Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, zamia είπε:

Ελπίζω κορίτσια μου να έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω ο κύριος..γιατί όσο μεγαλωνει στενεύουν τα περιθώρια.

Αααα όλες πλενεται εεε;ισως ξεκινήσω κ εγω πιο νωρίς.Με ξεσηώσατε..:tongue:

Τι απορρυπαντικό πήρατε;Εγω septona..Γιατι το proderm καπως μου μυριζε στον γιο μου που δε μου άρεσε...κ η μυρωδιά ήτα έντονη όταν έβαζα τα ρούχανα στεγνώσουν μεσα σοτ σπίτι...ξερετε τον χειμώνα δύσκολο το στέγνωμα...

Από κιλά πως είστε;Εγω 5είχα παρεί μεχρι πριν 1 μηνα...τωρα αναμένω να δω..2στανταρ..τρωω σαν αρκούδα.χαχα:D

Εχω πάρει κ εγώ babylino πανες..αλλα σήμερα πήρα κ pampers που έχουν την ένδειξη πόσο έχει κατουρήσει..μόνο για τον πρώτο μήνα θα χρεησιμοποιήσω κ αυτες.

Από ψώνια για το μωρό δε θέλω κάτι ιδιαίτερο.το φαρμακείο του κτλ τα έχω παρει...Μένει το ρουχαλάκι για ητν έξοδο απο το μαιευτήριο  κ σελτεδάκια.

Ιοιο κ εγω είχα κ έχω ακράτεια.

Ομως δε θα ξεχάω ποτέ στην πρώτη εγκυμοσυνη μου που δε προλάβαινα να πάω στη τουαλέτα...μου εφεγαν κανονικότατα..μετα το 3μηνο έστρωσα..

Τη μικρή σου την στέλνεις παιδικό;

Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις;

Βαλεντίνα κ εγω στη πρώτη εγκυμοσυνη στο φουλ τα επερνα οοοολα.....τελη 35εβδ.τα έκοψα κ λεγαμε πως θα γεννήσω νωρίς..τελικά;;;;;39 κ 6βγηκε ο μπόμπιρας!μέσα σε 1ώρα...

Όχι, δεν τη στέλνω παιδικό τη μικρή ακόμα. Θα το επιχειρήσω του χρόνου! Φοβήθηκα τις ιώσεις. Εσείς, έχετε ξεκινήσει;

Θεσσαλονίκη γεννάω, δεν θα συναντηθούμε. 

Από απορρυπαντικό παίρνω το babyplanet. Το έχω βολευτει από τη μικρή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.Εγω πήρα το αρκαδι. Προς το παρον πλυναμε ότι είναι για τη βαλίτσα μου και από του μπέμπη το λίκνο γτ αφαιρούνται τα υφάσματα γύρω γύρω.εμεις θα τα κάνουμε όλα 2 πλύσεις.μια με dettol απορρυπαντικό απολυμαντικό και μετά με το αρκαδι.θα σιδερωθουν με φουλ ατμό,  ελπίζω να αποστηρωθουν Καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πηρε η πεθερουλα το προδερμ και πλενει τα ρουχαλακια του. Ουτε που το εχω δει.

Κοριτσια μου να ρωτησω κατι οσες πηρατε παμπερς, ποσο τα πηρατε? Γιατι βλεπω οτι διαφορα online φαρμακεια εχουν προσφορες. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εμενα πηρε η πεθερουλα το προδερμ και πλενει τα ρουχαλακια του. Ουτε που το εχω δει.

Κοριτσια μου να ρωτησω κατι οσες πηρατε παμπερς, ποσο τα πηρατε? Γιατι βλεπω οτι διαφορα online φαρμακεια εχουν προσφορες. 

