Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Πρωινό γάλα πράσινο 2 φρυγανιές μαύρες και μια φετα τυρι Μιλνερ.

Δεκατιανο ξηρούς καρπούς μια χούφτα ανάλατους ή 1 φρούτο (μήλο, πορτοκαλί, μπανανα ) ή μισό αχλάδι ή 3 δαμάσκηνα ή 3 μανταρίνια ή 2 φρυγανιές με τρίγωνο τυράκι κρέμα light.

Μεσημεριανό πάντα θα τρως πρώτα ρνα πιάτο Πράσινη πράσινη σαλάτα ή χόρτα βραστα ή βραστά λαχανικά και θα τρως είτε ψητό κοτόπουλο ή ψάρι ή 1.5 φλυτζάνι μακαρόνια μαύρα ή μια μικρή μοσχαρίσια ή 2 κομματάκια κοκκινιστό ή 1 φλυτζάνι όσπρια με 2 φέτες ψωμί μαύρο του τεστ και μια φέτα μιλνερ.αν δεν θες ψωμί μπορείς να βρασεις πατάτες 2 ή 3 ανάλογα το μέγεθος.ποτε δεν θα συνδυάσεις ψωμί ζυμαρικά και πατάτες.τωρα για σάλτσα με μακαρόνια ή κιμά 2 κουταλιές της σούπας.

Απογευματινό ότι και στο δεκατιανο

Βραδυνό υπολόγιζε το μισό περίπου από το μεσημεριανό ή αυτό που εμένα δεν μου κάνει καθόλου ζάχαρο ομελέτα με 2 αυγά και μια φέτα τυρι Μιλνερ και 2 φέτες ψωμί μαύρο και σαλάτα εννοείται.

Προ ύπνου φρούτο ή 2 φρυγανιές με τυράκι.

Αυτά πάνω κάτω τρώω.

Μου έχει και τοστακι με γαλοπούλα και τυρί και μαύρο ψωμί αλλά μου χτυπάει πολύ ψηλές τιμές όπως και το γιαούρτι και τα όσπρια και έτσι δεν τα τρώω. Τα Ζυμαρικά με χουν σώσει δεν μου ανεβάζουν και χορταίνω.και τα φασολάκια αν θες βάλε και λίγο κοτόπουλο στην κατσαρόλα και γίνεται μια χαρά.οχι πολύ πιπέρι και γενικότερα μπαχαρικά.ελαφρια να μαγειρεύεις.

Χοιρινό κρέας ξέχασα να σου γράψω αλλά όχι τρελή ποσότητα.μια μπριζολιτσα Όχι μπριζολαρα.

Σε υπέρ ευχαριστώ... που μπήκες στο κόπο κ μου έγραψες τοσες λεπτομέρειες!!! Δεν το περίμενα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν έκανα διαβήτη κ έκανα σα αυτήν!! Εσυ πηγαίνεις τακτικά δηλαδή κ στον ενδοκρινολόγο ή απλά σου έδωσε το διαιτολόγιο κ μηχανάκι για να μετράς το σάκχαρο;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , sun38 είπε:

Σε υπέρ ευχαριστώ... που μπήκες στο κόπο κ μου έγραψες τοσες λεπτομέρειες!!! Δεν το περίμενα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν έκανα διαβήτη κ έκανα σα αυτήν!! Εσυ πηγαίνεις τακτικά δηλαδή κ στον ενδοκρινολόγο ή απλά σου έδωσε το διαιτολόγιο κ μηχανάκι για να μετράς το σάκχαρο;;; 

Μου έδωσε μηχανάκι και πήγα 10 μέρες μετά να δούμε πως πάω με τη διατροφή και τις μετρήσεις και μετά τη τελευταία φορά θα πάω άλλη μια φορά μετα απο ενα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Μου έδωσε μηχανάκι και πήγα 10 μέρες μετά να δούμε πως πάω με τη διατροφή και τις μετρήσεις και μετά τη τελευταία φορά θα πάω άλλη μια φορά μετα απο ενα μηνα.

