επιπλέον κανοντας με το πασο σου το μπανακι σου και τα beaute σου, και κάποια ωρα θα περασει και οι κινησεις θα ενεργοποιησουν τη διαστολη του τραχήλου πιο καλα! Και εννοείται δεν θα εισαι στο νοσοκομείο σαν αρρωστη!!! 

Με το καλο το μωράκι σου κιολας!! Ξεχασα να το γραψω!!! 

Οντως @Μάντη που είσαι???  :)

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου ολα καλαααα δεν πρόλαβα να μπω σημερα γτ ηρθε ο αντρουλης μου ειχα να τον δω 20 μερες οποτε καταλαβαίνεται!!!!!!!

1 hour ago, Marimarv είπε:

Κορίτσια άσχετο ξέρετε τι σκεφτόμουν τώρα.. Η Μάντη έχει να μπει από χθες και μου κάνει εντύπωση συνήθως είναι πιο ενεργή εδώ.. Ελπίζω να είναι όλα καλά.. 

@Μάντη περιμένουμε νέα σου.. 

 

πρίν από 57 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Έχεις δίκιο εύχομαι να είναι όλα καλά με το κορίτσι μας @Μάντη

 

πρίν από 31 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αλήθεια? Ειμαστε οι πιο δραστήριες? 

Γιατι στο νοσοκομείο σε περιοριζουν σε ενα δωμάτιο και αν εισαι ξαπλα με τα ποδια στην αναταση και περισσότερο υποφερεις (αφού σκέφτεσαι πότε θα γεννησεις) και μπορεί να πάει αργα η ολη ιστορία... Αντιθετα, σπίτι σου και πιο ανετα είσαι οπως ειπε η @Μαρθα Κ και επιπλέον κανοντας με το πασο σου το μπανακι σου και τα beaute σου, και κάποια ωρα θα περασει και οι κινησεις θα ενεργοποιησουν τη διαστολη του τραχήλου πιο καλα! Και εννοείται δεν θα εισαι στο νοσοκομείο σαν αρρωστη!!! 

Με το καλο το μωράκι σου κιολας!! Ξεχασα να το γραψω!!! 

Οντως @Μάντη που είσαι???  :)

 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου ολα καλαααα δεν πρόλαβα να μπω σημερα γτ ηρθε ο αντρουλης μου ειχα να τον δω 20 μερες οποτε καταλαβαίνεται!!!!!!!

 

 

 

Καλως τον δεχτηκες τοτε!!! :)

Ειπαμε μη γεννησες βρε κοριτσι!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου ολα καλαααα δεν πρόλαβα να μπω σημερα γτ ηρθε ο αντρουλης μου ειχα να τον δω 20 μερες οποτε καταλαβαίνεται!!!!!!!

 

 

 

Αααα μπράβο μπράβο κορίτσι μου καλώς τον δέχτηκες.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 τότε @Μάντημου δικαιολόγησε εύχομαι να περάσατε τέλεια αν και ξέρω έστω και η αγκαλιά του μετά από τόσο καιρό για σένα είναι ουρανός με τα άστρα!!!! Πολύ χαίρομαι που είσαι καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Βλεπω θιξατε το θεμα πεθερα κτλ...

Εμενα γενικα με βοηθαει αρκετα, αν και φυσικα οχι με τον τροπο που θελω παντα αφου καθε νοικοκυρα ειναι διαφορετικη. Ομως ειναι μεσα στα πλαισια του λογικου.

Οταν αρχιζει και ξεφευγει, εχω τον αντρα μου συμμαχο που πολλες φορες της βαζει χερι χωρις καν να πω κατι. Οποτε προς το παρον δεν ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικο ολο αυτο.

Η μαμα μου ειναι υπερβολικα μακρυα, οποτε θα την χρειαζομαι την πεθερα.

Να πω κατι ασχετο.... εγω δεν αισθανομαι σωματικα καμια ιδιαιτερη διαφορα απο οτι τον περασμενο μηνα. τα πονακια που αισθανομαι, οι δυσκολιες στην κινηση κτλ μου φαινονται φυσιολογικα και δεν ξερω αν πρεπει καποια πραγματα να τα λαβω υπ' οψιν ως συσπασεις ή ενδειξεις οτι πλησιαζουμε σε τοκετο. Σας διαβαζω και νιωθω οτι ειμαι εξωγηινος :P 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...