Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Εγω οσο προλαβαινω απολαμβανω υπνο! Μιλαμε ειμαι τελειως γαιδουρα. Ξυπναει ο μικρος και αρχιζει τα κλωτσιδια και ουτε που με απασχολει. Αλλαζω πλευρο και τσουπ ξανα υπνος χαχαχαχα. Μετα ομως που θα μαστε σαν ζομπι τοτε να μας δω. Που να εχεις και αλλο μωρο σπιτι! Καλα για σενα @Anastasia_paris δεν εχω τι να πω. Ενα μωρο σπιτι και δυο που ερχονται, που θα ξυπνανε το καθενα με δικο του προγραμμα, δηλαδη βρε φιλεναδα πραγματικα αν μπορεις βγαζε βιντεακια και μετα να μας τα στελνεις να παιρνουμε κουραγιο οι υπολοιπες!

Σκέφτομαι σοβαρά να ανοίξω ένα κανάλι στο YouTube να ανεβάζω βιντεακια από την καθερινοτητα μας να βλέπουν άλλες μανούλες να παίρνουν κουράγιο όπως λες!!!! Χαχαχαχαχαχα θα γινω και YouTuber τρομάρα μου!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Σκέφτομαι σοβαρά να ανοίξω ένα κανάλι στο YouTube να ανεβάζω βιντεακια από την καθερινοτητα μας να βλέπουν άλλες μανούλες να παίρνουν κουράγιο όπως λες!!!! Χαχαχαχαχαχα θα γινω και YouTuber τρομάρα μου!!!! 

Να γίνεις ,να γίνεις! Να μας δίνεις κουράγιο!

Η μεγάλη μου, ξύπνησε κατά τις 8, ήπιε το πρωινό της γάλα και αποκοιμήθηκε μετά. Βέβαια, όταν της είπα να της φέρω γάλα στο κρεβάτι της, αρνήθηκε κατηγορηματικά! Πλάκα έχουν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Κορίτσια κάνα φυσικό γιατροσοφι για πονόλαιμο? Είμαι μες στο σπίτι και αρρώστησα. Μη με ρωτήσετε πως τα κατάφερα.

Μπα δεν εχω κανενα... Εγω για το μπούκωμα κ λίγο πονόλαιμο τρωω καμια halls που ειδα οτι επιτρέπεται! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Cath3rine είπε:

Μπα δεν εχω κανενα... Εγω για το μπούκωμα κ λίγο πονόλαιμο τρωω καμια halls που ειδα οτι επιτρέπεται! 

Με το ζάχαρο δεν ξέρω αν κανει για μένα.θα το ψαξω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , loyloy είπε:

Με το ζάχαρο δεν ξέρω αν κανει για μένα.θα το ψαξω

Οχι μη φας καραμελες θα στο ανεβασει! Γαργαρες με αλατονερο κανε και αυριο θα σου εχει περασει ο λαιμος!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Κορίτσια κάνα φυσικό γιατροσοφι για πονόλαιμο? Είμαι μες στο σπίτι και αρρώστησα. Μη με ρωτήσετε πως τα κατάφερα.

Ρε και εγώ μέσα είμαι και σαν να βραχνιασα και με τσιμπάει ο λαιμός... Εγώ πάντα όταν Μ έπιανε ο λαιμός μου έπαιρνα συγκεκριμένες καραμέλες της kaiser με μέλι και με βοηθούσαν πολύ αλλά δεν νομίζω να κάνει για το ζάχαρο...

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diavolitsa είπε:

Οχι μη φας καραμελες θα στο ανεβασει! Γαργαρες με αλατονερο κανε και αυριο θα σου εχει περασει ο λαιμος!

Κάνω με χαμομήλι και μαγειρική σόδα.ευαισθησια από μικρή.ετσι γλίτωσα το χειρουργείο στις αμυγδαλές.θα φάω και σούπα.ελπιζω να συνέλθω.Ειπα μήπως ξέρατε τπτ άλλο που να μου ξεφεύγει.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.καλα κοίταξα στο ίντερνετ για τις halls  έχει sugar free και πατάω στα συστατικά και τελικά έχουν ζάχαρη.οτι να ναι όμως.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Κάνω με χαμομήλι και μαγειρική σόδα.ευαισθησια από μικρή.ετσι γλίτωσα το χειρουργείο στις αμυγδαλές.θα φάω και σούπα.ελπιζω να συνέλθω.Ειπα μήπως ξέρατε τπτ άλλο που να μου ξεφεύγει.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.καλα κοίταξα στο ίντερνετ για τις halls  έχει sugar free και πατάω στα συστατικά και τελικά έχουν ζάχαρη.οτι να ναι όμως.