Εγω πηρα σημερα babylino και πηρα 2 πακετα των 28 το Νο1 και ενα πακετο Νο2! Δε πηρα πολλα γιατι δε ξερω ποσο θα γεννηθει! Ας εχουμε να κανουμε τη δουλεια μας τις πρωτες μερες και αναλογα μετα θα παρουμε και αλλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ πάλι αϋπνίες. Ξύπνησα πάλι κ δε με παίρνει ο ύπνος. Πήγα χθες σε ενδοκρινολόγο κ ξεκίνησα τα τρυπηματα. 6 την ημέρα κ σε δέκα μέρες θα της πάω αποτελέσματα. Μπρόκολο με κρέας χθες.... μαύρο ψωμί... μήλα! Καλές οι μετρήσεις μου βγήκαν. Δηλαδή πριν είχα περίπου 85 κ μέρα 95, χοντρά χοντρά σας τα λέω τώρα. Μου είπε μέχρι 140 μετά γεύματος. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να φάω κ κάτι παραπάνω;; Δηλαδή κ λίγο τυρί μιλνερ; Φαντάζομαι εάν φάω μακαρονια ή πατατες θα εκτοξευτεί. Τα μπιφτέκια επιτρέπονται ξέχασα να την ρωτήσω;Μου είπε να μειώσω τους υδατάνθρακες κ θα φτιάξει. Να ρωτήσω κάτι σε όσες είστε με το διαβήτη κ έχετε ξεκινήσει διατροφή στα κιλά σας έχετε δει μείωση;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ πάλι αϋπνίες. Ξύπνησα πάλι κ δε με παίρνει ο ύπνος. Πήγα χθες σε ενδοκρινολόγο κ ξεκίνησα τα τρυπηματα. 6 την ημέρα κ σε δέκα μέρες θα της πάω αποτελέσματα. Μπρόκολο με κρέας χθες.... μαύρο ψωμί... μήλα! Καλές οι μετρήσεις μου βγήκαν. Δηλαδή πριν είχα περίπου 85 κ μέρα 95, χοντρά χοντρά σας τα λέω τώρα. Μου είπε μέχρι 140 μετά γεύματος. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να φάω κ κάτι παραπάνω;; Δηλαδή κ λίγο τυρί μιλνερ; Φαντάζομαι εάν φάω μακαρονια ή πατατες θα εκτοξευτεί. Τα μπιφτέκια επιτρέπονται ξέχασα να την ρωτήσω;Μου είπε να μειώσω τους υδατάνθρακες κ θα φτιάξει. Να ρωτήσω κάτι σε όσες είστε με το διαβήτη κ έχετε ξεκινήσει διατροφή στα κιλά σας έχετε δει μείωση;;

Αϋπνίες ε?βήχας και συνάχι Εγώ.τρανταχτηκα πριν με το βήχα και έπιασε σα σφαχτης στη κοιλιά χαμηλά και τρόμαξα για το μωρό.

Στη 1η βδομάδα έχασα 1 κιλό.και το ξαναπήρα αλλά το μωρό έχει πάρει 1 κιλό από τότε άρα δεν έχω πάρει ούτε γραμμάριο ουσιαστικα ακόμα.

Μπιφτέκια μου ανεβάζουν λίγο στα όρια υποθέτω γτ έχουν ψωμί αλλά θέλω να τα δοκιμάσω με βρώμη να την αλεσω να γίνει σκονη και να βάλω μέσα.υδαυανθρακες αν φας πατάτες δεν θα φας ψωμί και ζυμαρικά.το καθένα ξεχωριστά πάντα ποτέ δεν θα το συνδυάσεις.τωρα για το τυρι Κάνε 10 μέρες ότι λέει η διατροφή σου ακριβώς.μη πειραματιστείς.δεν σου έχει καθόλου τυρι?με το κρέας Ούτε εμένα έχει αλλά μετά από 10 μέρες που ει χα καλές τιμές μια φέτα μιλνερ τη πρόσθεσα κι ολ α Καλά.υπαρχει και kerrygold light είναι λίγο αλμυρουτσικο αλλά light .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Αϋπνίες ε?βήχας και συνάχι Εγώ.τρανταχτηκα πριν με το βήχα και έπιασε σα σφαχτης στη κοιλιά χαμηλά και τρόμαξα για το μωρό.

Στη 1η βδομάδα έχασα 1 κιλό.και το ξαναπήρα αλλά το μωρό έχει πάρει 1 κιλό από τότε άρα δεν έχω πάρει ούτε γραμμάριο ουσιαστικα ακόμα.

Μπιφτέκια μου ανεβάζουν λίγο στα όρια υποθέτω γτ έχουν ψωμί αλλά θέλω να τα δοκιμάσω με βρώμη να την αλεσω να γίνει σκονη και να βάλω μέσα.υδαυανθρακες αν φας πατάτες δεν θα φας ψωμί και ζυμαρικά.το καθένα ξεχωριστά πάντα ποτέ δεν θα το συνδυάσεις.τωρα για το τυρι Κάνε 10 μέρες ότι λέει η διατροφή σου ακριβώς.μη πειραματιστείς.δεν σου έχει καθόλου τυρι?με το κρέας Ούτε εμένα έχει αλλά μετά από 10 μέρες που ει χα καλές τιμές μια φέτα μιλνερ τη πρόσθεσα κι ολ α Καλά.υπαρχει και kerrygold light είναι λίγο αλμυρουτσικο αλλά light .