Καταλαβα....δεν φτάνει που είμαι μέσα τόσους μήνες κ μόνη μου απόλαυση ήταν το φαγητό τώρα πάει κ αυτό!!!! Κ όσο δε μπορώ τα τρυπήματα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , sun38 είπε:

Καταλαβα....δεν φτάνει που είμαι μέσα τόσους μήνες κ μόνη μου απόλαυση ήταν το φαγητό τώρα πάει κ αυτό!!!! Κ όσο δε μπορώ τα τρυπήματα!!!

Δεν πονάει.δεν το νιώθεις.απλα είναι κουραστικό να τρως με μέτρο και να μη χορταίνεις.τελικα γιατρό κατέληξες για τη γέννα?καμια εξέλιξη με τον πλακούντα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Δεν πονάει.δεν το νιώθεις.απλα είναι κουραστικό να τρως με μέτρο και να μη χορταίνεις.τελικα γιατρό κατέληξες για τη γέννα?καμια εξέλιξη με τον πλακούντα?

Ναι κατέληξα στο Αλεξάνδρας θα γεννήσω. Με τον πλακούντα καμμία εξέλιξη παραμένει πάνω από τον τράχηλο επιπωματικος κ διηθει μου είπε κ το τοίχωμα της μήτρας. Μου είπε για αφαίρεση μήτρας κατά την καισαρική γιατί δεν θα μπορέσει να τον ξεκολλήσει. Είμαι στο σπίτι συνέχεια πιο πολλές ώρες στον καναπέ με φουλ μαγνήσιο κ utrogestan. Αναμενόμενο να κάνω κ διαβήτη, αφού δεν κινούμαι καθόλου παίρνω τοσες ορμόνες.:-(

Αντε να έρθει κ ο Νοέμβριος!!!!! Μετά λες να μας μείνει κανένα σάκχαρο;;;; Τα Χριστούγεννα θα μπορέσουμε να φάμε κανένα γλυκάκι κ κανένα φαγητό της προκοπής;;;;!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , sun38 είπε:

Ναι κατέληξα στο Αλεξάνδρας θα γεννήσω. Με τον πλακούντα καμμία εξέλιξη παραμένει πάνω από τον τράχηλο επιπωματικος κ διηθει μου είπε κ το τοίχωμα της μήτρας. Μου είπε για αφαίρεση μήτρας κατά την καισαρική γιατί δεν θα μπορέσει να τον ξεκολλήσει. Είμαι στο σπίτι συνέχεια πιο πολλές ώρες στον καναπέ με φουλ μαγνήσιο κ utrogestan. Αναμενόμενο να κάνω κ διαβήτη, αφού δεν κινούμαι καθόλου παίρνω τοσες ορμόνες.:-(

Αντε να έρθει κ ο Νοέμβριος!!!!! Μετά λες να μας μείνει κανένα σάκχαρο;;;; Τα Χριστούγεννα θα μπορέσουμε να φάμε κανένα γλυκάκι κ κανένα φαγητό της προκοπής;;;;!!!!

Δεν ρώτησα το γιατρό αλλά το ψάξα λίγο στο ίντερνετ για το ζάχαρο.στην εγκυμοσύνη αν βγει ζάχαρο μετά δεν μένει απλά δείχνει ότι υπάρχει προδιάθεση στο μέλλον.μετα θα μαστε όπως πριν.

Κι εγώ μαγνήσιο και ούτρο συνέχεια.κανε ότι είναι καλύτερο για σενα και το μωρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, zamia είπε:

Καλησπέρα μανούλες!!Τι κάνετε;;τα μπεμπάκια σας;;Εμενα ο μπομπιρας ολο κωλοτούμπες κάνει!!:tongue:ωρες ωρες νομιζω θα μου σκίσει τη κοιλιά!!χαχαχα

Αύριο έχουμε ραντεβού,ανυπομονω!!έχει καμία αυτή τη βδομάδα;;πόσο να είναι τώρα τα μικράκια μας;;κοντά στο 2κιλο;;

Χθες έκλεισα τον 7οοοο!!!2μήνες έμειναν!

