Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΚΙΛΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Niki1989

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια; πως τα πάτε με τα κιλά εγκυμοσύνης; εγώ ειμαι στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης και έβαλα μονο ενα 1 κιλο..Αν και πιστευω οτι ειναι κατακράτηση υγρών και η έντονη δυσκοιλιότητα που έχω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Niki1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια; πως τα πάτε με τα κιλά εγκυμοσύνης; εγώ ειμαι στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης και έβαλα μονο ενα 1 κιλο..Αν και πιστευω οτι ειναι κατακράτηση υγρών και η έντονη δυσκοιλιότητα που έχω..

Γεια σ από μένα, εγώ είμαι στον 9ο έχω βάλει 8 κιλα, δεν προσέχα καθόλου η αλήθεια απλά δεν είχα κ πολύ όρεξη για φαγητό, δε ξέρω αν φταίει το ότι είναι ειχα ξεκινήσει την εγκυμοσύνη με παραπανισια κιλά. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2018 at 12:29 ΜΜ, Niki1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια; πως τα πάτε με τα κιλά εγκυμοσύνης; εγώ ειμαι στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης και έβαλα μονο ενα 1 κιλο..Αν και πιστευω οτι ειναι κατακράτηση υγρών και η έντονη δυσκοιλιότητα που έχω..

στον γιο μου στον 4 μηνα ειχα βαλει 4 κιλα.. σε ολη την εγκυμοσυνη εβαλα 12... τα οποια με το που γεννησα τα ειχα χασει σε λιγοτερο απο 40 μερες...!!!! στη δευτερη εγκυμοσυνη που διανυω τωρα .. ειμαι 28 και 1 (εχω μπει στον 7 μηνα δλδ..)και εχω βαλει 14 κιλα ειδη...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Γεια σ από μένα, εγώ είμαι στον 9ο έχω βάλει 8 κιλα, δεν προσέχα καθόλου η αλήθεια απλά δεν είχα κ πολύ όρεξη για φαγητό, δε ξέρω αν φταίει το ότι είναι ειχα ξεκινήσει την εγκυμοσύνη με παραπανισια κιλά. 

Όντως παίζει ρόλο αν ξεκινήσεις από τα παραπανίσια κιλά. Εγώ στην κόρη μου είχα βάλει 19 κιλά, ενώ είχα ξεκινήσει +5 από το κανονικό μου, δηλαδή 24!! Έχασα περίπου 10 την πρώτη εβδομάδα και τα υπόλοιπα έμειναν... Μετά από 1 χρόνο ακριβώς έμεινα ξανά έγκυος όπου χωρίς να προσέχω έβαλα 12. Ο γιατρός μου είπε πως δεν πήρα πάρα πολλά γιατί ξεκίνησα από περισσότερα από το φυσιολογικό μου. Και τα 12 δεν είναι λίγα, όμως το μωρό γεννήθηκε 4200 οπότε νομίζω ότι κάπως δικαιολογείται. Τώρα έχω γεννήσει εδώ και ένα μήνα και έχουν φύγει και τα 12!! Στόχος τα επόμενα 14 να επανέλθω στο φυσιολογικό μου!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/2/2018 at 7:31 ΜΜ, Eleni162 είπε:

Εγώ μέχρι τν 5 δεν είχα βάλει σχεδόν καθόλου μετά στον 9 15ολοκληρα 

Μάλλον θα τα βάλω μαζεμένα....Αν και να πω την αληθεια προσέχω πολύ...Αλλά μετά δεν ξέρω, γιατί έχω ακούσει οτι μετά τον 7ο μηνα τα κιλά μπαίνουν για πλάκα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!!! Εγω ξεκινησα 54 κιλα και τερματισα στα 74 κιλα! 20 κιλακια! Μετα τον 6ο εμπαιναν σα νερακι τα κιλα. 8 μηνες μετα τα εχω χασει ολα. Ολα ειναι στη θεση τους. Ο θηλασμος και η υγιεινη διατροφη βοηθανε πολυ πιστευω!