Περαστικά... κ εγώ τον άντρα μου με συνάχι κ φοβάμαι μη κολλήσω!!! Θα κανω μπιφτέκια για το μικρό σήμερα λέω αλλά ίσως πω κ μου αγοράσουν κανένα κοτοπουλο να ψήνω. Πρέπει να κάνω κ ξεχωριστό για εμένα κ βαριέμαι..

κ εγώ έτσι λέω να κάνω υπομονή για δέκα μέρες κ μετά αναλόγως με τις μετρήσεις ίσως προσθέτω κ κάτι παραπανω.. Για τυρί μου είπε στο τοστ. Δεν ήταν τόσο αυστηρή. Μου είπε μπορεί μια μέρα να θες να φας μακαρονια με κιμά αλλά θα φας αυτό το μεσημέρι μικρή μερίδα κ τα υπόλοιπα γεύματα θα είναι πολύ light πχ γιαούρτι για πρωινό, φρούτα στο ενδιάμεσο κτλ Μου είπε τους υδατάνθρακες να μειώσω ουσιαστικά. Είπε ότι μετά την εγκυμοσύνη δεν θα έχουμε πρόβλημα θα επανέλθουμε στα φυσιολογικά μας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , sun38 είπε:

Περαστικά... κ εγώ τον άντρα μου με συνάχι κ φοβάμαι μη κολλήσω!!! Θα κανω μπιφτέκια για το μικρό σήμερα λέω αλλά ίσως πω κ μου αγοράσουν κανένα κοτοπουλο να ψήνω. Πρέπει να κάνω κ ξεχωριστό για εμένα κ βαριέμαι..

κ εγώ έτσι λέω να κάνω υπομονή για δέκα μέρες κ μετά αναλόγως με τις μετρήσεις ίσως προσθέτω κ κάτι παραπανω.. Για τυρί μου είπε στο τοστ. Δεν ήταν τόσο αυστηρή. Μου είπε μπορεί μια μέρα να θες να φας μακαρονια με κιμά αλλά θα φας αυτό το μεσημέρι μικρή μερίδα κ τα υπόλοιπα γεύματα θα είναι πολύ light πχ γιαούρτι για πρωινό, φρούτα στο ενδιάμεσο κτλ Μου είπε τους υδατάνθρακες να μειώσω ουσιαστικά. Είπε ότι μετά την εγκυμοσύνη δεν θα έχουμε πρόβλημα θα επανέλθουμε στα φυσιολογικά μας!

 Σε Ευχαριστώ!!!!!Απλά υπομονή και μετα ολα καλα.Παρε μάσκες από το φαρμακείο μη κολλήσεις.ειδικα το μπούκωμα με τρελαινει.θα πάρω το πρωί να κάνω ορο στη μύτη μήπως συνέλθω.προσπαθησε μήπως κοιμηθείς λιγάκι.εγω λε ω να κάνω καμια απόπειρα αλλά δεν το βλέπω και ειμαι Είμαι μες στο σπίτι κλεισμένη μόνο οι γονείς μου βγαίνουν και δεν έχουν αρρωστήσει.εγω μέσα και να τα αποτελέσματα.ευτθχως δεν εχω ανεβάσει πυρετό δεν θα το άντεχα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα !!Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας χθες!Περαστικα σε ολες ελπιζω να ναι μονο σιναχι κ να περασει γρηγορα κ μενα μου βουλωσε η μυτη κ δε μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα!ειναι ολοι αρρωστοι γυρω μ δε ξερω απο που να φυλαχτω!ειχα ρωτησει το γιατρο για το εμβολιο της γριπης κ μου χε πει να μη το κανω ,το εχει κανει καμια?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου ομορφα!

@loyloy  περαστικα σου κοριτσακι μου. Να κανεις σουπιτσες και ζεστα! 

@sun38 καλημερα! Εγω εχω μπιφτεκια στην καταψυξη και τρωω σχεδον μερα παρα μερα ενα μπιφτεκι με σαλατα διπλα και δεν μου εχει ανεβασει καθολου! Χθες εφτιξα πεννες ολικης με σαλτσα ντοματας και τριμμενο τυρι και επισης δεν ανεβασε. Πηγε 104. Πειραματισου λιγο λιγο με μικρες μεριδες και θα δεις τι σε πειραζει. Σημερα εχω κουνουπιδι, μπροκολο και στηθος κοτοπουλο. Καλη λυση ειναι κ η ομελετα με λιγο τυρι light και ισως λιγες φετες κοτοπουλο του τοστ η γαλοπουλα αν δεν σε ανεβαζει.