Συγχωρέστε με αλλα δε προλαβαίνω να διαβάσω οσα έχετε γράψει.:-(

Κορίτσια έχετε αρχίσει τα πλυσίματα για τα νινάκια σας;

Κ εγω ραντεβου αυριο εχω κοριτσι ανυπομονω.....δεν ξερω ποσο βαρος πρεπει να εχουν περιπου ξερει καμια??? 

Εχω τελειωσει με τα πλυσιματα κ τα σιδερωματα εκλεισε η βαλιτσα του μωρου μονο η δικη μ εμεινε ευελπιστω μεσα στην εβδομαδα π ερχετε να την κλεισω....χαλασε το σιδερο μετα απο τοσα π σιδερωσε το καημενο θα παμε να παρουμε αλλο...χαχα!!!!

Εγω την κυριακη κλεινω την 32η κ θα διανυω την 33η αντε τπτ δεν μας εμεινε κοριτσια!!!!

@loyloy μου περαστικα σουυυ!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω ραντεβου αυριο εχω κοριτσι ανυπομονω.....δεν ξερω ποσο βαρος πρεπει να εχουν περιπου ξερει καμια??? 

Εχω τελειωσει με τα πλυσιματα κ τα σιδερωματα εκλεισε η βαλιτσα του μωρου μονο η δικη μ εμεινε ευελπιστω μεσα στην εβδομαδα π ερχετε να την κλεισω....χαλασε το σιδερο μετα απο τοσα π σιδερωσε το καημενο θα παμε να παρουμε αλλο...χαχα!!!!

Εγω την κυριακη κλεινω την 32η κ θα διανυω την 33η αντε τπτ δεν μας εμεινε κοριτσια!!!!

@loyloy μου περαστικα σουυυ!!!!

Εγώ πήγα προχτές στον γιατρό , 31 εβδομάδες ακριβώς και ήταν 1600 ο μπέμπης οπότε υπολόγιζε εκεί στα 2 κιλά!!! Μεγάλωσαν τα σκασμενα!!! Μωρο φίλης μου που είχε γεννησει πρόωρα ,  στην 34η εβδομαδα νομίζω , επειδή δεν τρεφόταν καλά το μωρό ηταν 1550 να φανταστεις...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

@sun38 να πας στο γιατρο να παρεις μηχανακι και θα δεις ολα καλα θα πανε! Θα βρεις τι σε ανεβαζει και τι οχι! Εγω ας πουμε δε μπορω να πιω γαλα ουτε ζυμαρικα εστω και μαυρα τρωω! Πριν λιγο εφαγα μελιτζανες που δεν ειχα ξανα φαει αλλη φορα και τωρα μετρηθηκα και ειχα φτασει 135 οποτε δε θα ξανα φαω!

Χτες εγω που πηγα γιατρο 33+3 η μπεμπα ειναι 2200!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natasoula85 είπε:

Εγώ πήγα προχτές στον γιατρό , 31 εβδομάδες ακριβώς και ήταν 1600 ο μπέμπης οπότε υπολόγιζε εκεί στα 2 κιλά!!! Μεγάλωσαν τα σκασμενα!!! Μωρο φίλης μου που είχε γεννησει πρόωρα ,  στην 34η εβδομαδα νομίζω , επειδή δεν τρεφόταν καλά το μωρό ηταν 1550 να φανταστεις...

Καταλαβα ευχαριστωωω......

 

πρίν από 7 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@sun38 να πας στο γιατρο να παρεις μηχανακι και θα δεις ολα καλα θα πανε! Θα βρεις τι σε ανεβαζει και τι οχι! Εγω ας πουμε δε μπορω να πιω γαλα ουτε ζυμαρικα εστω και μαυρα τρωω! Πριν λιγο εφαγα μελιτζανες που δεν ειχα ξανα φαει αλλη φορα και τωρα μετρηθηκα και ειχα φτασει 135 οποτε δε θα ξανα φαω!

Χτες εγω που πηγα γιατρο 33+3 η μπεμπα ειναι 2200!

Καλα η δικη σου μπεμπαρα θα βγει καλεεε!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καταλαβα ευχαριστωωω......

 

Καλα η δικη σου μπεμπαρα θα βγει καλεεε!!!!