Εμένα όταν πονάει ο λαιμός μου, με βοηθάει. Πολύ το μέλι με το λεμόνι... Μια κουταλια του γλυκού μέλι με. Ένα. Στημένο λεμόνι, το ανακατεύω καλά και το πίνω... Όχι. Μόνο τώρα. Στην εγκυμοσύνη γενικά. Το έκανα από πάντα!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!Τι κάνετε;;τα μπεμπάκια σας;;Εμενα ο μπομπιρας ολο κωλοτούμπες κάνει!!:tongue:ωρες ωρες νομιζω θα μου σκίσει τη κοιλιά!!χαχαχα

Αύριο έχουμε ραντεβού,ανυπομονω!!έχει καμία αυτή τη βδομάδα;;πόσο να είναι τώρα τα μικράκια μας;;κοντά στο 2κιλο;;

Χθες έκλεισα τον 7οοοο!!!2μήνες έμειναν!

loyloy είχα κ εγώ θέμα με το λαιμό...όχι τόσο ο πόνολαιμος αλλα ένας ξερόβηχας που δε με άφηνε να κοιμηθώ τα βράδια..τώρα ειμαι λίγο καλυτερα.Πιες ζεστα..κ σουπίτσες.Περαστικα.

Συγχωρέστε με αλλα δε προλαβαίνω να διαβάσω οσα έχετε γράψει.:-(

Κορίτσια έχετε αρχίσει τα πλυσίματα για τα νινάκια σας;

Ιοι την βάλατε στο κρεβατι;;εμεις ναι!!έχει ενθουσιαστει πολυ!αλλα έχουμε κ τα σκαμπανεβάσματα..πανωκατω μαμα αγκαλιά..την ώρα του ύπνου θέλει να κατέβει να παίξει με τα παιχνίδια του..κ εγω τρελαίνομαι..κανω όμως όσο μπορώ υπομονή μέχρι να μάθει.Το καλό είναι πως τα μεσάνυχτα που ξυπνάει με φωνάζει κ δε κατεβαίνει..έτσι τρέχω γρηγορα για να μη με δει στο δωμάτιο μας...κ θέλει ξανα εκεί..μαραθωνιους μέσα στη νύχτα.:-? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Εμένα όταν πονάει ο λαιμός μου, με βοηθάει. Πολύ το μέλι με το λεμόνι... Μια κουταλια του γλυκού μέλι με. Ένα. Στημένο λεμόνι, το ανακατεύω καλά και το πίνω... Όχι. Μόνο τώρα. Στην εγκυμοσύνη γενικά. Το έκανα από πάντα!!! 

Μου χουν κόψει το μέλι με το ζάχαρο ρε γμτ.πανρως αυτό είναι ότι καλύτερο να το κάνουμε στη καθημερινή μας ρουτίνα χωρίς να υπάρχει λόγος.

πρίν από 10 λεπτά , zamia είπε:

Καλησπέρα μανούλες!!Τι κάνετε;;τα μπεμπάκια σας;;Εμενα ο μπομπιρας ολο κωλοτούμπες κάνει!!:tongue:ωρες ωρες νομιζω θα μου σκίσει τη κοιλιά!!χαχαχα

Αύριο έχουμε ραντεβού,ανυπομονω!!έχει καμία αυτή τη βδομάδα;;πόσο να είναι τώρα τα μικράκια μας;;κοντά στο 2κιλο;;

Χθες έκλεισα τον 7οοοο!!!2μήνες έμειναν!

loyloy είχα κ εγώ θέμα με το λαιμό...όχι τόσο ο πόνολαιμος αλλα ένας ξερόβηχας που δε με άφηνε να κοιμηθώ τα βράδια..τώρα ειμαι λίγο καλυτερα.Πιες ζεστα..κ σουπίτσες.Περαστικα.

Συγχωρέστε με αλλα δε προλαβαίνω να διαβάσω οσα έχετε γράψει.:-(

Κορίτσια έχετε αρχίσει τα πλυσίματα για τα νινάκια σας;

Ιοι την βάλατε στο κρεβατι;;εμεις ναι!!έχει ενθουσιαστει πολυ!αλλα έχουμε κ τα σκαμπανεβάσματα..πανωκατω μαμα αγκαλιά..την ώρα του ύπνου θέλει να κατέβει να παίξει με τα παιχνίδια του..κ εγω τρελαίνομαι..κανω όμως όσο μπορώ υπομονή μέχρι να μάθει.Το καλό είναι πως τα μεσάνυχτα που ξυπνάει με φωνάζει κ δε κατεβαίνει..έτσι τρέχω γρηγορα για να μη με δει στο δωμάτιο μας...κ θέλει ξανα εκεί..μαραθωνιους μέσα στη νύχτα.:-? 