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Με το καλό τα μωράκια σας!! Τα κιλά θέλουν προσοχή αλλά όπως μπαίνουν εύκολα έτσι φεύγουν και εύκολα με λίγο κράτημα....Στην εγκυμοσύνη μου πήρα και εγώ αρκετά κιλά 20 για την ακρίβεια.. ξεκίνησα 50kg και έφτασα 70kg

.Τωρα 6 μήνες μετά είμαι στα 55.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ είχα βάλει 10 κιλά, νομίζω πως ο ρυθμός που τα χάνουμε μετά εξαρτάται από την ν διατροφή και την ζωή που κάνουμε και την ηλικίας, ο μεταβολισμός δεν λειτουργεί το ίδιο στα 25 με τα 35 πχ. Πέρα από τα κιλά όμως το πιο σημαντικό είναι να γεννάμε υγιή παιδιά και μετά όλα τα άλλα θα γίνουν.


 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εχει καταλάβει καμία τι γίνεται με το θηλασμό και τα κιλά; Ή με την απουσία περιόδου και τα κιλά;

Στη 2η εγκυμοσύνη μου πήρα 9 κιλά, τα έχασα σε ένα μήνα όλα και μετά συνέχισα να χάνω. Στα 2 χρόνια που θήλασα έχασα άλλα 3 και είχα φτάσει κάτω από τα φυσιολογικά μου! Όταν σταμάτησα το θηλασμό πήρα αμέσως 5! Σε όλη μου τη ζωή ήμουν αδύνατη, στις εγκυμοσύνες δεν μπορώ να πω ότι πρόσεχα διατροφή αλλά ήμουν γενικα "δραστήρια", περπατούσα πολύ κλπ. Αλλά νομίζω πως ο θηλασμός λειτουργεί θετικά στην απώλεια κιλών. Από την άλλη όμως ξέρω κοπέλες που με το θηλασμό παίρνουν κιλά!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον θηλασμό πεινούσα πάρα πάρα πολύ συνέχεια!!!! Δεν πηρα κιλά τότε, όμως δεν έτρωγα όσο ήθελα γιατί πρόσεχα, γενικά δεν πεινάω, δεν είμαι λιχούδα καθόλου όμως στον θηλασμό αν με άφηνες ελεύθερη θα έτρωγα όλη μέρα!


 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Εγώ με τον θηλασμό πεινούσα πάρα πάρα πολύ συνέχεια!!!! Δεν πηρα κιλά τότε, όμως δεν έτρωγα όσο ήθελα γιατί πρόσεχα, γενικά δεν πεινάω, δεν είμαι λιχούδα καθόλου όμως στον θηλασμό αν με άφηνες ελεύθερη θα έτρωγα όλη μέρα!

Εννοείται τους πρώτους μήνες με  τον αποκλειστικό κι εγώ έτρωγα όλη μέρα!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αυτες που θηλαζουν και βαζουν κιλα τρωνε. Ειναι οπως καποιοι που πηγαινουν γυμναστηριο και χτυπιουνται και μετα τρωνε τον αμπακο. Βαζουν κιλα και αναρωτιουνται γιατι η γυμναστικη δε βοηθα στην απωλεια. Χρειαζεται διατροφη.

Αντιστοιχα, πολλες πιστευουν οτι οι θερμιδες που καταναλωνουν με τον θηλασμο αρκουν για να φανε ενα λουκουλλειο γευμα και να χασουν και βαρος. Ομως η αληθεια ειναι οτι το εξτρα πχ που μπορει να φαει καποιος απο αυτο που θα ετρωγε ανεξαρτητως θηλασμου για να χασει βαρος ειναι μια μπανανα ή ενα ποτηρι γαλα κτλ. Εδω νομιζω την πατανε πολλες. 

*Σουζι και ψευδεσαι και τρως*

  • Μου αρέσει 1

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...