Ο γιατρος μου ειπε οτι μεχρι την 38η εβδομαδα που θα με αφησει να φτασω η μπεμπα θα ειναι περιπου 3 κιλα! Μια χαρα μωρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Ο γιατρος μου ειπε οτι μεχρι την 38η εβδομαδα που θα με αφησει να φτασω η μπεμπα θα ειναι περιπου 3 κιλα! Μια χαρα μωρο!

Τελεια μακαρι να παει τοσο κ η δικια μ.....:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!! 

@Diavolitsa μαλλον κ μενα με χαλαει το γαλα. Δεν το χω δοκιμασει ακομα μονο του, αλλα χθες εφαγα δημητριακα ολικης με γαλα και το σακχαρο πηγε 180. Οχι απλα με εκτοξευσε, πυραυλο με εκανε και τρομαξα. Δεν το περιμενα. 

Εν τω μεταξυ ρε κοριτσια, υποτιθεται εχω παρει απο τα καλα κ αξιοπιστα μηχανακια. Κι ομως. Εκανα δοκιμες να το επιβεβαιωσω και μου βγαζε διαφορετικες τιμες σε καθε μετρηση, ενω τις εκανα ακριβως τη μια πισω απο την αλλη. Δεν ξερω τι παιζει. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! 

@Diavolitsa μαλλον κ μενα με χαλαει το γαλα. Δεν το χω δοκιμασει ακομα μονο του, αλλα χθες εφαγα δημητριακα ολικης με γαλα και το σακχαρο πηγε 180. Οχι απλα με εκτοξευσε, πυραυλο με εκανε και τρομαξα. Δεν το περιμενα. 

Εν τω μεταξυ ρε κοριτσια, υποτιθεται εχω παρει απο τα καλα κ αξιοπιστα μηχανακια. Κι ομως. Εκανα δοκιμες να το επιβεβαιωσω και μου βγαζε διαφορετικες τιμες σε καθε μετρηση, ενω τις εκανα ακριβως τη μια πισω απο την αλλη. Δεν ξερω τι παιζει. 

Τα δημητριακά ολικής έχουν ζάχαρη.οτι χειρότερο.ξαναπιες γάλα με 2 φρυγανιές μαύρες και μετρήσου.απαγορευμενα και από γυναικολογο ενδοκρινολογο και διατροφολόγο.οσοι έχουν διαβήτη μπορούν αλλά στο διαβήτη κύησης δεν κάνει.

Για να τσεκάρουμε το μηχανάκι μου είπε η Ενδοκρινολογος Όταν πάω για Γενική αίματος Μόλις μου πάρουν αίμα να κανω και μετρηση με το μηχανάκι να δω αν έχει αποκλειση το νηστείας.83 το μηχανάκι 82 το μικροβιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Τα δημητριακά ολικής έχουν ζάχαρη.οτι χειρότερο.ξαναπιες γάλα με 2 φρυγανιές μαύρες και μετρήσου.απαγορευμενα και από γυναικολογο ενδοκρινολογο και διατροφολόγο.οσοι έχουν διαβήτη μπορούν αλλά στο διαβήτη κύησης δεν κάνει.

Για να τσεκάρουμε το μηχανάκι μου είπε η Ενδοκρινολογος Όταν πάω για Γενική αίματος Μόλις μου πάρουν αίμα να κανω και μετρηση με το μηχανάκι να δω αν έχει αποκλειση το νηστείας.83 το μηχανάκι 82 το μικροβιολογικο.

Σε ευχαριστω αγαπη. Δεν το ξερα ρε συ για τα δημητριακα. Γιατι λεω ολικης ειναι, ποσο να παει? Και πηγε 180! 

Για το ζαχαρομετρο εγω εκανα διαδοχικες μετρησεις ξερεις με το ιδιο μηχανακι και φαντασου το ιδιο μηχανακι εβγαζε και αλλες μετρησεις καθε φορα. Οτι να ναι και υποτιθεται ειναι απο τα καλα. Θα κανω αυτο που μου ειπες να δω τι αποκλιση εχει απο το μικροβιολογικο. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...