Μωρό με εγκυμοσύνη.αλλος τρόπος ζωής.Ανυπομονώ να τα ζήσω κι εγώ!!!!!!!Καλά κι Εγώ ώρες ώρες νομίζω θα πεταχτεί το μωρό εξω απο τη κοιλιά 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Κ εγώ στο club του σακχάρου. Έκανα φόρτιση με 75γρ γλυκόζης για βα μην ταλαιπωρηθώ. Και είχα στην αρχή σάκχαρο 82, μετά στα 60 λεπτά σάκχαρο 185, κ μετά στα 120 λεπτά σάκχαρο 174!!! Ουφ δεν ξέρω τι να κάνω . Έχω την Πεμπτη 1/11 ραντεβού με τον γυναικολόγο! Τώρα πρέπει να πάω κ σε ενδοκρινολόγο;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , sun38 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Κ εγώ στο club του σακχάρου. Έκανα φόρτιση με 75γρ γλυκόζης για βα μην ταλαιπωρηθώ. Και είχα στην αρχή σάκχαρο 82, μετά στα 60 λεπτά σάκχαρο 185, κ μετά στα 120 λεπτά σάκχαρο 174!!! Ουφ δεν ξέρω τι να κάνω . Έχω την Πεμπτη 1/11 ραντεβού με τον γυναικολόγο! Τώρα πρέπει να πάω κ σε ενδοκρινολόγο;;;

Ενδοκρινολογο.θες να σου πω περίπου τι τρώω μέχρι να πας γιατρό?Να χεις Μια ιδεα?πάντως θα σου πρότεινα βα πάρεις ένα τηλ το γυναικολόγο σου τώρα μη το αφήσεις μια βδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Ενδοκρινολογο.θες να σου πω περίπου τι τρώω μέχρι να πας γιατρό?Να χεις Μια ιδεα?πάντως θα σου πρότεινα βα πάρεις ένα τηλ το γυναικολόγο σου τώρα μη το αφήσεις μια βδομάδα 

Ναι εάν έχεις χρόνο θα το ήθελα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , sun38 είπε:

Ναι εάν έχεις χρόνο θα το ήθελα πολύ!

Πρωινό γάλα πράσινο 2 φρυγανιές μαύρες και μια φετα τυρι Μιλνερ.

Δεκατιανο ξηρούς καρπούς μια χούφτα ανάλατους ή 1 φρούτο (μήλο, πορτοκαλί, μπανανα ) ή μισό αχλάδι ή 3 δαμάσκηνα ή 3 μανταρίνια ή 2 φρυγανιές με τρίγωνο τυράκι κρέμα light.

Μεσημεριανό πάντα θα τρως πρώτα ρνα πιάτο Πράσινη πράσινη σαλάτα ή χόρτα βραστα ή βραστά λαχανικά και θα τρως είτε ψητό κοτόπουλο ή ψάρι ή 1.5 φλυτζάνι μακαρόνια μαύρα ή μια μικρή μοσχαρίσια ή 2 κομματάκια κοκκινιστό ή 1 φλυτζάνι όσπρια με 2 φέτες ψωμί μαύρο του τεστ και μια φέτα μιλνερ.αν δεν θες ψωμί μπορείς να βρασεις πατάτες 2 ή 3 ανάλογα το μέγεθος.ποτε δεν θα συνδυάσεις ψωμί ζυμαρικά και πατάτες.τωρα για σάλτσα με μακαρόνια ή κιμά 2 κουταλιές της σούπας.

Απογευματινό ότι και στο δεκατιανο

Βραδυνό υπολόγιζε το μισό περίπου από το μεσημεριανό ή αυτό που εμένα δεν μου κάνει καθόλου ζάχαρο ομελέτα με 2 αυγά και μια φέτα τυρι Μιλνερ και 2 φέτες ψωμί μαύρο και σαλάτα εννοείται.

Προ ύπνου φρούτο ή 2 φρυγανιές με τυράκι.

Αυτά πάνω κάτω τρώω.

Μου έχει και τοστακι με γαλοπούλα και τυρί και μαύρο ψωμί αλλά μου χτυπάει πολύ ψηλές τιμές όπως και το γιαούρτι και τα όσπρια και έτσι δεν τα τρώω. Τα Ζυμαρικά με χουν σώσει δεν μου ανεβάζουν και χορταίνω.και τα φασολάκια αν θες βάλε και λίγο κοτόπουλο στην κατσαρόλα και γίνεται μια χαρά.οχι πολύ πιπέρι και γενικότερα μπαχαρικά.ελαφρια να μαγειρεύεις.

Χοιρινό κρέας ξέχασα να σου γράψω αλλά όχι τρελή ποσότητα.μια μπριζολιτσα Όχι μπριζολαρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...