Μεχρι τωρα μονο τα δημητριακα μου ανεβασαν το ζαχαρο εμενα. Αν κ σημερα το νηστειας μου ηταν 90. Ισως επειδη παρακαοιμηθηκα και ειχα να φαω 12 ωρες σερι. 

@Dimitra K εγω θα το κανω κοριτσι μου. Σε μια βδομαδα. Και ο αντρας μου και τα πεθερικα μου! Ο γιατρος ειπε ναι χωρις δευτερη κουβεντα και εγω ηθελα να το κανω ετσι κ αλλιως. Εδω αρρωσταινουμε με το παραμικρο λογω της καταστασης μας, πού να εχουμε κ ενα μωρο ημερων. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

 Σε Ευχαριστώ!!!!!Απλά υπομονή και μετα ολα καλα.Παρε μάσκες από το φαρμακείο μη κολλήσεις.ειδικα το μπούκωμα με τρελαινει.θα πάρω το πρωί να κάνω ορο στη μύτη μήπως συνέλθω.προσπαθησε μήπως κοιμηθείς λιγάκι.εγω λε ω να κάνω καμια απόπειρα αλλά δεν το βλέπω και ειμαι Είμαι μες στο σπίτι κλεισμένη μόνο οι γονείς μου βγαίνουν και δεν έχουν αρρωστήσει.εγω μέσα και να τα αποτελέσματα.ευτθχως δεν εχω ανεβάσει πυρετό δεν θα το άντεχα.

Ναι έτσι είναι όσο προσεχεις κ κάθεσαι μέσα... Καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 @sun38 κοτοσουπα σήμερα το μενού ορο στη μύτη σα τα μωράκια και γαργάρες χαμομήλι σόδα.για ζεστά τι έχετε να προτείνετε?λίγο που διάβασα στο ίντερνετ απαγορεύονται τα περισσότερα.για τσάι το τσάι του βουνού διάβασα ότι κάνει.το χαμομήλι Όχι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , loyloy είπε:

@nanoula90 @sun38 κοτοσουπα σήμερα το μενού ορο στη μύτη σα τα μωράκια και γαργάρες χαμομήλι σόδα.για ζεστά τι έχετε να προτείνετε?λίγο που διάβασα στο ίντερνετ απαγορεύονται τα περισσότερα.για τσάι το τσάι του βουνού διάβασα ότι κάνει.το χαμομήλι Όχι.

Εμενα ο γιατρος που τον ρωτησα μου ειπε να πιω οτι θελω αλλα με μετρο!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αϋπνίες ε?βήχας και συνάχι Εγώ.τρανταχτηκα πριν με το βήχα και έπιασε σα σφαχτης στη κοιλιά χαμηλά και τρόμαξα για το μωρό.

Στη 1η βδομάδα έχασα 1 κιλό.και το ξαναπήρα αλλά το μωρό έχει πάρει 1 κιλό από τότε άρα δεν έχω πάρει ούτε γραμμάριο ουσιαστικα ακόμα.

Μπιφτέκια μου ανεβάζουν λίγο στα όρια υποθέτω γτ έχουν ψωμί αλλά θέλω να τα δοκιμάσω με βρώμη να την αλεσω να γίνει σκονη και να βάλω μέσα.υδαυανθρακες αν φας πατάτες δεν θα φας ψωμί και ζυμαρικά.το καθένα ξεχωριστά πάντα ποτέ δεν θα το συνδυάσεις.τωρα για το τυρι Κάνε 10 μέρες ότι λέει η διατροφή σου ακριβώς.μη πειραματιστείς.δεν σου έχει καθόλου τυρι?με το κρέας Ούτε εμένα έχει αλλά μετά από 10 μέρες που ει χα καλές τιμές μια φέτα μιλνερ τη πρόσθεσα κι ολ α Καλά.υπαρχει και kerrygold light είναι λίγο αλμυρουτσικο αλλά light .

Καλημέρα και από μένα! Η μάνα μου βάζει πλέον βρώμη στα κεφτεδάκια , χωρίς να υπάρχει λόγος υγείας απλά το δοκίμασε και της άρεσε και δεν εχει καμία διαφορά! Και νομίζω ότι δεν την αλεθει έτσι την βάζει..

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...